20. Haftamda Kaybettiğimiz Bebeğimiz

Şu dönemde o kadar çok duydum ki sebepsiz bebek kayıplarını,ben artık koronaya bağlıyorum iyice komplo teorisyeni oldum çıktım. Sebep bulunsa keşke de aynı şeyler yaşanmasa defalarca.

Şu dönemde o kadar çok duydum ki sebepsiz bebek kayıplarını,ben artık koronaya bağlıyorum iyice komplo teorisyeni oldum çıktım. Sebep bulunsa keşke de aynı şeyler yaşanmasa defalarca.
dediğiniz gibi sebebi bilebilsek keşke, en azından ona göre bir tedavi uygulanır, size de çok sabırlar diliyorum hiç kolay değil gerçekten

Ahh ahh
6 eylül sabahına tatile gittiğimiz neşeli bir gün bebeğimin hareketlerini hissetmedim ve 7 eylülde 36 haftalık ölü doğum yaptım sizi çok iyi anlıyorum. Ben 40 ım çıkar çıkmaz destek aldım, mdr zihin çalışmaları, teta, şükürler olsun çok iyiyim. Ama 2 ay boyunca ağlamadığım 1 günüm olmadı, sonuna kadar yas tuttum ve dibe batıp çıktım. Benimde 2 yavrum vardı çünkü ve artık o halim beni yormuştu. Dilerim en kısa sürede atlatırsınız, acılar aynı ama söylenecek sözde yok. Alışılmaz sanıyordum ama insan onunla yaşamaya alışıyor. ilk adım kabullenmek

Başınız sağolsun çok üzüldüm.Kaybetmenizin sebebi neymiş peki? Acıya alışmaya çalışıyorum hala, gözümde akmaya hazır bir yaş hep var,içimde kocaman bir boşluk... İçim yanıyor sözünün ne ifade ettiğini şimdi anlıyorum,sönmeyen bir ateş var artık içimde.

Evet bazı günler bu acıdan öleceğim heralde diyordum
Tüm testler herşey normaldi. Bebekte hiç birşey yoktu benimde doğum sonrası tüm testleriö yapıldı ancak Tıbben ne bende ne onda hiç bir sebep bulunamadı sapasağlam 37 haftalık çocuk gitti yani

Bir sebep olmamasına hala inanamıyorum,sözde anne karnında ameliyat yapılacak kadar gelişmişti tıp, gülüyorum buna şu an sadece.

Gozlerim doldu..
Allah sabir versin size..

sızı okadar ıyı anlıyorum kı yazdıklarınızın bırebıre aynısını aynı haftada 3 ay önce yasadımm benımm bebeğimde kızdı

sızı okadar ıyı anlıyorum kı yazdıklarınızın bırebıre aynısını aynı haftada 3 ay önce yasadımm benımm bebeğimde kızdı
Belki inanmayacaksınız ama son 6 ay içinde çevremdeki gebeliklerin yarısı ileri haftalarda sonlandı ve yabancı kaynaklardan araştırma yaptım,corona sonrası gebelik kayıpları virüs olmayan döneme göre %60 artmış,inanılmaz bir oran bu. Okuduğum makalenin birinde Corona sebebiyle gebelerin kontrolleri azaltıldığı için sorunlar tespit edilemedi ve bebekler kaybedildi diyordu,bir açıdan mantıklı ama kendi adıma benim kontrollerimde herhangi bir azalma söz konusu değildi bence bu çıkarım yeterli değil. Komplo teorisi deyin,paranoyaklık deyin ne derseniz deyin ama henüz tespit edilemeyen bir şekilde direk virüsün kendisiyle bağlantılı olduğunu düşünüyorum bu kayıpların.

canım benımkı bununla ilgili değil bn her hafta kontrole giderdim , hatta düşükten bir gün öncede gittim hersey normaldi

canım benımkı bununla ilgili değil bn her hafta kontrole giderdim , hatta düşükten bir gün öncede gittim hersey normaldi
Sağlıklı dünyaya gelecek olan bebeği düşürmek çok zor olduğu gibi sağlıksız olanı da içerde tutmaya çalışmak çok zordur diyordu dinlediğim bir jinekolog.Tespit edilemeyen sorun neyse tekrarlanmamasını dilemekten başka çare yok.

Başınız sağolsun, Allah aynı acıyı bir daha yaşatmasın inşallah, ben de ağustos ayında 16 haftalık düşük yaptım, bebeğim de ben de sağlıklıydık, 1 gün önce muayeneye gitmiştik her şey çok güzeldi. Ertesi sabah önce kanamam başladı hastaneye koştuk, o sırada suyum gelmiş bilmiyordum suyumun geldiğini bile, ultrasonda bakılınca suyum yoktu ama bebeğimin kalp atışı vardı. Sonrasında bebeğim de geldi zaten devamında kürtaja alındım. 4 buçuk ay olcak neredeyse sürekli hastane tahlil vs uğraşıyoruz, sebep bir türlü anlaşılmıyor. Üstüne bir de pıhtılaşma sorunum varmış, şimdi onunla uğraşıyoruz. Bu acı geçmiyor maalesef ki, biraz geçti zannediyorum ama geçmiyor bir türlü. Toparlanmak çok zor ama insan yine kendini düşünmüyor, ileride olacak evlatlarını düşünüp kendini yıpratmamaya çalışıyor, sizin bir evladınız daha varmış Allah ona sağlık versin uzun mutlu hayırlı ömür versin inşallah. Herkes başka bir şey söylüyor yine olur diyor ya da size de belki içten içe nasıl olsa bir evladın daha var diyorlardır ama gerçekten kaybettiğimizin yerini doldurmak çok zor. İnançlı bir insansanız sadece Allaha sığının, mutlaka bunda da bir hayır vardır diye düşünün, biliyorum böyle şeyin hayrı mı olur diyebilirsiniz ama gerçekten hayatımız bir bilinmezlik içinde gidiyor. Neyin hayırlı olup olmadığını bilemeyiz.

Başınız sağolsun, Allah bir daha yaşatmasın, Allah karnınızdaki evladınıza sağlık sıhhat versin inşallah. Enfeksiyon sebebi ile demişsiniz ama nasıl oldu, benim de 16.haftamda suyum geldi ve idrar yolu enfeksiyonum vardı ama çok yüksek değildi, buna bağlı olup olmadığını bir türlü anlayamıyoruz.

Benim melek kızım da 4 buçuk aylikti suyu bitti kaybettik sebep6olarak malesef kromozom bozukluğu dedi doktorum ultrason bulgusunda öyle göstermişdediğin gibi geçmiyor bu aci gecmicek de bazen diyorum ki kizin gitti hala nasıl yaşıyorsun dayaniyosun bu aciya.. Derin düşününce cok kotu oluyorum sonra dua edip toparlıyorum baska care de yok zaten..

Başınız sağolsun sizin de çok üzüldüm, Rabbim bir daha böyle üzüntü yaşatmasın, otopsiye gönderdiniz mi kromozom bozukluğunu ultrasonda nasıl farkettiler ki, biz hiç birşey bilmediğimiz için otopsiye de göndermemiştik. Ben de o kadar uzun süre kendime gelemedim ki hala geldiğim söylenemez, karnım acıkınca kendimi suçlu hissediyordum bir şeylere gülecek olursam kendimi suçlu hissediyordum, o kadar zordu ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…