2008 Aralık anneleri ihtiyaç listemiz

listeye eklenecek bazı şeyler geldi aklıma kızlar
*göğüs pompası
*tırnak makası
*burun aspiratörü
*kulak çubuğu
*bebefon

listeye eklenecek bazı şeyler geldi aklıma kızlar
*göğüs pompası
*tırnak makası
*burun aspiratörü
*kulak çubuğu
*bebefon

bunları görünce bir sağlıkçı olarak aklıma ateş ölçer geldi
kulaktan ölçenler çok iyi bebeği rahatsız etmiyor
sonuçları da doğru çıkıyo
aayyy ne çok şey varrkafamçokkarıştı

evet canım ateş ölçeri unutmuşum. bide aklıma banyo termometresi geldi ama nekadar yararlıdır bilmiyorum

kızlar birde battaniyelerin çeşitleri varmış hipo-alerjik falan bilgisi olan varmı ?

kızlar bebeklerin ağzını silmek için bol bol pamuklu küçük mendillerdende lazım. hatta onun kenarlarını tığlıyorlar galiba :)))))) başlayın şimdiden tığlamaya. ben yapacağım renk renk iplerle tığlayacağım :)))))

ben geçen gün mother and care' in outlet ürünlerini satan bir mağazadan 3 adet emzirme sutyeni aldım. tanesi 3 ytl' ye :)))) bebek giysileri çok pahalıydı ama :KK43:(((

kızlar bebeklerin ağzını silmek için bol bol pamuklu küçük mendillerdende lazım. hatta onun kenarlarını tığlıyorlar galiba :)))))) başlayın şimdiden tığlamaya. ben yapacağım renk renk iplerle tığlayacağım :)))))

bende aplikeden yer battaniyesi yapacağım dikiş bilgim işe yarasın kuzuma yapayım kırkyama şeklinde ayyyyyyyyy içim bir hoş oluyor böyle düşününce:teytey:

mother and care ürünleri kaliteli aslında bana arkadaşım hediye almış alttan çıtçıtlı fanila ibi baya uygun fiyata geliiyor

evet canım ateş ölçeri unutmuşum. bide aklıma banyo termometresi geldi ama nekadar yararlıdır bilmiyorum

bilmem canım elimizle ısıyı ayarlarız bence zaten masraf çoook olacak
ama banyo diyince özel bebek süngerleri var tahriş etmeyen
ankara da görmüştüm gerekli mi acaba:uhm:
bir de çalışanlar için özellikle süt saklama poşetleri ve kapları var dondurucu da saklıyorsun sen işte iken bebeğe veriyorlarsenağlamaşimdi bile bırakacak olmaya dayanamıyorum:emir_bebek:

bilmem canım elimizle ısıyı ayarlarız bence zaten masraf çoook olacak
ama banyo diyince özel bebek süngerleri var tahriş etmeyen
ankara da görmüştüm gerekli mi acaba:uhm:
bir de çalışanlar için özellikle süt saklama poşetleri ve kapları var dondurucu da saklıyorsun sen işte iken bebeğe veriyorlarsenağlamaşimdi bile bırakacak olmaya dayanamıyorum:emir_bebek:

canım ben işten çıkacağım için süt saklama poşetlerine pek dikkat etmedim açıkcası ama poşet olarak değilde onların biberonları var onlar dha kullanışlı diye biliyorum arkadaşım kullanıyor

canım mahsuru yoksa semti nerede?

Kozyatağı canım. E5'in kenarında Şaşmaz plaza var hemen onun arkasında sol çarprazına denk geliyor. 5-6 katlı bir bina, çok güzel bebek giysileri, beşikler vs. herşey var. ama biraz pahalı geldi bana. bir sutyenler çok ucuzdu :)))

kızlar bence çok önemli ben şimdi alışveriş sitelerini araştırıyorum siparişini vereceğim, biberonları hijyen için makineler varya sterilizatör diyorlar galiba onlarda çok gerekli diye düşünüyorum!

Son düzenleme:
kızlar bence çok önemli ben şimdi alışveriş sitelerini araştırıyorum siparişini vereceğim, biberonları hijyen için makineler varya sterilizatör diyorlar galiba onlarda çok gerekli diye düşünüyorum!

canım 6. aydan itibren su falan veriliyor ama sterilizatör için erken bence belki bebeğin mama yemeyecek meme emicek o yüzden bebek doğduktan sonra düşün bence sterilizatörü

iyi de her halikarda sütünü sagip bebişe vermek gerekiyor canım o yuzden de biberon ve dolayısıyla sterilazotor lazım

eminim hepimiz öyle tercih ederiz ama herzaman göğüsünden gelen yetmeyebiliyor bazen bebiş yeterince güçlü çekemiyor, bu da meme de süt kalmasına ve çok ağrıya sebep oluyor
anne memesini oyuncak gibi kullanıp saatlerce emzirmenin üstüne sadece yarım saat uyuyup ciyak ciyak uyanabiliyor... Yeni doğum yapan birsuru arkadaşımdan duydum bunları...
Hele Zeamays'in ikizi olacak o bebişlerin birini emzirirken diğer miniş ciyak ciyak ortaliği ayaga kaldırır, meme verme ritüeli en az 1-1,5 saat süren birşey...

X