Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

selam kizlar bugün ne yedim?????kendimde unuttum valla
durun düsüneyim

sabah:2 dilim ekmak 2 salam
ögle:1 tabak yaprak sarma
aksam:1 tabak patates yemegi
1lt su

silvis canim verdigin bilgiler icin cook saol bide öyle deneyim ins,olur iyi gecel

630kxm1.gif

silviacım canım ellerine saglık ne kadar da güzel anlatmışşın ben kaç gün ugraştım bunu yapabilmek için arkadaşımdan yardım aldım meger elimizin altında bilen biri varmış ya.valla tam anlaşılacak şekilde açıklamışşın hiç kafa karıştıracak bişey yok tekrardan ellerine saglık ..evet arkadaşlar arkadaşlar gitti şimdi yolcu ettim hemen sayfamızı açtım allahın izniyle bugün leslie teyzeme başlıyorum .çok özledim kendilerini eşim hiç sevmiyor ama sesini kıs diyor sesi kısık artık nasıl yapılacaksa hadi herkesi çok öpüyorum kızlar sevgilerimle:nazar::nazar::nazar:

günaydınlar şekerler.
kalkar kalkmaz hemen açtım pcyi.günün bu saatlerinde anca boşalıyor pc.silvişim ben daha indirmedim lesliyi ama eşim indirirken eminim takılacaktır bu konuda.harika anlatmışsın.teşekkürler.bu arada sabha aç karnıma tartıldım.73.3 çıktı.buna göre hedefimi az tutmaya karar verdim.1 eylüle kadar 70 olmak isityorum.

ilk günaydını mardin cadısı vermiş.sanada günaydın caneyyyy

silviş komsuna geçmiş olsun,bilirim o mereti.
üstelik biraz sinirlenince bile etkilenirdi benim taşlar.
neyse aldırdım kurtuldum .ama hala incir yiyemiyorum.
cihannara yarım doktor hal var sende.
dilim iyileşti .başınız sağ olsun.Allah başka acı göstermesin.
nalansu kutladığın noktada tşk .ler.
bende şu yönden kendimi ve silvişi kutluyorum. hala ümidimizi kaybetmeyip istikrarla devam ediyoruz. bu takımdan kimler geldi kimler geçti. hedefine ulaşanlar olduğu gibi ,vazgeçenlerde oldu.kimse ben vazgeçiyorum demedi tabiki.veya kendi devam ettirenlerde oldu.
ben yürüyüşleri akşama kaydırdım.sabah 5 00 da sokağa çıkamıyacağıma göre dün hava kararmıştı eve girdiğimde yaklaşık 45 dakika.
sabah
domates maydonoz peynir biber den oluşan kahvaltı.
ara
.........devamı gelecekmesajda

Diyet yaparken karşılaştığımız sorunlardan biri de, neyi ne kadar yiyeceğimiz. Günlük almamız gereken kalori ve yağ miktarından, karnımız açlıktan kazındığında ne yiyeceğimize ya da kalsiyum ihtiyacımızı mutlaka sütten mi alacağımıza kadar pek çok soru aklımızı kurcalar.

ışte, diyetle ilgili en çok sorulan sorular ve diyetisyenlerin verdikleri yanıtlar:

1- Yumurta kolesterol açısından kötü mü?: Diyetisyenlerin verdikleri bilgiye göre, yumurta tüketiminde ölçülü olduğunuz sürece hayır. Yumurta, vücudunuz için gerekli olan protein, K vitamini, riboflavin ve selenyumu sağlamak için mükemmel bir kaynak. Yapılan araştırmalar, yumurta sarısının 213 mg kolestrol içeriyor olmasına karşın, haftada 2 adet yumurta yemenin kandaki kolesterol düzeyi üzerinde hiçbir olumsuz etkide bulunmadığını gösteriyor.

2- Günde kaç kalori almalıyım?: Öncelikle, dengeli bir beslenme programı uygulayarak vücudunuzdaki her yarım kilo için 10 kalori almalısınız. Buna, günlük aktivite durumunuza göre, 400-700 kalori daha eklemelisiniz. Sözgelimi 65 kiloda aktif bir kadının günlük alması gerekli kalori miktarı 2000 civarındadır ve bu kişinin, haftada bir kilo vermek istediğinde, günlük kalori miktarından 500 kalori daha az beslenmesi yeterlidir. Eğer siz daha kalıcı çözümler istiyorsanız, diyetiniz boyunca günlük kalori miktarından 250 kalori indirin ve 250 kaloriyi yaktıracak kadar da egzersiz yapın.

3- Kilo vermek isterken günlük almam gereken ortalama yağ miktarı ne kadardır?: Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, günlük aldığınız kalori miktarının yüzde 15′i, diyet yapıyor olun veya olmayın her iki halde de yağlardan sağlanıyor. Bu miktar; kalp krizi, obezite ve diyabet riskini en aza indirmek için yeterli. Sözgelimi, bin 500 kalorilik bir diyet yapıyorsanız alabileceğiniz yağ miktarı 50 gramla sınırlı.

4- Karbonhidrat niçin egzersiz için de büyük önem taşır?: Vücudumuzda glikojen olarak depolanan karbonhidratlar, kas gücünü arttırmada son derece önemli rol oynar. Ayrıca, aşırı olmamak kaydıyla vücudumuzda depoladığımız yağlar da aynı etkiyi gösterir. Kas gelişiminde önemli rol oynayan glikojeni vücudunuza tedarik edebilmek için, egzersiz çalışmalarınız sonrası karbonhidrat içeren yiyeceklerden yemelisiniz. Mesela 90 dakikalık bir egzersiz sonrası, fırınlanmış patates, bir porsiyon meyve veya kepekli krakerler iyi birer seçim.

5- Kahvede bulunan kafein kemiklerimi zayıflatır mı?: Diyetisyenlerin verdikleri bilgiye göre, hayır. Çok aşırı miktarda kahve içmiyorsanız böyle bir durum söz konusu değil. Gene de kafeinin kemikleriniz üzerindeki zararlı etkilerinden endişe duyuyorsanız, kahvenizi sütle içmeyi deneyin.

6- Yüksek tansiyon problemim yoksa tuza dikkat emmeme gerek var mı?: Tuz, şeker ve un, üç zararlı beyaz. Bu nedenle, kullanacağınız tuz hep az olmalı.

7- Besleyici değerleri bakımından vücudum için en yararlı 5 sebze hangisi?: ıster koyu yeşil olsun isterse kırmızı, isterse portakal rengi veya sarı, bütün sebzeler harika birer besleyici ve vücudumuzu hastalıklara karşı dirençli hale getiriyorlar. Diyetisyenlerin verdikleri bilgiye göre, herbirinin ayrı yararları olmakla birlikte, düzenli olarak alındıklarında vücudumuz için en yararlı sebzeler şunlar:

Ispanak, iyi bir folik asit kaynağı, kansere karşı koruyucu etkisi var, A vitamini ve kalsiyum içeriyor; havuç, mükemmel bir A vitamini kaynağı; tatlı patates, A ve C vitaminleri içeriyor; brokoli, A ve C vitaminleri ile folik asit içeriyor; sarımsak, kansere karşı etkili pitokimyasallar içeriyor.

8- Hangi yiyecekler kolestrolü düşürür?: Lif bakımından zengin sebzeler, sözgelimi yulaf, fasulye ve soyalı besinler, kolesterolü düşürüyor. Bunlar, kandaki kolesterol miktarını dengeleyici özelliğe sahip bulunuyor. Kolesterolünüz yüksekse, özellikle az yağ içeren bir diyet yapmalısınız. Aldığınız yağ miktarını azaltmak için meyve ve sebze ağırlıklı öğünler yemelisiniz ve kırmızı eti azaltmalısınız. Ayrıca süt ve süt ürünlerinden de yağsız olanları tercih etmelisiniz.

9- Günde 8 bardak su içmek neden önemli?: Vücudumuzda oluşan en temel kimyasal reaksiyonların tümü suya gereksinim duyar. Su; sindirimde, metabolizmanın düzenlenmesinde, vücut ısısının ayarlanmasında, kan basıncında ve fitness performansında direkt etkilidir.

10- Karnım açlıktan kazındığında bunu nasıl giderebilirim?: Bunu tamamen geçiremezsiniz; fakat kendinize en zararsız biçimde üstesinden gelebilirsiniz. Bunun için, diyetisyenlerin belirledikleri stratejilerden birini deneyebilirsiniz. Dilediğiniz yiyecekten ufak miktarlarda yiyerek açlığınızı gidermeye çalışın. Canınızın çektiği yiyeceklerin benzer diyet versiyonlarından deneyin. Hala açlığınızın önüne geçemediyseniz, arkadaşlarınızla birlikte olmayı ve açlığınızı aktivitelerle unutmayı deneyin.

11- Şeker şişmanlatır mı?: Diyetisyenlerin verdikleri bilgiye göre, teknik olarak yağ içermediğinden, hayır. Şeker, saf karbonhidrattan oluşur ve biz bu ihtiyacımızı aynı şekilde ekmekten, meyvelerden de karşılayabiliriz. Ama tabii ki şeker kalori içerir. Bazı şekerli yiyecekler, sözgelimi kurabiyeler ve krakerler, aynı zamanda yağ da içerir. O halde, çok fazla şekerli gıda tüketimi kısa sürede yağ birikimleri olarak vücudumuzda yerini alacaktır.

12- En sağlıklı yağ hangisi?: Zeytinyağı kesinlikle en sağlıklı olanı. Zira, doymuş yağ oranı düşe aynı etkiyi gösterir. Kas geük, doymamış yağ oranı yüksek rafine bir yağ. Göğüs kanseri riskini azalıyor ve kolesterol üzerinde kötü etkileri bulunmuyor. Margarin ve tereyağı gibi doymuş yağlar damar tıkanıklığına sebep olur ve böylece yüksek tansiyon ve kalp krizi riskini arttırır. Hidrojene bitkisel yağ gibi kimyasal reaksiyonlardan geçirilmiş yağlar da kolesterol üzerinde kötü etkilerde bulunur. Diyetisyenlerin verdikleri bilgiye göre, yumuşak doymamış margarinler diyet yaparken en uygun seçim. Eğer tereyağı konusunda ısrarcıysanız, light çeşitlerini zeytinyağı ile birlikte kullanmanızda fayda var.

13- Metabolizmayı özellikle güçlendiren yiyecekler var mı?: Diyetisyenlerin bu soruya yanıtı, hayır. Söylenildiğinin aksine, balarısı polenleri ve greyfurt da böyle bir etkide bulunmuyor. Bazı baharatlı yiyeceklerin metabolizmayı hızlandırdığı doğru olsa da, bunun vücut üzerindeki etkileri oldukça zayıf. Eğer metabolizmanızı güçlendirmek istiyorsanız, ağırlık kaldırma egzersizleri sizin için çok yararlı olacaktır. Kaslarınızı zorlayarak kaldırdığınız her yarım kilo için günde 35 kalori yakabilirsiniz.

14- Çok az yağ yemek mümkün mü?: Tıpkı bir araba gibi, vücudumuz da hareket etmek için yağa gereksinim duyar. Özel olarak yağ asitleri, hücre onarımında ve yenilemelerinde de iş görür. Et, balık, fındık gibi besinlerden aldığımız yağlar, aynı zamanda hormonları düzenleyici ve sinir sistemini güçlendirici etkilere sahip. Her ne kadar çoğu uzman günlük kalori miktarının yüzde 15′inin yağdan karşılanması gerektiği görüşünde birleşse de, yapılan son araştırmalar, yüzde 10′un da yeterli olduğunu gösteriyor.

15- Acıktığım zaman neden çekilmez bir insan oluyorum?: Kötü gününüzde olsanız dahi, dayanılmaz olmanızın sebebi, fizyolojik olarak açlığınızdan ileri geliyor olabilir. Diyetisyenlerin verdikleri bilgiye göre, vücuttaki kan şekeri düştüğünde, otomatik olarak kanınızdaki adrenalin ve daha birkaç hormonun işlevi de azalır ve bunun sonucu sinirlilik, kan basıncınızın artışıyla doğru orantılı olarak gerginlik görülebilir. Eğer sık aralıklarla azar azar yemek yemeye vakit ayıramıyorsanız, yanınızda bir meyve veya atıştıracak krakerler taşımanızda yarar var.

16- Hiçbir şey yemeyerek zayıflamak tehlikeli mi?: Bu tarz girişimler son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Vücudunuz iki günden fazla aç kaldığında, karbonhidrat ve protein gibi en temel ihtiyaçlarını kaslardan karşılamaya kalkacaktır. Ayrıca büyük su kaybına da rastlanır. Bunun sonucu olarak da baş ağrısı, baş dönmesi, sıkıntı gibi olumsuz belirtiler görülebilir. Aç kalınan süre arttıkça, oluşması muhtemel tehlikeler de daha ciddi boyutlar kazanacaktır.

17- Baharatlı yiyecekler ülser yapar mı?: Yapılan araştırmalar, peptik ülserin gerçek sebebinin mideye yerleşen bir bakteri olduğunu gösteriyor. Günümüzde ülser tedavisinde diyet yanında bu bakteriyi etkisiz hale getiren ilaçlar da kullanılıyor.

18- Izgaranın kansere yol açtığı doğru mu?: Diyetisyenlerin verdikleri bilgiye göre, direkt olarak hayır; ama kanser riskini arttırdığı doğru. Biftek, tavuk gibi et yağları kömür üzerine düştüğünde çıkan dumanın kanserojen etkileri olduğu biliniyor. Yapılan çalışmalar, mangaldan önce etleri marine etmenin bu tehlikeyi azalttığını gösteriyor. Diğer bir sağlıklı yöntem de etleri önce mikro dalgada pişirip en son mangalda çevirerek servise sunmak.

19- Gece yatmadan önce bir şeyler atıştırmak zararlı mı?: Gece yarısı yediklerinizi sindirmeniz iyice zorlaşır. Hele bir de yedikleriniz abur cubursa. Diyetisyenler, yatmadan önce bir şeyler atıştırmak istiyorsanız meyve veya bir kase yoğurt yemenizi ya da bir bardak süt içmenizi öneriyor.

Kilo verme amacıyla yapılan, hiç bir bilimsel yönü olmayan, hatta daha fazla kilo almanıza neden olan davranışlarınız için aşağıdaki yazıyı okumanızı öneririm. Diyet yaparken öneriler ama bilimsel olarak kanıtlanmış öneriler çok değerlidir. Çünkü hem sağlığınızı tehlikeye atmazsınız, hem kilo vermek isterken kilo almazsınız, hem de moral açısından kendinizi kötü hissetmezsiniz.

Diyet yaparken yapılan en büyük yanlışlara tek tek değinmek gerekiyor.

1 - Ekmek, makarna, pilav gibi karbonhidratların diyetten tamamen çıkarılması…

Diyet yapan kişinin yaptığı en önemli hatalardan biri vücuda yeterli miktarda karbonhidrat vermemektir. Diyete başladığı zaman ekmek, pilav, makarna, patates, mısır gibi besinleri kesen kişilerin metabolizması ihtiyacı olan karbonhidratı önce kandan almaya çalışır. Glikoz oranı düştüğünde kan şekeride düşmeye başlar. Sonrasında vücut kas içerisindeki karbonhidratları kullanmaya başlar ve bu durum kas kaybı anlamına gelir. Bu sırada vücut kasla beraberinde su kaybına uğrar.Yani diyette karbonhidratı kesen kimse tartıdaki sonucu görünce kilo verdiği yanılgısına düşer ancak gerçek olan vücudun kaybettiği yağ değil kas ve sudur.

2 - Sadece protein ağırlıklı diyet yaparak hızlı zayıflama…
Proteinin vücut mekanizmasını hızlandırdığı doğrudur ancak sürekli protein almak kas dokularını eksiltir ve su kaybına neden olur.1 gr kas dokusu ile beraber yaklaşık 2,7 gr su kaybı olur.Yağsız doku kitlesi kaybı metabolik hızı düşürür. ınsanlar tartıya çıktığı zaman kilo verdiklerini zannederler ancak metabolizma yavaşladığı için diyet sonrasında hızlı bir şekilde kilo alınır.

3 - Her tür hareket ve sporun zayıflatması…
Vücudun egzersiz ve sporla kilo vermesi için yağ yakma formuna geçmesi gereklidir, buda ancak haftada 5 gün düzenli egzersiz ile başlar. Çoğu zaman iki saat sürekli mekik hareketi yerine uygun nabızla 45-60 dk bir yürüyüş istenilen sonuçlara ulaşmakta daha faydalı olur.

4 - Sabahları aç karnına içilen limonlu sıcak suyun yağ yakıcı özelliği…
Halk arasında inanılan bir başka yanlış, sabahları veya yemek öncesinde aç karnına limonlu sıcak su içmenin vücuttaki yağları erittiğidir ancak bu inanç tamamen yanlıştır.Suyun veya içine katılacak limon soda gibi maddelerin, bitki çaylarının kesinlikle yağları eritmek, yok etmek gibi bir etkisi bulunmamaktadır.

5 - Tek öğün yiyerek kolayca zayıflamak…
Vücudun kilo almasına neden olan en önemli etkenlerden biri, onu bütün gün aç bırakıp sadece akşamları yemek yemektir. Çünkü yaklaşık 20 saat aç kalan vücut bu durumun devam edeceğini düşünür ve kıtlığa hazırlanır gibi yediklerini depolamaya başlar. Sonra 4 saat içerisinde gelen besinler yağ olarak depolanır.Bu konuda diyetisyenlerin tavsiyesi vücudu asla uzun süre aç bırakmamak ve mutlaka her 3-4 saatte birşeyler tüketilmesidir.

bugün yediklerime gelince hanımlar

sabah: domates salatalık 4 dilim etimek

ara :bi kase yogurt

öglen :bi kase çorba 3 dilim etimek

ara :yok

akşam .bol salata

yürüyüş;4 mil(6.400 km)

selam kizlar bugün ne yedim?????kendimde unuttum valla
durun düsüneyim

sabah:2 dilim ekmak 2 salam
ögle:1 tabak yaprak sarma
aksam:1 tabak patates yemegi
1lt su

silvis canim verdigin bilgiler icin cook saol bide öyle deneyim ins,olur iyi gecel

rica ederim ccanım umarım indirebilrisin sornsuz olarak.indirdiğinde lütfen yaz merak ederim?

kıyma ile pişirdiğiniz dolma ,köfte gibi... yiyeceklerle ilgli küçük bi öneri : yarı yarıya soya kıyması kullanın.hem yağdan hem kolestrolden tasarruf etmiş olursunuz ayrıca ekonomikte.çok çok ince bi damak zekiniz yoksa normlaindnede ayırtetmeniz mümkün değil. kısaca daha sağlıklı.

buarada ara da öünler yok ve az su tüketiyosun.bu konuya özen göster canım.

silviacım canım ellerine saglık ne kadar da güzel anlatmışşın ben kaç gün ugraştım bunu yapabilmek için arkadaşımdan yardım aldım meger elimizin altında bilen biri varmış ya.valla tam anlaşılacak şekilde açıklamışşın hiç kafa karıştıracak bişey yok tekrardan ellerine saglık ..evet arkadaşlar arkadaşlar gitti şimdi yolcu ettim hemen sayfamızı açtım allahın izniyle bugün leslie teyzeme başlıyorum .çok özledim kendilerini eşim hiç sevmiyor ama sesini kıs diyor sesi kısık artık nasıl yapılacaksa hadi herkesi çok öpüyorum kızlar sevgilerimle:nazar::nazar::nazar:

nalansu canım ufak tefek konularda teknik destek salayablirim.bişeye ihtiyacın olursa sor çekinmeden. ayrıca senidne elleirne sağlık çok güzel bi yazı paylaşmışsın.tam sevdiğim gibi mantığa yatan açıkalmalr detay bilgilier hepsi çok güzeldi. aklımın köşesine ilk kazıdığım kısım sa her yarım kilo için günlük 10 kaloriye ihiyacımız olduğu bölüm.
sağol şeker a.s.

günaydınlar şekerler.
kalkar kalkmaz hemen açtım pcyi.günün bu saatlerinde anca boşalıyor pc.silvişim ben daha indirmedim lesliyi ama eşim indirirken eminim takılacaktır bu konuda.harika anlatmışsın.teşekkürler.bu arada sabha aç karnıma tartıldım.73.3 çıktı.buna göre hedefimi az tutmaya karar verdim.1 eylüle kadar 70 olmak isityorum.

ilk günaydını mardin cadısı vermiş.sanada günaydın caneyyyy

saol canım.ben hemen ekliyim hedefini.

silviş komsuna geçmiş olsun,bilirim o mereti.
üstelik biraz sinirlenince bile etkilenirdi benim taşlar.
neyse aldırdım kurtuldum .ama hala incir yiyemiyorum.
cihannara yarım doktor hal var sende.
dilim iyileşti .başınız sağ olsun.Allah başka acı göstermesin.
nalansu kutladığın noktada tşk .ler.
bende şu yönden kendimi ve silvişi kutluyorum. hala ümidimizi kaybetmeyip istikrarla devam ediyoruz. bu takımdan kimler geldi kimler geçti. hedefine ulaşanlar olduğu gibi ,vazgeçenlerde oldu.kimse ben vazgeçiyorum demedi tabiki.veya kendi devam ettirenlerde oldu.
ben yürüyüşleri akşama kaydırdım.sabah 5 00 da sokağa çıkamıyacağıma göre dün hava kararmıştı eve girdiğimde yaklaşık 45 dakika.
sabah
domates maydonoz peynir biber den oluşan kahvaltı.
ara
.........devamı gelecekmesajda

singingim sağol. annemde aldırdı sıra komşuda. bugün bikaç cerraha göründü hepsi acil ameliyet demiş.gerekli tahliler yapılacak ve pazartesiye ameliyat olucak.1 ay önce bel fıtığından ameliyat oldu daha yeni toparlamıştı kadın.yazık.hepis bi yana narkoz almak perişan ediyo onu..

ümidi kaybetmeme konusuna gelince ümitsiz yaşanmaz singingim bizimkide o hesap.başarıcaz başarıcaz :lepi:

----------
silviş bugün ne yaptı:
misafirleri vardı yine..
kahvlatıy geç yaptım haşlanmış patates ve 1 fincan çay ile
öğle yok
akşama doğruda 1 kase makarna salatası bikaç fincanda çay içtim
farkındayım düzensiz ama öyle işte...
üstelik doğru düzgün su da içemedim herlade 1,5 lt ancak olmuştur

iyi geceler kizlar

bugün yediklerim
sabah:1 simit 1 cikolataekmek
öglen:4 catal bezelye yogurtlu 1/2 yufka
ara:karpuz kavun
aksam:2 cig köfte salatalik
ara:ananas kiraz
1lt su

silvis canim esim musait oldugunda ona indirtecem sana habaer ederim canim tekrar saol gülüm

selam canlar.....
silvişim programı çok güzel anlatmışsın hayatım.eşim 1.partı indirmiş ama dosyadan çıkarma işlemi yüzde 35 te iken işlemi durduruyor.ve dosya bozuk yazıyor.bugünde ben kendi pcmde denemek istiyorum.benm net 4gb lik acaba fazla kota yer mi bu program?sen bana bi deyiver hele.
nalansu gece gece ne bu damar şarkılar dinliyon bacım sen.benmde en sevdiğim parçalardandır bu .bende sana bi parça tavsiye edem,funda ara-yak gel ben bu aralar buna taktım vallaha.
nerelerdesin hanımey gelde listeyi ekle.ne biçim yardımcısın.mardin cadısı.....

singing abla,meyra,cihannara,lily,moon,megi inşaallah unuttuğum yoktur.hepinize iyi günler diliyorum.inşaallah bu hafat iyi kilo vermişinizdir.

01.07 çarşamaba ne yedim
sabah :klasik kahvaltı,3-4 adet patates kızartması
öğle :bi tabak yoğurtlu makarna
akşam :3 kaşık taze fasülye,3 kaşıkta pilav
2 lt. su
spor olarak dün pilates yaptım.

2.TAKIM **111.Etap**
singing kettle (72.3 / )
EN-FUR-TU (72.2 )
Silviya( 78.2 )
megilara (65.7)
moonserose0 (55.6 )
l.i.i.y (60.5 )
nalansu09 (75.4 /75.4/0.0/0.00
cihannara79.9 )
yaneka (67.2 )
meyram (88.0 )
leah( )yeni üye
2.TAKIM TOPLAM KılO(715.0/)

Son düzenleme:
len furkanın annesi sabah sabah ne fırçalıyon .. ...aslında hergün dükkanı ben açıyodum ama sen tatilden dönünce aldın rekorumu elindem .al sana liste sanki bana 10 kilo vermişte acele ediyoa.sa.s ..şaka bi yana hadi çok öpüyom seni dinledinmi şarkımı hıı dinledinmi ..bu arada singincim nerde 2-3 gündür hiç karşılaşamıyoz senide çok öpüyodrum singincim..herkese sevgiler canlar bby

Son düzenleme:
Singing ve Silviş, Evet ben gittim geldim siz burdasınız ama bir farkla :Ben + 10 kilo le geldim.
Bu arada bakıyorum hepiniz azıcık azıcık yiyorsunz, yemişsiniz..Ben bu tempoya zor düşeceğim sanırım..

Kahvaltıda şimdiden 3/4 simit yedim 1/2 kk peynir ile. Ama 2 gündür deli gibi ishal+kusma bir de emzikli olunca adım atacak halim yok gerçekten. Gece bebeği emzirip geze geze uyutup sonra da koşa koşa WC'ye gidiyorum. Uykusuz ve bitkinim özetle.

Şu Leslie'nin paketi indirdim. Bakalım yapacak zaman olacak mı?

Sevgiler

X