13. Yarışma Duyurusu : ''Tarihi Eserler Temalı'' Foto Yarışması

UzmaN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
5.078
11
Merhaba sevgili arkadaşlar:))

Foto yarışmamıza hiç ara vermeden bir yenisi eklemek istedik:)

13. Yarışmamızın kategorisi ''Tarihi Eserler Temalı'' foto yarışması...

1* Fotolar kesinlikle kendi çekimleriniz olmalı,netten alıntı fotolarla aday olan üyelerimiz diskalifiye edilecektir..

2* Fotolarda tema ''Tarihi Eserler'' dir..Tarihi ve turistik özellik taşıyan,cami,kervansaray,kümmet,konaklar,evler,çeşmeler,kiliseler,anfiler, vs. vs. eserlerdir..

3* Çekeceğiniz fotolar daha önce Kadınlar Kulübü; ''Adım Adım Türkiye'' yada ''Fotoğraf'' başlıklarında yayınlanmamış olmalı..Yarışmaya özel fotolar çekmenizi rica ediyorum lütfen..

4* Çektiğiniz fotoları aşağıda vereceğim adrese gönderirken,o eser hakkında kısa bilgiler de istiyorum..Çok uzun olmayan,bir kaç parağraftan oluşmuş bilgiler..

Örneğin; ''Kız Kulesi'ni'' fotonuz da tema olarak kullanmışsanız,ne zaman yapıldığı,kim tarafından yapıldığı,varsa masalsı,mitolojik hikayesini,yapılış sebebini foto ile gönderilmesi gibi..

5* Adaylar adrese fotoları gönderirken her zaman ki gibi nicklerini(rumuzlarını) belirtmeyi unutmasınlar lütfen..Bir aday, bir adet foto ile katılabilecektir..

Tema : Tarihi Eser
Başvuru Başlangıcı : 4 Haziran 2008
Başvuru Bitişi : 14 Haziran 2008
Renkli
Ebat : 800x600 pix. (ölçülendirmede sorun yaşarsanız yardımcı olabiliriz.) Lütefn cep telefonu ile foto çekmemeye çalışınız,foruma eklerken boyutunda sorunlar yaşıyoruz ve foto istenilen görüntüde sergilenemiyor..

Başvurularınızı yarisma@kadinlarkulubu.com adresine yollayabilirsiniz.

Herkese bol şans dilerim ... :enbuyukkk:

Son düzenleme:
Tam bana göre bir yarışma.Ayağımın tozu ile ftğ. mı göndereyim .:)) Bilseydim içinde bizim olmadığımız ftğ.lar çekerdim bol bol.:)) Peki ,gittiğimiz tarihi yerden sadece bir ftğ.mı göndermemiz gerekiyor?

Katılacak herkese şimdiden başarılar dilerim.a.s.

Şule'm sana da helal olsun valla, bebeşin annesinin kollarına gelmeyi istiyor, sen durmadan çalışıyorsun. Kızın kesin bilgisayar kurdu olacak annesinin karnın da kimbilir neler öğrenmiştir...
:emir_bebek:Şeniz

Tam bana göre bir yarışma.Ayağımın tozu ile ftğ. mı göndereyim .:)) Bilseydim içinde bizim olmadığımız ftğ.lar çekerdim bol bol.:)) Peki ,gittiğimiz tarihi yerden sadece bir ftğ.mı göndermemiz gerekiyor?

Evet yarışmaya tek foto ile katılabileceksiniz..yerimseniben

şulecim yine güzel ve eğlenceli bir yarışma olacağa benziyor:teytey:
yalnız aklıma bir soru takıldı? yarışmaya gönderilecek fotonun türkiye sınırları içersinde mi çekilmiş olması gerekiyor canım?

Şuleciğim aynı hızla devam ediyorsun ya,tebrik ederim seni...Kolay gelsin...:KK66:

şulecim yine güzel ve eğlenceli bir yarışma olacağa benziyor:teytey:
yalnız aklıma bir soru takıldı? yarışmaya gönderilecek fotonun türkiye sınırları içersinde mi çekilmiş olması gerekiyor canım?

Elbette ki hayır:)))Tarihi eserler sadece bizim ülkemizde değil,her ülkede mevcut..Sadece yurdumuzdan olacak gibi bir sınırlama yok talin'ciğim..

Tema: Tarihi Eser..
İster yurt içi,ister yurt dışı..

Ben de isterim katılmayı ama tarihi eser yok bulunduğum yerde..Belediyenin yaptırdığı hamam var sadecejeyyar

şule'm süper ya... tarihin içinde yaşıyorum...tam benlik.... fikrinize sağlık:))

Şulem emeklerine sağlık.Hadi kolay gelsin herkese..Bebişinide benim için öp!....

konu cok güzel oldu.seviyorum fotograf çekmeyi. iş fotografı seçmeye kaldı, ne yollasam acaba şindik :uhm::sm_confused:

Adaylar çalışmalarını verdiğim adrese yarisma@kadinlarkulubu.com gönderdikten sonra,lütfen bu başlık altında,adrese ulaşıp ulaşmadığını teyit etsinler..

Fotoları adrese göndermek için aşağıda verdiğim linkten yardım alınız lütfen..

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?p=1126174#post1126174

Ola ki onda da başarızı oldunuz,bana özel mesaj yolu ile yarışmaya dair fotolarınızı gönderebilirsiniz..Lütfen nicklerinizi belirtmeyi unutmayınız..Nick(rumuz,BerŞule gibi) belirtmeyen adayları yarışmaya dahil etmeyeceğiz..

Bir aday,bir foto ve fotosu çekilen tarihi eser hakkında kısa bilgi..Fotolar daha önce KK'da yayınlanmamış olmalı..Bu ayrıntıları tekrar hatırlatayım dedim..

berşule'cim gönderdim ulaştı mı??

Hayır dhilek'ciğim:KK43: Foton adrese ulaşmamış..Tekrar dene ve teyit et lütfen..Daha da olmadı,kk dan özel mesaj yolu ile bana ulaştırabilirsin..
Acele etme elime geçinceye kadar her yolu deneriz..yerimseniben

Son düzenleme:
tekrar gönderdm , şulecim haber vereyim dedim. birde daha sonra zamanım olmayacak onun için acele ettim. sevgiler:))

bir de berşulecim, resim konuya uygun mu? atrihi eser deniliyor ma sonradan yapıldığı için o kategoriye giriyor mu? uygun olmazsa başka bir yer için fikrim var:))

Çok güzel bir tema seçmişsiniz, kutlarım canım.

Bu sayede insanlar gidip yerinde göremedikleri, hatta varlığından bile haberdar olmadıkları tarihsel değerleri tanıyabilirler.

Ülkemiz bu alanda o kadar zengin ki fotoğrafı çekilecek bir tarih aramak zorunda kalmayacak kimse.

Herkese kolay gelsin diyorum ve başarılar diliyorum...

çok güzel bir konu seçimi her zamanki gibi. umarım bu sefer katılabilirim.
her seferinde bir terslik oluyor nedense
herkeze bol şanslar arkadaşlar

X