2. Kadınlar!!!

Biz ne hakimiz, ne yargıç!!

Ancak; toplumda huzuru bozacak bu tarz olaylara da izin vermemiz kabullenilebilir bir şey değildir...
Çünkü; hatanın sonuçları, sadece kişinin kendisini bağlamıyor...

Çevresindeki zarar verdiği insanlarla birlikte; tüm toplumu bağlıyor...

Bölyle değerlendirirsek; suç da büyük, sonuçları da....

Son düzenleme:
Sevgili Ekrulum_mor ametist!!

ılk olarak tespitlerinin, çok doğru olduğunu söylemeliyim...

Ama yazını kendi açımdan değerlendirdiğimde; görüşlerimizde çakışan noktalar var!!

ılk olarak insan psikolojisinde; kanıksama ve koşullandırma diye adlandırdığımız kavramlar vardır...

ınternet ortamı; 7'sinden tutun da 70 yaşına kadar herkesin rahatlıkla bulunabileceği bir ortam...

ınsanın karakter yapısı değişmez; ama değer yargıları sürekli değişir...

Ayrıca 13 - 14 yaşında, ya da daha genç insanların; karakterlerinin oturduğundan bahsedemeyiz...
Aynı şekilde yaş itibariyle büyümüş, fakat henüz düşünce olgunluğuna erememiş insanları da hesaba katmalıyız...

Bu şekilde düşünürsek; tam tersi bir durum ortaya çıkıyor...
Yani aslında bu konular; çok kişi üzerinde olumsuz etki bırakacaktır...

Ve sürekli tekrar eden konuların, insanın düşünce dinamiklerinde kanıksama yaratacağını; zamanla normal görür hale geleceğini asla gözardı edemeyiz...

ıkinci olarak; değer yargılarından bahsederken kastım; ıslam dini değildi...
Zaten değer yargıları ve din aynı anlamı ifade etmiyor...

Her toplumun bir değer yargısı vardır... Bunlar toplumda düzeni sağlayan yapı taşlarıdır...
Bu yapı taşları; çok güçlü bir yaptırım gücüne sahiptir...

Din, ise sadece değer yargılarının destekleyicisidir...

Şöyle anlatmak daha doğru olur...
Dinle alakası olmayan bir insan da; çok güçlü değer yargılarına ve ahlak yapısına sahip olabilir...
Çünkü bu; insanlığın gereğidir...
Anlatmak istediğim; buydu...

iyi guzel yazmissin da butun yuku kadına yuklemissin
aldatilmanin onune bazen kadin ne yaparsa yapsin gecemiyor erkegin sutu bozuk olduktan sonra...

lutfen hersey kadinlarin elinde degil

aldatilmanin onune bazen kadin ne yaparsa yapsin gecemiyor erkegin sutu bozuk olduktan sonra...

canım tabi ki erkek baştan suçlu zaten, onda hepimiz hemfikiriz
ama daha önce de defalarca belirtildi, burası bir kadın platformu ve bizler de kadın olduğumuz için olayı kadınlar açısından ele aldık
biz kendimizden sorumluyuz, erkekler kendilerinden
bu siteyi takip edenlr de neticede kadınlar
onlar üzerinde biraz da olsa etki bırakabilir umuduyla yazıyoruz
yanılıyor muyum?

<B>
</B>Zaten değer yargıları ve din aynı anlamı ifade etmiyor...

Şöyle anlatmak daha doğru olur...
Dinle alakası olmayan bir insan da; çok güçlü değer yargılarına ve ahlak yapısına sahip olabilir...

bunu sadece alkışlıyorum ve teşekkür ediyorum
bu kadar güzel açıklanır

canım tabi ki erkek baştan suçlu zaten, onda hepimiz hemfikiriz
ama daha önce de defalarca belirtildi, burası bir kadın platformu ve bizler de kadın olduğumuz için olayı kadınlar açısından ele aldık
biz kendimizden sorumluyuz, erkekler kendilerinden
bu siteyi takip edenlr de neticede kadınlar
onlar üzerinde biraz da olsa etki bırakabilir umuduyla yazıyoruz
yanılıyor muyum?

çok haklısın.
amaç o zaten... erkeklere kimse burada hatasız demiyor zaten:nazar:

bütün suçu kadına yüklemişsin diyorsunuz da konu zaten 2.kadın.
erkek neden aldatır, karısı niye göz yumar değil.
bir kadın evli bir erkekle neden beraber olur?

bu durumda herşey kadının elinde yani.
kimse silah zoruyla aşk yaşayacaksın demiyordur.
2.kadın kendi özgür iradesiyle evli adamla birlikte oluyor.
yani onun elinde.

ferzacım emeğine sağlık cnm,çok yerinde bir konu açmışsın,çok tşk.ederim,arkadaşlarımız çok anlamlı yorumlar yazmışlar,evet 2.kadın olarak seçilen kadınlar aşk engel tanımaz adı altında günahsız yavruların babalarından ve ailelerinden uzak kalmasına neden oluyor,hem vicdan hemde ahlak kurallarına aykırı davranışlar sergileyerek erkekleri kendilerine bağladıklarını sanıyorlar ,
geçici mutluluk peşinde at koşturduklarından bihaber yaşayııp gidiyorlar,çevremizden hep duyulan bir durum var ki aşık oldukları erkek er yada geç ya kendisine evlat veren kadına dönecek ki arasında erkeğin farkında olmadığı bir bağ illaki vardır ,
yada kendileri üstüne 2.kadın gelecektir ,çünkü aşık olduğu erkek kalbi çooookk geniş olduğundan bunu huy edinmiştir,
allah herkese akıl ,fikir bide güzel ahlak nasip etsin...

yazınızı tebrik etmek isterim, gerçekten okudum okudum düşündüm bu yazıyı dünden beri,
"Ailenize sahip çıkın! Eşlerinize sahip çıkın!
Kendi değer yargılarınıza sahip çıkın!" kısmı beni en çok etkileyen kısımları arasındaydı. ama burda sadece kadın değil erkeğin de suçlu olduğunu biliyoruz tabiki, ve bir ek yapmak gerekirse "oğullarınızı ailevi ve toplumsal değerlerine, eşlerine değer veren erkekler olarak yetiştirmek için elinizden geleni yapın" demek isterim.

"oğullarınızı ailevi ve toplumsal değerlerine, eşlerine değer veren erkekler olarak yetiştirmek için elinizden geleni yapın" demek isterim.
bir alkış da sana tuçecim

yazınızı tebrik etmek isterim, gerçekten okudum okudum düşündüm bu yazıyı dünden beri,
"Ailenize sahip çıkın! Eşlerinize sahip çıkın!
Kendi değer yargılarınıza sahip çıkın!" kısmı beni en çok etkileyen kısımları arasındaydı. ama burda sadece kadın değil erkeğin de suçlu olduğunu biliyoruz tabiki, ve bir ek yapmak gerekirse "oğullarınızı ailevi ve toplumsal değerlerine, eşlerine değer veren erkekler olarak yetiştirmek için elinizden geleni yapın" demek isterim.

harikasın arkadaşım ,gerçekten çok doğru bendende alkış sana Şeniz

"oğullarınızı ailevi ve toplumsal değerlerine, eşlerine değer veren erkekler olarak yetiştirmek için elinizden geleni yapın" demek isterim.
bir alkış da sana tuçecim

harikasın arkadaşım ,gerçekten çok doğru bendende alkış sana Şeniz

çok teşekkür ederim arkadaşlar, gerçekten sevindim aynı fikirleri paylaştığımız için a.s.

gerçekten çok güzel bir yazı olmuş..

tuce nin dediği gibi oğullarımızı iyi yetiştirirken, kızlarımızı da ahlaki, ailevi değerlere bağlı olarak yetiştirmemiz gerekiyor.. Çünkü bu 2. kadınlar da birilerinin kızı..

Ferza kardeşim ağzına sağlık.çok güzel ve içten yazmışsın.yazdıklarında da sonuna kadar haklısın.seni kutluyor ve desdekliyorum.
tesekkur.jpg

ikinci kadını haklı ya da haksız bulmamakla birlikte ben bu tip olayları bermuda şeytan üçgenine benzettiğimden daima her iki kadını ve erkeği hatalı bulurum...
birinci kadın hatalıdır, mazlumu oynayıp çekip gitmediği için...
ikinci kadın hatalıdır, aşkını ayaklar altına aldığı için...
adama zaten söyleyecek sözüm olmaz iki kadını da aldattığı için...
ikinci kadın bana hak verin diye feryat figan ettiğinde ne ise aldatılan eş de kocam beni aldatıyor ne yapabilirim dediğinde aynı kategoridedir.
ailenin kutsal olduğuna asla inanmıyorum...
kutsal olan tek şey insandır...
insanın üstünde hiç bir kural,sınır ya da yasa yoktur...
siz eğer bir çocuğa kendine karşı dürüst olmasını öğretmezsiniz ondan gerçekleri yaşamasını bekleyemezsiniz...
siz eğer bir çocuğa duygularını saklamasını öğretirseniz ondan duygularını yaşamasını bekleyemezsiniz...
kız çocuklarını yuvayı diş kuş yapar zırvalıklarıyla büyütüp erkeğe sınırsız hakimiyet verirseniz ikinci kadınların ya da aldatılan kadınların önüne geçemezsiniz...

yani bu kadar güzel bir yazının üzerine ne denir bilmiyorum yazılacak ve söylenecek herşeyi söylemişsin. seni ayakta alkışlıyorum komfetiler atarak a.s. 2. kadınlar adı üzerinde ikinci kadın. bu büyük saygısızlık onursuzluk , gurursuzluktur kendine.. mideleri geniş insanlardır... her zaman şiddetle ve esefle kınıyorum... çok çok iğreti bişey

2.kadın yoktur haysiytetsiz şerefsiz onursuz gurursuz yuva yıkan ahlaksız kaıdn vardır

<B>
</B>Şöyle anlatmak daha doğru olur...

aynen a.s:lepi:

X