2 ve daha çok normal Doğum yapanlar :)))

Böyle evde sancı sıklığı beklemek bana korkunç geliyor ya bişey olursa hastane daha güvenli gibi ama diğer yandan boşa hastanede bekleme suni sancı vs de kötü

Bana henüz bir muayene yapılmadı ama salı günü randevum var bakalım ne diyecekler.

kızlar benim de ilki normal ve bende çok korkuyorum kendime engel olamıyorum hep düşünüyorum ağlayacak gibi oluyorum
İlki normal olan bile korkuyorsa ikinciden benim ilk korkum çok normal o zaman sonuçta bilmediğim hiç yaşamadığım bişey en azından siz neler olup biteceğini tahmin ediyorsunuz

Böyle evde sancı sıklığı beklemek bana korkunç geliyor ya bişey olursa hastane daha güvenli gibi ama diğer yandan boşa hastanede bekleme suni sancı vs de kötü
Suni sancı süreci hızlandırır daha fazla ağrı sancı çekmeye sebep olmaz.. zaten son zamanlarda sürekli evham olacağı için sık sık acil kısmına gidebilirsin. Bende çok gittim en sonunda bak yatiricam şimdi deyince tamam dedim gidiyorum :) sonra baktım 3. Gün sabah artık dayanamıyorum bindim arabaya gittim bir de 30dakika uzak hastane. Yine de sen bilirsin tabiki ama en güzeli sanciyi evde çekmek hastane inanılmaz stresli bir ortam hele de devlet hastanesiyse

İlk dogumum cok zor oldu,dogum sırasu rısk olustu ve rısklı dogum yaptım. Vakum oldu kordon dolanmıstı falan. Ama tum bunlara ragmen ıkı saat ıcınde dogdu. Dogum korkum yok ama aynı seylerı yasarmıyım dıye endıselerım var. Catı muayenesı hıc can yakacak korkulacak bısey degıl kızlar. Ben hıssetmıyorum bıle hemen bıtıyo,kasmayın kendınızı. Hayırlısıyla alırız ınsallah kucaklarımıza.

İnilh bu defa senin için daha kolay olur canım :)

ilki iki saatse ikinci eve bile dogabilir çok dikkatli ol :)

Ooo maşallah . Sen çok tecrübeli annesin :)
ikinciyi sordun diye onu dedim
uçuncude var bende o yarim saat de doghdu toplamda sanci baslamasi artmasi ve dogumu :)
ebeler inanmiyordu bana çok sancim var deyince yani o kdr çok olduguna inamiyordu meger 10 cm mis açilma , bebek geliyormus sasip kaldilar, yarim saat once 4 cm di halbuki

Ay maşallah. Ben şöyle söyleyim sen tecrübelisin. Benim ilk kızımda hastaneye yattım 5 cm açılmam vardı sıfır sancımla. Sonra sabah 10 da sancım başladı 12 de doğurdum. Sence ikincide hemen hastaneye mi gitmeliyim ?

git bence baya çabuk ilerlemis ilk dogum için
3. de esim bana çabuk ol diyordu hastaneye giderken,sanci girince hareket edmeoyordum bekliyordumn bi yandan da ona soyleniuyordum zirt diye çocuk dogmaz o filmlerde olur korkma diye
meger gerçek haytda da oluyormus
ebeler bi daha çocuk yaparsan sakin evde beklme demisti hatta :)

bence sancin olunca git direk,baksinlar etsinler evde bekleyuecegine orda beklersin isin garanti olur

Dimi bende evde doğururum diye korkuyorum hani 15 dk bi 10 dk bi sancı başlıyor diyorlar ya benim idrak 5-4 dk ya bi girmeye başladı bi saat içinde dk da bi giriyordu sancı. Ebe helal olsun kendi kendine doğurdun dedi bana.

Dimi bende evde doğururum diye korkuyorum hani 15 dk bi 10 dk bi sancı başlıyor diyorlar ya benim idrak 5-4 dk ya bi girmeye başladı bi saat içinde dk da bi giriyordu sancı. Ebe helal olsun kendi kendine doğurdun dedi bana.
ahahah herkes oyle dogurmuyormu sanki :)
ay sen sanci yoksada git bence arada bi gorun gel :)))))

ahahah herkes oyle dogurmuyormu sanki :)
ay sen sanci yoksada git bence arada bi gorun gel :)))))
Valla tesadüf gittim hastanede 5 cm dediler . Ay ben evde doğurmaktan korkuyorum ya. Ben son haftalar her gün acile giderim napıyım benim halam çok kolay Doğum yaparmış hep ben ona çektim sanırım senin ailede var mı kolay Doğum ay biz mi garibiz

sen baya garipsin :) ama sanslisinda ,evde dogurmazsin son iki saatde sancin olmus abksana,iki saat hadi yarim saate dussun zamanin olur herhalde
olmadi ambulans çagir direk sancin olunca
ilk iki dogumlarim 10 ar saatti benim :)))))))))))))
uçuncude çok yuruudum ve ramazandaki hurmadan yedimbolca
sen sakin bunlari yapmaaa ama olurmu

Evet benim kendimi çok yormam sıkıntı olur. İlk kızımda bende çok hurma yedim yürüdüm bol bol halam kızım yapma evde doğurursun demişti. Bu Arada halam iki doğumuna yetişememiş biri evde biri hastaneye girer girmez doğmuş -)

ahahah sen kednin kasinmisin :)))))
bizim ailedeki hatunlar nasil dogurdu hiç bilmiyorum valla o konuda bisey diyemiycem
bari hurmayi yeme bu sefer , rahimi yumusatip kolay açilma sagliyor :)
evde dogsa sorun olmaz herhalde sen yinede ambulans çagir ama sakin sdeneme kendin gitmeyi
kaç haftaliksin simdi

Ben 28 haftalığım. Evet sancım galan gelirse ambulansı ararım direk eşimde yanımda olur mu olmaz mı belli değil. Yok ya hurma falan yemem bu defa o zaman . Suyumda Doğumdan önce patlattı ebe oda gelmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…