19.5 Yaşındaki Oğlumun Sorunu Nedir, Potansiyelini Gösteremedi ve Olgunlaşamadı?

çocuk 2 yıl önce duygusal anlamda farkli hissettiğini açık açik söylemiş siz hala uzmana götürmeyimi düşünüyorsunuz iki senedir. Bravo valla 1300 aylık iken götürün bari

Yazdıklarınızdan çocuğun üzerine fazla titremşsiniz gibi geldi bu da çocukta özgüven eksikliğine sebep olmuş sanırım

Aynaya bakmanız yeterli bence. Yazık çocuğa.

Buçuk tepe isyanı vardır. 2. Murat'ın yerine oğlu Mehmet'in tahta geçmesini isteyen Yenicerilerin çıkardığı isyan. 2. Murat Yeniçeriler'e buçuk oranında maaş zammı yapınca isyanı bastırmış. Demek ki buçuk önemli

Eski konu ama yazmam gerek çocuk için. Ergenlikten geç çıkma diye bir durum var. 19 yaşında psikiyatristten bu tanıyı almıştım. 23-24 yaşlarında ergenlik çıktım sanırım. Çok önemli bir konu bu. Herkes artık reşit zannederken hala ergen hormonlarını taşıyan biri için hayat çekilmez oluyor. Ne siz onu, ne o sizi anlar ve çabalamaz.
Benim durumumda sosyal becerilerim çok geç gelişti. Sosyal anlamda oğlunuz içn yazdığınız (ailemin gönderdiği kurslar dahil) her şeyi yaşadım. Okul vs durumlarım çok iyiydi, o da ders çalıştığım için değil yüksek iq lü olduğum için. Lisede ders çalışmayı tamamen bırakmıştım.
İlkokulda teste girmiştim, ailem bendeki garipliği görüp bir kuruma başvurdu ve yapılan testlerde yüksek iqlü olduğum ortaya çıkmıştı. Çevreme adapte olmakta zorlandım hala zorlanıyorum aslında.
Benim tanımı alan ama yüksek iq olan veya olmayan diğer çocuklar için aynı anlattığınız durumlar mevcuttu. Grup terapisinde görmüştüm benzerlerini. Dersleri berbat olan ama bilgisayar düşkünlüğü olup animasyon, kodlama yapabilenler tanıdım o ortamda. Oğlunuz muhtemelen bir alanda çok çok iyi. Onu bulması gerekli.

35 yaşında hala 10 yaşında çocuk gibi davranan adamları gördükten sonra cinsiyetle alakalı olduğunu çözdüm ben sizin de bilginize.

Millet hala goygoy yapıyor. Konu sahibi muhtemelen çocuğu babası yok diye fazla üzerine titremiş ve sorumluluk vermemiş. Çevremde bu yaşta bu halde kalmış çok tanıdık var. Hepsinin sebebi de baba figürünün bir halta yaramamasından dolayı annenin çocuğa gereğinden fazla anneli etmesi. Çocuk resim seviyormuş siz hangi bölüme soktunuz? Sanatçı yaratıcı zekası olan birini kimya bölümüne sokmaya çalışmış gibisiniz çocuğun zekasını hep okul notlarıyla ölçmüşsünüz. Şu an çevremde en akıllı bulduğum insanlar okul notlarından medet ummayıp kendi hayallerine göre yol çizen insanlar. İstediği bölümü okumuyosa elbette motivasyonu düşmüştür. Bu arada gay de olabilir başka bişiy de… bir önemi yok ama siz yine de konuşun, mutsuzum diyorsa terapiste gitsin

kızmayın ama çocuğunuz garipse ki pek de garip değil aslında. siz ve yazım şekliniz daha garip

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…