2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

merhaba eylül anneleri.a.s.biz de 10+2 olduk bugün kısmetse eylülün 20 si gibi bebeğim kucağımda olacak.:nazar:o kdar mutluyum ve o kadar heyecanlıyım ki günler geçmek bilmiyo sanki:dance:size bişey sormak istiyorum ilk haftalarımda bulantı ve mide şikayetlerim yok denecek kadar azdı ve istediğim her şeyi yiyebiliyordum ama bu son 2 haftadır neredeyse aç dolaşıyorum,yiyebildiğim tek şey peynir ekmek oldu:1no2:doktorum bunun geçici bi süreç olduğunu söylüyo ama çok üzülüyorum bebeğim de açmış gibi hissediyorum zorlayınca da tansiyonum düşüyor.bi çözümü olan var mı aranızda?bir de geceleri uyku sorunu yaşıyorum.menapozlu kadınlar gibi gecenin bi yarısı sıkıntıyla uyanıyorum ve sonra uyuyamıyorum bir daha.zaten 6 da kalkan biri olarak çok zorlanıyorum gün içinde:çok üzgünüm:bu sıkıntıyı nasıl aşabilirim?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.....a.s.

Selam arkadaşlar bende 9 hafta 2 günlük hamileyim.Aranıza yeni geldim sohpetleriniz gerçekten çok hoş.Yazılarınızı okuyunca çok mutlu oluyorum.Bu aralar çok zor geçiyor günlerim çok fazla bulantılarım var.Kusma yok ama bulantım çok fazla.buzdolabımın kapağını bile açamıyorum herşeyden tiksiniyorum herkes mi böyle ya merak ediyorum.bide kasıklarımda bazen ağrım oluyor.Ama genel olarak çok mutluyum bebişimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.Allahım herkesin bebeğini hayırlısıyla kucağına almak nasip etsin.

merhaba eylül anneleri.a.s.biz de 10+2 olduk bugün kısmetse eylülün 20 si gibi bebeğim kucağımda olacak.:nazar:o kdar mutluyum ve o kadar heyecanlıyım ki günler geçmek bilmiyo sanki:dance:size bişey sormak istiyorum ilk haftalarımda bulantı ve mide şikayetlerim yok denecek kadar azdı ve istediğim her şeyi yiyebiliyordum ama bu son 2 haftadır neredeyse aç dolaşıyorum,yiyebildiğim tek şey peynir ekmek oldu:1no2:doktorum bunun geçici bi süreç olduğunu söylüyo ama çok üzülüyorum bebeğim de açmış gibi hissediyorum zorlayınca da tansiyonum düşüyor.bi çözümü olan var mı aranızda?bir de geceleri uyku sorunu yaşıyorum.menapozlu kadınlar gibi gecenin bi yarısı sıkıntıyla uyanıyorum ve sonra uyuyamıyorum bir daha.zaten 6 da kalkan biri olarak çok zorlanıyorum gün içinde:çok üzgünüm:bu sıkıntıyı nasıl aşabilirim?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.....a.s.

Canım benim ya sen yine ekmek peynir yiyebiliyosun ben peynirin kendisini bile görmeye tahammül edemiyorum.geceleride çok güzel uyuyorum.hatta fazla uyuyorum diyebilirim.zaten uyumayı çok seviyorum.bide hamile kalınca iyice mayıştım.bu bulantılarım hiç geçmiycek sanıyorum bende ama inşallah bigün rahat edicez herkes 3.aydan sonra kesilir diyo bakalım bekleyip görcez.kendini üzme dikkat et

Selam, aynı gidiyoruz seninle benimde 10+3 günlük, son adet tarihim 12 aralık.Çarşamba randevum var fakat be cumartesi gidicem.Doktor 19 Eylül doğum tarihin olabilir dedi.Fakat genelde 10 gün ya da 1 hafta önce oluyormuş.Tükürük olayı bendede var 2 haftadır falan nadir görülürmüş, ben burda herkeze sordum kimsede yoktu bir senle bende var heralde :)

Nadir bu olay da bize denk gelmiş demek ki canım.:1hug:
Benim son adet tarihim 14 aralıktı. Bizim doğum tarihimize de 21 aralık dedi. Allah hayırlısı ile 9 ayı tamamlamayı sonrasında da sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza almamızı nasip eyler inş:nazar:

Bende yoruluyorum sürekli lavaboya gidip tükürmekten.. Ama Allah başka bir sorun vermesin yeter ki...Bebişlerimiz sağlıklı olsun da bizler herşeye razıyız.. :nazar::nazar:

Selam kızlar aslında canım sıkkın ama sizin yazınızı OFT den gördüm yazayım dedim.Benimde hamileliğimde tükürük olayı kabus gibiydi.Geceleri bile başucumda kavanoz vardı? (çok afedersiniz inş.tiksinmemissinizdir.) 4 yada 4,5 aylıktı geçti.Annem ekşi erik almıştı o gün yedikten sonra geçti nedense.Birde aynı gün meyveli şekerleri denemiştim.Bilmiyorum ya tesadüf yada zamanı gelmişti ama birgün içinde kesildi.Malasef tükürük olayı nadir görünüyor.

Merhaba canım senin canın neden sıkkın?? Kötü bişi yoktur umarım...
Ben ekşi limon yiyorum arada ama bende daha çok arttırıyor tükürüğü..:sm_confused: anlamadım ama başladığı gibi bu durumda geçecektir inşallah

Merhaba arkadaşım
Ben bulantılarım olduğunda az az ama sık sık yemiştim.Benimde tek yiyebildiğim peynir ve ekmekti..onu da bir ısırık alıp gerisini yarım saat sonra tekrar ısırıyordum.Böylece mide hiç boş kalmıyordu.bu biraz rahatlatıyordu.
Uyku sorunu bende yok.. Ben eğer gündüzleri dinlenmemişsem akşamları 20:30 ya da 21:00 de uyuyuyorum.. ama gündüz biraz şekerleme yaptıysam da en geç 22:00 oluyor yatış saatim..Sabahları da midem boş olduğu için uyanıyorum 6 ya da 7 de.. Baş ucumda ekmek içi duruyor..Ondan iki üç ısırık alıp tekrar gözlerimi kapıyorum..Yarım saat de böyle yatıyorum..
Geçici bir surumdur umarım senin uykusuzluğunda... Çünkü uykusuz olunca insanın bütün düzeni alt üst oluyor.Sinirleri gergin oluyor...

Selam arkadaşlar bende 9 hafta 2 günlük hamileyim.Aranıza yeni geldim sohpetleriniz gerçekten çok hoş.Yazılarınızı okuyunca çok mutlu oluyorum.Bu aralar çok zor geçiyor günlerim çok fazla bulantılarım var.Kusma yok ama bulantım çok fazla.buzdolabımın kapağını bile açamıyorum herşeyden tiksiniyorum herkes mi böyle ya merak ediyorum.bide kasıklarımda bazen ağrım oluyor.Ama genel olarak çok mutluyum bebişimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.Allahım herkesin bebeğini hayırlısıyla kucağına almak nasip etsin.

Ben bu hafta yeni yeni mutfağıma girebiliyorum.. Kapının önünden bile geçsem midem kalkıyordu.. Eşim saolsun yemeği hazırlar önüme getirirdi..Mutfaktan o sorumluydu..Ama bu hafta Allah a şükür iyiyim.. Ama soğanlı yağlı salçalı yemek görmeye bile hala tahammül edemiyorum..
Aminn inşallah hepimiz bebeklerimiiz sağlıkla kucağımıza alırız.. :nazar:

Amonra Hoşgeldinnn Allah sağlıklı bebişler nasip etsin hepimize inşallahhh

Hoşbulduk canım allah hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin hayırlısıyla kucağımıza alalım ikimzde aynı kan grubundanız onu farkettim nasıl geçiyor hameliliğin iyimisin

slm kızlar bende 10+0 günlüğümm bende sadece bulantı var hiç kusmadım onun dışında çok acıkıyorum tiksinme iğrenme yokk.. şükürr allahıma. arada karnımda kramplar oluyor ve sık idrara çıkıom.

Hoşbulduk canım allah hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin hayırlısıyla kucağımıza alalım ikimzde aynı kan grubundanız onu farkettim nasıl geçiyor hameliliğin iyimisin

Evet canım öyleymiş :))
Hamişlik iyi geçiyor..Yani bundan iyisini bulamam herhalde.. Neler duyuyor ve görüyoruz..Bu bulantı zamanalarını hastanede serum takviyesi ile geçirenler falan.. O kadar kötü olmadım inşallah da bundan sonra olmam... Arada bazı sıkıntılarını yaşıyorum hamişliğin ama o kadarı da olacak ki hamile olduğumuzun bebişin içimizde büyüdüğünün farkına varalım...

İyi akşamlar kızlar ben gebelik takvimimi geri istiyorum, her gün gördüğümde bir gün daha geçmiş diyip rahatlıyordum.

Hoşgeldin arkadaşım.Bende aynı senin gibiyim,bulantı var aslında ama kusmuyorum,herşeyden tiksiniyorum.9 haftalık oldu benimkide,bi an önce bebeğime kavuşmanın hayaliyle yanıp tutuşuyorum.Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah:nazar::nazar:

İyi akşamlar kızlar ben gebelik takvimimi geri istiyorum, her gün gördüğümde bir gün daha geçmiş diyip rahatlıyordum.

aynen canım bende geri istiyorum takvimimi neden kaldırdılarki ne güzel oradan takip ediyoduk, siteyide morartmışlar pembe daha canlıydı iç açıyordu senağlama

bu arada papatyam bu mesajım sanaydı kusura bakmayın yeni olduğum için çözmeye çalışıyorum

hoşgeldi aramıza amonra cım hayırlısı olur inşallah allah sağlıkla kucağımıza almayı bir avazda doğurmayı nasip etsin inşallahhh:nazar:a.s.

sana katılıyorum canımmm insana bir huzur veriyor değilmi helede benim gibi riskli hamişliği olanlara hergün şükrediyorum allaha birgün daha geçti diye hayırlısı ile 9 ayı tamamlarız hepimiz inşallah:nazar:

:emir_bebek::emir_bebek:SELAM KISLARRRR EVET BAŞLIKTANDA OKUDUĞUNUZ GİBİ EYLÜLDE ANNE OLACAKLARIN BURADA BULUŞMASINI İSTİYORUMMM BİRBİRİMİZE GELİŞMELERİMİZİ YAPILAN TESTLERİ HİSSETTİKLERİMİZİ TÜM GELİŞMELERİ ANLATALIMMM OKKKK BEN 28 EYLÜLDE ANNE OLACAĞIM İNŞALLAH ŞUAN CLEXANE-CRİNONE JEL-FOLBİOL VE BEBE ASPİRİNİ KULLANIYORUM DAHA ÖNCE 3 DÜŞÜK YAPTIĞIM İÇİN BU İLAÇLAR VERİLDİ 8 ŞUBATTA ALLAHIN İZNİ İLE BEBEĞİMİN KALP ATIŞINI DUYACAĞIM İNŞALLAHHHH :emir_bebek::emir_bebek:

Papatyam yazdıklarını okudum benimde doğum için doktorum 28 Eylül dedi sana birşey sormak istiyorum son adet tarihin nedir acaba yazabilirmisin merak ettim.şu haftaları hesaplamayı bir türlü öğrenemedim ya.Allah hepimizi kurtarsın çok heyecanlıyım.

selam hanımlar yaaaa ne güzel takvim yapmıştık neden kaldırdılar takvimimizi.

GÜNAYDIN KIZLAR YAA NE OLUR BANA AKIL VERİN KFAM ÇOK KARIŞIK YA...SORUN SUU BİZ EVDEN TAŞINACAGIZ.. 2 EV VAR AKLIMIZDA
1,, BİZİM İŞ YERİNİN 4, KATI SIFIR DAİRE AMA ODALARI UFAK SALONU L ŞEKLİNDE AMA UFAK MUTFAK BÜYÜK. BANYO TUVALET GÜZEL.. EV GÜNEŞ GÖRÜYOR.. AMA EV ÇOK GÜZEL..HA BİDE ELEKTİRİK SU ABONELİĞİNİ BİZ ALACAGIZZ...( BURASI ETİLERDE SİGORTAYA MEYDANA MEVLANAYA D.GARAJINA YAKIN YÜRÜYEREK GİDİLİR..

2, BU EV VARSAKTA YANİ ŞİMDİKİ İŞ YERİME 6 KM EV EŞİMİN DAYISININ EVİ ONADA BAKTIK DÜN..11, KAT 3+1 EV CADDE ÜSTÜ.KİRASI 250,YTL VE 2 SENE HİÇ ARTMADAN OTURACAGIZ. 145 m2 EV DENİZ MANZARALI ...

3,)ŞİMDİKİ EVİMDE GÜZEL 90m2 FAKAT İŞTE YOK BALKONA DEMİR YOK PANJURR BİR SÜRÜ PARA AMA Bİ YANDAN DA HİÇ UGRASMAK İSTEMİYOM TAŞINMAKLA. BU ARADA SUAN OTURDUGUM EVİN ELEKTİRİK SU FATURALARI SANTİYE ADINA GELİ YO YANİ BİZE 30 GELECEGİNE 60 GELİYO.

BİZ EV ALMAYI PLANLIYORUZ ALLAH İZİN EDERSE 1 VEYA 2 YILA KADAR. BU YÜZDEN BAZEN DİYORUM VARSAĞA GİTSEK EN AZ 2, MİLYAR KARDA OLACAGIZ 1 YIL İÇİNDE. ELEKTİRİK SU AZ GELECEK. AMA NE BİLEM TEK KALACAKMIŞIM GİBİ HİSSEDİYOM KENDİMİ YA.. HİÇ TANIDIK YOK FALAN .AMA SIKIP DİŞİMİ OTURMAK EN MANTIKLISI BU DEVİRDE 250, YTL EV BULMAK HELEDE SIFIR EV BULMAK ZOR.. UFFFFF İŞTE BÖYLEE NEEEEEEEE OLURRRR ARKADAŞLAR YARDIM EDİN KARASIZIMM

GÜNAYDIN KIZLAR YAA NE OLUR BANA AKIL VERİN KFAM ÇOK KARIŞIK YA...SORUN SUU BİZ EVDEN TAŞINACAGIZ.. 2 EV VAR AKLIMIZDA
1,, BİZİM İŞ YERİNİN 4, KATI SIFIR DAİRE AMA ODALARI UFAK SALONU L ŞEKLİNDE AMA UFAK MUTFAK BÜYÜK. BANYO TUVALET GÜZEL.. EV GÜNEŞ GÖRÜYOR.. AMA EV ÇOK GÜZEL..HA BİDE ELEKTİRİK SU ABONELİĞİNİ BİZ ALACAGIZZ...( BURASI ETİLERDE SİGORTAYA MEYDANA MEVLANAYA D.GARAJINA YAKIN YÜRÜYEREK GİDİLİR..

2, BU EV VARSAKTA YANİ ŞİMDİKİ İŞ YERİME 6 KM EV EŞİMİN DAYISININ EVİ ONADA BAKTIK DÜN..11, KAT 3+1 EV CADDE ÜSTÜ.KİRASI 250,YTL VE 2 SENE HİÇ ARTMADAN OTURACAGIZ. 145 m2 EV DENİZ MANZARALI ...

3,)ŞİMDİKİ EVİMDE GÜZEL 90m2 FAKAT İŞTE YOK BALKONA DEMİR YOK PANJURR BİR SÜRÜ PARA AMA Bİ YANDAN DA HİÇ UGRASMAK İSTEMİYOM TAŞINMAKLA. BU ARADA SUAN OTURDUGUM EVİN ELEKTİRİK SU FATURALARI SANTİYE ADINA GELİ YO YANİ BİZE 30 GELECEGİNE 60 GELİYO.

BİZ EV ALMAYI PLANLIYORUZ ALLAH İZİN EDERSE 1 VEYA 2 YILA KADAR. BU YÜZDEN BAZEN DİYORUM VARSAĞA GİTSEK EN AZ 2, MİLYAR KARDA OLACAGIZ 1 YIL İÇİNDE. ELEKTİRİK SU AZ GELECEK. AMA NE BİLEM TEK KALACAKMIŞIM GİBİ HİSSEDİYOM KENDİMİ YA.. HİÇ TANIDIK YOK FALAN .AMA SIKIP DİŞİMİ OTURMAK EN MANTIKLISI BU DEVİRDE 250, YTL EV BULMAK HELEDE SIFIR EV BULMAK ZOR.. UFFFFF İŞTE BÖYLEE NEEEEEEEE OLURRRR ARKADAŞLAR YARDIM EDİN KARASIZIMM

canım ben senin yerinde olsam 2 evi secerdim bende 3 senedir kendi evimdeyim ona bakarsam bir komşu tanımışlıgım yok benneyaptımki ama hem deniz mazaralı diyosun hem 2 sene kira artmıycak diyosun hic düşünmem o evi secerdim ben olsaydım.

X