Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

silvia yakaladım seni merhaba canım bi bakim dedim ya bu squat ne beter bişeymiş baldırlarımı hissetmiyom .. çok öptüm bby

silvia yakaladım seni merhaba canım bi bakim dedim ya bu squat ne beter bişeymiş baldırlarımı hissetmiyom .. çok öptüm bby

benimde her yerimi ağrıtmıs ki tam anlamıyla yapamadım bile hareketi gerildim hatta o yuzden dogru mu yapıyorum die:KK70:kafamçokkarıştı

tekrar merhabalar.
bugün msnden nalansu ile konuşurken maalesef bağlantım gitti.nalansu canım kusura bakma olur mu.2 keredir böle oluyor.benm pc böyle işte.

Handemicim, senin mesajının bir üstünde EN-FUR-TU ya yaptığım açıklamadaki gibi aslında test tablosunun çok bi önemi yokmuş. (ona yazdığım mesaja bakmak istersen http://www.kadinlarkulubu.com/7228130-mesaj2029.html )Biliyosunuz ben tabloları dah a fazla geciktirmemek için nerdeyse sabaha karşı ekledim.bunları aldığım site ingilizce bir site ve ben gecenin bi yarısında ve nasıl olsa daha sonra detaylı bakarım şimdi geciktirmeden ekleyyim telaşıyla enine boyuna incelemedne ekledim.aslında test tablosu kafanızı karıştımraktan başka bi işe yaramadı.ama testin yapılış şeklini gayet açık bir şekilde anlattığımı düşünüyorum.(sitede yazılanalrdan anladığım kadarıyla.hatta anladıklarım yanlış olmasın siye singinime de sordum oda aynısını söyledi) vel hasılı kelam test tablosunu unut! soruna gelince tekrar örnekleyerek açıklıyorum... (kendimden örnekliycem)

1- test için uzandım ve meki çekmeye başadım ve hiç ara vermeden 40 tane mekik çektim yani bir mekik daha çekemiyecek noktam 40 mekik.
2- egzersiz programında "up to 10 sit ups","11-20 sit ups" , "21-30 sit ups" yazan kısmları görmüşsündür.işte biz programımız buna göre seçicez. ben 40 mekik çektim ve "21-30 sit ups" yazan bölümün altındakileri takip ettim.

15 mekik çektim 60 sn dinlendim
18 mekik çektim 60 sn dinlendim
10 mekik çektim 60 sn dinlendim
10 mekik çetim 60 sn dinlendim
böylece 4 set bitti.geriye son set kaldı
orda max (at least 14 ) yazdığını görüyoruz bu da demek ki
5. sette en az 14 mekik kesin olarak çek.eğer yurulmadım daha çekeiblirm diyosan çekebileceğin noktaya kadar devam et.
bende 5. sette 20 mekik çektim. istersem 14 çekip bırakabilirdim yani ordaki sayıyı yapıp bırakalbirizde yada daha fazla çekebiliriz o biizm keyfimize kalmış.
ama önemli olan mekiği doğru düzgün çekmek.ben çekerken bütün kaslarımın acıdığını hissettim ama ne belimde ne boynumda herkangi bir zorlama olmadı.ve nefes alıp vermeyede dikkat etmek gerekli.

kendimden küçük bi not ekliym.hani set aralarında 60 sn dinlenme süresi veriyo ya ben o 60 saniyeyi derin nefes alıp vererek geçirdim.ayrıca parmak uçlarımla mideme vurarak bi çeşit rahatlatma masajı yaptım.

umarım anlatabilmişimdir canım

enfurtu bacım sen yapmışın bişeyler ya benimde yapasım başlıyasım var ama kafam basmadı resmen bu olaya içimen bi ses bırak bunu pilatese devam diyo:KK43:((((

uyma canım içindeki kötü sese.yukarda elimden gelidğince anlatmaya çalıştım yinede takıldığın bi nokta olursa sor çünki ben pek anlatmayı beceremem açıklayayım derken iyce kafa karıştırdığım anlar olabiliyo. işte bu özrümden dolayı öğretmelre hayran olmuşumdur.öğretmek harika bi yetenek bence....

silviyacım sen napmıssın bole yaaa.. sehir dısından musterilerimiz geldi butun gun onlarla brlikteydik ankara turu otele yerlestirme derken butun gun ayak ustuydum geldim bi bakıım sole yarın yazarım artık demiştim ama inanamadım sahane bi program yapmıssın gercekten cok werimli olucagına inanıyorum bu sekilde hemen yatıcaktım bugunu kacırmamak adına simdi test kısmını yapıım diorum.. bide bugun pat die hastalandım rezillikler yasadım sormayın kızlar neyse yrn gittiler mi benim yogunlugum bitiyo rahat rahat paylasımda bulunabilcem..sizlere katılabilcem.. simdi su hareketleri bi yapıım bakalım hangi sutunda olcam :))

beğenmene sevindim canım.üstelik yorgun olmana rağmen ama nneyse deyip yarına atamışsın.sağol.umarım iyi sonuçlar alıcaz. program için Venice Delmonde abimize teşekkürler :))

ya kızlar sabah bi uyandım squat benim bacakları delmiş resmen nasıl hamlamışım nasıl bi görseniz neyse iyi oldu iyi .handemi canım caymak yok lütfen ..çokkk öpüyorum herkesi bby.

harika demekki kaslar çalışmış canım.merka etme bi süre sonra alışırsın harekete.hamlığında geçer ..

02,06,2009 salı
mekik :40
sguat :25
kardio :750 adım stepper
tüketilen su miktarı:3 lt su
günlük beslenme
sabah :klasik kahvaltı
ara :yok
öğle :1 tabak taze fasulye yemeği
ara :1 avuç erikerik
akşam :1 küçük karnıyarık
ara yok

ben 40 mekik yaptığıma göre average devam edeceğim sanırım değil mi?
herkese kolaylıklar dilerim

3. sütundan devamedeceksin canım.benimle aynı sütundan.hanedmiye anlattıklarımı sende oku çünki kendm örnekledim. ayrıca 25 squata wow diyorum :1shok: çok iyi.. umarım hızlı hızlı yapmadın bide 90 derecelik açıya yakın yapmışsındır :))

ayrıca handemicim silviş gün gün uymamız gerekenleri şöyle toparlamış
p.tesi :kardiyo..yürüyüş,yüzme v.s.
salı :mekik ve sguat testi
çarşamba :mekik ve sguatta 1.gün programını uygulayacağız.(tabloları incele,day1 ,day2 day 3 diye ayrılmış)
perşembe :kardiyo
cuma :mekik ve sguatta 2 .gün
c.tesi :hiç bir hareket yapmayıp dinleniyoruz.
pazar :mekik ve sguatta 3. gün

şimdi bizler bugün mekik ve sguatta 1.day tablosunu yapacağız.
silvişim ben dinlenme günümü pazar olarak değişsem olur mu?birde bu hareketleri her gün yapmak istiyorum.ne dersin?

canım aslında şu test işi ve benim programı geç verem aksatmasaydı işi bende günleri pazargünü off gün olarak ayarlamayı istemiştim ama işte olmadı.tamam değitirebilirsin...

silviş 15 sguat
16 mekik yapabildim.
sguatta averaj
mekikte poorum
yani sguatta 2.columdan
mekikte 1 columdan yapacağım..
bugün ancak testi yapabildim.yarın size yetişmeye çalışırım.
mekiğe yokum demiştim ama yapabileceğim kadar yapmak istedim.
ölçülerim.
boy 163.
göğüs 95
mide 81
bel 88
karın 99
kalça 116
üst bacak 66
baldır 56
aslında silviş senin verdiğin bir fotoğraflı ölçüm şekli vardı. onu bulamadım. tekrar bir tarafım olmadımı düzeltme yaparım.
herkese sağlıklı bir gün.

harika singingim.zaten 10 dk bile sürmüyo nerdeyse ama dikkat et belini incitme.gerçi hareket tam mekik olmadığından bel kıpırdamıyo bile ama yinede bi terslik hissedersen vaz geç.

caım gelir gelmez açtım pc yi ama yorumları yazamadım hemen.karnım açtı aklıdma yemekteydi yemekte daha ocağın üsütndeydi.neyse karnımı doyurdumda aklım çalışmaya başladı biraz yerimseniben

benimde her yerimi ağrıtmıs ki tam anlamıyla yapamadım bile hareketi gerildim hatta o yuzden dogru mu yapıyorum die:KK70:kafamçokkarıştı

:))) geçer canım geçer.ağrıması kasların çalıştığını gösterir.hamlık geçsin süper olcak ...

ölçü bilgilerini göndermeyen megilara ve kontess kaldı onlarda bu ara yoğunlukları nedenyile pek giremiyolar sanımr en kısa zamanda göndereceklerdir..

dün yedikleirmi paylaşmamıştım

Haftanın Günü:Salı
Mekik: test(40)
Squat: test (10)
Kardio: -
Tüketilen Su Miktarı:2 lt
Günlük Beslenme:
Sabah: 1fincan çay, peynir, 3 zeytin, 2 dl etimek
Ara:-
Öğle:1 simit , 1 bardak ayran
Ara:1 elma
Akşam:Şehriyeli tavuk çorbası , 1 dl etimek
Gece:-

silvişim gene yüreklendirdin beni.
benimle beraber oğluşumda yaptı onunda midesi acımış. çocuklar böyle. enfurtu yazdığında kendi halimi görmüştüm.oyun sanıyor onlar ve bizlerle berber oynamak olarak görüyorlar.
ama merdivenlerden inerken bacaklarım kilitlendi sandım oda squattan
çok yararlı sanırım.
evet gelelim benim tahlıl sonuçlarıma. ben mamografide çektirmiştim kızlar yaş 45 olduğu için.
fibrokistik tanı kondu . buda dikkat edilmesi gereken bir durummuş.yazıyorumki belki bilen arkadaşım yada duymuş olan vardır.yada benimle beraber sizde öğrenirsiniz.
mamografi yi çeken dr. menopoza kadar yılda 1 kez mutlaka ,menopozdan sonrada 6 ayda bir
dr a gösterdim souçları bugün oda 3 ayda bir çektirin deyince ama mamografi dr u 1 yılda demamografi çektirin demişti. di dedim . o zaman 1 yılda yaptırın dedi.kadın olmak zor iş.
ama ne yapalım dikkat edeceğiz.

silvişim gene yüreklendirdin beni.
benimle beraber oğluşumda yaptı onunda midesi acımış. çocuklar böyle. enfurtu yazdığında kendi halimi görmüştüm.oyun sanıyor onlar ve bizlerle berber oynamak olarak görüyorlar.
ama merdivenlerden inerken bacaklarım kilitlendi sandım oda squattan
çok yararlı sanırım.
evet gelelim benim tahlıl sonuçlarıma. ben mamografide çektirmiştim kızlar yaş 45 olduğu için.
fibrokistik tanı kondu . buda dikkat edilmesi gereken bir durummuş.yazıyorumki belki bilen arkadaşım yada duymuş olan vardır.yada benimle beraber sizde öğrenirsiniz.
mamografi yi çeken dr. menopoza kadar yılda 1 kez mutlaka ,menopozdan sonrada 6 ayda bir
dr a gösterdim souçları bugün oda 3 ayda bir çektirin deyince ama mamografi dr u 1 yılda demamografi çektirin demişti. di dedim . o zaman 1 yılda yaptırın dedi.kadın olmak zor iş.

yerim ben onu ya... benim çocuk yok ama yeğenler var... küçükken beni uznamış görmesin hemen gelir oturudu üstüme bide zıplar dururdu.az çektimemiştir kerata.bide gülme kriizine sokardı beni şebeklik yapıp sonra ben katılırdım oda enim halime gülerdi :))

kilitlenmenin ne demek olduğunu bilirm singingim ama squat bana çok fazla ağrı yapmadı bu sefer nedne alnaamdım.aşlında uzun zamandır o tarz harekeketler yapamdım ama demekki her sabah koştura koştura kursa gititğimden bacak kaslarımın tamamı üst seviyede çalışıyo :))

bu arada geçmiş olsun singingim fibrokist nasıl bişey bilmiyorum. benim de geçtiğimiz sene göğsümde sert bişey hissetmiştim doktora gittiğimde sadece USG çekildi.ondada bişey çıkmadı tabi ben tatmin olmadım 2 doktora daha gösterdim en sonunda ikna oldum ama çok korkmuştum o dönem. dikkat edilmesi gerek demişler ama ne gibi bi dikat yani düzenli mamografimi çektirceksin? 3 ayda bir mamografi isteyen doktor nasıl bi doktormuş merakettim doğrusu.sonuçta radyasyon alıyosun.Allah korusun olacağı yoksa bile kanser eder insanı!resmen kaç yapayım derken göz çıkarma bence.sende bir iki doktora daha görün istersen canım.bu arada bende tahill demiştim ya malesef yeniden vermem gerek sonuçlar çıkmamış kanımı ziyanettiler...bu ara aktimde yok artık en uygun zamanda bidaha gidicem tahlile...

Haftanın Günü:Salı
Mekik:
Squat:
Kardio: -30 dk yürüyüş 35 dk plates
Tüketilen Su Miktarı:2 litre su
Günlük Beslenme:
Sabah: 2 b. çay, peynir, 4zeytin, 2 dl k.ekmek
Ara:2 çizi
Öğle:3 kaşık pilav çorba salata
Ara:yok
Akşam: yaz türlüsü, 3 kaşık pilav
Gece:yarım kase çilek[/B

haftanın günü: çarşamba
mekik: 20
Squat: -
kardio:1 saat yürüyüş ve koşu, yarım saat kondisyon hareketleri
tüketilen su miktarı: 3 litre su,1 bardak sunny
gülük beslenme:
sabah:klasik kahvaltı
ara: yok
öğle:yaz türlüsü, 1 bardakj ayran 2dl k. ekmek
ara: 1 bardak sunny
akşam: yağsız sebzeli mücver, yarım kase yoğurt, 1 dilim kp. ekmek
ara:1 bardak süt, 1elma

slm arkadaşlar.. 2 günlük spor ve yemek listemi harfiyen yazdım. bakalım yarın ne sonuç alacağız.
gördüğüm kadarıyla sizlede sporlarınızı yapmışsınız devamı gelir inş.
bugün koşuya gittik ama çok zorlandım çünkü hava felaket sıcaktı. çok terledim.
sevindirici olan tek şey artık canım eskisi gibi yemek istemiyor. sadece içecek şeyler istiyorum. ağır yemekler yenilmiyor buda kilo vermemi hızlandıracak gibi.. neyse güzel arkadaşlarım ben çıkmak zorundayım tekrar uğrar neler yapmışsınız göz atarım hepinize iyi akşamlaropuyorumnanaktan

Haftanın Günü:çarşamba
Mekik: 20
Squat: test 20
Kardio: yarım saat
Tüketilen Su Miktarı:2 lt
Günlük Beslenme:
Sabah:yok
Ara:-yok
Öğle:salata bi porsiyon 4 dilim etimek
Ara:1 elma bir avuç erik
Akşam: yarım porsiyon sossuz makarna ve salata
Gece:-yok
ayrıca 2 bardak ılık limonlu su 2 bardak ılık elma sirkeli ballı su içtim

evet hanımlar herkese merhabalar nasılsınız umarım kimsede bi yaramazlık yoktur singincim öncelikle geçmişler olsun canım evet aslında ergenlik döneminden sonra her kadınız yılda birkez mamografi çektirmesi gerekiyor ama illaki başımıza bişey gelecekki sonra aklımız başımıza gelsin bu arada canım benim sen 45 yaşındaymışşın maşallah diyorum sana :nazar: enfurtucum canım sorun degil ben anlamıştım zaten net gittigini ..spor a hep birliktedaha iyi adapte olduk kızlar malesf kilovermemin yolu spordan geçiyor ama kızlar inanın çocuklarla spor yapmak okadar zorki eziyet oluyo resmen benden önce zayıflıcaklar bunlar ya ..neyse canlar sonra görüşürüz herkes kendine iyi baksın çok öpüyorum ..sevgilerimle

ilvişim evet çocuklar hep aynı. önerin içinde saol.
2. bir dr.olabilir aklıma gelmemişti.fazlada titizlenmek istemiyorum. titizlendikçe bir şey çıkıyor.
maşaallahımıda aldım saol. nalansu . valla ben nazara çok inanırım 45 biraz zor,sıkıntılı.ama bu yaşada ulaşabilmek güzel

ya kızlar sabah bi uyandım squat benim bacakları delmiş resmen nasıl hamlamışım nasıl bi görseniz neyse iyi oldu iyi .handemi canım caymak yok lütfen ..çokkk öpüyorum herkesi bby.

yok hayatım caymak değilde gerçekden kafam basmadı olaya yok test felan kafam karıştı çok karışık geldi bana olay ama bakcez artık umarım anlicam bende
ayrıca handemicim silviş gün gün uymamız gerekenleri şöyle toparlamış
p.tesi :kardiyo..yürüyüş,yüzme v.s.
salı :mekik ve sguat testi
çarşamba :mekik ve sguatta 1.gün programını uygulayacağız.(tabloları incele,day1 ,day2 day 3 diye ayrılmış)
perşembe :kardiyo
cuma :mekik ve sguatta 2 .gün
c.tesi :hiç bir hareket yapmayıp dinleniyoruz.
pazar :mekik ve sguatta 3. gün

şimdi bizler bugün mekik ve sguatta 1.day tablosunu yapacağız.
silvişim ben dinlenme günümü pazar olarak değişsem olur mu?birde bu hareketleri her gün yapmak istiyorum.ne dersin?

hayatım sağol biraz anladım gibi olayı ben daha hiç başlamadım ama ozaman yarın yani bugün perşembe günü kardiyo yani yürüyüş vs programınımı uygulicaz gerçi ben hergün 401 dk yürüyorum değişen bişey olmicak yani benim adıma

ayrıca Silvişim sende anlatmışın ama biraz karışık anlatmışın hayatım yinede hepiniz sağolun bakalım başlicam artık zaten bu ara pilatesde yapamıyorum buna başlıyınca belki onada dönerim inş

haftanın günü: salı
mekik :yok
sguat :yok
kardio :yürüyüş 40 dk.
tüketilen su :2, lt.
günlük beslenme
öğle :2 etimek semizotu salatası
ara :3 kayısı
akşam :5 kaşık kurufasülye bir kase yayla çorbası 2 kaşık pilav
gece :1 türk kahvesi

günaydın hatunlar bugün çok yoğunum kilomu yazıp çıkıyorum ama ilk fırsatta raporumu hazırlayacağım.56,8 kg mım . herkese kolaylıklar dilerim

03.06.09 çarşamba
mekik :günlük mekik prog.
sgurat :günlük sguat prog.
kardio :1 saat yürüyüş ve pilates
tüketilen su:2,5 lt su
günlük beslenme
sabah :klasik kahvaltı,yoğurt kaymağı azıcık ama
ara :erik 3-4 adet
öğle :zeytinyağlı sarma 3-4 adet salat ve yoğurt
akşam : yine z.yağlı dolma ve güveç 1-2 kaşık pilav

silvia'cım selam, ölçülerimi hemen veriyorum, fırsat bu fırsat

Göğüs: 89
Mide: 81
Bel: 77
Karın: 90
Basen: 95
Sağ bacak: 56
Sol bacak: 55
Sağ Baldır: 37
Sol Baldır: 36

veeeeeeeeeee yediklerim, içtiklerim ettikleriim

Haftanın Günü: Pazartesi, Salı, Çarşamba
Mekik:
Squat: 15 adet hergün
Kardio: her gün 1,5 saat

Tüketilen Su Miktarı: hergün 3 litre
Günlük Beslenme: Çarşamba
Sabah: yok
Ara: bir meyve saat 10
Öğle: mevsim salata ton balıklı
Ara: yok
Akşam: sütlü ıspanak 8-9 yemek kaşığı
Gece: yok

ya millet süper hareketler bunlar, coşmuşsunuz valla, bu kadar sporla kilolar durmaz ki durduğu yerde.

inşallah hepiniz peri gibi olursunuz:)
kissess

03.06.09 çarşamba
mekik :günlük mekik son set 30
sgurat :günlük sguat son set 13
kardio :
tüketilen su:3,5 lt su
günlük beslenme
sabah :yumurta,yarım dilim ekmek
ara :3-4 adet kepekli biskuvi,cay
öğle :3 adet küçük biber dolması,domates,salatalık
ara :meyveli yogurt
akşam : 3-4 parca et yemegi,3-4 kasık pilav
ara :3-4 fındık,5 fıstık,3-4 parça kavun

haftanın günü çarşamba(Perşembe tamamlıyorum)
mekik 20
sguat 31
kardio

su 2 lt
yediklerim
sabah
2 dilim ekmekli klasik kahvaltı
ara
1 elma
öğle
tavuk doner,2 dilim ekmek,salata
ara

yaa kızlar bugün tartı günümüz değil mi bizim neden kimse vermiyor benneyaptımki

haftanın günü: 03,06,2009 çarşamba
mekik :30
sguat :20 silviyacığım hareketi doğru yapıyorum :)) maşallah lığım yani
kardio :stepper 500 adım attım
tüketilen su :2,5 lt.
günlük beslenme
ara :1 ad kivi
öğle :bol yoğurtlu semizotu salatası
2 adet ızgara köfte
ara :bir avuç kiraz
akşam :1 tas ezogelin çorbası
3 çatal patates kavurması

herkese kolaylıklar dilerim

ne kadar doğru ölçtüm bilmiyorum
yani karın,mide,bel nereyi ölçeceğimi bilmiyorum ama tahminen şöyle:
Boy:1.69 cm

Göğüs: 90
Mide:80.5
Bel:86
Karın:91.5
Basen:101.5
Sağ bacak:59
Sol bacak:59
Sağ Baldır:36.5
Sol Baldır:36.5

megicim bu arada derece almışsın :lepi: tebrikler
ayyy teşekkür ederim :nazar:
hayatım özledim ya hallet şu işlerini dön aramıza takımımızın gurur kaynağı sensiz olmuyo :içelim:
aşkım walla benim de içim içimi yedi giremedim,yazdıklarınızı doğru dürüst okuyamadım diye ama karneler yaklaştığı için bizim bu aralar çok yoğun geçiyor,notlar falan uğraşıyoruz,neyse geçiyor artık yavaş yavaş...
ablacım geçmiş olsun yaaa
fibrokistik nedir bilmiyorum ama umarım önemli bişi değildir

X