Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

.
Kesinlikle oyuncakları kaldır canım,oğluna da tembihle onların yanında istemesin diye...Ve gerektiğinde de çocuğu uyar,valla sinir olurum böyle annelere...Her çocuk saldırgan olmak zorunda değilki...Benimkiler de hep dayak yer,ezilirlerdi...Ev görüşmesini kaldırmıştım valla çoğu ile... Herkesin çocuğu kendine kıymetli ve özel...Aaaa bak sinirim oynadı şimdi...Batuma göz kulak ol,ezdirme....
Ayrıca verdiğin bilgiler çok güzel de ıspanağı yoğurtsuz yiyemiyoruz kii...Akşam bile öyle yedik...olumunekankayizsmile
sorma ya ben oğlum birine zarar vermese bile oyuncak paylaşmadığında bile olmaz onlar misafir bırak oynasınlar diyorum millet kendi mekanımızda canımızı acıtsın ana babasıda tınmasın... tabi nie umursasın ki kendi oğlunda sorun yok....

ama bak bu cuma gelecek olan 2. çocuğu yaptı oda erkek oldu.. kadın hiç dur yapma etme demiyor ya oğluna oğluda dünyanın kralı benim modunda.. neyse birlikte dışarı yemeğe gitmiştik 3-4 aile onlarda vardı... bunun oğlu kardeşinin suyunu aldı dikti tepesine annesi yeter ver diyor yok 1-2-3 kere söledi annesi ama oğlan koşmuş terlemiş tınmıyor anasını..(nie tınsın ki şimdiye kadar neyine sus demiş) sonra annesi bunun elinden hızlıca çekti azarladı felan ohaoldumsmile ben şok oldum allahım dedim bu çocuğada dur derlermiş...(kendi kardeşine yaptığı için olsa gerek) oğlan bir sinirlendi bir kızdı ağlamaklı oldu ağladı ağlayacak... eeeeeeeeeeeeee 10 yaşına kadar kral sensin die büyütülsün hiç bişi denmesin sonra kardeş gelince azar işitsin koydu tabe... ama bir oh çektim ki sormayınaklinialirimsmile,....

biliyorum ayıp ettim oh çekmekle :gitme: ama napim içimde birikmişler vardı...

selam kızlar

ebru yine temizliğe girişmiş. zaten 2 lafından biri misafir, ikincisi temizlik :roflol:

jujucum anlattıkların karşısında birz utandım valla :kedi: benim oğlumda yaramaz biraz :kedi: bende o nedenle genelde çok samimi olduklarım dışında bir yere gitmemeye çalışırım. çünkü gittiğimde rahat edemiyorum. çok meraklı ve karıştırmayı seviyor. elleme oğlum, gel oğlum, otur oğlum demekten ne ben oturabiliyorum ne de konuşabiliyorum :1ninca:

yalnız oğlun saldırgan olmasa da kendini koruyabilmeli. hiç olmazsa uzaklaşsın yanından :umursamaz:

asicim... çucuk nedir anlarım... oyuncağı kırsın ne bilim tabak çanak kırsın yada karıştırsın yada evde dolaşsın tınlamam... benim kızdığım çocuğun bir başka çocuğa zarar verirken anne-babasının tepki vermemesi... bir kızsalar iki kızsalar yada ne bilim ceza verseler çocukta bukadar yapmaz...kaydirigubbakcemile

sorma ya ben oğlum birine zarar vermese bile oyuncak paylaşmadığında bile olmaz onlar misafir bırak oynasınlar diyorum millet kendi mekanımızda canımızı acıtsın ana babasıda tınmasın... tabi nie umursasın ki kendi oğlunda sorun yok....

ama bak bu cuma gelecek olan 2. çocuğu yaptı oda erkek oldu.. kadın hiç dur yapma etme demiyor ya oğluna oğluda dünyanın kralı benim modunda.. neyse birlikte dışarı yemeğe gitmiştik 3-4 aile onlarda vardı... bunun oğlu kardeşinin suyunu aldı dikti tepesine annesi yeter ver diyor yok 1-2-3 kere söledi annesi ama oğlan koşmuş terlemiş tınmıyor anasını..(nie tınsın ki şimdiye kadar neyine sus demiş) sonra annesi bunun elinden hızlıca çekti azarladı felan ohaoldumsmile ben şok oldum allahım dedim bu çocuğada dur derlermiş...(kendi kardeşine yaptığı için olsa gerek) oğlan bir sinirlendi bir kızdı ağlamaklı oldu ağladı ağlayacak... eeeeeeeeeeeeee 10 yaşına kadar kral sensin die büyütülsün hiç bişi denmesin sonra kardeş gelince azar işitsin koydu tabe... ama bir oh çektim ki sormayınaklinialirimsmile,....

biliyorum ayıp ettim oh çekmekle :gitme: ama napim içimde birikmişler vardı...

asicim... çucuk nedir anlarım... oyuncağı kırsın ne bilim tabak çanak kırsın yada karıştırsın yada evde dolaşsın tınlamam... benim kızdığım çocuğun bir başka çocuğa zarar verirken anne-babasının tepki vermemesi... bir kızsalar iki kızsalar yada ne bilim ceza verseler çocukta bukadar yapmaz...kaydirigubbakcemile

10 yaşında mı kafamçokkarıştı
yuh yani kafamçokkarıştı 10 yaşındaki çocuk misafirlikte nasıl davranacağını bilmiyorsa bir ohh da benden olsun onlara kaydirigubbakcemile3 (hiç büyük konuşmayı sevmem. umarım ilerde başıma gelmez :1ninca:)
canım eğerki çocuğun ailesiyle ters düşmek istemiyorsan öyle bir durumda güzel güzel oynamayacaksanız ayrı ayrı oturun falan de. sen geç şuraya sen de geç şuraya gibi olabilir. direkt o çocuğa yüklenmeden söylemelisin bence. hem belki ailesi de anlar azıcık aklinialirimsmile

Yok asıcım... O Çocuk kadar edepsız gÖrmedım... Gene bana gelmıŞlerdı ben servıs yapıyorum bu baŞka mısafırın ÇocuĞunuda ayartmıŞ balon oynuyar ayaĞımın altında bır oraya bır buraya dÖkeceĞım elımdekılerı... Dedım ver o balonu bana .......... Yok tınmıyor sankı baŞkasına demıŞım duĞerıne atıyor ... DıĞerı ona ben bÖle arada kendımı kÜÇÜk bır Çocuk ve oyuncaĞı alınmıŞ gıbı hıssettım... Mısafır ÇocuĞu bıŞıde dıyemıyorsun zar zor aldım o balonu ama bu durumda benım deĞıl anası-babasının mÜdahale etmesı gerekıyordu.. Yok valla acımıcam artık alınırlarsada alınsınlar ne bu ya benım oĞlan stres duvarı deĞıl mıllet kardeŞ kıskanÇlıĞını hıÇ kardeŞı olmayan oĞlumdan Çıkarmasın...

leylacım yaptığın hareketlerden bahsetsen biz de evde yaparız olmaz mı tüm takım olarak hareketleri yaparız yarışma bile yapabiliriz nedersin

canımcım anlatayım da nasıl anlatacağımı bilemiyorumkiii ya da hangi birini anlatayımkafamçokkarıştı
ilk önce olduğumuz yerde yürüyoruz,ısınmak için...sonra bacaklarımızı karnımıza ii ce çeke çeke yürüyoruz,sonra yanlara adım atıyoruz bi sağa bi sola...kollarımızıda katıyoruz bu harekete...kollar yukarı aşağı,yanlara açıp kapanıyor...bacakları arkada germe,popoyu sıkma hareketi var...bunları 16 şar defa yapıyoruz ve 3 defa tekrarlıyoruz,sonra esneyip yer hareketlerine geçiyoruz...emekleme pozisyonunda sağ bacağı önce karna çekip arkaya uzatıyoruz..sonra sol bacak...yanlara açıp kapatıyoruz..yan yatıpta bacakları açıp kapama yapıyoruz...karın çalıştırma için mekik çeşitleri...daha sonra kelebek pozisyonunda oturup esniyoruz...anlatırken kolay ve kısa gibi ama tekrar tekrar yapılıyor,acayip terliyoruz...mesela bugün sıkılaştırmalara geçtik bi de yarım ltlik şişelerle kol çalışmaları yaptık...acayibimkafamçokkarıştı

Jujucum okurken çocuk 3-4 yaşında sandım ama büyükse kafaya oyuncak atmaları falan normal değil ki benim oğlum 4 yaşında o bile yapmıyor..çocuk yetiştirme konusunda ne baskıcı ne de tavizkar bi yapı sergilemememiz gerekiyor...yetkin aile olmalıyız yani çocuğun bir birey gibi görülüp dinlenildiği,yeri geldiğinde onunda görüşünün alındığı...tabiki ne kadar bilinçli davranırsak davranalım çocuk genede inatçı,hırçın olabilir...bu da dikkat çekmek istemesinden,ilgi beklemesinden...özellikle 2 kardeş varsa büyük olana sen büyüksün o daha küçük gibi kavramlar kullanmak yanlış,ikiside çocuk sonuçta...
sanırım bu çocuk fazlasıyla dikkat çekmeye çalışmış,ailesi onunla yeteri kadar ilgilenmiyor olabilir...

benimde oğlum eve gelen bi arkadaşı bişey yapsın karşılık olarak şiddetten kaçar,sen böyle yaptığın için ben üzüldüm ya da canım acıdı der...geçenlerde görümcem gelmişti,2 yaşındaki oğlu benim oğlumun kolunu ısırdı,oğlum baya bi ağladıktan sonra Murat sen beni böyle ısırdığın için canım çok acıdı,ısırmak yanlış bişey dedi :) tamam benim oğlumunda bazen yaramazlıkları oluyor ama ben bunu yaşa bağlıyorum...

o arkadaşının çocuğuyla yeteri kadar ilgilenip ilgilenmediğine bi dikkat et bakalım...

Bende nıveanın ayrıbık cd var ama toplu yapılan gıbı olmuyor valla....

Canım Çok bılmıŞ en ıyı anne modunda... Ona gÖre nolmal mıŞŞŞ ÇocuĞu bÖle dıe gezmeden de gerı kalamazmıŞ kayınvaldesıne de bırakıp gıdemezmıŞ.... Herkes bÖle kabul etmek zorundaymıŞ......

Yok anacım ben dayak felan ÖĞretmedım yapmazda oĞlum ama artık kavgayı sen baŞlatma ama sen bıtır sakın korkma ve canın acısada karŞılık ver kı onunda canı yansın dıyorum napım...

mrb kızlar:KK66:
yeni kendime geldim :) bugün fazla spor yaptık...aerobiktekiler gene dedi bana incelmişsin diye hatta öğretmen sen de göbek kalmadı,kalçalarını çalıştırmamız lazım dedi:)
bi de tartıda değişiklik olsa sevincem ama tık yok yaaa :KK43:

sabah 1 dilim ekmek,4 zeytin,1 dilim peynir yedim...
öğlen 2 tatlı,2 tuzlu kurabiye :S
2,5 lt su içmişim...

arada bi elma yedim
öğlen tavuk göğüs haşlama
şimdide kahve içiyorum
ve bol su

Bende nİveanın ayrıbİk cd var ama toplu yapılan gİbİ olmuyor valla....
evet canım kesinlikle olmuyor :KK43:

Canım Çok bİlmİŞ en İyİ anne modunda... Ona gÖre nolmal mİŞŞŞ ÇocuĞu bÖle dİe gezmeden de gerİ kalamazmıŞ kayınvaldesİne de bırakıp gİdemezmİŞ.... Herkes bÖle kabul etmek zorundaymıŞ......

Yok anacım ben dayak felan ÖĞretmedİm yapmazda oĞlum ama artık kavgayı sen baŞlatma ama sen bİtİr sakın korkma ve canın acısada karŞılık ver kİ onunda canı yansın dİyorum napİm...

hakılysa hakkını korusun,karşılığını versin..ezilmesin yani...

Canım Çok bİlmİŞ en İyİ anne modunda... Ona gÖre nolmal mİŞŞŞ ÇocuĞu bÖle dİe gezmeden de gerİ kalamazmıŞ kayınvaldesİne de bırakıp gİdemezmİŞ.... Herkes bÖle kabul etmek zorundaymıŞ......

Yok anacım ben dayak felan ÖĞretmedİm yapmazda oĞlum ama artık kavgayı sen baŞlatma ama sen bİtİr sakın korkma ve canın acısada karŞılık ver kİ onunda canı yansın dİyorum napİm...

benim oğlumda aralıkta 3 yaşını bitirdi. henüz 3,5 bile değil
çok vuruyordu önceden özellikle çocuklara. kardeşimin oğluyla arasında 3 ay var. çocukcağız onun tokatlarıyla büyüdü kaydirigubbakcemile3 bizim babanne ve dedenin erkek çocuk anşayışı farklı biraz :eek:lmaz: önceleri babanne bakıyordu oğluma. ilk öğrendiği hareketlerden biri vurmaktır mesela. ehh yap oğlum :umursamaz: balkondan gördüğü köpeklere ehh sana köpek yaptırıyordu. bir gün babası bakkala götürmüştü. kocaman bir köpek varmış. illa ona ehh yapacakmış kafamçokkarıştı saldıracak köpek :umursamaz: ben bu durumdan hoşlanmıyordum tabii. yılmadım, vazgeçirmeye çalıştım. şimdi pek vurmaz :nazar: bu sefer kardeşimin oğlu vuruyor. benimki de ağlıyor. babası hep diyorki sana vurana sende vur. sana kimse bişey yapmazsa sen yapma. emin ol işe yarıyor. eğer oğlun karşılık verirse o çocuk yavaş yavaş vaz geçecektir.
şimdi de babannesi boğmayı öğretiyor. çıldıriiciiimmm sempatiksalakcinni boğarak oyun mu olur. geçen kardeşimin oğlunun boğazını sıkıyordu. görmesek katil olacak bu yaşta sempatiksalakcinni direkt söyleyince kayınvalideyle papaz oluyoruz. sanki oğluma söyler gibi yapıyorum kötü bir şey olduğunu ama anlamadığına eminim akannehir
çocuk büyütmek sadece altını değitir, karnını doyur değil işte ama bunu anlatmak zor. allahtan kreşe gidiyor benimki aklinialirimsmile

bende spora gitmeyi çok istiyorum ama maalesef ona vakit ayıramam.
bu leslie ile yürüyüş hiç sıkmıyor. kadın bıcır bıcır konuşuyor. sanki karşılıklı yapıyormuş gibi hissediyorum kendimi.
ebrunun plates cdsini de indirmiştim ama o çok sıkıcıydı

bu arada dorayla ebru bugün kaçak kaydirigubbakcemile

selaaam kizlaaar :teytey: nasilsiiniz? nasi gidio?

Bu gun yediklerim:
sabah: 2 brdk ilik su, 1 peynirli borek
ara: yari gozleme, 1 tane cikolata
oglen: 3 brdk ilik su, 1 porsiyon etli fasulye, 1 dilim siyah ekmek, 1 dilim beyaz ekmek.
simdilik bu kdr.

kızlar kıusra kalmayın hiç keyfim yo
çocuk yetiştirmek o kadar büyük bir meziyetki
zaman zamn insanlar hep derler ya keşke hep küçük kalsalar diye evt cocuklar büyüdükçe o kadar cok zorlanıyor ki insan gecen lerde yeni evlenen birine telde deidmki sakın cocuk mocuk doğurayım deme sakın ama bak yenge tavsiyesi sana deidm gez dolaş tadını çıkart bebkkken neyse de egitim hayatlarıda başlayınca cok zor dedimmm ömrün bitiyor dedim teli kappadık bir baktım ki benim oğlan aglıyor zoruna gitmiş beyimizin bazen bizi istemediğini düşünüyorum dedi neyse güzel bir konuşma ile hallettik mevzuyu
bugün öğlen koştur koştur yemek hazırladım gelcekler diye küçük geldi büyük yok oğlum abin nerde anne arkadan geliyordu arkadaşı ile konuşuyordu dedi neyse karnını falan doyurdum bir yandan da gözüm pencerede nerde kaldı diye yok gelmedi allah allah dedim olay falanmı oldu bişi mi oldu geri mi döndüğ derken ( zaten okula gitcektim d küçük karnını doyursun diye bekledim ) oğlum dediki annne 5a 5b kavga etmişler e neden söylemedin dedim abime kızma diye dedi :KK43:
allahım yaaaaa ölcem
okula gittim buldum benimkini oğlum neden eve gelmedin ee canım yemek istemiyordu gelesim gelmedi arkadaşlarımla oturuyorum oh ne alaaaaa ya keyfe bak ben neyim bu evde anlayamadım gitti zaten temizliğininde ev kadınlıgının da evlenennin deeeeeeeee
kavga olayını anlattı biraz onla alakası yok neyseki
neyse ben de eve geldim hıçkıra hıçkıra agladım hiç iyi bir modda degilim özür dilerim bugünde yazamadım
ha aklımdayken asicim iki lafım ın biri temizlik diğeri misafir üçüncüsü ne
merak ettim
çok mu problemli duruyorum ordan ben ? gerçekten soruyorum kızlar
hiç iyi degilim

canım çok dikkat ediyorsun :nazar: emeğinin karşılığını alacaksın eminim yerimseniben

canım dikkat etmeye çalışıyorum hele bide kilo verdikten sonra
biri mesela şunu yermisin dedidiğinde
asla diyorum okadar kilo vermişim
( sanki çok vermişim gibi kaydirigubbakcemile3 ama motive oluyorum işte )
bunu yiyipde bozamam rejimimi kaydirigubbakcemile3
eşimde sağolsun çok destekçi
leylcim bişey sormak istiyorum
bende spora gitmeyi çok istiyorum ama zamanım yok
ücretsiz kurs var bizim burdada ama işte çalışıyoruz akşam eve git kızımla
ilgile yemekev işi derken bana zman kalmıyo anlıyacağın
mesela ben her akşam toplamda 300 e yakın mekik yaapıyorum
eşimin gösterdiği gibi alt karın mekik üst karın mekik diyo bana
gerçekten yandığını hissediyorum
birazda bacak haraketleri yapıyorum
sence bunu bi faydası olur mu
yoksa az mı yapıyorum haraketleri

selaaam kizlaaar :teytey: nasilsiiniz? nasi gidio?

Bu gun yediklerim:
sabah: 2 brdk ilik su, 1 peynirli borek
ara: yari gozleme, 1 tane cikolata
oglen: 3 brdk ilik su, 1 porsiyon etli fasulye, 1 dilim siyah ekmek, 1 dilim beyaz ekmek.
simdilik bu kdr.

biraz kalorili olmamış mı tontoncum aklinialirimsmile
bundan sonraki ara öğünde ve akşam telafi etmelisin mutlaka :hulya:

zaman zamn insanlar hep derler ya keşke hep küçük kalsalar diye evt cocuklar büyüdükçe o kadar cok zorlanıyor ki insan gecen lerde yeni evlenen birine telde deidmki sakın cocuk mocuk doğurayım deme sakın ama bak yenge tavsiyesi sana deidm gez dolaş tadını çıkart bebkkken neyse de egitim hayatlarıda başlayınca cok zor dedimmm ömrün bitiyor dedim teli kappadık bir baktım ki benim oğlan aglıyor zoruna gitmiş beyimizin bazen bizi istemediğini düşünüyorum dedi neyse güzel bir konuşma ile hallettik mevzuyu
bugün öğlen koştur koştur yemek hazırladım gelcekler diye küçük geldi büyük yok oğlum abin nerde anne arkadan geliyordu arkadaşı ile konuşuyordu dedi neyse karnını falan doyurdum bir yandan da gözüm pencerede nerde kaldı diye yok gelmedi allah allah dedim olay falanmı oldu bişi mi oldu geri mi döndüğ derken ( zaten okula gitcektim d küçük karnını doyursun diye bekledim ) oğlum dediki annne 5a 5b kavga etmişler e neden söylemedin dedim abime kızma diye dedi :KK43:
allahım yaaaaa ölcem
okula gittim buldum benimkini oğlum neden eve gelmedin ee canım yemek istemiyordu gelesim gelmedi arkadaşlarımla oturuyorum oh ne alaaaaa ya keyfe bak ben neyim bu evde anlayamadım gitti zaten temizliğininde ev kadınlıgının da evlenennin deeeeeeeee
neyse ben de eve geldim hıçkıra hıçkıra agladım hiç iyi bir modda degilim özür dilerim bugünde yazamadım
merak ettim
hiç iyi degilim

Disardan bakinca bir az oyle gorunuyorsun cnm a.s sanki kucucuk seyleri bile kendine sorun edip, bos yere depresyona sokuosun gibi gelio bana. ama tabi disardan gorunen bu. olayin icine girince her sey farkli ola biliyor.

benim oğlumda aralıkta 3 yaşını bitirdi. henüz 3,5 bile değil
çok vuruyordu önceden özellikle çocuklara. kardeşimin oğluyla arasında 3 ay var. çocukcağız onun tokatlarıyla büyüdü kaydirigubbakcemile3 bizim babanne ve dedenin erkek çocuk anşayışı farklı biraz :eek:lmaz: önceleri babanne bakıyordu oğluma. ilk öğrendiği hareketlerden biri vurmaktır mesela. ehh yap oğlum :umursamaz: balkondan gördüğü köpeklere ehh sana köpek yaptırıyordu. bir gün babası bakkala götürmüştü. kocaman bir köpek varmış. illa ona ehh yapacakmış kafamçokkarıştı saldıracak köpek :umursamaz: ben bu durumdan hoşlanmıyordum tabii. yılmadım, vazgeçirmeye çalıştım. şimdi pek vurmaz :nazar: bu sefer kardeşimin oğlu vuruyor. benimki de ağlıyor. babası hep diyorki sana vurana sende vur. sana kimse bişey yapmazsa sen yapma. emin ol işe yarıyor. eğer oğlun karşılık verirse o çocuk yavaş yavaş vaz geçecektir.
şimdi de babannesi boğmayı öğretiyor. çıldıriiciiimmm sempatiksalakcinni boğarak oyun mu olur. geçen kardeşimin oğlunun boğazını sıkıyordu. görmesek katil olacak bu yaşta sempatiksalakcinni direkt söyleyince kayınvalideyle papaz oluyoruz. sanki oğluma söyler gibi yapıyorum kötü bir şey olduğunu ama anlamadığına eminim akannehir
çocuk büyütmek sadece altını değitir, karnını doyur değil işte ama bunu anlatmak zor. allahtan kreşe gidiyor benimki aklinialirimsmile
o sorunu bende yaşadım ve hala yaşıyorum.... istemediğim şeylerin alınması.. yada benim aldığım bir şeyde oğlan ama başkasında bölesi var dediğinde benimkini kenara itip yenisini almaları... malesef kendin büyütmeyince katlanmak zorunda kalıyoruz böle şeylere.....Valla asicim ben aykidoya yazdırıcam disiplinli kendini koruma sanatı... dövmesin ama kendini korumayı da bilsin istiyorum öz güvenini aşılamam lazım...
bende spora gitmeyi çok istiyorum ama maalesef ona vakit ayıramam.
bu leslie ile yürüyüş hiç sıkmıyor. kadın bıcır bıcır konuşuyor. sanki karşılıklı yapıyormuş gibi hissediyorum kendimi.
ebrunun plates cdsini de indirmiştim ama o çok sıkıcıydı

bu arada dorayla ebru bugün kaçak kaydirigubbakcemile
şu aşılama felan bitsin bende başlıcam hareketli bişileri... ihtiyacım var çünkü hissediyorum bıngıl bıngıl sıkılaşması lazım
allahım yaaaaa ölcem
merak ettim
hiç iyi degilim

kara büyü gibiyim valla:sinifsinif: bukadar tesadüf olmaz ebrum... haklısın küçüklükleri neysede büyüdükçe dertlerde büyüyor onlarla birlikte ... canım sen problemli değilsin ama o tempoya bünyen dayanamıyor kabul et.... gün içerisinde bile 2-3 misafir ağırlamak artı 2 erkek çocuk artı ailenden gelenin gidenin fazla ... reset tuşunda yokki basalım... sana kafanı dinlicek bişiler lazım ya oda zor gibi... enerji içeceği gibi bişilerle bünyeni güçlendir canımın içi.... sıkma kendinide.. sabah bana sölediklerini hatırla bakalım... artık büyük oğlan ergenliğe giriyor ve dışarda vakit geçirmek istemesi ondan canım onuda anla eskisi gibi anasının dizinin dibinde duramaz büyüyor çünkü....:eek:lmaz:

X