2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Slm.canım malesef bende aynı dertten muzdaribim.Benimde 9.haftaya girecek ama her zaman giydiğim kotumun beli malesef olmamaya başladı.Dr.um da lütfen fazla kilo alma dedi.Bu arada bende hipotiroidi de var ve her gün 1adet tefor kullanıyorum.Galiba hamilelikte tiroid hormonu çok önemliymiş.İçnizde benimle aynı sorunu paylaşan varmı acaba,sormak istediğim testleri ne kadar zamanda bir yaptırıyorsunuz,zaten haftaya gidip kontrolümü olucam.Napalım bebeğim için ne gerekiyorsa onu yapıcam,Allah hepimizin yardımcısı olsun

Bende hipotiroidi yok fakat hiperprolaktinemi var, ilaç kullanıyorum doktorum henüz bıraktırmadı.İnşalah bu ilaç bebeğime zarar vermez.

bazı günler oyle şişkinlik oluyoki bende hiçbişeyin içine sıgmıyorum .(( bazende balon gibi sönüyorum.pek enteresan

merhaba arkadaslar ,herkes iyidir umarim, ben gecen gun kontrole gittim ,hersey cok sukur normaldi ,bende demir eksikligi varmis demir hapi verdi .bende pantolonlarimin azcik fermuarini acarak giyebiliyorum :) ,kilom ayni ama gobegim sis,bide normalde kapanir ama cok dar giymek iyi degil derler ya ondan acik giyiyorum ..

Merhaba kızlar ne güzell ya pantolonların beli olmuyormuş size..

Bana bol bile geliyor giydiğim pantolonlar..Nikah yüzüğüm düşüyor parmağımdan.. Aslında çok çıkarmadım da sadece 2 kilo kaybettim bu aralarda.. Ama bende daha pantolonların sıkması gibi bir durum olmuyor...
10 + 1 im... ;Belki bende de haftaya başlar göbiş şişmeye...
:teytey:

bazı günler oyle şişkinlik oluyoki bende hiçbişeyin içine sıgmıyorum .(( bazende balon gibi sönüyorum.pek enteresan

canım fazla tuzlu yiyorsan vücut su toplarmış ayrıca turşu yiyincede olurmuş şişkinlik sanırım senin sorunun bunlardan birisi yüzünden kaynaklanıyor olabilir tuzu azaltmak lazım (Bu arada 11+4 oldum çok az kaldı 3 ayın dolmasına çok mutluyuma.s.

merhaba arkadaşlar allah kısmet ederse 18 eylülde benimde bebişim olacak 7. haftamızda kontrole gittiğimde bebişim kalp atışlarını çok net bir şekilde duyduk şuan herşey yolunda gidiyor haftaya tekrar kontrolümüz var inşallah bir problemimiz olmaz allah tüm hamişlerimize hayırlı evlatlar verir inşallah bu arada benim ilk prensimde eylül doğumlu bu yüzden biraz daha heyecan var bende

merhaba benimde 1 oğlum var bu ikinci hamileliğim bende 19 eylülde allah nasip kısmet ederse doğum yapacağım 10+2 günlük şu anda bu haftadan sonra cinsiyeti belirginleşiyormuş bakalım her birimizin nesi olacak allah herkese sağlıklı bebekler nasip etsin

merhaba kızlar bende bugün 9+2 oldum 4 martta kontrolümüz var bakalım Allah'ın izniyle pek bi problem olmadı inşallah kontrol de güzel geçer ) Bu arada annemler ve kayınvalidemler zamanın bir an önce sağlıkla geçmesi için dua ediyorlar bebişe bişeyler hazırlamak için sabırsızlanıyorlar hele bi cinsiyeti belli olsun hemen çalışmalara başlıyalım diyo annem çok komikler bi görseniz :)

selam kıslarrr nasılız bugün bakalım ben bulantı ve karın ağrısı ile cebelleşiyorum bugünnn hayırlısı bakalımmnasıl geçecek bu hamişlikkk umarım bu sıkıntıların sonu selamet olurrr

canım hayırlısı olur inşallah .bu arada günlerimiz aynı gidiyor seninle nasip kısmet olursa inşallah aynı güne denk gelebilir bebişlerimizzz

Merhaba kızlarr
Benim bulantılarım Allah a şükür beni çok yormuyor... Bir gün kötü oluyorum hiç bişi görmüyor gözüm.. Sonrasındaki 1 2 gün çok iyi oluyor midem...
Saat başı bişiler atıştırıyorum..Böyle yapınca midem de yorulmuyor ve bulantılarımı rahat atlatıyorum.. Yediklerime de özellikle dikkat ediyorum.Bebişime faydası olacak şeyler yiyorum..bir dilim peynir yanında ceviz kuru kayısı falan...
Hafta sonu kayınvalideme gittik.. Sürprizi olduğunu söyledi..Bebişe yeni doğan bebek bezi almış... Babamız zaten oyuncak ve beğendiği üst grup bişileri alıyor..Annesi daha bekliyor bişi almadan önce..Cinsiyetini öğrenelim bende sonrasında bişiler alacağım Allah ın izniyle.. Tabi o zamana kadar baba ve babannemiz eksikleri bitirmezse.. :dance::teytey:
bir de bende bu aralarda tükürük salgım çok fazla..Sürekli wc ye gidiyorum tükürmek için.. Çarşamba günü randevumuz var.. İnşallah bebişimi sağlıklı büyümüş görürürüm..
10 + 3 üz bugün

Allah hepimize sağlıklı hamilelik nasip eylesin inşallahh a.s.

slm ben kadınla kulübüne yeni üye oldum.bende senin gibi 28 eylülde doğum yapıcam çok mutluyum

bu arada papatyam bu mesajım sanaydı kusura bakmayın yeni olduğum için çözmeye çalışıyorum

Allah'a çok şükürki benim başından beri pek bulantım olmadı sadece midemde şu aralar çok fazla hazımsızlık yaşıyorum.Sevdiğim şeylerden bile tiksinir oldum.Bu arada acaip kabızlık yaşıorum çok kötü bü durum gerçektende.Artık sonu iyi olsunda ne yapalım herşeye katlanıcaz...

arkadaşım madem bulantın yok kuru kayısı yemeye çalış ben de kabızlık yaşadım bana iyi geldi sonra bulantılar başlayınca yiyemez oldum zaten.yiyebiliyorsan sabah aç karna 3-5 tane gün içinde de de atıştır bikaçtane çok iyi geliyor...

bir de bende bu aralarda tükürük salgım çok fazla..Sürekli wc ye gidiyorum tükürmek için.. Çarşamba günü randevumuz var.. İnşallah bebişimi sağlıklı büyümüş görürürüm..
10 + 3 üz bugün

Allah hepimize sağlıklı hamilelik nasip eylesin inşallahh a.s.[/QUOTE]

Selam, aynı gidiyoruz seninle benimde 10+3 günlük, son adet tarihim 12 aralık.Çarşamba randevum var fakat be cumartesi gidicem.Doktor 19 Eylül doğum tarihin olabilir dedi.Fakat genelde 10 gün ya da 1 hafta önce oluyormuş.Tükürük olayı bendede var 2 haftadır falan nadir görülürmüş, ben burda herkeze sordum kimsede yoktu bir senle bende var heralde :)

Bu arada bu yazımı hilarya sana yazmıştım ama alıntıda ismin çıkmadı.

Selam kızlar aslında canım sıkkın ama sizin yazınızı OFT den gördüm yazayım dedim.Benimde hamileliğimde tükürük olayı kabus gibiydi.Geceleri bile başucumda kavanoz vardı? (çok afedersiniz inş.tiksinmemissinizdir.) 4 yada 4,5 aylıktı geçti.Annem ekşi erik almıştı o gün yedikten sonra geçti nedense.Birde aynı gün meyveli şekerleri denemiştim.Bilmiyorum ya tesadüf yada zamanı gelmişti ama birgün içinde kesildi.Malasef tükürük olayı nadir görünüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…