2.5 yıl aynı konu, sonu boşanma oluyor ama kendimi suçlu hissetmek istemiyorum, yardım…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay adam boğazına çökmüş, daha lüks araba aldı diyor.
Benim sevgilim bana lüks araba almadı ama daha bir kere bile sesini yükseltmedi. Değil hakaret, şiddet adam bağırmadı bile bana hiç. Böylesi de mümkün yani. Faturalarımı bilmemek, lüks araba almak ama ümüğüme çökülmesi mi? I-ıh ben almayayım diyorum. Neyle övündüğüne dikkat et Mavera, çok yanlış yoldasın.

Son düzenleme:
Mavera istiyor ki eşi desin hep.
Eşi kizsin, eşi bagirsin hatta sustursun.
Ay ne bileyim fazla beklenti içinde bu adamdan

nasıl yani eşin bulaşık mı yıkıyordu?
ne biçim erkekle evlenmişsin mavera. erkek adam bulaşık mı yıkarmış.
yakıştımı şimdi sana seçtiğin erkek?

Araba sunulsa boşanmaktan vazgeçmez miydik diye mi soruyorsun, doğru mu anladım?
Ben en baştan böyle bir adamla evlenmezdim ki. Ev işini kadın işi erkek işi diye ayıran, "bulaşık yıkayan erkek mi ıyyy" diyen bir insan olmadığım için eşim de böyle biri değil.
Daha önce de söyledim sana, böyle şeyler full pakettir. Ataerkinin istediğim tarafını alayım, diğerleri benden uzak olsun diyemezsin.
Böyle bir adamı bile isteye seçtiğini sen söyledin. O zaman evet canı isterse ömür boyu ailesiyle yaşarsın.

Senin yalvarmak dediğin şeyin arabayı kapıya çekmek olduğuna eminim. Adam araba alıp gelince sen yalvardığını sanmışsın sadece. Boynunu büküp özür dileyecek biri değil kocan.
Bunu biz biliyoruz da sen nasıl bilmiyorsun?

Aslında bu konuda çok şey istemiyor. Eşi onu ailesi ile muhatap etmesin istiyor, sonuçta elin kızı, oğulları kesse acımaz el kızı vursa öldürür.:) Lakin Mavera ne düşünüyor ne istiyor kocasının zerre umru olmadığı için bunlar yaşanıyor. Önemsenmek istiyor, göz ardı edilmemek istiyor ama yanlış adamdan istiyor.

Onu bide bana yaziyor ben simdi ne yazayım mesela çalısmiyorum etmiyorum kocam emekli maasını direk bana veriyor yatar yatmaz hesabima atiyor ne yapiyorum diyede sormuyor ustune ustluk ne hakaret ne siddet ne birsey nasıl acinası bi hayatim var kocam bana lüks araba almadi ühüü

Mavera 'nın kocası gibilerden çoktu benim geldiğim yerde. Bi tanesini bulup evlenmek, araba aldırmak ev aldırmak kolaydı. Madden çok rahat yaşardım. Ama sadece madden.

Evet hala aynısını söylüyorum. Benim boş egolarım yok kendime hizmet ile doldurmaya çalıştığım. Gocunmadım yani iş yapmakla. Yani benim böyle küçük dertlerim olmadı

Büyük dertlerden sıra gelmediyse demek

Hala aynı kafadasın sen bence boşanma. Çok ciddi söylüyorum.
Boşanıp napacaksın ki? Bir süre sonra gidip bu adamın lacivertini bulacaksın yine.
Kafa yapın değişmediği sürece sana, hayatına, kararlarına saygı duyan biriyle olman imkansız.
Birinciyi bile zor boşuyorsun, ikinciden hayatta boşanmazsın da sen. Aynı çileyi çekmek için bi dünya avukat ve yeni çeyiz masrafı ödeme bari.

Yine dayanamadim ciddi yorum yapacagim mavera senin sorunun ne biliyor musun, kafanda icinden cikamadigin kadin/erkek toplumsal rolleri var ama bunlari tam anlamiyla benimseyemiyorsun, isine geleni almaya calisiyorsun boyle de olmuyor malesef gordugun gibi.

Erkek ev isi yapmasin yakismaz, erkek luks araba alsin/fatura odesin benim haberim olmasin, ben kavga edince erkek yalvarsin pesimden kossun, ben kus olsam da yemegimi eksik etmeyeyim vs... Ama fark etmen gereken su ki bu gibi toplumsal rollerde, kayinaileye hizmet de onlarla beraber yasamak da var. Yani bu yukarida yazdiklarimi dedikten sonra kayinailem benimle 4 ay yasamasin diyemezsin, kimse kabul etmez. Etmemis de zaten.

Barismak isteyebilirsin kimse bir sey diyemez. Ben bu durumda telefonuna KADES uygulamasini indirmeni tavsiye edebilirim. Ama arada kalip sıkısmaya devam ettigin surece bunlari yasayacaksin bunu bil.

Alıntılardan okudum.Artık çok geç.Zaten geri gelir konunuz.
3 yıllık evlilikte kaç kez blöf pardon ailenizin yanına gittiniz?

Bunlar klasik mavera hareketleri. Verecek cevabi olmayinca konuyu siliyor, bize saldiriyor ve kapanis. Birdahaki gelisinde dostlar seviyorum sizi diye gelecek. Ben hak veriyorum kendisine cunku bizden baska kendisini ipleyen yok cok uzucu bir durum. Kocasi fikir dahi sormadan gorumcesi ile konusup gidip ev aliyor mavera yine evden kovuluyor, kocasi haber vermeden gidip motor aliyor mavera yine bosaniyor. Cok zor yasadiklari. Bu sefer kayinvalidenin ses kaydi da yok insallah bosanmazlar.

boşanmayı nereden çıkardın ki?

Mavera 'nın kocası gibilerden çoktu benim geldiğim yerde. Bi tanesini bulup evlenmek, araba aldırmak ev aldırmak kolaydı. Madden çok rahat yaşardım. Ama sadece madden.

Mavera öyle değil belli ki ve adam da bunu çözmüş işin kötüsü. Kendine zerre çekidüzen vermeden ben bunu lüks araçla kandırırım demiş ve başarmış.
Şimdi de ev mev alır belki. Sonra 6 ay ailesiyle yaşarlar artık o evde.

Altından mı eşinin ki?

Eş, nisanlilik sürecinden beri kendini hic gizlememiş, Meveranin isteklerini hiç ciddiye almamış, kafasının dikine gitmiş. Adam basta olduğu gibi en azından, kandırmaca, göz boyama yok. O zaman öyle olan adam evliyken başka olacak değildi.
Mavera dünyada kimse kalmamış gibi gidip evlenmiş. Kocasini çokta sevmiyor. Bekarlık ve boşanma üzerine tabuları var onların altında ezilip duruyor, duracak belli ki.

Mavera bunlari yatmadan once ve sabah uyandiginda surekli tekrar et belki olur Allahtan umut kesilmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…