2. Kadınlar!!!

tabiki de birincil suçlu olan erkektir.
bu su götürmez bir gerçek.
söylemiştim gene söyleyeceğim; evlilik yemini eden düşünecek öncelikle ailesini.

ama ya kadının kadına yaptığı nedir?
acaba 2.kadın birlikte olduğu erkek eşinden ayrılsa ve evlense..
yarın da başka bir 2.kadın piyasaya çıksa..
kendisine gösterilmesi istediği anlayışı aynı pozisyondaki yeni rakibe içinde isteyebilir mi?
zamanında kendini ama çok aşığım diye savunurken; şimdki kadının aynı savunmasına -kendince- saygı duyabilir mi?

aynen canım...
asıl yanlışı asıl sırtından bıçaklamayı 2. den 3.den kadından erkekten korumaya çalıştıgımız esen yelden uçan kuştan kıskanılan kocalar yapmıştır.
ve hala boyle bır durumda aldatıldıgının bilinmesine ragmen çeşitli bahanelerle af edılen yıne bizler yapıyoruz..

Ben affetmem..
Sen affetmezsin..
Ama affedenler var işte!
Şartlar,koşullar,çocuklar,aileler,maddiyat..
İstedikten sonra bahane o kadar çok ki..
Kendi yerime koymak bile midemi bulandırıyor böyle konularda açıkçası..
Yapamam,bana zerre kadar değer vermeyen bir adamı yatağıma alamam ben..
Almam bile demiyorum alamam,diyorum ya içim kaldırmaz artık..

söylemiştim gene söyleyeceğim; evlilik yemini eden düşünecek öncelikle ailesini.

kendisine gösterilmesi istediği anlayışı aynı pozisyondaki yeni rakibe içinde isteyebilir mi?
zamanında kendini ama çok aşığım diye savunurken; şimdki kadının aynı savunmasına -kendince- saygı duyabilir mi?

Çıkacak zaten canım..
Bunun aksini iddia ederse gülerim zaten..
Adamın içi kötü olduktan sonra isterse Jennifer Lopez ile evlensin..
2 ile kalsa gene iyi bencesengözlerimebaksanab

aynen canim katiliyorum ilk sayfada buna benzer bi yorum bende yazmisdim ama sen daha güzel dile getirip ifade etmissin saol

ama bu kizlar yada kadinlar hicmi düsünmüyo bu adam kendi karisini benimle aldatiyo coluk cocugu varsa hice sayiyo ben buna nasil güvenebilirim benide aldatip yüz üstü brakmicagi ne malum diye

her günü güllük gülistanlikmi olucak saniyolar

Bekarlardan birini seç!
Seç ki; ellerini evli adamların üzerinden çek!!! kaydirigubbakcemile3

Onu yapan adamda zaten hatasız değil ya neyse :1closedeyes:

İki tarafta suçlu oluyo bu durumda :ecrin_bebek:

Sevdiğin adamın başka kadınla aldatmasına mı yanarsın
Hemcinsinin bunu yaptığına mı yanarsın artık olan evli kadınlara oluyo :nazar:

emeğine sağlık canım
maalesef evliliklerde sevgi sadakat saygı fedakarlık kavramları azaldı
2. kadın ve eşlerini aldatan erkeklere sadece acıyorum yazık çok yazık:1no2:

yazılarını ilgiyle takip eder oldum
düşüncelerin yazdıkların o kadar güzel ki tebrik ederim
ne kadar dogru kelimeler seçip yazmışsın
ahlaki degerler bu kadar ayaklar altına alınıyor
hepimiz senin gibi tepkimizi belli etmeliyiz
bizim ilçemizde böyle bişey yapan kişilere herkes tepkisini belli eder
esnafsa alışverşi keser kiracısıysa çıkartır komşusuysa bir daha kapısını açmaz
ama burda kim kimi tanır
müslüman bi ülkede yaşıyoruz ama öylemiyiz malesef hayır

Düşüncelerimi değiştirmediğim bazı konular vardır tabi.Bunlar ahlaki değer yapılarım ve özgün düşüncelerimdir.Ama yeri geliyor bir konuyu savunuyorsunuz bu şöyle olacak başka türlü olamaz diyorsunuz.Ama ortada dönen dolaplarında farkındasınız buna rağmen ölümüne savunursanız birşeyi bu bağnazlık olur.Nitekim zaten şu an ülkemizin bulunduğu durum bağnaz insanların eserleridir..! Benim orda anlatmak istediklerim herkes yeri gelir yanılabilir hata yapabilir.Düşünceni değiştirmen kendini yenilemen gerekir.Orda anlatmak istediğim bundan ibarettir.Yani anlatmak istediklerimi somutlaştırırsak bugün iyi olana iyi derim yarın iyi olan kötüye dönmüşse iyi demem ona kötü derim.Yanlış anlaşılmak istemiyorum.

ilk önce bu yoruma takıldım
ne demek istediğinizin ya da ne dediğinizin farkındamısınız
bahsi geçen konu zaten ahlak la ilgili zaten o konuyla ilgili düşüncenizde gel gitlere uğramışsınız yeri gelip savunduğunuz konu ahlaki farkındamısınız

bir diğer çelişkiniz bağnazlık ne demektir biliyormusunuz
ülkemizin durumu derken bu topiğe yazdığınıza göre yasak ilişkilerden bahsediyorsunuz
ülkemizin bu durumu aslında uygar diye nitelendirilen bir çok ülkenin değerlerinin içimize nufüs ettirilmesinden kaynaklanmaktadır
evlilik dışı ilişkiler nikahsız ilişkiler bunlar gün geçtikçe artmaktadır hergün tv de izlediğimiz insanlar tarafından empoze edilmektedir yavaş yavaş ..
ayrıca bağnazlığa tabiki karşıyım onuda belirteyim
çünkü ben çağdaş müslüman bir türk kadınıyım ve öyle düşünüp yaşıyorum..

bence siz yazılan aşk hikayesinden etkilendiniz değerleri falan unuttunuz zaten yazınızın son bölümündede belirtmişsiniz ve sonradan hatanızı anladınız olsun bu da güzeldir farkına varmanız da yeter bu konuda sizi tebrik ederim...

yazılarını ilgiyle takip eder oldum
düşüncelerin yazdıkların o kadar güzel ki tebrik ederim
ne kadar dogru kelimeler seçip yazmışsın
ahlaki degerler bu kadar ayaklar altına alınıyor
hepimiz senin gibi tepkimizi belli etmeliyiz
bizim ilçemizde böyle bişey yapan kişilere herkes tepkisini belli eder
esnafsa alışverşi keser kiracısıysa çıkartır komşusuysa bir daha kapısını açmaz
ama burda kim kimi tanır
müslüman bi ülkede yaşıyoruz ama öylemiyiz malesef hayır
niye her konu gelip dine dayanıyor, ben de bunu anlamıyorum
müslüman olmayanlar bahsedilenleri çok rahat yapabilir mi yani?
2. , 3. kadın olabilir mi, karısını aldatabilir mi?

Arkadaşlar,tatilden yeni döndüm.Tatil mekanım Kıbrıstı.Şok yaşamadığım gün yoktu,çünkü hiç bir adam karısıyla gelmemişti.Hepsinin yanında çocukları yaşında kızlar,masalara gelen şaraplar mumlar,romantik ambiyanslar...
Bize yani eşim ben ve bebeğime uzaydan gelmiş gibi bakıldı inanın.Ne işimiz vardı oralarda hem de bebekle:1shok:.Orası ikinci kadınlarla ruhunu şenlendirip,ellerinde telefonlarla eşlerini arayarak vicdanlarını dolandıran pek çok kumarseverin areasıydı. Ve bu kadınlar o kadar rahatlar ki,oradaki garsonlarla bile flörtöz tavırlar içerisinde değerlerine değer katıyorlardı:mymeka:
Söylemek istediğim Ferza çok güzel bir olaya değindi ve resmen sektör haline gelmiş bu durumu kabullenmemek,bu tarz kadınlara müsamaha göstermeyerek baltalamak gerekli.Yoksa aile denen şey kurum olmaktan çıkıp,kötü bir durum olacak.Çok üzgünüm çoook
Tabiii ki suçun büyüğü ağzı bi karış açık,cüzdanıyla eksiklerini kapamaya uğraşan,iktidarını yanındaki ikinci kadınlarla tescilleme derdindeki ayran budalası erkeklerde....Onlara da gereken cevabı biz vermeliyiz.Gerekirse mutant bir kadın ırkı yaratmalıyıza.s

aşk-ı memnuya bakıyorum...behlül kendisini kanatları altına alan amcasına ihanet ediyor...bide deniz seki evli adamla... suçu aşka atarak kendilerini napalım aşk engel tanımaz kendimizi tutamadık diye şirin gösteriyorlar..insanlarda artık ama aşk var diyerek bunları hoş görüyor....yemin ediyorum ben paranoyak aşırı şüpheci bir tipim -ama bu siteyi tanıdım tanıyalı iyice manyak oldum..hayatın içinden gerçek insanlar var..ben yok artık olmaz dediğim şeyleri burda okudukça geleceğe dair çoğu şeyden umudu kestim..suç ana baba yetiştirmesinde kadınlar hiç kızmasın..aferin oğlum devam-helal olsun,yada bazı şeyleri görmezden gelen kadınlar oldukça bir derdim var köşesinde ağlaşanlar kesik olmaz...bu aldatan erkeklere sormalı karınız yapsa diye..öldürürler ama empati yapamazlar..sanki eşleri malıymış,canlarını onlar bağışlamış gibi her hakları kendilerinde görürler....2,kadınlar ya kendileri çok zor durumda kalsalardı hiçmi düşünmezler....

ferza sizi tebrik ediyorum arkadaşım
gerçekten müthiş kaleminizi yine konuşturmuşsunuz
bu konu toplum için büyük bit tehlikedir zira gün geçtikçe sıradanlaşıyor insanlar artık normal karşılamaya başladı
hemen her gün böyle sözüm ona "aşk" hikayeleri duyar olduk
fakat bizim kadınımız o derece erkeğe tabi ki eşini sevmiyorsa kurtuluşu yine başka bir erkek de arayıp onun kollarına koşuyor
kendi gururu çocuklarınız gururu hiç geliyor ben böyle kadınlara saygı duymuyorum bu işin bir boyutu

diğer boyutu aldatan erkek bence 2. kadından daha fazla suçludur
eşine bağlı ve sadık olması gereken o dur
öyle erkek egemen bir dünyadayız ki aldatmalar bile kadının üzerine kalıyor
ama bunu yapan iki kişi ve evli olan taraf daha hata payı taşıyor

önüne geçmek olayına geldiğimizdeyse bu çocuklarımıza verdiğimiz ahlaki değerlerle olur ancak
nesiller değişiyor ve onları bizler yetiştiriyoruz bizim değerlerimizle büyüyorlar
biz ne hata yaparsak onlar daha büyüğünü yapacaklar
artık toplum bilincine varmalıyız ve bana dokunmayan yılan mantığından vazgeçmeliyiz

düşmez kalkmaz bir Allah eğer böyle bir yanlışa düşmüş herhangi bir arkadaş şu an bu yazıyı okuyorsa
yastığına kafasını koyduğunda bir düşünsün
anne ve babasını ondan beklentilerini
kendi hayayttan beklentilerini
hiç birinyle bağdaşmayacaktır yaşadıkları
hiç kimseyi mutlu etmeyecektir
aksine herkesi yıkıp geçecektir
bunları bilsin ve kendini yakmasın
geri dönsün onurlu kadınlar sınıfına kimsenin canını yakmadan
biz burdayız
bekleriz...

aşk-ı memnuya bakıyorum...behlül kendisini kanatları altına alan amcasına ihanet ediyor...bide deniz seki evli adamla... suçu aşka atarak kendilerini napalım aşk engel tanımaz kendimizi tutamadık diye şirin gösteriyorlar..insanlarda artık ama aşk var diyerek bunları hoş görüyor....yemin ediyorum ben paranoyak aşırı şüpheci bir tipim -ama bu siteyi tanıdım tanıyalı iyice manyak oldum..hayatın içinden gerçek insanlar var..ben yok artık olmaz dediğim şeyleri burda okudukça geleceğe dair çoğu şeyden umudu kestim..suç ana baba yetiştirmesinde kadınlar hiç kızmasın..aferin oğlum devam-helal olsun,yada bazı şeyleri görmezden gelen kadınlar oldukça bir derdim var köşesinde ağlaşanlar kesik olmaz...bu aldatan erkeklere sormalı karınız yapsa diye..öldürürler ama empati yapamazlar..sanki eşleri malıymış,canlarını onlar bağışlamış gibi her hakları kendilerinde görürler....2,kadınlar ya kendileri çok zor durumda kalsalardı hiçmi düşünmezler....

çok doğru bir noktaya değinmişsiniz
özellikle aşk-ı memnu çok güzel bir dizi olabilir kitabınıda okudum hayli beğendim ama
bu dizi öyle bir noktaya getirdi ki olayları sanki ihaneti meşrulaştırdı
dizi devam ederken altta ihanet yaz bilmem kaça yolla
bihter ile behlülün ihanet anı görüntüleri cebine gelsin diye reklam geçer
ve bu reklamlara pirim verir olduk
medya olayı nerelere çeker oldu kimse bu tür reklamları garipsemiyor
bu tür olaylardan rahatsızlık duyduğum için kendimi garip hisseder oldum bende mi sorun var diye
toplum olarak yozlaşmaya başladık ne yazık ki bu gidişe birinin dur demesi lazım

çok güzel yazmışsın canım ve çokta güzel bir konuya değinmişsin.
bazı kadınlar böyle kadınların yanında oluyo demişsin; (yani teselli ediyo falan gibi)
aklıma şu geldi, bende dahil olmak üzere acaba bazen arkadaşlara sırf hak vermiş
olmak için yada sırf teselli etmiş olmak içinmi yazıyoruz buraya.çünkü haikaten
evli yada bekar hiç farketmez hiçbirimizin bu oyuna gelmemesi gerekiyo.
hemcinsine büyük bir kötülük etmek;hemde onun en değerli varlığını alarak bu affedilebilir bişey değil.
açıklaması ne olursa olsun.

ferza canım herşey guzel hoş
guzel yazmışsın...
peki bızlere sadakat sözü veren kocalarımız eşlerimiz çocuklarımızın babaları aynı tabaktan yemek yedıgımız aynı yastıga baş konulan kocaların rolu ne...
tek suçlu 2.kadınlar oylemi....
peki 2 kadınlar yada aşk maskesi altında yuva dagıtan kadınlar kötü.

peki bu 2.kadınlardan
korumaya çalışılan eşler ne........

Konuyu açarken, anlatmaya çalıştığım şey; kimin suçlu olup olmadığını belirlemek değildi canım...

Ben ne hakimim; ne yargıç!!

Kadınlar kadar; erkeklerin de suçu yok mu? Elbette var; ve bunu kimse yadsıyamaz...

Düşünün!!
Eşlerini aldatan erkekleri de; 2. kadınları da yetiştiren, yine biz kadınlarız...
Belki eşlerimizin değer yargılarını değiştirmemiz olanaksız olabilir; ama bizden sonra gelecek nesillere; doğruyu sadece bizler gösterebiliriz...

Konuyu bireysel olarak ele almak yerine; toplumsal olarak değerlendirmek, daha doğru olur düşüncesindeyim...

Şahsım adına; 2. kadın yada aldatma içerikli okuyup, konunun vermeye çalıştığı (satır arası) mesajlardan; bir kişi bile yanlış bir ahlak görüşü edinirse; bundan kendimi sorumlu hissederim...

Çünkü biz, kendimiz ve çevremiz dışında, gelecek nesillerden de sorumluyuz...

İnsan dediğimiz varlık; yapısı gereği, çok şahit olduğu olaylara hemen alışma eğilimindedir...
Önceleri bize çok ters gelen bir yargının, sürekli tekrar etmesi halinde; zamanla normal gelmeye başlaması kaçınılmazdır...
Buna "Koşullandırma" da diyebiliriz...

Öyleyse konu; sadece 2. kadın olan şahıslara yönelik değerlendirilmemeli...

Asıl değerlendirilmesi gereken;
1- İnternet gibi güçlü bir silahı kullanarak; biz kadınların ahlak yapısını bozmaya çalışanlara; gereken dersi vermek...

2- Çocuklarımıza, aldatmanın doğuracağı yıkımları anlatarak; güçlü bir karakter yapısına sahip olmalarını sağlamak...

3- Gelecekteki topluma şekil verecek heykeltraşlar olduğumuzu unutmamak...

4- Bizim değerlerimizle oynayan bilinçli ( gizli) güçlere, malzeme vermemek...

Asıl değerlendirilmesi gereken;
1- ınternet gibi güçlü bir silahı kullanarak; biz kadınların ahlak yapısını bozmaya çalışanlara; gereken dersi vermek...

2- Çocuklarımıza, aldatmanın doğuracağı yıkımları anlatarak; güçlü bir karakter yapısına sahip olmalarını sağlamak...

3- Gelecekteki topluma şekil verecek heykeltraşlar olduğumuzu unutmamak...

4- Bizim değerlerimizle oynayan bilinçli ( gizli) güçlere, malzeme vermemek...

a.s.a.s.a.s.a.s.

ferzacım burda bi yerde olsan koşar alnından öperdim canım......
olay budur......

lütfen 2 romantik söze kanıp bir yakınımızın ya da bizim (Allah kimseye yaşatmasın) başımıza geldiğinde lanet okuyacağımız bir şeyi onaylar, ah canım yazık sana şeklinde yaklaşımlarda bulunmayalım...

ve bayanlar gelecek nesilin erkeklerini eşlerine kadınlara saygılı... erk olarak yalnızca kendini görmeyen, kadını elinin kiri gibi görüp ona et parçası gibi bakmayan...
kızlarımızı da..
ayakları üstünde dik duran kendi hemcinsinin kurdu olmayan... onurlu gururlu kendini yetiştirmiş kişilikler olarak
yetiştirmeye özen gösterelim...

Son düzenleme:
bir de şu var
özellikle tv. de bu çok
her bi haltı yeyip (ki sevap da günah da gizlidir öyle olması gerekir ulu orta yaşarsan her yaftaya maruz kalırsın) ondan sonra aklanıp paklanıp anne olup (ki anne olmalarına bişey demek haddime düşmez)
tv. ye çıkıp ahkam kesmiyorlar mı?
delleniyorum....
ya 1 yıl önce sen değil miydin daldan dala muhabbete olan??
ondan sonra aşk var der dolaşırlar tabi...

aşk denilen şey erkek ve kadındaki hormon ve genlerin birbirine uygumnluğu nedeniyle çiftleşmek ve uygun olan bu genlerlden yeni nesil türetmek çin meydana gelen kimyasal oalyın adıdır....

ufacık bir bilim arıştırması yapan herkes bunu bulur görür...
yani son derece içgüdüsel hayvani tepiler nedeniyle meyana gelmiş şeyi meşrulaştırmak bizim gibi tek düşünme akıl yeteneği olan varlıklara ne derce yakışır tartışılır....

Destekliyoruz seni... Hayttaki bütün değerleri, ahlakı, vicdanı, inançlarını kısacası herşeyi aşkın ayakları altında ezen herkesi kınıyorum. Onurlu durmak bir kadını güzel yapan tek gerçek.

X