16 Haziran 2009... Kalbim orada kaldı...

genelleme yapmanızı dogru bulmadım ve yaşadıgım için cevap vermek istedim.tabiki örnekleri vardır cevrenizde bu forumdada ama internetten tanışıldıgında ciddiyeti olmaz gibi bi durum söz konusu degill. kii ben buldum hemde hayatımın anlamını buldum dogru kişiyi buldum.internet olmasaydı onunla karşılaşmam bile imkansızdı.buda kader oluyo tabi.ve ben cok mutluyum.adı yanlış yer olsada dogru insanı buldum..

konu içinse herkesin söyledigine katılıyorum.sadece internet üzerinden yada telefondan süren ilişkiler saglıklı degil.gercek bi ilişki yaşamamışşsın sonuçta.ama acı duyman yaşadıklarının güzelligine bakılırsa bitişiylede nolmall geliyo..ama dini degiştirmesini istemende bi okadar saçma olmuş.madem cok aşıktın okadarına da göz yumsaydın.yada senin için bukadar önemliyse en başından kabul etmeseydin... geçmiş olsun

onu hiç canlı kanlı görmedin ya ondan bu hislerinden kurtulamıyorsun...
bi görsen karşında unutman daha kolay ama merak ediyosun bi taraftanda adam akıllı başlasaydık bu ilişki nasıl olurdu diye..
seni bi yandan çok iyi anlıyorum... merak ediyosundur şuan ne yapıyo nerde nasıl geçiriyo gününü diye

Allah kolaylık versin sana arkadaşım..

Belki.Ancak şu an en yakınımızdakine güvenemeyeceğimiz bir zamanda yaşarken,internetten bulunan birine güvenmekten söz ediyoruz.Kaldı ki 3.sayfa haberlerine de konu olan birşey bu.

Kızlar hepinizin ellerine sağlık yorumlarınız için. Alıntı yapmayacağım foruma ekstra yük olmaması açısından.

@Tryamor, haklısın, yüzyüze gelsek gözüme batacaktı illa ki kusurları, onun da herkes gibi sıradan bir insan olduğu ve her şey çok daha kolay olacaktı. Hislerimi çok yoğun yaşamaktan ve yaşımın saflığından mütevellit oldu olan. Kendi hayalimdeki o kişiye ve hislerime aşık olmuştum aslında, olay onu aşmıştı yani. Çok teşekkürler.

@naz111, mutluluk_huzur; kelimesi kelimesine doğru söylüyorsunuz. Çok teşekkürler.

@Japones, Çinli değildi. Onları da biliyordum ama işte pembesi gitti tozu kaldı misali o gitmişti benim hayalimdekiler kalmıştı bana da. Çok teşekkürler.

@mortishya, doğru söylüyorsun, mantıksız tabii ki olanlar da isteklerim de. Her şeye fazlaca anlam yüklemenin ve yaşımın verdiği saflığın sonucu işte. Çok teşekkürler.

@Shaire, kesinlikle öyle, ben hayalimde yarattığım kişiye “aşık” olmuştum aslında. Zaten o kişiyi umursamıyorum, sadece bu hislerimi aşamamak yıpratıyor. Çok teşekkürler.

@Erenn, doğru söze ne denir ki, hayalimde yarattığım mükemmel erkeğe aşık olmuştum, evet. Çok teşekkürler.

@hayal43, her kelimene hak veriyorum inan, hayalimde yarattıklarım kalmış işte böyle bana. Çok teşekkürler.

@pyeso, Facebook’a kesemem faturayı, kullanımıdır önemli olan. Hastalığımın aslında başlangıç zinciri bu olay olabilir ama her şey bundan ibaret değil. Büyük bir stres sonrası 1 sene önce kadar panik bozukluk teşhisi konmuştu, tedavi süreci yeterli sanıldı ama bu sefer obsesif kompulsif şeklinde baş gösterdi yakın zamanda. Çok teşekkürler.

@temmuzz, kesinlikle öyle, yüzyüze gelsek gözüme çarpardı kusurları ama böyle olunca gizemli kaldı ama dediğim gibi aşamadığım o kişi değil, ona kendi hayal dünyamda yarattığım ve çok derinden yaşadığım hisler. Çok teşekkürler.

@asude_bahar, bir araya gelsek anlardım zaten , doğru söylüyorsun. Çok teşekkürler.

@Azeri kizi, haklısın. Zaten o kişi şimdi ağzıyla kuş tutsa gözümde olmaz bile, çünkü ben çok değiştim her şeyden önce. Sorun çıkaran sadece bu kendi abarttığım hislerim. Çok teşekkürler.

@civciv89, çoğunlukla öyle oluyor, kısmet. Çok teşekkürler.

@Volvic, o insanın hayatında domuz eti önemli bir yer kapsadığı için aslında biraz da ondan diretmiştim, kişisel tercih diyelim. Kesinlikle, çok saçmayı dayattığım şey, yaşın getirdiği saflık mıdır artık nedir. Kişiye karşı hiçbir şey hissetmiyorum, bana yadigar kalan hislerim dert oldu hep benim için. Çok teşekkürler.

@Source, biliyordum nasıl insanlar olduğunu ama işte yukarıda Volvic’e de dediğim gibi saçmasapan bir dayatma ve çocukca bir hareketti. Çok teşekkürler.

@tiffany, tabii ki öyle, o kişiye takılmadım zaten, sadece bu içimde kalan hislerim bir şeyi aşmama izin vermedi. İnternetten tanışmak için de bir şey diyemem, ordan tanışıp mutlu olan insanlar da var, kişisel tercihtir ama benimki çocukluktu. Çok teşekkürler.

@future, yani kesinlikle yapmazdım. Saçma bir istekti, olmadığı da iyi oldu. Çok teşekkürler.

@icimdeki_sen, kesinlikle öyle. Yarım kalmışlık daha da tıktı hislerimi hep boğazıma demek yanlış olmaz zannımca. Çok teşekkürler.

@freeware, Allah sana da kolaylık versin. Çok teşekkürler.

@.EcLiPSe., seni sözlerin de en az diğer arkadaşların ki kadar doğru. O saflıkla öyle ne yardan ne diyardan hesabı oldu güya ama saçmaydı isteğin kendisi de en az yaşananlar kadar. Çok teşekkürler.

@KoYu_MaVi , aslında onu hiç merak etmiyorum, o kişiyle benim hiç alakam olmadı o günden sonra ve sonradan da şükrettim aslında olmadığı için. Bana problem çıkaran, karşıma bir aday çıktığında o kişiye hissettiklerimle malum şahıstan yadigar kalan hislerimi refleksiv bir şekilde karşılaştırmak. Böylesi mükemmelleştirilmiş, gerçeküstü hisleri hangi erkeğin hissettirdiği yenebilir ki? Çok teşekkürler.

Hayatımı aksatacak noktaya gelmesine hiç izin vermedim bu olanların. Ondan önce de sonra da eğitim ve sosyal anlamda hep çok başarılı oldum, burslu yurtdışına gittim vs. Hatta ondan ayrıldıktan sonra ilk kez bir dersten bütünlemeye kaldım diye ne üzülmüştüm, yedirememiştim kendime. Hiç boş kalmadım, okulumla beraber part-time çalıştım, halihazırda tecrübe ve sigorta edindim daha mezun olmadan. Sosyal aktivitelerden geri kalmadım. Arkadaşlarım bayılır hatta benim bu koşuşturmama, söylerler hep. Çok şükür çok da anlayışlı ve hep arkamda olan bir ailem vardır. Sorun ise, kendi kafamda abartılı bir şekilde kurduğum hisleri ondan ayrıldıktan sonra gömdüm adeta ama karşıma birileri çıktığında, ben adım atmak istediğimde hortladı her seferinde ve her görmezden geldiğimde gittikçe büyüyen bir çığ oldu kapımda kocaman bir boşlukla. Kişiyle kesinlikle hiçbir alakam vs yok, dediğim gibi şimdi öyle bir şey olsa yanımda dahi olsa dönüp bakmam bile. Kaçmaktansa bu hislerimle karşı karşıya gelip yüzleşmem gerektiğini anladım artık, o yüzden burda da size anlatıp hem içimi dökmek hem de fikirlerinizi almak istedim.

Yarın doğum günüm ve bu anlamda olanların da üstünü çizmeye karar verdim, bana kalanlar derstir ama karşıma çıkan insanları bu şekilde karşılaştırmam ve elemem de yanlış. Duamı edip, önüme bakacağım inşallah, Allah her şeyin hayırlısını versin.

Bir kusurum olduysa affola. Tekrar tekrar çok teşekkürler hepinize kızlar, içim rahatladı…

Bizde simdiden dogum gününü kutlayalim o zaman,yeni yasin hayirlara vesile olur umarim.

doğum günün kutlu olsun o zaman nice mutlu senelere

Öncelikle insanın birisini içinde büyütüpte yada kafasında belirli kalıplara sokarak hissettiği duygular gerçekten çok derin duygular oluyor..Benimde zamanında böyle bir platonik aşkım olmuştu ama belirli bir süreden sonra gerçeğe dönüşünce aslında çokta büyütülecek bir tarafının olmadığını farkederek hayal kırıklığına uğramıştım.Seninde eğer gerçeğe dönüşseydi duygularının bu kadar derin olmayabilirdi ama sonuçta bazı şeyleri yaşaman gerekiyomuşki yaşamışsın gerçek yada sanal farketmez..Ama hayat okadar farklı şeyler sunuyorki bize şimdi içinde olduğun durum için kendini üzme derim Allah büyüktür canım gerçekten mutlaka bize zamanı gelince doğru olanı sunuyor...Senin içinde zamanı gelince gerçekten bu duygularını unutturacak kişinin karşına çıkacağına eminim..Herşeyin başı sağlık sağlığını etkileyecek kadar kendini yıpratma canım daha sonra sağlığını geri alma durumun olmaz ama o zamanki hislerini unutturacak biri illaki zamanı gelince karşına çıkacaktır..
Yeni yaşında yeni bir başlangıç yaparsın umarım canım ..
Doğum Günün Kutlu Olsun şimdiden..Yeni yaşında herşey gönlünce olsun..

Çok teşekkürler arkadaşlar doğum günü ve dilekleriniz için.

@snejana83, çok iyi anlamışsın beni. Senin için de üzüldüm, Allah hayırlılarla karşıllaştırsın hepimizi. Ama artık her şey çok daha iyi gidiyor. Çok teşekkürler.

Arkadaşın dedikleri o kadar doğru ki...Her cümlesi..Bak,onu unutman için ondan daha üstün biriyle karşılaşman gerek.Ve inan buna bigün olacak.Ozaman diyeceksin ki iyiki... Tüm olanlar için iyiki diyeceksin.Durumunu anlıyorum ama kendini bu kadar yıpratmana üzüldüm.

@ilham_perisi, işte insan anlayamıyor o anda kendisi için ne hayırlı ne hayırsız. Ben hep hayırlısı için dua ettim Allah'a zaten, hepimizi hayırlı insanlarla karşılaştırsın inşallah. Zaten ayrıldıktan sonra farkettim hayırsızlığını olayın ama hep bana engel olan o kafamda yaratıp büyüttüğüm hislerimdi. Çok kişiyle görüştüm ama kimse öyle hissettiremedi diye her seferinde hayal kırıklığı oldu bana ve insanları harcıyormuş gibi hissettiğim için günaha girmekten de korktum. Ama karşılaştırdığım şeylerin çektiği ağırlık çok farklı, bir tarafta benim idealize edilmiş hislerim bir tarafta gerçek bir erkeğin bana hissettirdikleri... Karşımdakinin bu durumda galip gelmesi mümkün değil, o yüzden olan biteni bir tarafa bırakıp sıfırdan başlamaya karar verdim, tabii her şeyle yüzleştim bu sefer bu zamana kadar yaptığım gibi kaçmanın aksine..

Allah'a şükür şuan her şey iyi, artık bazı şeylerin değiştiğini farkettim. Ne diyeyim, bunda siz kızların katkısı büyük, seansına bir sürü paralar dökülen psikologlardan (sözüm meclisten dışarı) daha çok iş görüyorsunuz. Çok çok teşekkürler, Allah hepimize hayırlısını nasip etsin.

Şu an beyaz showda serdar ortaç ı dinliyorum.

O bile kapımda binlerce kadar, Aşklar hep yalan dıyorsa varın sız düşünün

Tecrübe konuşuyorr bizim binlercesı olmadı ama olabilecek ,belkıde yüzlercesını tanımış biri olaraktan

Yalan diyor aşklara...

Aşk size mutluluk verıyorsa ,yaşayın ızdırap veren herneyse unutmak ve üstüne sünger cekmek

kendıne ve ruhuna yapabıleceğın en güzel ıyılık.Ne yapacan ya normal türk müslüman olan

erkeklerde ... bin türlü iticilik var.sanalda tanımakla yanında olması görmen cokkk başka ,bu aynı flört

ettın evlendın adamı aynı çatı altına girince ,aynı yata girince ,tenıne dokununca ,düşündünden çok

başka hissetmen gibi...sen kafanda büyüttün yücelttın bu adamı...her internet aşkı gibi...Gördüğünüz

bedene kafandaki insanı yerleştirdin adı aşk oldu. Bu adam emın ol senın düşündünden çok başka

biriydi.

Baksana o internet ilişkisi olduğu için önemsememiş, seni yalan sözlerle hep kandırmış dilerimki
Allahtan senin iyleşmesini ve sağlıklı yaşamanı...

Baksana o internet ilişkisi olduğu için önemsememiş, seni yalan sözlerle hep kandırmış dilerimki
Allahtan senin iyleşmesini ve sağlıklı yaşamanı...

Öncelikle özür dilerim. Sınav dönemim olduğu için giremedim foruma, kusura bakma geç kaldım cevap vermekte.

Artık kaç yalan attı, kaç kez aldatıldım onu Allah bilir ama ilgilenmiyorum da. Allah'a yakın benden uzak olsun. Her geçen gün de hem bu anlamda hem de başka anlamlarda daha da iyiye gidiyorum şükür. Çok teşekkürler yorumun için, her şey gönlünce olsun.

Mesajın gözümden kaçmış arada, affedersin. :26:

Haklısın, mutluysak içimize siniyorsa yaşamak gerek, olmuyorsa da sünger çekmek dediğin gibi. Senin ve arkadaşların da dediği gibi göz görmeyince gönül abarttı durumu olmuştu benimkisi. Ama şuan her şey yolunda çok şükür. Çok teşekkür ederim değerli yorumun için.

yazdıklarını okudum cnm Allah yardımcın olsun..umarım atlatırsın.kaldır başını bak etrafına hayat yaşamaya değecek kadar güzel inan.sevgiye ve aşka kollarını kapalı tutma.sonra kendinden başka sarılacak birini bulamazsın....dua et bol bol dua et cnm..

Amin, cümlemizin inşallah. İlk zamanlar çok daha kötüydüm, olanların farkına varıp en son yüzleşmeye başladıktan sonra çok şükür çok daha iyi oldum. Bu süreçte aslında çok fazla kişiyle çıktım vs ama bu da insanı yaralıyor tabii her seferinde, yaşanmışlıklar vs.ler, bir kız için hoş şeyler değildi bunlar bana göre. Ama yüzleşmem gerektiğini anladıktan sonra olaylara bakış açım tamamen değişti, her şey çok daha güzel gidiyor çok şükür. Hayırlısı diledim, kendimi açmaya çalışıyorum ve açıyorum da yavaş yavaş şükür. Çok çok teşekkürler desteğin ve yorumun için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…