2008 Aralık anneleri ihtiyaç listemiz

kolay gelsin hanimlar bebege alinan seyler o kadar hevesle aliniyor ki icinizde kalmasin bence
ben ilk gebeligimde o kadar cok sey icimde kaldi ki aldirmadilar:kızgın:
simdi biraz daha sey aldim diyebilirim ama tabi icimde kalan esyalari almak istemiyorum hepsini
sanki ogluma haksizlik olur gibi :1no2:
ama simdi hem ogluma hem de yeni dogacak olan kizim icin bi suru kiyafet oyuncak falan seyler aldim kendime almiyorum onlara aliyorum:lepi:

icinizde kalmasin canlarim a.syerimseniben

ne kadar da az kalmış doğuma
inşallah biz de bu günleri görürüz gün sayarız kucağımıza almak için
hayırlısıyla bebeğini al inşallah kucağına:nazar:

aaaaaaaaaaaaa çorumlucadi sen doğurmak üzeresin kiizzzzz ben hiç bakmamişim anaaammm allah kurtarsin canim

günaydın kızlar liste yapma fikri harika bende 19 haftalık oldum ALLAH'ın izniyle 13 aralık doğumum hesabıma göre
daha bende bişey almadım annem ve k.validem bişeyler almış
ben 1 ay sonra başlarım diyorum

günaydın kızlar liste yapma fikri harika bende 19 haftalık oldum ALLAH'ın izniyle 13 aralık doğumum hesabıma göre
daha bende bişey almadım annem ve k.validem bişeyler almış
ben 1 ay sonra başlarım diyorum

canım sana da günaydın..
aralık anneleri başlığına gelsene..
biz hep ordayız...

tatlı annişler bebek şampuanı sabunu falan bir çok kişi sebamedin ürünlerini tavsiye ediyor sebamed tamamen bitkiselmiş

yok kız aceleye gerek yok zaten..
ben de oda dılında bir şey almadım daha bir çöp bile..
alırız bilinçli şekilde inş...

bizde evimizi hazırlarken küçük odaya genç odası takımı almıştık gelen misafirlerimiz kalır diye (yeğenlerimiz kardeşlerimiz yatıya gelirlerse diye :) daha 7 aylık evliyiz odamızda yepyeni duruyor yani. başka takım almaya gerek yok dimi onu kullanabiliriz. bu arada mobilyalar turuncu renkli!

:KK43: annem yuzunden daha erken diyo sürekli bebeişimin donu bile yok minicik bi çift çorabı var sadece...kızlar pişik yağ krem vs gibi ürünlerde hangi markayı tercih edersiniz buralarda nivea set kullananlar var memnun sizin düşünceniz nedir bu konuda (şampuan,bebe yağı,ıslak mendil gibi ürünlerde ne marka iyi acep)

bizde evimizi hazırlarken küçük odaya genç odası takımı almıştık gelen misafirlerimiz kalır diye (yeğenlerimiz kardeşlerimiz yatıya gelirlerse diye :) daha 7 aylık evliyiz odamızda yepyeni duruyor yani. başka takım almaya gerek yok dimi onu kullanabiliriz. bu arada mobilyalar turuncu renkli!

tabi ki canım..
yeni şey almaya ne gerek var..
kullanırsınız onları...

kızlar 2 sene önce kardeşinim bebişi oldu onlar sadece beşik alacaktı çok aradılar krafft vs
çok gezdiler sonra mobilyalarını yapan mobilyacı bayrampaşada beşik imalatı yapan biriyle tanıştırmış o pahalı bildik markalara yapıyormuş adam mağazada beğendikleri bir beşiği oradan yarı fiyatına almışlardı çokta iyi malzemeydi ve kullanışlı
ben orayada bakıcam ilgilenen arkadaşlar olursa tel ve adresini alınca buradan yazarım

şu andaki evimizden çok memnunuz ama annemlerin binaya taşınma durumumuz var. malum iki çocuk tek başıma nasıl bakıcam. Annemlerde uzak gidip gelemez. Alt daireleri boş, büyük ihtimalle oraya taşınacağız. o yüzden şimdilik odaya bişeyler yapamıyorum. hazır mobilya var ama isterdimki odayı güzelce boyayalım, çizgi film karakterli bordürler yapalım, süsleyelim püsleyelim, çok şey geçiyor içimden ama yapamıyorum malesef. durumumuz belirsiz biraz, artık kızlarım doğduktan sonra odalarını süslerim :)

şu andaki evimizden çok memnunuz ama annemlerin binaya taşınma durumumuz var. malum iki çocuk tek başıma nasıl bakıcam. Annemlerde uzak gidip gelemez. Alt daireleri boş, büyük ihtimalle oraya taşınacağız. o yüzden şimdilik odaya bişeyler yapamıyorum. hazır mobilya var ama isterdimki odayı güzelce boyayalım, çizgi film karakterli bordürler yapalım, süsleyelim püsleyelim, çok şey geçiyor içimden ama yapamıyorum malesef. durumumuz belirsiz biraz, artık kızlarım doğduktan sonra odalarını süslerim :)

evet bencede süsler çok önemli birde bebekler aynaları severmiş oyuncakçıya uğruyorum arada oradakilerde tanıdı ayyy alıcam zor tutuyorum kendimi hayırlısıyla bir kavuşsak bebeklerimize tüm dualarım bunun için

ben şimdiye kadar aldıklarımı yazayım size.
3 tane hastane çıkışı denilen takımdan aldım. battaniye , banyo havlusu , her renkte patikli pantolon birkaç tane de çorabımız oldu şimdilik. tabi annemin yaptığı örgü ceketlerimiz yeleklerimiz de var.

hastane cıkısı birtek hastane çıkısında giydirilmiyor mu? Neden 3 tane aldın? Bir de onların yazlık ve kışlık diye ayrımları oluyor mu? Ona gore ucuzluk varken alayım diyorum...

arkadaşlar öncelikle günaydın
ben kimle konuştuysam penye battaniyeyi çok alın diyorlar
yıkaması kolay ve ucuz
ilk günlerde bebek çok kusuyormuş
hem ilk zamanlarda bebeği kucağa alırken kolay oluyormuş
renk renk alın diyorlar
bir de bebek çabuk büyüdüğünden örgüler hep kalıyormuş çok örmeyin dediler bize

Bir de arkadaslar her ne kadar bebişler kış bebeği ve yün battaniyeler çok şık olsa da taşıması çok ağır oluyor bebiş beş kilo battaniye 3 kilo olunca zorlayabilir...

arkadaşlar bence doğar doğmaz giydirmek için çok fazla bişey almayın derim çünkü o dönemlerde çok çabuk büyüyorlar benim aldığım tulumlar inanın giydirmeye doyamadan küçülmüştü bence bez stoklayın hazıra konmak gibi oluyor.Bez dedimde şu sıralar higgees'kullananlar oldukça memmun olduklarını söylüyorlar.....Ben kullanmadım çünkü o dönem henüz çıkmamıştı ama kullananlar şiddetle higgees diyorlar.

arkadaşlar bence doğar doğmaz giydirmek için çok fazla bişey almayın derim çünkü o dönemlerde çok çabuk büyüyorlar benim aldığım tulumlar inanın giydirmeye doyamadan küçülmüştü bence bez stoklayın hazıra konmak gibi oluyor.Bez dedimde şu sıralar higgees'kullananlar oldukça memmun olduklarını söylüyorlar.....Ben kullanmadım çünkü o dönem henüz çıkmamıştı ama kullananlar şiddetle higgees diyorlar.

canım sen kaç haftalık oldun?

evet bende oyle duydum hugees primanın papucunu dama atmış...
Bu arada Dalin'in de hem anne için göğüs kalkanı, gögus pedi gibi bir suru yeni urunu var hem de bebiş için pazarında lider...

X