Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

pratik tarifleri bende bekliyorum

misafir geleceği zaman temzilik mi yapayım hazırlık mı şaşırıyorum. cumartesi misafir almaya niyetim var. şimdiden kafamda planlıyorum. çarşamba toz alırım, perşembe banyo-wc, cuma sil süpür evi tekrar gözden geçir. akşamdan birazını hazırla, cumartesi erken kalk börek sar işe git. gel fırına at akannehir

seve seve canım
bende tarif çok
eşim bayıldığı için tatlı börek gibi şeylere
bende yemek yapmasını çok severim
yufkasız patatesli börek yapıyorum boyle yumuşacık puf pu f oluyo
2 yumurta 1çay bar.yoğurt 1 çay bar.sıvıyağ 1tabe k.tozu
3tane rendelenmiş patates 4 dal yeşilsoğan doğranmış
1çay kaş.tuz istediğiniz baharatlar
hepsini karıştırıp ısıtılmış fırın 20-25 dk.
180 derecede pişiriyoruz
harika oluyo

bide difrizimde biçok şey vardır benim
börek kurabiye hamuru köfteler
biri geldimi hemen onlardan yapmaya çalışırım

mesela garnitürü alıyorum
mayone ve yoğurtla karışıtıp
içine birazda salatalık turşusu doğruyorum
onu patates püresi yaptığım çanak çekillerinin içine koyuyorum tadı harika oluyo
yada püreyi streç filme sarıyorum içine bu garnitürü döküyorum
rulo şeklinde sarıyorum
üzerinde yoğurt rulo pata şeklinde oluyo istediğim şeklinde süslüyorum
bu ikisini yapmam en fazla 10-15 dkamı almaz

jujucum eğer kendin yapmak istesen bikaç pratik tarif önerebilirim
çok da güzel oluyolar
valla çok makbule geçer.. denenmiş tarif yapmak daha kolay olur yoksa kitap karıştırıp dururum ben hangisini yapsam die...
Bence velinin söylediği de yanlış olmuş arkadaşım,sende Allah yollamış gibi söylersen hep bir beklenti içinde olur ,istediği olmayınca da inancı sarsılır diye düşünüyorum...Tabii bu benim fikrim....Yada tecrübem diyelim...opuyorumnanaktan

Yani kaptan dediğin böyle olur,beğendiğim yelek örneklerine kadar biliyor...:roflol:Valla yakalandım.Açıklamalı model bakıyordum ebrucum,bir arkadaşa örecektim bulamadım....:1hug:

evet canım haklısın... yani açık açık ben aldım sen dua ettin bende oğlum çok istiyor dedim aldım deyim demi...

kıs bu ebrudan korkulur valla ajan ajanalsanaalsanasmile

seve seve canım
bende tarif çok
180 derecede pişiriyoruz
harika oluyo

İkracım bu tarifi ne büyüklükte bir fırın kabında pişiriyorsun mesala dikdörtgen borcam küçük mü olur

evet canım haklısın... yani açık açık ben aldım sen dua ettin bende oğlum çok istiyor dedim aldım deyim demi...

kıs bu ebrudan korkulur valla ajan ajanalsanaalsanasmile

Sen oyuncaklarını diğer çocuklarla paylaştın ve dua ettin diye bende sana aldım diyebilirsin ama her oyuncak verdiğinde de alamayacağını bildir,yoksa başa çıkamazsın:roflol:Çocuklar bizi öyle güzel kullanıyorki anlayamıyoruz bile....
EBRU tam bir ajan bende katılıyorum.Çok dikkatli olmamız gerek....:1ninca:

Çok güzel tarifler İkracım sağol...not aldım ilk fırsatta deneyeceğim....
Şu öğle yemeğimi yiyip geliyorum birazdan:1hug:

seve seve canım
bende tarif çok
180 derecede pişiriyoruz
harika oluyo
bu patates içine konmuyormu???? benim anladığım hamurun içinde yoğuruyorsun doğrumu???
bide difrizimde biçok şey vardır benim
börek kurabiye hamuru köfteler
biri geldimi hemen onlardan yapmaya çalışırım

işte bende ona başlıcam valla gene pastaneye25 tl bayıldım.. bende pişirim pişirim atım derin dondurucuya

ya gene en cahili olarak araya giricem o patatesli hamur hepsi bir mi yayılacak tepsiye yoksa boaça şekli mi verip koyacaz... anam bana ayrıntılı anlatın aaaaaa

kıslar bu arada bir arkadaşım bana kefir mayası getirdi.. artık sabahları kefir içicem aranızda kefir içen var mı?

ya gene en cahili olarak araya giricem o patatesli hamur hepsi bir mi yayılacak tepsiye yoksa boaça şekli mi verip koyacaz... anam bana ayrıntılı anlatın aaaaaa

canım bütün malzemeleri karıştırıyosun içine bi bardak da un
kek hamuru gibi yani tepsiye döküyosun
o şekilde fırına veriyosun

du bakim akşam gidim fırsatım olursa hemen koyayım fırına pişsin...

bu arada sağol ikracım... kolay ve denenmiş tarif tam bana göre öle uzun uzadıya uğraşamam ben ebru gibi maharetli ev hanımı değilim malesefffff

kıslar bu arada bir arkadaşım bana kefir mayası getirdi.. artık sabahları kefir içicem aranızda kefir içen var mı?

Ben kefir içiyorum Jujucum,çok da seviyorum....Çocuklara da veriyorum bağışıklık sistemini artırıyormuş.Çok şükür bu kış hasta olmadılar.Küçük oğlumun astımı var,geçen yıl çok hasta olmuştu....Ben kefir sayesinde diyorum...küçük çok severek içmiyor ama...

SENDEMı EVDE YAPIYORSUN???? ben ilk defa yapıcam inş becerebilirim

aklıma gelmişken sorayım aranızda lost-6 sezonu izleyen varmı ya ben bir türlü bulamıyorum bozuk linkler...

X