Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

kisaca bugunun ozeti:
sabah: ackarnina 2 brdk ilik su, sonra kahvalti yapmadan 15 dk coook hareketli dans ettim, 2mile leslie ile yurudum bu da 30 dk, 5 dk da oturup kalkma hareketini yaptim. toplamda etti 50 dakika
sonra 1 brdk su daha ictim ve kahvalti: 1 kucuk domates, 1 kucuk salatalik, 1 tane dolmalik yesil biber, 1 kk kadar peynir, 2 tam ceviz ( evde hic siyah ekmek kalmamis, asagidaki markette de olmuo, o yuzden ekmek yiyemedim)
ara: mandalina, 2 tam ceviz
oglen: 2 bdrk su, menemen (malzemeleri: misir yagi, 2 yumurta, 1 domates, azcik yesil biber), 1 dilim beyaz ekmek, 2 tam ceviz
oglen yemeginin hemen ardindan 20 dk yuruyus
ara: 1 fncn kusburnu cayi, 1 brdk su, bi de aksam yemeginden once 20 dk yurudum(yerimde-leslie gibi )
aksam: 1 brdk ilik su, 2 kucuk kase corba( hayatimda ilk defa corbayi ekmeksiz yedim. Evde hic siyah ekmek olmadigi icin. Beyaz ekmek de yemedim, tuttum kendimi kaydirigubbakcemile5 )
ara olarak da 2 fncn form cayi iccem ayva receliyle bu kdr

simdi 20 dk yurucem leslie gibi :dance:

Son düzenleme:
SELAM BEN 3. GRUPTANIM BU HAFTA KıLO ALDIĞIM ıÇıN CEZAM:

BEN ŞıŞKONUN ÖNDE GıDENı,PıSBOĞASIN TA KENDıSıYıM.alsanaalsanasmile
AHANDA YAZA DÜĞÜNEDE BÖYLE GıDERıM ARTIKIN

HEPıNıZE ıYı ZAYIFLAMALARa.s.a.s.VERDıĞıM RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DıLERıM

Son düzenleme:
Mutluluk Yemeklerde Saklı Değil!
Canınız sıkıldığında veya mutsuz olduğunuzda, kendinizi buzdolabının önde mi buluyorsunuz? Derdinizin devası yiyeceklerde değil!

Mutluluk Yemeklerde Saklı Değil!
Yemek yediğinizde beyninizde mutluluk hormonları salgılanıyor ve kendinizi daha iyi hissediyorsunuz. Ancak unutmamalısınız ki, serotonini arttırıp mutlu olmanın başka yolları da var. Duygusal açlık krizini geçirmenin yolları:

Mutlu günlerden birinde çekilmiş, fazla kilolu olmadığınız zamandan kalan bir resminizi buzdolabının üzerine yerleştirin. Bu sizi, buzdolabı kapağını açmadan döndürecek yöntemlerden birisidir.

Bir günlük tutun. Canınız sıkıldığında duygularınızı yazın.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle daha çok zaman geçirin. Duygularınızı paylaşmak sizi rahatlatacaktır.

Kendinize zaman ayırın. Meditasyon veya sizin için rahatlatıcı etkisi olan aktiviteleri her gün veya iki günde bir tekrarlayın.

Yürüyüş veya spor yapın. Spor yapınca kendinizi ne kadar mutlu hissettiğinizi görecek ve şaşıracaksınız!

Canınız yemek istediğinde yankın bir arkadaşınızı arayın. Onunla uzun uzun sohbet edin.

Şişmanlık ve onunla birlikte gelen mutsuzluğun çözümünü bulmak için, sorunun temeline inmek gerekir. Kilo problemi olan kişilerin çoğu, gece aşırı yemek yer. Gece her uyanışında, mutfağa gidip ne bulursa atıştırır. Bu yüzden sabahları tok uyanır ve kahvaltı etmek istemezler.

Eğer stres artarsa, yemek isteği de artar. Geç saatlere kadar televizyon izleyip, bol bol yemek yenir. Bu kişiler, genellikle duygularını bastırırlar. Her şeyi içlerine atarlar. Bu durum onları hem depresif yapar, hem de yemek yemelerini artırır.

Kendinizi mutsuz hissettikçe yemek yer, yemek yedikçe kilo alırsınız. Kilo aldıkça mutsuz olursunuz ve bu kısır döngü hiç durmadan devam eder. Yapmanız gereken, serotonin kaynağınızı değiştirmektir. Size mutluluk veren şey sadece yemekten zevk almak değildir. Mutluluk hormonlarınızı arttıracak başka eylemler bulduğunuzda, mutsuzluğunuzun giderilmesi için her seferinde yemeğe yüklenmekten kurtulursunuz.

alıntıdır

Huu kızlar özellikle ist te ikamet edenler
yarında böyle çok yersem.Bana bi iyilik yapın
mecidiyeköy citikrediye gelip ağzımı sımsıkı bantlayın.
Ahanda sılalgül ün koyduğu resim gibi olacam az daha yersem
yemk yemekten zevk almak zorunda mıyım yaaa:çok üzgünüm:

bu arada herkesi tebrik ediyorum,2.olmuşuz.bende 5. olmuşum.haftaya daha iyi olucam inşallah:)
samanyolucum teşekkür ederim canım opuyorumnanaktan
kızlar güzel bir haberim var.artık eskisi gibi çok yemiyorum.daha da az yemeğe çalışıcam.bide ben önceden okulum çok sürecekse,aç kalıcam sanır tıka basa yerdim.şimdi sadece doyana kadar yiyorum,kendimi zorlamıyorum fazlası için.bide kendime yogurt içeceği alıyorum(hazır kesfirler gibi,ama düşük kalorili ve meyvelisini) o da beni tok tutuyor ve açlık korkumu yenmiş oluyorum.tabi her zaman yapamıyorum ama büyük yol katettim:)
bide geceleri artık daha az canım bişeyler yemek istiyor:)
bu hafta hedefim 66.8 olmak.hadi bakalım hayırlısı,
herkese bol yağ yakmalı günler diliyorum kaydirigubbakcemile3

günaydın arkadaşlara.s.
herkese güzel bol bol kilolarımızın gittiği bi hafta diliyorum
dün sabah kuzenime kahvaltıya davetliydik ama ben yine
ölçüyü kaçırmadım kaydirigubbakcemile2 1 tane sigara böreği 2 zeytin
çok az peynir 2 bardk çay 1 çay kaş.kaymak yedim saat

kahvaltıyı geç yaptığımız için öğlende öğünü yok oldu

akşamda anneme geçtik
tabi annemin okadar ısrarına rağmen
1 tabak yoğurtlu makarna yedim hihoyyyt

Son düzenleme:
Herkese gÜnaydın...... GeÇmıŞı okumadım okuyabıleceĞımı de sanmıyorum ÇÜnkÜ ıŞlerım Özellıkle de bugÜn Çok yoĞun... Aslında hıÇ gırmıcektım ama sorumluluk gırım bır haber verım dedım....

GÖrÜŞÜrÜz herkese kolay gelsın

Günaydınlar a.s.
bugün aerobic kursum yok,öğretmenlerin toplantsıı varmış..miskin miskin başladım bende güne...
spor yapmayınca heryerim ağrımaya başladı bi de kendimi halsiz hissediyorum :S
sabah kahvaltım 1 dilim ekmek,4 çatal sucuklu yumurta,4 zeytin,1 tatlı kaşığı krem peynir..kahvaltıdan önce 1 litre suyumu içtim...

bugün saat 15.30 da doktor randevumuz var,oğlumu göz doktoruna kontrole götürücez...hipermetroptan dolayı kayma ve tembellik sorunu yaşıyoruz...doktor bugün karar verecekti kayması için ameliyat olacakmı diye...hayırlısı bakalım...

samanyolum,doracım Allah kolaylık versin hepimizede...kolay değil..alttan almak hep bizden götürür ama biyerden sonrada hep alttan almak zorunda kalıyoruz..

canım geçmiş olsun allah şifalar versin inşallah

günaydın kızlarr...
dün nişanımız oldu. ve çok soğuk bir ortamdaydı.

havada o kadar soğuktuki anlatamam. eve gelince çocuklarde bande hasta olduk.....
gelşnce bir yattım tam sabaha kadar
halen vucudum kırgın elim kolum kalkmıyor

sabah 1 tane kaşarlı tost 3 zeytin yedim.
ilk yarım litre suyumu bitirmek üzererim ama spor yapacak hal yok bende
ara öğünmümüde bir iki kayısıyla yapayım maksat yemek olsun.
yoksa canım hiç bir şey istemiyorrsırnaşık şey

leylacığım çok geçmiş olsun. bu artada aşağda ebrucuğumu gördüm amka kaybettim göreniniz varmıı:1ninca::1ninca:
aside yok tabiiiiiii
hatta zümrüttt
takımda yine assamalarmı varr banamı öyle geliyorrrrsempatiksalakcinni

selam kızlar

bende burdayım. sabahtan bir okudum ama çıkmak zorunda kaldım.

doracım dert ettiğin şeye bak ya. bunun için bu kadar ağlanır mı bilmiyorumkismile ben olsam ağlamak yerine sinirden hıncımı eşimden alırdım kaydirigubbakcemile3 ki onun elinde olan bişey de değil sempatiksalakcinni

leylacım spora alıştın ne güzel aklinialirimsmile şimdi gitmeyince kendinde boşluk hissedersin tabii. devam etme şansın yok mu. nisan da bırakmak zorunda mısın CADIARZU
oğluş için de geçmiş olsun canım. umarım hayırlı haberlerle dönersin :Saruboceq:

samanyolucum eşinin mekanı cennet olsun inşallah :Saruboceq:
yaranı deşmek istemem ama ne zaman kaybetmiştin :1ninca:
kayınpederine gelince para aldığın bir insanın bu sözleri sana dokunuyor olabilir canım ama unutma o eşinin patronu değil babası. ortaklık durumu olmasa da sizlerin geçiminizi sağlamanıza yardımcı olmak onun görevi. sen de çocuğuna laf söyletmek istemezsin tabii ama aynen he he de geç. napalım kısmeti buymuş falan de :1hug:

tontoncum çok iyi gidiyorsun

bana gelince çok kötü bir hafta sonu geçirdim diyet olarak ama aklımı başıma topladım. aynen devam ediyorum sositososito biraz da spora tam olarak adapte olabilsem yada daha çok vaktim olsa kafamçokkarıştı

bu arada ancak regl olabildim. yeni başlıyor Çok üzgünüm çoook

selam kızlar

bende burdayım. sabahtan bir okudum ama çıkmak zorunda kaldım.

doracım dert ettiğin şeye bak ya. bunun için bu kadar ağlanır mı bilmiyorumkismile ben olsam ağlamak yerine sinirden hıncımı eşimden alırdım kaydirigubbakcemile3 ki onun elinde olan bişey de değil sempatiksalakcinni

leylacım spora alıştın ne güzel aklinialirimsmile şimdi gitmeyince kendinde boşluk hissedersin tabii. devam etme şansın yok mu. nisan da bırakmak zorunda mısın CADIARZU
oğluş için de geçmiş olsun canım. umarım hayırlı haberlerle dönersin :Saruboceq:

samanyolucum eşinin mekanı cennet olsun inşallah :Saruboceq:
yaranı deşmek istemem ama ne zaman kaybetmiştin :1ninca:
kayınpederine gelince para aldığın bir insanın bu sözleri sana dokunuyor olabilir canım ama unutma o eşinin patronu değil babası. ortaklık durumu olmasa da sizlerin geçiminizi sağlamanıza yardımcı olmak onun görevi. sen de çocuğuna laf söyletmek istemezsin tabii ama aynen he he de geç. napalım kısmeti buymuş falan de :1hug:

tontoncum çok iyi gidiyorsun

bana gelince çok kötü bir hafta sonu geçirdim diyet olarak ama aklımı başıma topladım. aynen devam ediyorum sositososito biraz da spora tam olarak adapte olabilsem yada daha çok vaktim olsa kafamçokkarıştı

bu arada ancak regl olabildim. yeni başlıyor Çok üzgünüm çoook

kızlar merhaba
arkadaşlarım vardı yeni gitti sabah geldim yazamadım
bir bardak portakal suyu içtim sbaah
yürüyüşe çıktım bir saat yürüdüm sonra bir kahve içtim yanında küçüück bir çikolata parçası ile sonra öğlen bir kase mercimek çorbası içtim yarım dilim ekmekle bu kadar yediklerim işlerim çok kuusra kalmayın hafta sonu misafirleirm vardı yatılı dün de öğlen sonu kayınvalidemlere gectik görümcemnler gelmişti akşamda arkadaşımıza gectik böyle ce saatler 11 i buldu biz gelene kadar akşam giriş yaptım ama yazamadım bakım var falan yazıyordu birde zümrüt giremiyormuş şifresi yada kullanıcı yanlış diyormuş sürekli onu denedim bende giriş yapamadım onu sorayım diye ugraştım kimseyi bulamadım sorcak vs vs
sabahtan beride pc acıyorum ama bir sebep çıkıyor olmuyor yazmak için
ben kaçar herkese hayırlı günler kendimi çok iyi hissediyorum zindeyim zayıflayacagım bu hafta inşallah daha iyi sonuçlarla
öpüyorumz iisi az yiiyn olurmu

Gerçekten isteyen herkesin zayıflayabileceğ ini belirten Uzman Doktor Ender Saraç, Habertürk okuyucuları için ünlü aktris Angelina Jolie’nin 11 kilo vermesini sağlayan sarımsak çayının tarifini açıkladı.
Yaz yaklaşırken, başta kadınlar birçok insan zayıflamak için harekete geçmiş durumda. Uzman Doktor Ender Saraç, zayıflamak için atılması gereken ilk adımın kendini hazır hissetmek
olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Laf olsun diye başlanan diyet ve egzersizlerin sonu gelmez. Diyet aceleye getirilecek bir şey değildir. Konsantre olmayı ve istek duymayı gerektirir.
ıNCECıK OLDUĞUNUZU HAYAL EDıN
Saraç, yaza daha ince bir bedenle girmek isteyenlere bunu başaracaklarına inanmalarını ve şu imgeleme egzersizini yaparak beyinlerini de buna inandırmalarını tavsiye ediyor:
“Duş aldıktan sonra rahat bir koltuğa oturun. Geriye yaslanın ve bedeninizi hissetmeye çalışın. Kendinizi 3 ay sonraki daha güzel, daha ince, daha güçlü, dahamutlu ve daha sağlıklı halinizle düşleyin. 3 ay sonra kesinlikle böyle olacağınıza inanın ve geleceği olmuş kabul edin. Bu enerji ve inancın, birkaç dakika boyunca tüm hücrelerinize akmasına izin verin.”
ANGELINA JOLIE’Yı ZAYIFLATAN KARIŞIM
Zayıflamanın beyinde başladığını ve ağızda devam ettiğini belirten Ender Saraç, zayıflama sürecini hızlandırmak isteyenlere ise sabah-akşam sarımsak çayı içmelerini öneriyor. Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie'nin tam11 kilo vermesini sağlayan bu çayı, Türk insanın beslenme alışkanlıklarına göre yeniden yorumlayan Saraç, bu çayın nasıl yapıldığını şöyle anlatıyor:
“2 bardak suyun içine 4-5 adet parmak ucu büyüklüğünde taze zencefil veya 4-5 adet parçalanmış kuru zencefil koyun. Yaklaşık 6 dakika kadar kaynatın. Daha sonra karışımın içine 2 adet büyük veya 3 adet küçük sarımsak ve yarımtatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu katın. Ilınınca 2 küçük kahve kaşığı bal ekleyin. Bu çaydan her sabah ve akşam birer fincan için. Sarımsak çayını, çok açken veya çok tokken içmeyin. Hedeflediğiniz kiloya inene kadar birkaç hafta süreyle belirtilen oranda tüketmeye devam edin.”
Ender Saraç, sağlıklı bir şekilde zayıflamak için dikkat edilmesi gereken diğer noktaları ise şöyle sıralıyor:
GÜNDE 7 ÖĞÜN YEMEK YıYıN
-Günde 3 ana 4 ara olmak üzere toplam 7 öğün beslenin. Kahvaltıda hep ekmek, simit ve peynir gibi besinleri tüketmek yerine yağsız sütle beraber müsli, tam buğday ve mısır gevreği yiyin. Üzerine keten tohumu ve bol tarçın ekleyin.
-Et, tavuk, balık ve yumurta gibi hayvansal proteinleri öğle saatlerinde tüketmeye gayret edin. Etleri tüketirken derilerini çıkartın ve kesinlikle kızartmayın.
-Yumurtanın beyazına ağırlık verin. Hayvansal proteinlerle karbonhidratları aynı öğünde tüketmemeye gayret edin.
-Bir öğünde iki avuç dolusu yiyecekten fazlasını yemeyin.
-Akşamları daha çok sebze ve bulgur, tamtahıllı ekmek, kabuklu pirinç, esmermakarna gibi karbonhidratlarla beslenin. Haftada 2 kere de bakliyat tüketmeye çalışın.
SALATA VE ÇORBA ŞART
-Yemeklerinizde daha çok zeytinyağı kullanmayı tercih edin.
-Ara öğünlerde sabah az şekerlimevsimmeyvele rini, öğleden sonra yine az şekerli ve meyveli ürünleri ya da yoğurt, ayran, süt ve kefir gibi yağsız süt ürünlerini tüketin.Bunları n yanında ceviz içi, badem, fındık ve Antep fıstığı yemeyi de alışkanlık haline getirin.
-Gece yemekten 2 saat sonra sarı leblebi ve 2-3 adet kuru kayısı yiyebilirsiniz.
-Her öğünde yemeğin önünden yeşil salata yiyin veya sebze çorbası için.
-Şekerli ve asitli meşrubat içmeyin.
-Günde 7 bardak su için.
-Beyaz un ve beyaz şekerden, kızartmalardan, ağır yağlı şarküteri ürünlerinden, kaymak ve derilerden, yağlı katkı ürünlerinden ve soslardan, şekerli veya şeker eklenmiş içeceklerden ve aşırı dozda tuz tüketiminden mutlaka uzak durun.
Sağlıklı zayıflamaya yardımcı olan 7 şifalı madde
Tere tohumu: Metabolizmanı n canlanmasına yardımcı olur. Tiroidi tembel olan kişilerde, bu bezin daha verimli çalışmasını sağlar. Hızlı bir biçimde kilo vermeye yardımcı olur.
Funda yaprağı: Zayıflamaya ve yağların vücut tarafından daha iyi yakımına yardımcı olur. Açlığın bastırılmasında da son derece etkilidir.
CoenzymQ10: Zayıflarken sağlığı korumaya yardımcı olan çok güçlü bir antioksidandı r. Enerjimetabolizması nı canlandırarak, kilo kaybı sırasında yaşanan halsizlik problemine karşı yarar sağlar.
L-Carnitne: Yağ asitlerini, yakmak üzere hücrelere taşır. Vücutta depolanmış ve birikmiş yağların yakımını hızlandırır ve kasların performansını artırır. Özellikle sıkı bir diyetle beraber yapılacak egzersizlerden daha iyi sonuç almaya yardımcı olur.
Yeşil çay: Güçlü bir antioksidandı r. Metabolizmayı hızlandırarak, kilo vermeye yardımcı olur. Bağırsaktaki faydalı bakterileri artırarak, sindirime yardımcı olur.
Krom: ınsülin faaliyetinin etkisini artırır. Karbonhidrat, protein ve yağ metabolizması üzerinde çok etkili olan birmineral olarak kabul görmektedir. Pankreasın kan şekeri seviyesini dengelemesine yardımcı olur. Diyetlerde kan şekeri seviyelerinin düşmesine ve artmasına engel olur. Açlığın ve tatlı krizinin bastırılmasına yardımcıdır.
Zencefil: Alınan besinlerin daha iyi sindirilmesine yardımcı olur. Bünyeyi kuvvetlendirir. Vücuda güç kattığından, kilo verirken birtakım enfeksiyonlara yakalanma riskini azaltır.
Bel çevresindeki genişlemeye dikkat!
Ender Saaraç bel çevresinin kadınlarda 88, erkeklerde 94 santimigeçtiğinde tehlike çanlarının çalmaya başladığını belirtiyor:
“Bel bölgesindeki genişleme pek çok tehlikeli hastalığa davetiye çıkarır. Bu bölgeden yağ vermek, vücut hatlarınızı daha güzel ve daha belirgin hale getirir. Hemsağlık hemde estetik açısından, bu bölge ağırlıklı zayıflamaya gayret etmek gerekmektedir.”
Ağır egzersizler yapmaktan kaçınmak gerekiyor
Uzman Doktor Ender Saraç hiç egzersiz yapmamak ne kadar yanlışsa, çok ağır sporlar yapmanın da o kadar yanlış olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Genç bir sporcu değilseniz, asla ağır egzersizler yapmayın. Ancak düzenli egzersizden de kaçmayın. Egzersiz için en uygun saatlerin sabah 06.00-10.00 veya akşam 18.00-22.00 arası olduğunu unutmayın. Hiçbir şey yapamıyorsanız, sağlığınız için günde 7 bin 777 adım atın

jujucum bilgiler çok güzel paylaşım için saol
ben sabah 2 dilim lıght ekmek çokazdiyet peynir
ve çay arada elma ve kahve
öğlende haşlanmış tavuk yedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…