2. Kadınlar!!!

insan neden aldatır..

öncelikle kişiliğin de,yapısın da varsa,
kanında ve ruhunda varsa..
bizler için çok önemli olan ,bazı değerlerden yoksunsa...
doyumsuzsa,arayış içindeyse aldatır...

Kadınlar,
mutsuz ve umutsuzsa,
ilgisiz eşden,
maddi problemlerden,
şiddetten,
kendinden yaşca küçük erkeklerle beraber olmayı tercih etmelerinden,
farklı cinsel tercihlerini dışarıda bulduğu an,
ev de duymadığı güzel ltifatları,başka erkekelerden duyup,buna izin verip
şimartıldığı an,
en önemlisi de; bence kendine saygısı olmadığından aldatabilir...

Erkekler...
aslında erkekler nedensiz de aldatabilir..ya da
gerçekten aşık olup aldatanlar da vardır...
belli yaş dönemlerinde yaşanan
problemlerden dolayı , kendini ispatlama içgüdüsüyle aldatanlar da vardır...
sanırım birde toplumumuzdaki bu garip yakıştırma;
"" Erkek yaparsa elinin kiridir,yıkar ve geçer.."" sözünün de
bir yaptırımı vardır diye düşünüyorum...

kısaca insan sadece eşini aldatmıyor,kendini de aldatıyor...
dolayısıyla bu gruptaki insanlar kişiliği ve değer yargıları oturmamış insanlar...
bunları düzeltmek ve doğru yolu göstermek ne kadar mümkün bilemiyorum...

sevgiler...

buzdevri ağzına sağlık :1hug:

insanın karakterinde varsa bahanesi de olur önemli de değil bahanenin ne olduğu
insan kendini o tür yanlışlara meyil verdirecek hal ve durumlardan korumalı bence yoksa inasnız hata yapmaya meyilliyiz

aldatmanın nedeni ya da sebebi yoktur, bahanesi vardır..

size katılıyorum kesinlikle..
elbette bi insanın aşık olmasına karşı çıkılmaz sen neden evli adama aşık oldun denemez.
çünkü aşk,kontral altına alınabilcek bi his değildir..
aşk evli-bekar,genç-yaşlı,zengin-fakir,alevi-sünni tanımaz..hiç bişeye aldırmadan gelişir..
ama onu kontrol altında tutmak,
onun etik dışı olmaktan çıkarmak insanın elindedir işte..burda devreye karakteri girer..

kesinlikle katılıyorum

ben üniversitede çalışıyorum arkadaşlar, burada ne kadar çok erkek hoca- kız öğrenci beraberlikleri var anlatamam size, üstelik bu hocaların çoğu evli, üstelik bu kızlar adamın evli hatta çocuklu olduğunu bile bile devam ediyorlar. hatta daha yeni doğum yapmış eşinden boşanıp öğrenyle evlenen hocamız var bizim, demek ki neymiş, bu işin okumuşlukla da alakası yokmuş.

bu aralar bu konu ayyuka çıkmış durumda,2.kadın herzaman kendini haklı çıkarma yollarında oluyo, yok kadın olsaydı kocasına sahip çıksaydılar,yok artık zevkleri bir değiller,yok sadece çocuk için bu evliliğe katlanıyolar,aldatmaya o kadar banane çok ki ama iki tarafta helede 2. kadın sadece kendisini kandırıyor bu yalanlarla, çünkü adam 1. karısından boşanamaz mal paylaşımı var,erkek neden ayrılsın ki iki tarafıda idare edicektir bi şekilde, böylesi daha çok işine gelir ne yardan ne serden hesabı, bu durumu en iyi özetleyen şarkı yıldız tilbe ablamızdan 2kadın bir adam olsa gerek,Ferzacım bu konuya değindiğin için çok teşekkürler çünkü o 2. kadına acıyanlar ve akıl verenlerde vardı bu çok sinir bozucuydu herkes lütfen biraz empati yaparak yaklaşsın bu olaya

Daha öncede aynı şekilde belirtmiştim gene yazayım

erkek neden aldatır
iki erkek tipivardır
bir hünüz aldatmamış olan
iki aldatmış olna
erkek fırsatını bulduğu an aldatır sebepe gerek yoktur. karısını kaybetmiyeceğinden emin olan, yada yakalanmayacağını bilen her erkek aldatır(genelleme yapıyorum istisnalar tabiiki var)
önüne sunulan bu ziyafeti geri çevirebilecek erkek sayılıdır.

2 kadında nerde kaldın derdi yoktur, istediği an 2. kadına gider, bağlanma problemi yoktur,çünkü evde karısına bakmaya mecburdur
2. kadın hep güleryüzlüdür, 2.kadın hep bakımlıdır, 2. kadın yatakta muhteşemdir.
2. kadının çocuk bakma geçinme problemi yoktur erkeği sıkmaz, 2 kadının kayınvalide görümce sorunu yoktur bunları adama anlatmaz
2. kadın dırdır yapmaz, sayılı zamanı güzel geçirtir.

ha yanlış anlaşılmasın 2 . kadını övmüyorum burdaaaaaa

evdeki kadın çocuk bi yandan geçinme derdi bir yandan akrabalar bi yandan bunalmıştır. sıkıntısını eşiyle paylaşmak ister ama bu kocaya dırdır olarak görünür
kadın belki aynaya bakmayı uzun zaman önce unutmuştur, kocasının gözünde bakımsız olur
kadının yatağa girecek takati yoktur, kocasının gözünde beceriksiz olur, şehvetsiz olur.
kadın hayatının kontrolünü çoktan kaybetmiştir. bu sefer kocasının tafaından cahil olur.hiçbirşey bilmiyor olur.

tabiki bunların çoğu genelleme, çok bakımlı süper anne süper kariyer sahibi kadınlarda aldatılmıyor değil
bu sefer erkek eziklipğinden aldatır, kendini ispat etmek için aldatır kadın güçlüdür, 2 kadın ise ona muhtaçtır

erkek kendi karısının doğumgününü hatırlamaz, ama 2.kadına güllerle gider

soruyorum sizeee şimdi bu 2. kadınlar yarın birgün 1.kadın olduklarında eş olduklarında 1.kadınla aynı duruma düşmezler mi. bence düşerlerrr.

arkadaşlarımın çok doğru dedği bişey var

bu bir karekter meselesidir. ahlaklı insanlar kadın olsun erkek olsun aşık olsa bile bunu doğru yollardan yapar. eşine dürüstçe söyler. zaten sevgi bittiyse kim kimi tutabilir.

umarım yanlış anlaşılmam, tabiiki her erkek aldatacak diye bir şey yok, sadece espri mahiyetinde yazdım. zaten güvenmiyorsak niye evleniyoruz değil mi

kesinlikle insana bahşedilmiş bir şey var AKIL.. his ve istek diğer canlılarda da var.. ama

idrak ,irade , akıl bizde Acemipericim...a.s.

kesinlikle insana bahşedilmiş bir şey var AKIL.. his ve istek diğer canlılarda da var.. ama

idrak, irade, akıl bizde olduğu için "sarhoştum hatırlamıyorum da bizde canım". çünkü bunlar ortadan kalktığı anda hayvandan bir farkı kalmıyor insanın. erkek ya da kadın, akıl-mantık-kalp-dil dörtgenini kurduğu sürece doğru insan olabilir.

sevmeyen insan aldatır...a.s
aldatıp aldatıp ben aslında seni seviyorum,bir hata yaptım...
yok canım olmaz öyle....kötükedihüso
seven insan aldatmaz...
:1closedeyes:

Son düzenleyen: Moderatör:

o akıl ve irade değil midir bizi yanlışlardan koruyan

Allah aklımızı doğru ve güzel şeylerde kullanmak nasip etsin :Saruboceq:

dün banlanan arkadasimiz aldatilan kadinlarin hak ettiklerini yazmisti senağlama bende bu konuda birseyler yazmak istedim, bence hicbir kadin aldatilmayi hak etmez,
benim etrafimda cok bakimli, güzel, temiz her isin hakkindan gelen bir kadin olupta aldatilan örnekler var ne yazikki bu böyle :çok üzgünüm: bazilarina rahat batiyo yada yeni maceralar ariyorlar ask bahanesinin arkasina siginip kirdiklari kalpleri umursamiyorlar yok asik olmusmus yok cok sevmismis allah kimsenin basina vermesin:Saruboceq:
Ferzancim ellerine saglik.

Gerçekten çok güzel teşhis etmişsin; kutlarım...

Ek olarak şunları söyleyebiliriz:
2. kadın her bakımdan daha rahattır erkek için...
>ıstendiği an terkedilebilir..

>Geçimi karşılanmak zorunda değildir...

>Akrabalık ilişkileriyle ( misafirlikler, gelmeler - gitmeler ) erkeği sıkmaz...

>Erkeğin, birliktelik için bir şey vaadetmediği; kendisine sunulan bir hediyedir...

>Yasak olduğu için, cezbedicidir...

>Erkeğe, kendini hala beğenilen bir varlık olduğunu hissettirir...

>Erkeğin egosunu okşar....

2. kadın da; 1. ci kadından daha rahattır...

>Kaynana, görümce, elti derdi yoktur...

>Erkeğin akrabalırıyla, iyi ilişkiler kurmak zorunda değildir...

>Çocuk yapmak zorunda değildir..

>Ütü yapmak, çamaşır yıkamak, bulaşık yıkamak, yemek yapmak, ortalığı toplamak, ha bire kocasının dağınıklığını düzenlemek zorunda değildir...

>ıstediği an gitme özgürlüğüne sahiptir...
Ve ayrılınca, zaten kimseye derdini anlatmak zorunda değildir; mahkemelerde sürünmek zorunda değildir...

>Kadına; diğer kadından ( erkeğin eşinden ) daha çekici olduğu hissini verir...
Tercih edilen kişi olmayı, onur sayar...

>Erkeğin, yasak olduğu için; her an gidebilir korkusuyla, daha çok ilgi göstermek zorunda olduğu kişidir...

>Daha çok, hediyelere boğulandır...

>Daha çok, aşk sözleri duyandır...

>Birlikte, daha güzel vakitler geçirilendir...

Ama gel gör ki; bu duyguların hepsi bir oyun ve kandırmacadan ibarettir...
Çocuğun elinden şekerini almak için kurulan sahte bir tuzaktır..

Görülen bir rüyadır ve bu rüyanın sonunda; mutlaka uyanılır!!

Sonuç bakımından iki ihtimal vardır..
1- Ya erkek; eşine geri döner. Yaptığı karşılığı pişmanlık duysa da, hep eşi tarafından kuşkuyla bakılan bir insan olarak evliliğine devam eder...

2- Ya da erkek; birinciyle boşanıp, ikinci kadınlar evlenir...
Artık 2. kadın; 1. kadının konumuna düştüğü için, bu sefer de erkek; başka bir rüyanın peşine düşer...

Ortaya çıkan sonuç ise; çamurlaşmış hayatlardan başka bir şey değildir....

Son düzenleme:

1)mutsuzluk
2)erken yasta evlilik
3)kadinin fiziksel ve ruhsal sorunlari
4)nedensiz aldatmak (yapmayan erkek yoktur firsat bulamayan erkek vardir)
5)erkegin yasla gelen sorunlari

1)mutsuzluk
2)erken yasta evlilik
3)kadinin fiziksel ve ruhsal sorunlari
4)nedensiz aldatmak (yapmayan erkek yoktur firsat bulamayan erkek vardir)
5)erkegin yasla gelen sorunlari

buna katılamayacağım. fırsat bulduğu halde yapmayan bir çok erkek var çok şükür

Konu kadın veya erkek neden aldatır olayına dönmüş. Baştaki konuya tekrar dönecek olursak başlığı 2. kadınlar ve siteye girip mazlum rolu oynamaları, buradan destek görmeleri ve ailenin korunmasının önemi vurgulanmış. Tekrar okursanız.
Ben dün yorumumda yazıya bir konu hariç katıldığımı yazdım.
Şimdi de bu konuyu tersinden alalım ve soruyorum:
- Bu kadınların hepsi bilerek ve isteyerek mi bu yolu seçmişlerdir, bunlar da toplumun parçası değil midirler, uzaydan mı gelmişlerdir, toplum dışladığında gerçekten yok olacaklar mıdır?
- Bu sitenin adı evli kadınlar sitesi olmadığına göre, onların da yazma hakkı olduğuna göre bizlerin onlara doğru yolu göstermek ve topluma yararlı bireyler olmasını, yanlışlarını görmeyi sağlamak görevi değil midir?
- Gerçekten bekarım diye kandırılmış olamazlar mı daha sonra ayrılmak istediğinde vaatlerle kandırılmış veya tehditlerle engellenmiş olamaz mı?
Bu insanları bu yola iten sosyal, ekonomik ve kültürel nedenler, erkeklerden talepler çözümlenmedikçe tarih boyunca var olmuşlardır ve olacaklardır da.
Tabii ki aileler korunmalı ama erkeklerin bu konudaki rolünün öncelikli olduğunu unutmamak gerekir.

Bu arada yuvama sahip çıkacağım diye aldatan erkekleri tekrar tekrar affeden 1. kadınların da 2. kadınların oluşmasına zemin hazırladıkları da es geçilmemeli. Ekonomik özgürlüğü olanları kastediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…