Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

selam kızlar bişey soracağım mesela canım dondurma istiyor bazen nasıl yiyebilirim sizler nasıl yiyorsunuz acaba?

Teşekkürler Leylacım.. Doğru söylüyorsun aslında.. a.s.
Aslan kaptanım benim.. Takımımızın üst üste en iyi kilo vereni oldun.. :nazar: :hooray:
Ama yakıştıramadım sana "haftaya kilo veremem artık" söylemlerini..
Nerede benim kendiyle olumlu konuşan arkadaşım? opuyorumnanaktan
Liste için rica ederim Leylacım.. Hem karşılıklı kontrol etmiş oluyoruz..
Sana yolladığım excel tablosu ile işinin kolaylaştığını düşünüyorum, öyle oldu mu sahiden?

Püsküütüm dedim ya ben telkinlere devam edicem diye:lepi:ama dediğin gibi hiç dememem lazımdı öylesositososito ben gene erimeye devaaaammmzemuszemusgene

ne kadar teşekkür etsem azdır exel tablosu içindeŞeniz bi ara kendim yapmaya uğraşmıştım formulleri falan ama becerememiştim:KK1:süper oldu süper:lepi:

Merhaba arkadaşlar,bugün keyfim yerinde,mesajlarınızın da etkisi çok tabii.....opuyorumnanaktanTeşekkür ediyorum hepinize,bu zor günlerimde yanımda olduğunuz için....
Babamın dr u sürekli bir iyi,bir kötü konuşuyor,guclubacismileYok ciğerde ur olabilirmiş,yok veremmiş falan...Bu sabah 7 de evden çıktım,annem eve geldi kadıncağız mahvoldu kaç gündür,banyo falan yap dedik....Akciğer filmi çekildi,sonra dr geldi,ağır zatürreymiş % 50 toparlamış ciğer dedi,pazartesi çıkarayım sizi demez mi,Hani dedim 10 gün daha yatardı....guclubacismile yok dedi film iyi çıktı....
Eve yeni geldim,baktım ne güzel kilo vermiş arkadaşlarım......Bugün yine düzensiz yedim,ama yarından itibaren bu açığı kapamak için dikkat edicem....Gerçi bu hafta reglim
olacak ama pes etmicem...Hepinizi çok seviyor ve kocaman öpüyorum,anlayışınız için sağolun.....opuyorumnanaktan

canım Allah şifa versin inşallah:Saruboceq:herşey yoluna girer merak etme yerimseniben

CEYDACIM canım çok geçmiş olsun,Allah birdaha göstermesin....Kapıda alarm varken nasıl cesaret etmiş anlamadım,akannehiralarmın ışığı yanmıyor muydu....İyiki eşin evdeymiş.......Umarım daha iyisindir,ama bir süre atamazsın üzeriden...
DORACIM..Hoşgeldin canım seninle ben bu bilgisayarlardan yana dertliyiz....Klavye bozuk şimdi de....Zor yazıyorum,yarın halledicem artık....
LEYLACIMTebrikler canım:nazar:Merak etme yazıp kaçmadım,geldim kürkçü dükkanına,kilolarım gitmeden de gitmicem....opuyorumnanaktan

hmmm o zaman sana uymadığıma sevindimkaydirigubbakcemile3 bi anlık gafletle yazdığını düşünmüştümşakkıdı

selam kızlar bişey soracağım mesela canım dondurma istiyor bazen nasıl yiyebilirim sizler nasıl yiyorsunuz acaba?

pembecik 2-3 top yiyiyorum ben...eğer canım çok tatlı istiyorsa sade dondurmanın içine oğluşun coco popsundan 1 yk koyup yiyiyorum:KK1:cokacimcoook

samanyolucum senden, daha doğrusu takımcığımdan gizlim salım olabilir mi hiç? yerimseniben benim listem senin listendir şekerim.. a.s.

Keyfinin nispeten iyi olmasına sevindim.. Hep beraber toparlarız durumları inşallah..

her kese iyi akşamlar bu akşam bizim aile ve tüm 6 sınıfa çocukları giden ailelere zor geçecek gibi allahım tüm sınava giren ve girecek olan çocuklara yardım etsin emeklerinin karşılığını alsınlar tüm yıl çalışmaktan mahfoldu çocuklar hepsine dua edelim hep beraber

bu hafta sürekli koşuşturdum size çok fazla yazamadım kusura bakmayın dün küçük kızımın okul pikniği vardı oraya gittik oğlumuda özelikle götürmedim aman sınava girecek bir şey olmasın dedim akşam üstü tel açtı neredesiniz diye ben de yoldayız geliyorum dedi o da bizi karşılamaya gelmek istemiş yoldada erik görmüş vurmak istemiş eriğe vurayım diye logar kapağını görmemiş ona tekme atmış ayak şişmiş yürüyememiş allahım ya ben üzerlerine titredikçe mutlaka olumsuz şeyler oluyor dün akşam ve bütüngün ayağında buzla dolaştı umarım yarına kadar acısı geçer de sınavda aklı ona takılmaz

bu gün yediklerime gelince
09:00 1 dilim kepekli ekmek domates salatalık peynir yeşil çay
13:00 1 simit peynir
20:eek:o 4 tane sardalya balık salata
ama 22:19 da 1 dondurma yedim(kornet)
biliyorum bu kötü oldu:eek:klava:

CEYDACIM canım çok geçmiş olsun,Allah birdaha göstermesin....Kapıda alarm varken nasıl cesaret etmiş anlamadım,akannehiralarmın ışığı yanmıyor muydu....İyiki eşin evdeymiş.......Umarım daha iyisindir,ama bir süre atamazsın üzeriden...
DORACIM..Hoşgeldin canım seninle ben bu bilgisayarlardan yana dertliyiz....Klavye bozuk şimdi de....Zor yazıyorum,yarın halledicem artık....
LEYLACIMTebrikler canım:nazar:Merak etme yazıp kaçmadım,geldim kürkçü dükkanına,kilolarım gitmeden de gitmicem....opuyorumnanaktan

sağolasın canımm.. ben de ona hayret ediyorum nasıl bir cesarettir diye?! Daha iyiydim gündüz ama gece olunca paranoyaklık başladı, hep kapı sesi duyuyorum mafoldumben

bu gün yediklerime gelince
09:00 1 dilim kepekli ekmek domates salatalık peynir yeşil çay
13:00 1 simit peynir
20:eek:o 4 tane sardalya balık salata
ama 22:19 da 1 dondurma yedim(kornet)
biliyorum bu kötü oldu:eek:klava:

canım senin bu haline bayılıyorum.. menün vs. kötüyse kendi cezanı veriyor, yorumunu da yapıyor, eli sopalı hatunu da yapıştırıveriyorsun. :roflol: Şaka bir yana kornet iyi olmamış tabi ara öğün de yok :umursamaz:

bu hafta sürekli koşuşturdum size çok fazla yazamadım kusura bakmayın dün küçük kızımın okul pikniği vardı oraya gittik oğlumuda özelikle götürmedim aman sınava girecek bir şey olmasın dedim akşam üstü tel açtı neredesiniz diye ben de yoldayız geliyorum dedi o da bizi karşılamaya gelmek istemiş yoldada erik görmüş vurmak istemiş eriğe vurayım diye logar kapağını görmemiş ona tekme atmış ayak şişmiş yürüyememiş allahım ya ben üzerlerine titredikçe mutlaka olumsuz şeyler oluyor dün akşam ve bütüngün ayağında buzla dolaştı umarım yarına kadar acısı geçer de sınavda aklı ona takılmaz

Geçmiş olsun, Allah tez zamanda şifa versin inşaAllah.. Sınava girecek tüm kardeşlerime kolaylık ve muvaffakiyet diliyorum

Bulutcum.. 55 olunca BMI değerin kaça düşer acaba merak ettim..
Neticede sen şu anda "normal kilolu" kategorisindesin BMI olarak baktığımızda..
BMI 18.5 a düşerse o zaman "zayıf" kategorisi oluyor.. yerimseniben

püsküütcüm BMI şu an 22,5'larda. 55 olunca 21 olacak. çok fazla kilom yok ama zayıf da değilim :umursamaz: benim istediğim şööööleee kotumu giyip de üzerine dar bir body giydiğimde yağlarım fışkırmasın :nazar: benim vücudumda üst bölge sorunlu. orası biraz daha incelsin istiyorum. "bölgesel incelme için spor şart" dediğini duyar gibiyim :1rolleyes:
daha önceki zayıflama maratonumda 56 benim için iyiydi. daha fazlasını istiyordum tabii hala. o zaman analog baskül kullanıyordum. analog bozulunca dijitale terfi ettim. ama arasında kaç kilo fark var bilmiyorum. bir de aklıma şu geldi. hamilelikten hemen önce aldığım bir kot pantolonum var. 58 ile hamile kaldım. geçen kilo verişimde 58 olunca giyebilmiştim o pantolonu. geçen yine denedim ama çok dar oldu. yanlarım göbeğim fışkırdı :umursamaz: ya analogla aynı tartmıyor benim dijital ya da benim vücut esnedi sempatiksalakcinni emekli baskülüm hamilelik döneminde doktorun baskülünden 2 kilo eksik tartıyordu. bunların hiç biri aynı tartmıyor gerçi kafamçokkarıştı

Son düzenleme:
günaydın kızlar

asicim anlattıklarınla benim kafam karıştı sana allah kılaylık versin

samanyolu sağol canım vermeye başladım inşallah diye bende umut ediyorum

dünkü yediklerim

1 dilim tam buğday ekmeği az kaşar 5 zeytin

arada 10 fındık

öğlen tavuk haşlama ayran

arada 1 dilim karpuz

akşam menemen b dilim tam buğday ekmeği yoğurt

gecede 10 fındık

POZİTİF DÜŞÜNCENİN GÜCÜ
Pozitif Düşünce

Düşüncenin gücü ile istediğimiz şeylere sahip olabiliriz.
Düşünce... çok etkili bir güçtür. Eğer kişiler her günkü düşünce kalıplarını kontrol etmek için çaba harcamazlarsa yaşamlarında olumsuz birçok olay yaşayabilirler. Kişiler negatif düşünce stillerini değiştirerek bilinçaltlarına pozitif düşünce tohumlarını ektiklerinde yaşamlarında olumlu yönde çok büyük değişiklikler olmaktadır.

İnsanlar düşünerek inandıkları, imgeledikleri ve olacağına kesin gözüyle baktıkları şeyleri mutlaka yaşarlar. Düşünce yaşamımızı yöneten farkında olmadığımız en önemli unsurdur. Düşünce hızlı ve kolayca değişebilen,hafif ve ince bir enerji biçimidir. Enerjiler, kendilerine benzer nitelik ve titreşime sahip enerjileri çekme eğilimindedirler. Bu nedenle düşünce ve duygular da benzer yapıdaki enerjileri kendilerine çekerler. Sıklıkla ‘Düşündüğüm, korktuğum başıma geldi’ deriz veya az önce düşündüğümüz kişi bizi telefonla arar.

Bir şeyi önce düşünce şeklinde yaratırız. Fikir bir proje gibi zihnimizde programlanıp, yaratılır. Bir düşünceyi alıp onu zihinde tutmak da bir enerjidir ve bu enerji, bu düşünce modelini kendine çekerek, onu maddi düzlemde yaratmaya çalışacaktır. Örneğin her an hasta olacağınızı düşünürseniz mutlaka sonunda hasta olursunuz. Eğer kendinizi beğenir ve güzel olduğunuzu düşünürseniz bir süre sonra gerçekten de güzelleşirsiniz.

Etki – tepki yasasına göre evrene ne gönderirseniz bu size geri yansıyacaktır.

‘Ne ekerseniz onu biçersiniz.’

Kısacası, yaşamda, en derin biçimde inandığımız, sıklıkla düşündüğümüz ve beklediğimiz, hayalimizde canlandırdığımız şeyleri tıpkı bir mıknatıs gibi çekeriz. Eğer düşüncelerimiz olumsuz, duygularımız güvensiz, korku ve endişe doluysa, olmasından korktuğumuz durumları, karşılaşmaktan kaçındığımız kişileri kendimize çekeriz. Ne var ki, eğer temelde yaklaşımlarımız olumluysa, beklentilerimiz ve düşüncelerimiz mutluluk ve ışıkla doluysa, düşlerimiz, hayallerimiz pozitifse, karşılaştığımız olaylar, durumlar ve kişiler bize mutluluk vereceklerdir. Demek ki, kurduğumuz düşlere, bizleri yöneten düşüncelere yüklediğimiz pozitif veya negatif enerji, aynı biçimde geri dönecektir.

Bilinçaltının Önemi
Bilinç düşüncenin farkındalık içinde kullanımıdır. Bir başka deyişle uyanıkken işlev görür. Oysa düşüncenin bilinçaltı bölümünün işlevi, uyurken de kısacası hiç kesilmeksizin sürer. Bilinçaltının bir görevi de beden fonksiyonlarını düzenlemektir. Bedenimizi bilinçli düşünceden rahat bıraktığımızda, bilinçaltımız hemen devreye girer. Çünkü bedeni kusursuzca yönetebilmek için neler yapması gerektiğini bilir. Öyleyse diyebiliriz ki, arı ve temiz bir bilinçaltının önemi, her şeyden önce bedenimiz için çok büyüktür. Bilinçaltını tanımak ve onu istediğimiz biçimde kullanmak aslında kolaydır. Bilinçaltına ilettiğimiz her düşünce, ona yüklediğimiz her duygu ve öneri, uygulanır. Durum böyleyken, neden çoğu zaman mutsuzuz peki? Çünkü, bilinçaltını, o büyük gücü yararlı biçimde kullanmayı bilmiyoruz. Unutmayalım: Yönetimi yürürlüğe koyan bilinçtir. Bilinç yaşama ilişkin kararlarımızı alan ve bilinçaltına emir veren güçtür. Bilinçaltı bir anlamda,bilinçli biçimde tasarlanıp planlanan bir değer olarak varlığını sürdürür. O halde seçimlerimizi akıllıca yapmak zorundayız. Bu seçimleri yaparken, karar vermek çok önemlidir. Çünkü yanlış bir karar sonucunda,bilinçaltına zararlı bir emir vermiş oluruz. Bu emirle başarısızlığı ve mutsuzluğu, hatta sağlığımızı yitirmeyi seçmiş oluruz. Öyleyse, yaşamımız kararlarımıza ve seçimlerimize bağlıdır.

Zenginlik ve bolluk mu istiyorsunuz?

Kim istemez ki bunları… Elde etmek kolay. Bilinçaltını temizlemek, doğru onaylamalarla zenginliğe veya başka bir amacınıza ulaşmak, yapılması gereken yalnızca bu…

Huzur ve sağlık mı istiyorsunuz?

Önce gevşeyin. Gergin yatarsanız, gergin uyursunuz. Sanki kol saatinizi çıkarıyormuş gibi tüm sıkıntılı düşüncelerinizi, gün içinde yaşadığınız olumsuz durumları, çıkarıp bir kenara koyun. Şimdi kendinize zaman ayırmanın vakti geldi. Şımartın kendinizi,siz çok değerlisiniz. Rahatlama zihinsel dengeyle başlar. Dengeli insan sağlıklıdır. Dengeli insanın yaşamla uyuşmazlığı yoktur. İçsel denge bir başkası tarafından sağlanacak bir şey değildir. O sizin içinizde zaten. Gün boyunca kendi kendinize, fırsat buldukça ‘Huzurluyum’, ‘Sağlıklıyım’, ‘Mutluyum’ demek dengeyi kurmanıza yardımcı olacaktır. Dengeli bir gün, dengeli bir geceyi ardından getirecek, denge ve huzur sizi sağlıklı yapacak…Düşüncelerimize göre yaşadığımızı unutmayalım…

Pozitif düşünmenin hayatımızdaki rolü, aslında baş roldür. Düşüncelerimiz hayatlarımıza yön verdikleri gibi sağlığımıza da yön veriyorlar. Vücudumuzda yaşadığımız sıkıntılar aslında düşüncelerimizin farkına varmamız için verilen sinyallerdir. “Dikkat dikkat, boğazım ağrıyor” aslında “Dikkat dikkat birşeyleri ifade etmekte zorluk yaşıyorum, bir ilgilenebilir miyiz acaba” mesajını içeriyor. Ya da başımız ağrıdığında aslında duygusal durumumuzda, korkularımızla yüzleşmekte, ya da dengede kalmakla ilgili sıkıntılarımızın olduğunu anlıyoruz. Bu sıkıntıların kökünü bulup iyileştirmezsek, ağrı kesicilerle idare edersek bu soruna anlık çözümler bulup, sinyali kısa bir süreliğine kapatmış oluruz.

Baş ağrısı bir çok insanın sık sık yaşadığı, çoğu zaman önemsemediği, ağrı şiddetlendiğinde ise ağrı kesicilerle ya da bir takım dışarıdan alınan vitamin destekleriyle giderilmeye çalışılan bir ağrıdır. Aslında baş ağrısı; üzerinde önemle durulması gereken, altında bir sürü nedenin olabileceği bir ağrıdır.

Reiki ile başımıza çalışırken çeşitli pozisyonlarda çalışabiliriz. Bu çalışmaları yaparken onaylamaların, pozitif düşüncelerin de bize eşlik etmesi büyük önem taşır.

Reiki 2. derece uyumlaması alan arkadaşlar bilinç altı temizliği dediğimiz anne karnından başlayıp şuanki yaşına kadar yaş temizliğini yaparak hayatlarındaki birçok olumsuzluklardan kurtulabilirler.Geçmiş yıllar geride kaldı artık.Yeni yıla da reiki enerjisinin mucize şifasından yararlanalım.Uyumlaması olan arkadaşlar böyle bir enerjiye sahip olmalarının kıymetini bilsinler.Reikiye teşekkür etsinler.

HOŞ GÖRÜLÜ OL, ALÇAK GÖNÜLLÜ OL, BAŞKALARINI ONURLANDIR.

tabi ki alıntı:nazar:

günaydın kızlar....
samanyolum moralinin yeniden yerine gelmesine çok sevindim
ceydacığım çok geçmiş olsun canım..... allah düşmana fırsat vermemiş...... çok şükür kiiii
püsküütümüm bu hafta bende çok zor bir hafta geçirdim. yeri geldi ağladım yeri geldi belli etmememeğe çalıştım.....
evlatmı yetiştiriyon herşeyi görüyorsun... yinede canları sağ olsun...:Saruboceq:
neyseki biraz yoluna girdi olaylar
ikracığım yine süper bir menün var
asiciğim inşallah hedefi yakalarsın canım.
pembeciğim dondurmamı dedinnnnnsempatiksalakcinni

dün benim diyet güme gitti:kedi:
önce hüplettim sonra güpletmek için bayağ çaba sarf ettim ama anca aldığım kalorinin yarısını vermişimdir
sabah klasik kahvaltı
arada 5 badem
öğlen
işte burası çok
tavuk döner 1 dilim ekmek salata çocukların cipsine elim takıldı. birazda ondan atıştırdım.
akşama evde yoktum ve 5 tane lokma tatlısı götürdüm:kedi:
biliyorum hatalıyım suçluyum sanırım şımarıklık yaptım. bu gün çok dikkatli gidiyorum.:kedi:

mrb kızlar...
dün akşam düğün çekimim vardııı tam ona gidecekken başıma ev kazası geldikafamçokkarıştı
dışarı çıkmadan önce minik su şişemi yanıma almak için damacanadan dolduruyodumm kiii nasıl oldu anlamadım.gümüş tepsi yerinden uçtuuu kızaklama olarak kayıp benim sol ayak bileğimi kesti...ilk başta bişey anlamasam da sonra kanı görünce ve tabi ben ayağımın üstüne basmayınca şok oldum...nasıl bir acı,bir sızı...nasıl ağladım çocuklar gibiiii :KK1: şimdi gülüyorum tabi ama çok kötüydü :1ninca: neyse ki 3 dikişle atlattım -tatlicadiarzu- hemen babam bi arkadaşını ayarladı iş için..o da içime sıkıntı olmuştu...şimdi ayak parmağımdan dizime kadar bi ağrı var...
olumsuz mu düşündüm acaba:1ninca:bu hafta kilo veremem demem sonra düğün üzeri başıma bişey gelmez inşallah demem...mıknatıs vazifesimi yaptım:1ninca:

zıplamakta hayal oldu birkaç gün kaydirigubbakcemile3
ben oturarakta kilo verebiliyorum biliyormuydunuz zemuszemus

bi ara kendimi daha iyi hissedeyim,geçmişi okuyup cevap yazarım..
öptüm hepinizi a.s.

püsküütcüm BMI şu an 22,5'larda. 55 olunca 21 olacak. çok fazla kilom yok ama zayıf da değilim :umursamaz: benim istediğim şööööleee kotumu giyip de üzerine dar bir body giydiğimde yağlarım fışkırmasın :nazar: benim vücudumda üst bölge sorunlu. orası biraz daha incelsin istiyorum. "bölgesel incelme için spor şart" dediğini duyar gibiyim :1rolleyes:
daha önceki zayıflama maratonumda 56 benim için iyiydi. daha fazlasını istiyordum tabii hala. o zaman analog baskül kullanıyordum. analog bozulunca dijitale terfi ettim. ama arasında kaç kilo fark var bilmiyorum. bir de aklıma şu geldi. hamilelikten hemen önce aldığım bir kot pantolonum var. 58 ile hamile kaldım. geçen kilo verişimde 58 olunca giyebilmiştim o pantolonu. geçen yine denedim ama çok dar oldu. yanlarım göbeğim fışkırdı :umursamaz: ya analogla aynı tartıyor benim dijital ya da benim vücut esnedi sempatiksalakcinni emekli baskülüm hamilelik döneminde doktorun baskülünden 2 kilo eksik tartıyordu. bunların hiç biri aynı tartmıyor gerçi kafamçokkarıştı

:kedi: Şimdi sen yazınca fark ettim.. Çizelgende 55 olunca BMI değerinin ne olduğu görünüyor zaten.. :roflol: bende tiktir, bu çizelgelerde kilodan ziyada geçerli BMI ın ne olduğuna bakarım hemen.. ama nedense hedef bölümüne bakmak gibi kötü bir alışkanlığım yok :roflol: :roflol:

Evet canım ya.. Bölgesel iyileştirmeler için sporun faydası sahiden de oluyor.. Ama çok zor ve zamanla.. Her gün düzenli yaparak.. Misal benim yapım seninkinin tam tersi.. Üstler altlara göre sorunsuz denilebilir.. Bisiklet ve masaj makinesi ile 1. yıldan sonra cevap almaya başladım..

aslında bir alet var tam senlik.. Dur bakayım nette görebilecek miyim.. Bu aklımızın köşesinde dursun bulursam ekleyeyim..

doğum öncesi 58 ile doğum sonrası 58 malum bölge deformasyonu yüzünden aynı olamaz zaten.. Bunun için üzme kendini. Zamanla oturacak bak göreceksin.. sen kiloyu attın ya ona bak şekerim.. :lepi:

Hah bir de digital ile analog tartı arasında ort. 1-1.5 kilo oynuyor.. Digital daha fazla tartıyor.. Bu yarışmada o kadar çoooook arkadaşımızın analogla başlayıp sonra tartısını değiştirdi ki, artışa göre başlangıç kilolarını hep düzenlemek zorunda kaldım.. Oradan biliyorum..

günaydın kızlar

asicim anlattıklarınla benim kafam karıştı sana allah kılaylık versin

samanyolu sağol canım vermeye başladım inşallah diye bende umut ediyorum

dünkü yediklerim

1 dilim tam buğday ekmeği az kaşar 5 zeytin

arada 10 fındık

öğlen tavuk haşlama ayran

arada 1 dilim karpuz

akşam menemen b dilim tam buğday ekmeği yoğurt

gecede 10 fındık

İkraacım sen de benim gibisin sanırım.. Salatadan olabildiğince uzak.. :roflol: Ben hiç değilse arada yiyorum.. ama yerken yüzümü görmeniz lazım tabii. Tövbe ya Rabbim diyor ve susma hakkımı kullanıyorum.. :roflol:

Ama genel olarak baktığımızda öğünler güzel olmakla beraber günde 20 fındıkla iyi bir şey yapmamışsın..

100 gr. fındık 650 kcal.. 20 tane fındık herhalde 100 gr eder..

En güvendiğim kalori linki:
Kalori Cetveli

Formsante yi bilirsiniz.. Sanal alem dübüklerinden olmayıp basılı medya organıdır..

X