20 kilo verme günlüğüm

benubikim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2024
69
53
31
tamamen bana motivasyon olsun diye başlatıyorum bu günlüğü.....
kilo alma sürecimi anlatmıycam ama şu son 1 yılda çok hızlı bir şekilde 14 kg alarak şuan 77.1 i gördüm.
her şok diyet denememde tartı +2 gösterdi. (if denedim , açlık denedim ketojenik vırt zırt herşey)
dün dahiliye doktoruna gittim kolesterolüm fırlamış durumda ve ben 31 yaşında gencecik tek çocuklu bir kadınım.
Genç güzel fit görünen başarılı hissettiğim bi vücutta olmak istiyorum artık kızım 3 yaşında hamileliğimden beri kilo problemiyle uğraşıyorum.

çok sıkıldım başla bırak +2 kilo al durumundan.
şimdiiii gelelim duruma
bu sabah tartıldım 77.1 kg geldim.
şok diyet yapmayacağım belki pazartesi perşembe oruçlarımı tutarım borçlarım olduğu için onun dışında öğün atlamaycaağım.
3 öğün yemeği düşünüyorum. işe giderken kahvaltı , öğlen işyerinde yemek akşm eve gelince yemek. Akşam yemeğini 7-8 arası bırakıp kalorili hiç bir şey yememeyi düşünüyorum.

yaza doğru eski şehrimize taşınacağız kendime haziran hedefi koyuyorum.
Haziranda 20 kilo vermiş 57 kilo bir kadın olacağım hayırla huzurla inşallah.
benle beraber kimler kilo veriiiiiir....

Son düzenleme:
Bugün sabah evde
1 haşlanmış yumurta
1 dilim tam buğday ekmeği
3 küçük kare kaşar
1 küçük dilim beyaz peynir
2 ceviz 5 zeytin
1 hurma
sütlü kahve içip işe geldim.

öğlen yemeğine kdr çay kahve içtim sütsüz şekersiz

öğlen yemekte etli patatesli(patatesini az yedim) türlü ve cacık içtim.
üstüne sütlü kahve içtim.2 küçük kare çikolata kdr bi çikolata yedim aslnda pişman oldum tamamen hayır diyememekten oldu)

şimdi akşam eve gidene kdr kalorisiz bitki çayı ve kahve içeceğim. akşam yemekte de et sebze dengeleyip karbonhidratı çok minimal alıp son bir kahveyle günün yeme içme işini kapatacaağım.
bugün evde biraz işlerim var. onları bitirirken biraz kalori yakarım enerjim kalırsa 20 dk bile olsa videodan spor yapmak istiyorum.

Tam 5 aydır nasıl diyet yapsam veririmle uğraşıyorum öğleni atlamayı denedim sbahı atlamayı denedim. ama vücuduma uymadı her atladığım öğün bana kilo olark geri döndü.
bu sefer dengeli ve az yemeği midemi doldurmamayı öğrenmek istiyorum.
var mı ben gibi 77 den 57 ye inmek isteeeeeyeeeen birbirimize destek olalım

Öğlen en son 12.30 da yemiştim.
Eve geldim 17.30 nasıl açım anlatamam.
Önce bi kahve hurma yapıyım dedim sonra baktım kesmicek abur cubur yememek için dünden kalan ton balıklı salatadan şöyle 4 YK falan yedim.sonra hafif elim ayağıma dolaşma hali geçince durdurdum kendimi öğünü bekledim.

Akşam tavuk sote + salata yedim ekmeksiz.

Şimdi bi sütlü kahve içip günü kapatıcam inşallah
Aşırı acıktığım anda gözüm diyet miyet görmüyor aşırı acıkmamam lazım.yine de iyi tuttum kendimi tebrik ediyorum.

Erkenden günaydıııın.
Bu sabah tartıda 76.7 gördüm.
İster ödem olsun ister yağ tartıdaki rakamjn ilk günden azalması aşırı iyi geldi.
Ben normalde de hergğn tartılan biriyim yıllardır bu diyete özel değil.

Planımız yine 3 öğün yemek.Öğünlerde tabak dengelemek.Aralarda bişey yememek ve akşam yemeğinden sonra kalorisiz şeyler tüketmek.bitki çayı , sade soda sade kahve vs.
Sürekli yemek stilimle ilgili bi kaygım olmasından çok yoruldum ve 3 öğüne uyum sağlamaya karar verdim.Çok basite indirgedim.sofrada ne varsa ye ama ölçülü ye tabak yaparak ye...aralarda bişey yeme bitti işte bu kadar.Birde bol su tabiki

Bu planla her zaman sürdürenbileceğimi zannediyorum.bakalım bugünüm nasıl geçecek...

İyiki başladım diyeceğim günleri iple çekiyorum bekle beni 38 beden vücudum başladım hallediyorum inşallah

Hedeflerimi netleştireyim dedim.
Böyle bi plan düşündüm.
10 haftada totalde 10 kilo.
Geri kalan 10 kiloyu da bakalım nasıl veririz ilkler daha hızlı gider zaten diye düşünüyorum.
10 haftalık bir iyilik yapıcam kendime inşallah.Ay Allah'ım yardım et bu sefer şu işi halledeyim hayırla huzurla amin.

25.09.2024--------- 76.7
02.10.2024---------
09.10.2024---------
16.10.2024---------
23.10.2024---------
30.10.2024---------
06.11.2024---------
13.11.2024---------
20.11.2024---------
27.11.2024---------

Bugün işyerindeki diyetisyene uğradım.
Ara öğün konusunda takıntılı olmamamı sürdürülebilir olmam gerektiğini söyledi.
Bazal metabolizmam 1550 kcal imiş.hedef kilom 58-60 imiş.
1600-1700 le başlarız sonra azaltarak gideriz böyle daha kolay kilo verirsin hemde bunalıp aç kalmazsın dedi.Bana da mantıklı geldi.

6 ay sürer sürecin dedi bende kendime 9 ay vermiştim zaten.

Verdiği listeyi yapacağım inşallah.Yarından itibaren
Bakalım neler olucak

topiğiniz hayırlı olsun. ideal kilosuna sadece 1 kg kalmış biri olarak bu yolda başarılar dilerim. sadece gerçekten isteyenler başarır. bunu unutmayın

topiğiniz hayırlı olsun. ideal kilosuna sadece 1 kg kalmış biri olarak bu yolda başarılar dilerim. sadece gerçekten isteyenler başarır. bunu unutmayın
Toplamda kaç kilo verdiniz ne kadar sürdü.hem çok hevesliyim hemde sürecin uzamasından ve sürdürememekten çok korkuyorum

Toplamda kaç kilo verdiniz ne kadar sürdü.hem çok hevesliyim hemde sürecin uzamasından ve sürdürememekten çok korkuyorum
Ben çok kilo vermedim sadece 3.5 kilo ve 2 ayda. Kilom fazla olmadığı için ve kas kaybetmemek için ağır ağır verdim. ama inanın çok zorlandım. çünkü son 3 kilodan bahsediyoruz. ilk 2 ay hiç veremedim son iki ay çorap söküğü gibi gitti kilolar.
sizin hedefiniz kaç bilmiyorum ama hedefe ulaşmadan bırakmayın. ilk bir hafta çok zor olacak unutmayın

Hedefim 57 , kilom 77
Çok azmettim güzel olmak istiyorum eskisi gibi
inanın olursunuz. kalori sayın ama sağlıklı beslenin. bu işin kilit noktası kalori açığı oluşturmak biliyorsunuz. en doğru kalori ihtiyacı hesaplama fityemek.com'da var. oraya bi bakın. bazal metabolizma için gereken kalorinin altına sakın inmeyin. kas kaybedersiniz yoksa.

kalori ihtiyacınız 1800 çıksa mesela 300 kalori az alıp 1500'le kapatsanız günü ayda 1-1.5 kilo verirsiniz. ona göre hesaplama yapın

şimdi okudum:) aynen doğru yoldasınız

İmkanınız varsa diyetisyenle çalışın derim ama işinin ehli, öyle 1000 kalorilik diyet yazmayacak bilgili bir diyetisyen bulmalısınız. Sizde insülin direnci olabilir mi, böyle açlıktan gözün dönmesi falan sanki şekeriniz çok dalgalanıyor gibi geldi bana. Farketmediğimiz şeylerde inanılmaz kalori var yemek yaparken yağı çok az koyun, kuruyemişi sakın avuçla yemeyin tane tane kalorisine bakın, şu an ne yiyorsanız yarısını yeseniz bile kilo verirsiniz öyle köklü bir diyet değişikliğine gitmeniz gerekmiyor ketojenik vs çok zor diyetler zaten hiç gerek yok şu an için.

Ben de yeni okudum çok iyi bir başlangıç yapmışsınız

Ay çok teşekkür ederim imkan çok da iradem yoktu.Kaç diyetisyen gezdim sürdüremedim. Ama bi azim geldi üç gündür Allah bozmasın

Öyle başım ağrıyor ki sevgili diyet günlüğü öğünümü ağzıma tıkıp ilaç içip yattım.
Biraz zorlanıcam anlaşılan...
Hayırlısı

Bu sabah 76.4 geldim. Yani -300 daha.
Bunlar yağ mı su mu görücez.Yine eksi görmek güzel.
Diyet kahvaltımızı devammmm....

24.09.2024 haftası---------77.1- 76.7 -76.4
02.10.2024 haftası---------
09.10.2024 haftası---------
16.10.2024 haftası---------
23.10.2024 haftası---------
30.10.2024 haftası---------
06.11.2024 haftası---------
13.11.2024 haftası---------
20.11.2024 haftası---------
27.11.2024 haftası---------

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…