2 yaş uyku süresi

Dritt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2021
528
944
Merhaba, oglum su an 27 aylık. 2 yasindan itibaren oglen uykusunu bıraktı. Geceleri 9da uyuyup 6 gibi kalkıyor. Öğlen uyuduğu zamanlarda da boyleydi ama oglen uykusuyla beraber yeterince uyuyordu. Şimdi en fazla 9 saatlik uykuyla 15 saat ayakta kalıyor olması çok fazla geliyor, gelisimini olumsuz etkilemesinden endişe duyuyorum. Yeterince yorulmuyor diye de düşünemiyorum çok enerjik, hareketli bir çocuk ama mesela haftada 3 yarim gun kreşe gidiyor. Yürüyerek gidiyoruz, orada 4 saat etkinlik halinde. Ve o 3 günde bile mutlaka 2 saatimizi de parkta geciriyoruz gun icinde. Koşturuyor, sosyalleşiyor, trambolinde zıplıyor. Ama öglen yatmaya asla ikna edemiyorum. Var mi benzer durumda olan veya onerisi olan acaba?

Öğle uykusunu çok erken bırakmış. Benim kızım da bir ara öğlen çok zor uyuyordu ama kararlı bir şekilde uyutmaya devam ettim. Bazen gene direniyor uyumak için ama 1 saat bile uğraşsam uyutuyorum. Bence öğle uykusuna dönmeye çalışın.

Cok inatci bir çocuk. 3 ay pes etmedim.. ilk zamanlar bebek arabasiyla gezdirince uyuyordu sonra onda da inat basladi uyumamak icin arkasina bile yaslanmiyo. Yatmaya asla ikna olmuyo evde. Her zamanki rutinlerini yapip ikna etmeden yatagina koydugumda da cilgin bir ağlama "hayır gece diil uyumak istemiyorum" diye kendini paraliyordu. Aglar aglar bayilir dedim bir kere 1 saat 10 dakika araliksiz agladi burnu kanadi sesi kisildi artik

Sabah 6 da kalktığı için uykusu az aslında sora biraz daha kestirse yeter bence ama belki döner dönem dönem çocuklar bı direnme oluyor yoğurt ayran vs birşeyler yedirirseniz belki sakinleşir :) ama her çocuk başka belki ona yetiyordur uykusu

Bence hiç kurcalama kalsın böyle. Illa olumsuz etkilenecek diye bir şey yok. Çünkü uyusa es kaza gece 12de birde yatacak e tekrar 6 saate kalkamayacak geç kalkacak hepten çorba olacak. Nerden bildiğimi sorma. ben bi ara mahvoldum bıraksin bari ögle uykusunu diye bile dua ettim. Neyse ki dayanamadı da güç bela gündüz uykusu herkes dinlenecek ben de çok yorgunum diye yata yata uyuma taklidi yapa yapa ikna ettim. Kalkıp yatakta zıplıyo kuduruyodu. Çok sinirlerimi bozuyodu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…