14 yaşındayım çok fazla kiloluyum nasıl kilo verebilirim

Abur cubur yeme hazır içecek içme şimdilik kendi İmkanlarınla hareketi arttır karantina hayatı bitince de basket gibi bir sporu yapabilirsin ve diyatisgen desteği alabilirsin. Çünkü kilo problemin hastalık sebebi ile. Sağlıklı beslen gerisi gelir.

Test yapmadan bıraktım bide doktorum bana 4 yaşındayken vermişti ve bana yemekten sonra iç demişti fakat aslında yemekten 1 saat önce içmeliymişim. Bende 3 yıl önce yemekten önce içtim biraz toparladım ama yine çok kilo alıyorum
Canım yıllardır triodi hastasıyım. Kahvaltıdan yarım saat önce iç. Aç karnına yani. Biraz dikkat edersen kilo verirsin.

Merhaba :) öncelikle ilacını bırakma konusunu doktora gidip düzenli tahlil sonucunda bırakmalısın 14 yaşımı geçtim bıraktım diyemezsin? Ama su sıralar hastaneye gitmeni onermem fakat bu kotu gunler gectiginde muhakkak diyetisyene git cunku su an en önemli gelisme dönemindesin yanlis beslenme boyunun uzamamasına yada vucudunun baska tepkiler vermesine sebep olur o yuzden öncelikle sakın ama sakın şok diyet yapma yani 1200 kalorinin altındaki diyetleri yapma elma diyeti sirke diyeti su bu diyeti gibi ismi olan saçma diyetleri uygulama . Sağlıklı beslen ve en en önemlisi spor yap . Evde yapılabilecek harika sporlar var mesela zumba yada leslie yapabilirsin sebze bol tüket ekmek miktari senin yaşına kilona hareket durumuna göre yorumlanır fakat her öğün 1 er dilim ideal olur sebze yemeğinin yanına, aralarda 1 porsiyon meyve akşam da yoğur süt grubu tüketebilirsin . Ve diğer önemli şey paketli hicbir gıdayı tüketme bir süre vücuduna izin ver troidin işleyişini bozuyor malesef paketli şekerli gıdalar . Light su bu biskuvilere de kanma onlarda glikoz şurubu var aynı şekilde sağlıksız light olması birşey ifade etmiyor yani . Bana güven isim bununla alakalı aynı zamanda troid hastasiyim :) ama ilacını ihmal etme bu süreçte birde su muhakkak 2 2.5 litre iç günlük . Kafaya takma bolca kitap oku :)

Büyüme çağındasın daha ne diyeti.
Çok fazla fast food yeme, paketli gıda tüketme, spor yap yeter.

Kilon fazla değil canım, tabi bi 10 kilo verirsen cok daha sağlıklı olursun. Buarada ilacini doktora danışmadan bırakma. Yukarıda yazmışsın boğazımı tutamıyorum diye hah iste onu yaparsan cok cabuk kilo verebilirsin 😊

daha gencsin hormonlarin yeni yeni hareketleniyor boyle donemlerde kilo alabilirsin verebilirsin
dr kontrolu olmadan diyet falan yapma
kilona orantili bir sure sonra boyunda tekrar uzar.
dr la gorusmeden bu yasta diyet falan yapma.
regli oldunuz mu?

kız ben seni yerim liseye geçiş heyecanı falan😂 canım kesinlikle şekeri azalt, canın tatlı çektikçe kayısı yiyebilirsin. her gün mutlaka egzersiz yap, youtubeda videolar var ya da indirebileceğin uygulamalar var. yemekten sonra bitki çayları içebilirsin. bol bol su iç, hatta yanında suyunu taşıyabilirsin unutmamak için. boyuna göre çok bi kilon da yok o güzel canını üzme😊

Benim de tiroid hastalığım var. Eğer bu hastalık varsa insan kilo vermesi için normal bir insandan daha çok çaba göstermesi gerek.

Ben 33 kilo verdim. Hiç bir şekilde profesyonel yardım almadım. Sadece günde 45 dakika yürüdüm ve yediklerime dikkat ettim. Asla diyet yapmadım! Sadece sağlıklı beslendim.

Şöyle:
- Karbonhidratı yüksek olan gıdalardan uzak durdum. Mesela çikolata, şeker, pirinç pilav, patates, ekmek, makarna vs.
- karnımı şişiren şeylerden uzak durdum. Süt ve süt ürünleri yemedim, peynir gibi.
- bol bol su içtim.
- sabah kahvaltısını klasik Türk kahvaltısı gibi yapmadım. Sabahları yoğurt, muz gibi şeyler yerdim.
- öğlenleri 2-3 yumurta yerdim. Akşamları yukarıda belirttiğim şeyler hariç herşeyi yerdim.
- canım arada bir kaçamak yapmak istediğinide ya hurma yada bşr avuç badem veya ceviz yerdim.

İlklerde zor geliyor ama alışıyorsun. Ben gayret ettim ve 58 kilo ya indim. 1,5 yıldır bu kilomu koruyorum.

Liseye baslayacagim diye hirs yapip verirsin sen kilolari bana gore fazla olarak 5 6 kilon var. Hazir herkes evdeyken leslie videolari yap her gun sabah aksam yatim saat ve antreman yap uygulamalar indirip yediklerinede dikkat et abur cuburu kes garanti olarak iki ayda verirsin bu kiloyu :)

Kilo vermen önemli değil verdikten sonra vücudunun sarkmaması önemli sakın ama sakın yemek yememezlik yaoma.Karbonhidratta alacaksin yağda alacaksin.Yeri gelince tatlida ye. Cok kati diyetler uzun vadede ise yaramaz. Sağlıklı kilo vermenin tek yolu harcadigin kalori>aldığın kalori. Kendi vücut ağırlığınla spor yap google play storeda programlar var. Porsiyonlarini kücültmek yerine yediklerini değistir.. Sekersiz çay icemiyorsun yesil cay ic nescafe tüketiyorsan sekersiz sütlü türk kahvesi iç. Beyaz ekmek yerine tam tahilli ekmek ye. Pirinc yerine bulgur ye.Portakal suyu yülsek oranda seker icerir portakilin kendisini ye. Cikolata yemek yerine yulafli kakao toplari yap kendine. Yulafli mozaik pasta falan yap. Kuruyemiş tüket gibi. Ama sakın öyle sačma internet diyetlerine itibar etme. Bi diyetisyene git

Merhaba ben 14 yaşındayım tiroid hastasıyım tiroid ilaçlarımı düzenli şekilde içtim ve doktorum 14 yaşından sonra bırakabilir diyordu bıraktım fakat 65 kiloyum normalde kontrole gidicektim fakat bu çıkan virüsten dolayı gidemedim sizce nasıl zayıflamalıyım hiç kilo veremiyorum önerileriniz nelerdir?
Karatay diyeti hem saglıklı ve etkılı

daha gencsin hormonlarin yeni yeni hareketleniyor boyle donemlerde kilo alabilirsin verebilirsin
dr kontrolu olmadan diyet falan yapma
kilona orantili bir sure sonra boyunda tekrar uzar.
dr la gorusmeden bu yasta diyet falan yapma.
regli oldunuz mu?
Hayır olmadım

Ben dogru olduguna inaniyorum
Diyette sacma sapan kurler yok
Sadece seker yok
Ayrica tiroid hastasiymis belki hormonlari normale donebilir
Artik polikistik over bile karatayla cozuluyor
Hanımefendi neden bilip bilmeden konuşuyorsunuz polikistik overla diyet ne alaka ? Yanlış yönlendirmeyin insanları. Seker hastaligi gibi seyler icin kilo kontrolü acısından diyet yapın denir. 10 kg vermek isteyen biriyle 5 kg vermek isteyenin almasi gereken kalori ayni olmaz. O diyet genel hatlariyla yazılmış.

Benim de tiroid hastalığım var. Eğer bu hastalık varsa insan kilo vermesi için normal bir insandan daha çok çaba göstermesi gerek.

Ben 33 kilo verdim. Hiç bir şekilde profesyonel yardım almadım. Sadece günde 45 dakika yürüdüm ve yediklerime dikkat ettim. Asla diyet yapmadım! Sadece sağlıklı beslendim.

Şöyle:
- Karbonhidratı yüksek olan gıdalardan uzak durdum. Mesela çikolata, şeker, pirinç pilav, patates, ekmek, makarna vs.
- karnımı şişiren şeylerden uzak durdum. Süt ve süt ürünleri yemedim, peynir gibi.
- bol bol su içtim.
- sabah kahvaltısını klasik Türk kahvaltısı gibi yapmadım. Sabahları yoğurt, muz gibi şeyler yerdim.
- öğlenleri 2-3 yumurta yerdim. Akşamları yukarıda belirttiğim şeyler hariç herşeyi yerdim.
- canım arada bir kaçamak yapmak istediğinide ya hurma yada bşr avuç badem veya ceviz yerdim.

İlklerde zor geliyor ama alışıyorsun. Ben gayret ettim ve 58 kilo ya indim. 1,5 yıldır bu kilomu koruyorum.
Tebrik edeem sizi. Çok güzel vermşsnz. Bayadr d iyet mısundaym ama bir verip bir alyrm. Troit hastasym. Yaklaşk 15 kilo verdm ama uzun vadede hala vermwm gereken var.

Hanımefendi neden bilip bilmeden konuşuyorsunuz polikistik overla diyet ne alaka ? Yanlış yönlendirmeyin insanları. Seker hastaligi gibi seyler icin kilo kontrolü acısından diyet yapın denir. 10 kg vermek isteyen biriyle 5 kg vermek isteyenin almasi gereken kalori ayni olmaz. O diyet genel hatlariyla yazılmış.
Kalori hesabi artik eskide kaldi canim
Karatay diyeti ile butun gun yediklerimin kalorisini hesaplarsam zaten obez olmus olurum ama degilim kilo vermeye devam ediyim ben en iyisi
Ayrica sekeri duzelttigi gibi tiroidi ve polikistik overida duzeltiyo demek istemistim ben

X