2 ve daha çok normal Doğum yapanlar :)))

ikinci çokkk daha kolay olur
suresi biraz daha kisalir yani açilma hizli oluyor dolayisiyla sanci çekdigin saat dusuyor
ilk çocuk yolu açmistir kim gelse gexcer artik :)
benim ikinci 4 kg idi ,3.800 gr olan ablasindan daha kolay di dogum :))
İnşlh yaaaa bide ilk doğumumla arası kısa inşlh dediğin gibi olur

Peki sancı başlayınca hemen mi gitmeliyim ?
Ya da suyum gelince hemen mi gitmeliyim ?
Su herkeste gelmeyebilir bende gelmedi mesela 7cm açıldıktan sonra ebe patlattı. Suyun gelince bence gitmen mantıklı olur en azından kaç cm açıldığını öğrenir ona göre yatisin yapılır. Sancı öyle bir anda filmlerde görüldüğü gibi başlamaz :) yavaş yavaş belden kasklardan başlar adet sancısı gibi. Açılmaya ve bebek kendini itmeye basladigi zamanda da vajina girişinde sancı ve baskı oluşur o zaman gitmen iyi olur ... Öyle hemen bir anda da açılma olmaz. Dediğim gibi ben 72 saat çektim doğum sancısı ve son 4 saat ile kalan 20dakika zorluyor insanı. Yürümek zorlaşır oturmak zorlasir uyumak mümkün olmaz. Ben doğum sancısıni evde çektim son kalan 4 saatte hastaneye gittim çünkü iyice ağrılarım siklasmisti

Su herkeste gelmeyebilir bende gelmedi mesela 7cm açıldıktan sonra ebe patlattı. Suyun gelince bence gitmen mantıklı olur en azından kaç cm açıldığını öğrenir ona göre yatisin yapılır. Sancı öyle bir anda filmlerde görüldüğü gibi başlamaz :) yavaş yavaş belden kasklardan başlar adet sancısı gibi. Açılmaya ve bebek kendini itmeye basladigi zamanda da vajina girişinde sancı ve baskı oluşur o zaman gitmen iyi olur ... Öyle hemen bir anda da açılma olmaz. Dediğim gibi ben 72 saat çektim doğum sancısı ve son 4 saat ile kalan 20dakika zorluyor insanı. Yürümek zorlaşır oturmak zorlasir uyumak mümkün olmaz. Ben doğum sancısıni evde çektim son kalan 4 saatte hastaneye gittim çünkü iyice ağrılarım siklasmisti
Ben de evde çekmeyi düşünüyorum sancıyı ama tecrübesizlikten bilemem de erkenden giderim diye korkuyorum yengem öyle yapıp 13 saat mi ne suni sancı çekmişti çünkü.
Filmlerdeki gibi olsa keşke pıt diye :KK70:
Son yarım saat çok zor diyorlar ben de duydum onu :KK43:
Bu aralar benim de vajinada bir iki saniyelik sızlama gibi bir şey oluyor ama neden oluyor anlamıyorum

Bi tahmin yapar mısınız doktor bi sey soylemedi

kızlar benim de ilki normal ve bende çok korkuyorum kendime engel olamıyorum hep düşünüyorum ağlayacak gibi oluyorum

72 saat o ne yaaa öle intihar sebebi

kızlar benim de ilki normal ve bende çok korkuyorum kendime engel olamıyorum hep düşünüyorum ağlayacak gibi oluyorum
Korkarsan olmaz sakin ol bilinçli ol lütfen en sağlıklısı diye dusun.. olacak olacak olacak ve doğacak

Ben de evde çekmeyi düşünüyorum sancıyı ama tecrübesizlikten bilemem de erkenden giderim diye korkuyorum yengem öyle yapıp 13 saat mi ne suni sancı çekmişti çünkü.
Filmlerdeki gibi olsa keşke pıt diye :KK70:
Son yarım saat çok zor diyorlar ben de duydum onu :KK43:
Bu aralar benim de vajinada bir iki saniyelik sızlama gibi bir şey oluyor ama neden oluyor anlamıyorum
Nişan gelir hafif pembe bir akıntı ya da gelmeyedebilir ama genelde nişan geliyor . Eğer normal doğum olacaksa gebeliğin son haftalarında alttan muayene yaparlar ki yumuşama olmuş mu diye. Eğer olursa ve nişan da gelirse bebek 1-2 hafta içinde gelecek demektir

Kızlar hepinize tavsiyem ordan buradan duyduğunuz şeylere çok takılmayn lütfen. Her doğum farklıdır. Benimle beraber 4 -5 kişi daha vardı onlarınki de ilk gebelikti ve çok kolay şekilde doğum yapıp çıktılar benim zor oldu başkasının zor oldu diye sizinki de zor olacak diye bişey yok. Kötü doğum hikâyeleri okumayın kulak asmayin

X