2. Kadınlar!!!

Eline sağlık canım.Sevmek insanın elinde.İstediğini sever.önceden duygularına ket vuracaksın ki evli insana aşık olabilme ihtimali bile olmamalı insanın içinde.

aşk kirleniyor hakikaten....gazetelerde görüyoruz ya da magazin programlarında varlığı çok gerekli(!) insan sürüleri birbirlerinin koynundan çıkıp atlayıp zıplarlar....bunun adı aşk olur..adam zengindir,kadın zengindir..çıkar ilişkisi vardır..ya da cinsel cazibesine kapılır..sonra adı büyük aşk yaşıyor olur..midem bulandı resmen....

kesinlikle affedilmemesi gerektiğini düşünüyorum ama affedenlere de kızamıyorum. malum toplumumuzun dul'a bakış açısı ortada. önce bazı şeylerin zihinlerde değişmesi gerekiyor.

nette bu konuda araştırma yaparken buldum..
bence çok mantıklı şeyler söğlüyo bir göz atın derim..

Son düzenleyen: Moderatör:
forumdaşım kotayı aştığım için video açmıyorum ama baldan tatlı gelir sanırsammm...yani bi kere tadını alan hep mi istiyor ne...

forumdaşım kotayı aştığım için video açmıyorum ama baldan tatlı gelir sanırsammm...yani bi kere tadını alan hep mi istiyor ne...

evet canım ..öğle diyor videoda ..ilgimi çekti yeni konu açmak istemedim nu konu ile alakalı olduğı için burayı uygun gördüm..

kesinlikle affedilmemesi gerektiğini düşünüyorum ama affedenlere de kızamıyorum. malum toplumumuzun dul'a bakış açısı ortada. önce bazı şeylerin zihinlerde değişmesi gerekiyor.

takıldım bu lafa. toplumun dula bakışının değişmesi için önce erkeklerin dulları potansiyel 2. kadın, kadınların da potansiyel tehlike olarak görmekten vazgeçmesi gerekiyor, bazı şeylerin değişmesi için yaşanılarak öğrenilmesi gerekir. boşanmış bir insanı bu özelliğini gözardı ederek görmeye çalışmak bu yolda önemli bir adımdır.

niçin takıldığınızı anlayamadım. zaten bende birşeyler yapılması gerektiğine inanlardanım. ve erkeklerden önce KADINLARIN bakış açısının değişmesi gerektiğini düşünüyorum. bozuk zihniyetteki bir erkek için evli-bekar veya boşanmış olmak fark etmiyor ne yazık ki. Sadece çevredeki insanların ne dediğini önemsediği için ayrılmaktan çekinen tanıdıklarım var malesef.
neyse konu bu değil, sadece üstünde durduğunuz için açıkladım.

siz dul kadınlara toplumun bakış açısından bahsettiniz ben de düşüncemi yazdım. toplumda bekar da olsa evli de olsa dul da olsa kadın kadındır. erkeklerden önce kadınların bakış açısının değişmesinin getirisi, bu erkekleri yetiştirenlerin de kadınlar olmasınır bence.

o veya bu sebeple aldatılan bir kadının boşanamamasının da yargılanmaması gerektiğini düşünüyorum. sonuçta ezilen her şekilde kadın oluyor malesef.

elbette erkekleri yetiştiren kadınlar, değişime ordan başlamak gerek o yüzden.

ben de kınamıyorum aldatıldığı halde boşanamayan kadınları. ama kendim katlanır mıyım, asla. evde kocasının neler yaşadığını bilerek bekleyen 2. kadına dönüşeceğime gururuyla giden 1. kadın kalmayı tercih ederim.

İnsan neden aldatır aslında banlanan üye (ki uzun süre burada olmayacak) çok güzel tesbitleri vardı(hakaretleri hariç) erkek neden aldatır hiç düşündünüz mü ?

hayır hiç düşünmedim...
bir insan neden yanlış yapar diye kafa yormam... yaparsa kendine yapar... beni bağlamaz...
hiç bir erkekçe gerekçe aldatmaya kılıf olamaz...
ben bir kadın neden ikinci kadın olur diye de kafa yormam... üzmez beni toplumda ikinci kadınların artması...azalması...ya da erkeklerin aldatması...
yönetebileceğim bir tek ben varım...
ben kendimi biliyor muyum biliyorum... öyleyse ikinci kadın olmam bir... aldatılırsam mazlumu oynamam iki...
sevgimden daha büyüğünü bulmuşsa, yaşıyorsa önce ben izin veririm kendisine gitmesi için.
demek ki ben yetmedim ona derim ama acaba beni neden aldattı demem..

sonuna kadar katılıyorum.

evet malesef kadına en büyük kötülüğü yine kadınlar yapıyor ama insan şunu düşünmedende yapamıyor benim hayatımı adadığım´;uğruna yıllarımı heba ettiğim canından kanından evlat dünyaya getirdiğim insan benim yerime başkasını seçmeyi tercih ederse el diyebileceğimiz kadınlar bunları daha kolay yapar sanırım asıl insanı eşinin böyle bişey yapması yıkar.
2.kadın olmanında hiçbir savunulacak tarafı yok yuva yıkanın yuvası olmaz

seni ayakta alkışlıyorum arkadaşım ..!!! tüylerim diken diken oldu inan.sanki kendileri madur kadın rolünü oynamıyolarmı 2. kadın adı altındakiler çıldırıyorum ... 2. kadın olmayı kendine yediren insana ne desen az zaten kendilerini kandırdıkları gibi etrafıda kandırmaya çalışıyolar ben şahsen dinlemeyi bırak selam bile vermem allah hepimizi korusun öylelerinden...ellerine sağlık arkadaşım kutluyorum...

Doğruyu söylemek gerekirse; bu sorular için, tek şıklı cevaplar olamaz...

1)- Bu kadınların hepsi bilerek ve isteyerek mi bu yolu seçmişlerdir, bunlar da toplumun parçası değil midirler, uzaydan mı gelmişlerdir, toplum dışladığında gerçekten yok olacaklar mıdır?

&) Bu kadınların hepsinin bilerek ve isteyerek bu yolu seçtiğini söylemek yanlış olur...
Bazıları ahlaki çatışmalarından dolayı; bilerek ve isteyerek bu yolu tercih etmiş olsa bile, bir kısmı, erkekler tarafından ( bekar oldukları yönünde ) kandırılarak ikinci kadın olmuşlardır... Ama sonucu değiştirmez:

Çünkü siz; bilmediğiniz bir şehirde; takip ettiğiniz yolun, yanlış bir yol olduğunu anladığınız anda; ilk dönemeçten dönmekle mükellefsiniz...

Elbette bu kadınlar da, toplumun bir parçasıdır... Bunu zaten kimse inkar edemez...
Ama şunu da düşünmek gerekir ki; hırsızlar da, soyguncular da, gaspçılar da, katiller de bu toplumun birer parçası...
Zaten toplumun bir parçası olduğu için; yaptıklarının bedelini ödemek durumundadırlar...

Toplum bir elma ağacına benzer...
Ağaçtaki elmaların çürümemesi için, dönem dönem ilaçlamak gerekir... ( Bunlar toplumun koyduğu kurallardır.)
Ama ne kadar ilaçlarsanız ilaçlayın; mutlaka içlerinden çürükler çıkacaktır...
Eğer, çürüklerle sağlam elmaları aynı kasaya koyarsanız; çürük elmalar; sağlamları da çürütürler...
Bunun için en iyi çözüm, ayıklamaktır...

Fakat söz konusu olan, insan olduğu için; onları toplumdan çıkarıp atmamız mümkün değil...
İşte bu durumda; onları eğitmek ve topluma yeniden kazandırmak bize düşüyor...
Tabii ki; yaptıklarının bedelini ödedikten sonra...

Eğer kişi, gerçekten yaptıklarından pişman olup ; gittiği yanlış yoldan dönme çabasını gösterirse; toplum zaten onu yeniden içine alır...

2)- Bu sitenin adı evli kadınlar sitesi olmadığına göre, onların da yazma hakkı olduğuna göre bizlerin onlara doğru yolu göstermek ve topluma yararlı bireyler olmasını, yanlışlarını görmeyi sağlamak görevi değil midir?

&) Bu sitede evli kadınlar kadar; bekar arkadaşlarımız da yeterince mevcut...
2. kadınların yazma hakkı elbette vardır..
Ama bu durumda; başkalarına kötü örnek teşkil edebilme ihtimalleri de vardır...

Ayrıca ben, bu siteye 2007 yılından beri üyeyim..
Şimdiye kadar; her iki günde bir ortaya çıkan bu, 2. kadın konulu üyelerden hiç birinin; yaptığının yanlış olduğunu kabullenip; bundan vazgaçmek adına, bize hak verdiğini görmedim...

Hepsinin ortak noktaları vardı..
Aşkları büyüktü.. Birlikte olduğu erkeklere deli gibi aşıktılar..
Vazgeçemiyorlardı...
Ve 1. kadınlar; eşlerine kötü davranıyordu, vs...

Yine ortak noktaları; kimse bu yanlışını kabul edip, dönme teşebbüsünde bulunmadı...

3)- Gerçekten bekarım diye kandırılmış olamazlar mı daha sonra ayrılmak istediğinde vaatlerle kandırılmış veya tehditlerle engellenmiş olamaz mı?
Bu insanları bu yola iten sosyal, ekonomik ve kültürel nedenler, erkeklerden talepler çözümlenmedikçe tarih boyunca var olmuşlardır ve olacaklardır da.

&) Bile bile "lades" diyenler olduğu gibi; bir kısmı da, "bekarım" diyerek kandırılmışlardı...
Ama; öğrendikleri noktada vazgeçmek durumundaydılar...
Hiç bir vaat; ahlaksızlık için bağlayıcı olamaz...
Tehdit edilenler olabilir; ama bu ülkenin polisi, jandarması da var... Burası da, dağ başı değil...
Ayrıca hiç bir tehdit; namussuzluk için bahane olamaz...

Sosyal, kültürel ve ekonomik sebebe gelince:
Hiç bir sosyal sebep, aldatmayı onaylamaz...
Hangi şartlardaki aile yapısı olursa olsun...

Kültürel sebepler de; aldatmaya onay vermez..
Çünkü en cahil bir insan bile; aldatmanın yanlış olduğunu kavrayabilecek bir mantığa sahiptir...

Ekonomik sebepler yüzünden, bu yanlışa itildiklerini düşünecek olursak; o zaman kadınların büyük bir oranı; 2. kadın olması gerekirdi...

Sonuçta; kendi başına ayakta durma mücadelesi veren o kadar çok kadın var ki; "İki kuruş az yerim; namusumla yerim." diyorlar...

Amacı namusunu korumak olan bir insan; çöplükten karton toplar ( ki toplayanları görüyoruz ); gene de yanlışa düşmez...

Erkeklerden bir şeyler talep etmek için; bekar erkekleri seçmeleri gerekir... Milletin tabağındaki yemeği çalmalarına gerek yok...​

sanirim gidene dur dememeli yolun acik olsun denmeli ama malesef toplumumuzda daha baba ocagindan cikarken kadinin donus yolu bicak gibi kesiliyor sizde duymadiniz mi sen gel ama cocugunu birak cumlelerini etraftan yada bu eve cenazen girer.................. ekonomik zorluklar............ kadinin sadece anne ev kadini vasiflarina SIKIstirip calismasini engelleyen kocalar biliyorki kadini biraktiginda boslukta bir dala tutunamadan dusecek.............bazen cekip gidemeyen kadinlari anlamak gerek burada ailelere cok is dusuyor kiz cocuklarini iyi birer es olmak geysa mantigi ile yetistirmemek, once kiz cocuklari toplumda ayakta durabilecek yere basan kadinlar olarak hayata hazirlamak lazim bosluga dusmesi engellenmeli bir erkege kole mantigindansa ona deger veren durust ese sevgi dolu kadin mantigi olusturulmali kadin degerlidir oyle eksik etek ,korumasiz zavalli bircare kimi kimsesi olmayan dul olunca acik kapi degildir cunku koca olan erkegide bir ana bir kadin dunyaya getirmistir dulluga gelirsek her evli kadinda potansiyel bir duldur eger suan evliysem bu beni namuslu yapiyorsa dul kalirsam bu beni potansiyel 2.kadin yapabilir mi ASLA dulluk evli olmaktan ote insanin namus seref haysiyet duyguleri vardir bin kez dul kalsam yine ayni kadin olurdum 2.kadinlik bence kolay yasamdir ilk seceneklerinde 1.kadini dusunmektense keyiflerini dusunurler onlar icin soylenecek cok soz var ama sanirim acikca yazamam bu kadinlara kadin degil sadece hastalikli beyinleri olan aslak kan emici olarak goruyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…