2008 Aralık anneleri ihtiyaç listemiz

hihoyyyt

haksız mıyım ama gercekten çok kafama takılıyor bu hastane çıkısı hadisesi hihoyyyt

Battaniye-İç Zıbın-Body-Patikli Pantolon-Dış Zıbın-Külot-Önlük-Atlet-Şapka-Eldiven-Mendil

bak canım içinde bunlar oluyor..
yani sadece hastane için değil bu takım anlıcağın..
her zaman kullanılacak seyler var...

umarım biraz rahatlamıştır kafanlülülülülülü

hihoyyytyok sanırım iki takım hastane çıkı neden diyo arkadasımız belki birini kirletir kusar vs ondan olabilirmikaydirigubbakcemile3

ben de hada hıç bır sey almadım zaten heyecandan ne alacağımı da bılmıyordum boyle bır liste hazırladığınız için çok teşekkürler.

kızlar şimdiden almaya başlamalımıyız sizce yavaş yavaş hem birden masrafa girmiş olmayız bide son aylara bırakırsak zor olur kışa denk geliyor çünkü dışarılarda alışveriş yapacaz diye hasta olmaylım bide siz neler düşünüyorsunuz bu konuda

kızlar şimdiden almaya başlamalımıyız sizce yavaş yavaş hem birden masrafa girmiş olmayız bide son aylara bırakırsak zor olur kışa denk geliyor çünkü dışarılarda alışveriş yapacaz diye hasta olmaylım bide siz neler düşünüyorsunuz bu konuda

bence başlamak cok mantıklı..
eşim de öyle diyor,kışın nasıl gezdiricem soğukta karda seni yanımda diye.
ramazanda annem gelicek biz onunla alcaz inş..
ben şimdiden zor yürüyorum.
son aylar kimse beni kıpırdatamaz heralde..

bence başlamak cok mantıklı..
eşim de öyle diyor,kışın nasıl gezdiricem soğukta karda seni yanımda diye.
ramazanda annem gelicek biz onunla alcaz inş..
ben şimdiden zor yürüyorum.
son aylar kimse beni kıpırdatamaz heralde..

evet canım bende senin gibi düşünüyorum önümüzdeki ay almaya başlayayım herşeyini ama eşimde acele etme diyor ona anlatınca kışın soğuk zor olur falan diye oda hak verdi bana zaten 1 ay içinde doğum yapacak arkadaşlarımvar onlarada danıştım onlarda son aya bırakma sakın diyorlar ama nerden başlasam ne alsam kaçar tane alsam kafam karma karışık :bbo:

evet canım bende senin gibi düşünüyorum önümüzdeki ay almaya başlayayım herşeyini ama eşimde acele etme diyor ona anlatınca kışın soğuk zor olur falan diye oda hak verdi bana zaten 1 ay içinde doğum yapacak arkadaşlarımvar onlarada danıştım onlarda son aya bırakma sakın diyorlar ama nerden başlasam ne alsam kaçar tane alsam kafam karma karışık :bbo:

iyide simdi kışlık birşey alamayız ki...her tarafta yazlık bebiş kılıkları var. Ben doğrusu 6-9 ları aldım bitirdim. bence 0-3 ler için kış ucuzluğunu beklemek gerekiyor.

hihoyyytyok sanırım iki takım hastane çıkı neden diyo arkadasımız belki birini kirletir kusar vs ondan olabilirmikaydirigubbakcemile3

evet canım aynen onu diyorum bazı arkadaslar ysptıkları listelere 2-3 tane hastane çıkışı yazmiş... Yeni doğan boyu diye mi giydirecekler onu hani tiny baby diyorlar. Tam izah edemedim.
Gerçi benim de iki tane olacak herhalde hem annem tutturdu ben alacağim diye hem de kayınvalidem. Sorun şu ki hastaneden çıkarken ben hangisini giydirecegim..:mymeka: ikisinden biri küsecek... En mutlu gunumde iktidar kavgası :mymeka:

iyide simdi kışlık birşey alamayız ki...her tarafta yazlık bebiş kılıkları var. Ben doğrusu 6-9 ları aldım bitirdim. bence 0-3 ler için kış ucuzluğunu beklemek gerekiyor.

doğru diyorsun ama iç çamaşırları tulumları falan alabiliriz şampuanı kremi şapkası falan dış giyimi son aylara doğru alırız bencezaten abartmaya gerek yok 0-3 ay bebekler çok çabuk büyüyorlarmış

Son düzenleme:
evet canım aynen onu diyorum bazı arkadaslar ysptıkları listelere 2-3 tane hastane çıkışı yazmiş... Yeni doğan boyu diye mi giydirecekler onu hani tiny baby diyorlar. Tam izah edemedim.
Gerçi benim de iki tane olacak herhalde hem annem tutturdu ben alacağim diye hem de kayınvalidem. Sorun şu ki hastaneden çıkarken ben hangisini giydirecegim..:mymeka: ikisinden biri küsecek... En mutlu gunumde iktidar kavgası :mymeka:

en iyisi birtanede sen al onu giydir kimse küsmez hihoyyyt:lepi:

:jeyyar: iyisimi bitanede sen al ama daha teferruatsız basit bişi onu giydir yoksa kızdırmamak lazım anneleri çünkü o hastane çıkışları masaallah kaç parça battaniyesi donu çamaşırı derken sen onun şöyle 5 lişsini falan al en iyisi onu giydir:emir_bebek:a.s

ya özellikle 0-3 ler için olanlrın her mevsim her yerde oluyor bence.
yani bebek doğurmanın mevsimi olmadığı için sonuçta:))

özellikle de alınacak takımların her çeşidi mevcut mağazalarda..
ama ucuzluk dersen biz kış sonu değil de başı doğum yapacağımız için pek ucuzluk bekleme derim :1hug:

kıyafetten daha çok benim gözümde beşiği, ana kucağı vs var. kıyafet her yerde bulunuyor, hemen alınabiliyor ama bebeğin rahat konforlu uyuması için beşiğini vs iyi araştırmak lazım. sanki bu tür şeyleri araştırmaya daha çok zaman ayırmak lazım gibi ne dersiniz? bir de ben kendime alacaklarımı hemen alayım diyorum. sadece bebeğe değil kendimize de bişeyler almak lazım.

kıyafetten daha çok benim gözümde beşiği, ana kucağı vs var. kıyafet her yerde bulunuyor, hemen alınabiliyor ama bebeğin rahat konforlu uyuması için beşiğini vs iyi araştırmak lazım. sanki bu tür şeyleri araştırmaya daha çok zaman ayırmak lazım gibi ne dersiniz? bir de ben kendime alacaklarımı hemen alayım diyorum. sadece bebeğe değil kendimize de bişeyler almak lazım.

kendime kıyafet v.s. almak hiç içimden gelmiyor... Hep hamilelerin çok şirin ve şık göründüklerini düşünürdüm valla ben hiç oyle olamadım. Bütün bana küçük gelen eski kıyafetlerimi de kız kardeşime verdim. Çok elzem olmadımı birşey almıyorum inşallah seneye bebişimi ortaya çıkarıp zayıfladıktan sonra yeni kıyafetler alacağim...
Tabii sen anne ihtiyaçları derken muhtemelen kıyafeti kastetmedin ama olsun vesilesiyle ben içimi döktum...-tatlicadiarzu-

ya özellikle 0-3 ler için olanlrın her mevsim her yerde oluyor bence.
yani bebek doğurmanın mevsimi olmadığı için sonuçta:))

özellikle de alınacak takımların her çeşidi mevcut mağazalarda..
ama ucuzluk dersen biz kış sonu değil de başı doğum yapacağımız için pek ucuzluk bekleme derim :1hug:

valla canım haklısın geçen gun bir yerde okudum bebeğe tek kat kalın birşey giydireceğinize ince ince bir kaç kat giydirin yaziyordu...

valla canım haklısın geçen gun bir yerde okudum bebeğe tek kat kalın birşey giydireceğinize ince ince bir kaç kat giydirin yaziyordu...

hmm evet,daha cok tutuyırmuş öyle..
lahana gibi yaparız artık bebeklerimizi kışın ayazında :))

bu arada bence de an azından kendimize alınacaklara başlamak lazım galiba.
şu emzirme atleti,sütyeni falan.
feci rahat seylermiş onlar emzirirken.
diğerleri işkence.
nasıl olsa alıcaklar..

hmm evet,daha cok tutuyırmuş öyle..
lahana gibi yaparız artık bebeklerimizi kışın ayazında :))

bu arada bence de an azından kendimize alınacaklara başlamak lazım galiba.
şu emzirme atleti,sütyeni falan.
feci rahat seylermiş onlar emzirirken.
diğerleri işkence.
nasıl olsa alıcaklar..

ama göğüslerimiz daha buyuyecek onu da hesaba katmak lazım. Doğumdan sonra iki katına çıkıyormuş nerdeyse ve haklısın acaip rahat oluyormus emzirme sutyeni

kızlar bir de tek kullanımlık kilotlar var. onlar da rahat olur sanırım ilk günlerde.

X