Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

dünkü yediklerim

sabah:1 bardak şekersiz çay 1 tane poğaça

öğle:dondurma

akşam :4 tane köfte küçük dilimlenmiş 8 dilim patates 2 kaşık cacık bol salata

canim sanirim kahvaltini disarda etmisin yoksa evde yediysen pogacanin yaninda biseyler daha yeseydin dicektim. ne de olsa kahvaltida yediklerimizi yakiyoruz aksama kadar.

ögle ac kalmadin ins. gerci donrudma en hafif yenebilecek tatlilardan, benim de canim cekti.:icecream:

aksam yemegini begendim gündüz besleyici yememisin, aksamkilerle arayi kapatiyorsusun,aksam yemegini gec yediysen hep kilo olcak onlar yani gündüz ac kalip yakmaya calistigin kilolar geri gelcek, gündüz cesitli besleyici seyler yiyip aksam hafif gecirseydin kilo verimi icin daha verimli olcakti.

mesela ben persembe hic kacamak yapmadim cok iyi yedim hatta menümü akrep bile begendi ama cumaya kilo veremedim cünkü aksam yemegini iyi yedim ve aksamkiler direk sabah yaktigim kilolarin yerine gecti. ama dün öglen yemegimi agir yaptim onun yerine aksam yemedim ve bugün 500 gram birden gitti :lepi: demek isin sirri aksam yemeklerinde diye düsünüyorum

sanırım şu an bende ürtiker oldum

canım bunun tedavisi çok basittir

serum verip kortizonla vücudu rahatlatırlar

sonra da düzenli antihistaminik kullanıp geçirirsin bende şu an antihistaminik almaya gidicem, ama topukta çıkmaz ürtiker döküntüleri galibaCADIARZU

diyet listesine gelince sabah kahvaltı tabağında ne varsa öyle devam ediceksin, sabak istersen 40 çeşit ye ama onlarla devam et yazıtordu topiğinde ama kendini kötü hissedersen uzatma

akrep çok haklı düşündümde gece, sağlığımıza bişi olmasın sonra die

asla aç kalma bu diyetle istediğin kadr yiyosun unutma, kendini kötü hissedersen bırak bence

lolo kahvalto güzel :lepi: nasil gecti annende hatim mi indiriyordu kosusturdun mu cok?
böyle pogacali börekli aktiviteleri cuma yapsinlarda biz de doya doya kacamak yapalim dimi tam da persembe günü denk gelmis sana yesen bi dert yemesen bi dert :bbo:
Allah kabul etsin bu arada.

süpersin canim :lepi:
yediklerin hem gün icine yayilmis dengeli hem güzel spor yapmissin tebrik ederim alkisalkisalkis
ya biri bana su yarim mekik nasil oluyor anlatabilirmi?

canim kahvalti yetersiz ama ögle iyi yerimseniben aksam da az yeseymisin daha iyi olurmus ama dügünde oynadiysan yakmisindir yerimseniben

cuma annemde olduğum ve hemen yola çıkacağım için öyle atıştırdım
öğlen dışardaydım
akşamda haliyle acıkmıştım
ama en geç 6 da yiyorum normalde 4 5 gibi yerim akşam yemeğimi

cuma annemde olduğum ve hemen yola çıkacağım için öyle atıştırdım
öğlen dışardaydım
akşamda haliyle acıkmıştım
ama en geç 6 da yiyorum normalde 4 5 gibi yerim akşam yemeğimi

aksam yemegini erken yemek cok iyi ben simdi aksam yemek yememeye karar verdim
dün yaptigim yemegi yemedim aksam bugün öglen yicem, öglen yemegimi de gec yicem bakalim ne zamana kadar uygulayabilicem bunu cünkü disarda ya da baska biryerde kalirken diyet uygulamak cok zor oluyor

canım ayağımın altında parmak aralarında elimde el parmak aralarım yüzümde bazen bacağımda falan çıkıyo ama yanık gibi kocaman kabarık kızarık yanan bişey

ben bu şok diyeti ilk defa yapıcam 2 haftadır kilo veremiyorum bir kaç kilo verimde moralimde yerine gelsin sonrada vermeye devam edim
bari bu hafta sondan değilde ilklerden olmak istiyorum

canım annemin gurubu var her perşembe kuran okuyolar sohbet ediyolar ders alıyolar ve bir sürü şey

evet canım perşembeye denk gelmesi kötü oldu ama yazdıklarımı yedim fazla yemedim
AMİN ..

haklısın canım başka yerde kolay olmuyo ama napcan akşam yemeğini erken yemen yeterli canım 2 öğünle kalma bence

evet canım çok haklısın..
benim bir kuralım vardır..
sabah kral öğle memur akşam da fakirolucaksın yemek konusunda
ben sabahımı çok güzel yapıyorum..öğlene ekmek pilav tatlı hiç sokmuyorum..
akşamda çiğ sebze yada yoğurda ağırlık verip yemekleri kaşık hesabına kısıtlıyorum..
1 yada 2 çatal 1 yada 2 kaşık gibi kesinlikle geçmiyor..yemek sonu meyve yememeye özen gösteriyorum eşim yoksa tabi..akşam ne kadar fakir olursa menü o kadar güzel kilo veriliyor..tabi doğru gıdalarla.pastayla börekle bisküviyle değil..
ve kızlar sabah tartı epeyy oynamış bende şok oldum yaa..dedim dün sabah oynasaydın nolurdu diye..ama olsun mutlu oldum ya ona bakıyorum..daha bir hırslandım şükür 65 leri görüncezemuszemus

:1no2: olmaz ki tatlışş..metoyu durdurursun komple..istersen deneyebilirsin..ben akşam hiç yemediğim zamanlarda gece yatmadan tartılıyordum ve sabah kalkarkalkmaz tartılıyordum akşamla sabahın farkı olmuyordu..ama akşam doğru yiyeceklerden çok az yediğimde akşam la sabahın farkı öyle güzel oluyordu ki..
ve bu konuda peygamber efendimizin(s.a.v.)hadisi var.akşam yemeğini bir hurmayla da olsa yiyiniz.demiştir.
bilimsel araştırmalar sonucu da akşam yemeğini yemeyenlerde erken yaşlanmalar hücre ölümlerinin çoğalması unutkanlık durumlarının olduğu tesbit edilmiş..
zaten güzel peygamberimiz ne diyorsa gerçekten vardır bir hikmeti..
akşam yemeğinden en fazla 2 kaşık al şeker..hem eşinle birlikte oturur onu da mutlu edersin..akşam yemeği ağırsa yarım kaşığa indir..onun yerine salata yada cacık yada yoğurt ye.ayran iç..inan bu şekilde faydasını görürsün..
işin sırrı gün boyu doğru gıdalar yemek..
sabah doğru gıdalarla krallar gibi kahvaltı............
öğle doğru gıdalarla memur gibi daha kısıtlı bir öğün .........
akşam doğru gıdalarla fakir sofrası gibi çok ama çok kısıtlı bir öğün...

bu düzeni hayatınıza oturtun..harika bir şekilde tıkır tıkır gider kilolar..
hiç gerek kalmaz ööle şok diyetlere felan..diyorum çünkü bende defalarca denedim o şok diyetleri.ve bir tanesinde canımdan oluyordum..sonuç noldu fazlasıyla geri döndü kilolar..
kısıtlanan vücut belli bir zaman sonra saldırdı yenmemesi gereken yiyeceklere..
ben bunları biliyordum ama oturtamıyordum bir türlü...
çok şükür geçte olsa uyguluyorum şimdi.80 lerden 65 lerdeyim şimdi..
daha önce de bu şekilde besleniyordum ve 54 ü geçmezdi kilom..
şimdi tekrar öyle olucam inşallah
canım annemin gurubu var her perşembe kuran okuyolar sohbet ediyolar ders alıyolar ve bir sürü şey

evet canım perşembeye denk gelmesi kötü oldu ama yazdıklarımı yedim fazla yemedim
AMİN ..

hayatım az yedin ama yanlış gıdalar olunca sana artı olarak geri döndü..

olsun ben anladim tesekkür ederim

tesekkür ederim resim icin ben de yaparim zor göörünmüyor

hiç zor değil canım ama acaip karın yağlarını yakıyor..
bu hareketi çok hızlı bir şekilde yapmicaksın yoksa boynunu zorlar incitirsin..
ağır tempoda düzenli nefesle yaparsan zaten belli bir sayı sonrası karnının acaip yandığını hissedersin..karın yağlarının erimeden önceki isyanı yanikaydirigubbakcemile3

dünkü menüm

7:00
1 armut

8:45
1 kk peynir,2 zeytin,yarım bardak çay,1 dilim ekmek

13:30
bir porsiyon sebzeli makarna(kabak,domates,patlican,biber)küçük bir kase cacık

18:00
1 yeşil elma

21:00
bir çatal peynir,1 tane zeytinyağlı limonlu siyah zeytin,bir porsiyon iri doğranmış salatalık domates,yeşil soğan,bir avuç kabak çekirdeği (eşim olunca evde :sinifsinif: ama cuma kaçamağım olsun dedim normalde kuruyemişi sabah tüketiyorum..hem de e vitaminimi almış oldum zemuszemus)

ben dünkü menümü yazamamışım

dün kahvaltıda

4 kayısı 5 kırmızı erik 1 şeftali 1 dilim karpuz yedim

toplamda ise yarım karpuz, 2 şeftali, 2 armut, 1 avuş kuru üzüm, 7-8 kayısı 7-8 kırmızı erik yedim

2.5 litre su içtim

10 dakika bacak hareketleri, 30 mekik, 20 dakika yürüyüş, 20 dakika da masaj motoru ile masaj yaptım

bugün uzun zaman giymediğim bi pantolonumu giydim, öncelerden söylemiştim benim bacak bölgem sorunlu diye üstüm gayet iyi ama bacaklarım çok kalın bacaklarım kalın diye bi beden büyük pantolon alırdım mesela. işte bugün o pantolonu giydim bacak kısımları bol geldi biraz o kadar mutlu oldum kizemuszemus

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…