Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

notebook u kucağıma aldım oturdum yarım saatten fazla oyun oynadım. şarjı bitti yarımdı zaten, ben yine de yapamadım. çok trajikomik ben tuvalet konusunda sıkıntı çeken biri değildim aslında. :KK37:

zeytin yağııııııııı deneee pişaman olmayacaksın:)))

kızlar bu hafta bana kim ceza verecek bilmiyorum ebru gelince söyler ama ben spor cezası verilecekse yürüyüş talep ediyorum; çünkü pazar gecesi yurda dönücem ve leslie tarzı bir şeyler yapamam. odaya giren çıkan belli olmuyor. rahat edemem. açık havada yürüyüş verirseniz ders başlamadan önce 1.5 saat civarı yürürüm dışarda sonra derse giderim. :KK34:

teşekkür ederim. :KK34: yok mu başka ceza kızlar? :KK1: ama kaç kişi verecek bi düzenlense ya. funda ya da burcu ayarlayabilir misiniz? nurla bana paylaştırın kilo verenleri. :KK52:

Sinirlerim bozuldu ya başladığımdan beri 1 kg. ın altında kilo vermeyen birisi olarak artıda çıktım. :KK53: bu haftaki hedefim 71.2. hiç bu kadar hırs yapmamıştım. 2 kg vericem inşallah. :KK12:

özlemcim günlük en az 45 dk açık hava yürüyüşü diyelim o zaman sana:)

Huu kizlar aclik sekerim 112 cikmis normalmi?

Gittigim doktor bugun yok Internettn baktim sonuclara cnm.Max 110 diyo.
7-8 ay once saglik ocaginda 110 cikmisti.
:-/ bilemedim seker hastasi adayiyim yani.
Doktorda tuhaf geldi bana.
Insulin direncinden bahsettim,daha once doktor boyle boyle demisti dedim anlamadi.

Bisey cikmazsa diyetisyene yollarim dedi.
O diyetisyenlerde fotokopi verip yollio.

canım bi dahiliye doktoruna gitsen nasıl olur özel hastane üniversite hastanesi devlet hastanesi falan?

Merhaba.Benim adım Hilal. 30 yaşındayım doktorum. 6 Şubatta 84.7kg ile diyetisyene giderek diyete başladım.Şu anda kilom 79.2. boyum 1.62. hedef kilom 60kg. Diyet yaparken zorlanacağımı düşünmüyorum da beni tek zorlayan spor yapmak :KK43: diyetisyenim her gün 30dk yürüyüş yap dedi ama yapmamak için her zaman bir bahane buluyorum ne yazık ki :KK43:

hoşgeldin :)))) ben havva 25 yaşındayım diş hekimliği okuyorum burası kesinlikle devamlılık sağlıyor bırakmazsan 3. haftada takıma alınırsın hırs yapıyorsun bunu yersem nasıl yazarım diye kendine dur diyorsun

zeytin yağııııııııı deneee pişaman olmayacaksın:)))

özlemcim günlük en az 45 dk açık hava yürüyüşü diyelim o zaman sana:)

canım iyi hoş da pazartesiden itibaren yurttayım artık. evde olsam zeytinyağı kullanırım da, orda yemekleri ben yapmıyorum ki. ne yağı kullandıklarını da bilmiyorum. :KK50:

özlem de 1 saat yürüyüş demişti. o zaman ben sizi yürüyüş verdiniz olarak kabul ediyorum. :KK34:

bennnn teyze olduuummmmmmmmmm

ayyy hayırlı olsun bebişde hoşgelmiş sefalar getirmiş analı babalı büyür inşallahh

Dene diyetisyende bana önermişti. Kandaki şeker oranını dengeler tarçın.

denicem canım mutlaka:))

Ben dah takıma dahil olmadım sanırım ama yine de yazayım.

Geçen hafta: 73,6
Bu hafta :71,6
Fark :2
Oran :2,7 ama doğrumu hesapladım bu oranı bilmiyorum.

yaz yaz her hafta yaz 3. haftada alındım bende 2 haftam bu takımdaki

olsun beklerim 3 hafta. :KK34:

Tam olarak ne zamandı hatırlamıyorum ama bu hafta idi.

Bor:165
Kilo:73,6
hedef kilo:58

Ölçülerimi de bir ara yazacağım inşallah.:KK1:

bu gün yaz bu gün 4 kişi falan var sanırım ölçüm yapacak olan sende bize katıl:))

Dünkü listemi yazayım,

9
2 ince dilim tam buğday ekmeği
2 kibrit kutusu kadar peynir
5 zeytin
2 domates

11
1 bardak ayran
1 elma

14
5 yk pırasa (susuz)
yarım kase çorba
2 ince dilim tam buğday ekmeği

16
1 bardak ayran
1 elma

19
4 tost makinesinde pişmiş köfte
yarım kase çorba
1 ince dilim tam buğday ekmeği

21
1 kase az şekerli ve bulgurlu sütlaç

3 lt su
160 kalorilik 28 dakikalık yürüyüş. Makinam 28. dakikada arza yaptı da :KK1:

afiyet olsun canım:))

Hoşgeldin canım,benim adım özlem 25 yaşındayım bekarım şuan çalışmıyorum.72 kilodayken buraya başladım bugün itibariyle 61.1 kiloyum :)) eminim ki sende çok çok güzel kilolar verip hedefine ulaşıcaksın.

Allah söyletti canım az kaldı senin mezun olacaksın inşallah:))

Yok cnm niçin yalnış anlayayım. Sen kötü birşey demedin ki. Üstelik eğer dediğin gibi folik asit eksiliğinden oluyorsa bu, benim acilen folik asit takviyesi yapmam lazım zira hamile kalmak için folik asit lazım vucuda. Bak bişey daha öğrendim. Belkide bundan dolayı geç hamile kalabiliyorum ben. Valla saol bunu bilmem iyi oldu. Hemen başlıyayım.

canım doktoruna sorup başlasan hamilelik öncesi 3 4 ay öncesinde başlanıyor diye biliyorum folik aside

Bir yerde dinlemiştim uzun süre diyet yapıp bozan tekrar diyete giren insanların kilo verimi ve metobolizması yavaşlıyormuş. Birde vucudun bir kiloda direnç noktası varmış. Bu kiloya gelince (muhtemelen ilk verdiğin 2 haftadan sonra) vucut kilo vermemek için direnir kendini korumaya alırmış. Bu noktada şok diyetle vucudu şaşırtmak o direnci kırmak gerekir dendi. Bende 2 yıl önce bir arkadaşın diyet listesini uygulamıştım yalnış olmasın 3. mü 4. mü hafta da şok diyet yazmış doktor. Umarım benim ki yazmaz.:18::18::18::18::18: çünkü o zamanda yapamamıştım o şok diyeti. Kendimden geçmişim. :KK1::KK1::KK1::KK1:
Gelçi şimdiden yemeği azar azar azaltmaya sporuda arttırmaya başladı. Sanırım yapacak..:18::18::18::18:

benim öyle olmuştu 89a düşmüştüm 1 2 yıl önce sonra birden ne varsa aldım 3 hanelileri gördüm:KK17::KK17:

Bugunku menum

8:30
2 kesme seker

10:00
1 yk peynir
1 yk pekmez tahin karısımı
3 zeytin
2 dilim cavdar ekmegi
2 cay

14:00
1 tabaktan az mercimek corbası
2 dilim tambugday ekmegi

15:00
1 salatalık

18:30
Izgara tavuk
Salata
2 bardak ayran
2 dilim cavdar ekmegi

3 litre su
2 sade turk kahvesi
2 yesil cay

Spor
40dk yuruyus(20+20 hstane gidis gelis)

Kızlar kan alınırken cok ugrastilar,beceremediler.
Ter basti,kendimden gectim,bayilacaktim nerdeyse. Kesme Seker koydular agzima.

Son düzenleme:
kızlar baya günaha girdim bugün komsu çağırdı gözleme yapmış yedim o yüzden akşamı geçiştircem bakalım yoğurtla filan :KK50:

ahh burcumm ahh korumaya geçince bizde senin gibi mi olcezzz:p ayy kıskanıom ha seni:nazar::nazar: maşşallah da diyeyim nazar değmesin koruma proğramı diyetten daha kolay sanırım

:nazar::nazar: afiyet olsun cnmmm

teşekkürler..

sabah(8.30)

1,5 dilim tam buğday ekmeği
biraz beyaz peynir
3 zeytin
2 ince dilim salam
yağsız 1 yumurtadan omlet
çok az acuka
domates salaltalık
yeşil çay

öğle(12.30)

2 yk yulaf
biraz kuru meyve
10 çiğ badem
yarım bardak yarım yağlı süt

akşam(17.30)

1 porsiyon portakallı kereviz
2 yk yoğurt
çok az pancar turşusu

biraz önce 1 kupa sade kahve ve malesef dayanamadım 1 tane kinder chocolate:KK17: kendimi kınıyorum:KK19:

2 litre su
bugün yüzmeye gidiyodum ama regl olduğum için gidemedim yürüyüşte yapamadım

çikolata verdiğin kilonun kutlaması niyetine gibi geldi bana afiyet olsun canım

aynen canım mesela ortalaman 0.426 çıktı biz bunu yuvarlayıp 0.43 dioruz

anladım anladımm:))

Bugün menüm

11
1kase nesfit ve süt

17
Yarim izgara tavuk veya pilic bilmiorum tam :KK70:
1tane pita ekmegi (ince arap ekmegi)

Simdi canim badem istio belki yerim 1avuc saat suan 18:40

Disardaydim suyum cok az oldu cogalticam Ve yesil cay icicem 2bardak

Bol hareket ama hava iyi dgldi yürüyüse gidemedim

Belki ilerleyen saatlerde yorgunlugum gecerse leslie ablamizla yürürük

canım imkanın varsa bi diyetisyene gidip trioid olduğunu söylesen ve ona göre bi menü alsan devam etmesen de o listeye uysan zaten ilk gittiğinde anlatır sana herşeyi yemen gerekeni yememen gerekeni

Afiyet olsn cnm.cok iyi gidiyorsun.:nazar:

teşekkürlerr:)

canım iyi hoş da pazartesiden itibaren yurttayım artık. evde olsam zeytinyağı kullanırım da, orda yemekleri ben yapmıyorum ki. ne yağı kullandıklarını da bilmiyorum. :KK50:

özlem de 1 saat yürüyüş demişti. o zaman ben sizi yürüyüş verdiniz olarak kabul ediyorum. :KK34:

canım ben yurtta kalırken salatalık malzeme alıyordum evden de zeytin yağı getiriyordum akşam yemeklerinin yanında salata yapıyordum yapma imkanın varsa sen de denesen olur mu?

Cnm zaten devlete gittim.
2 yil once gittigim ozel hastaneydi cnm.yakinlarda universite hastanesi yok.2-3 saat mesafede.
Ya bide internette 4 yil onceki sonucu gordum 92 bugunku 112.:-/

doktorun sana açıklama yapmadı mı sonuçlarına bakaıp?

Bugunku menum

2 kesme seker

1 yk peynir
3 zeytin
2 dilim cavdar ekmegi
2 cay

2 dilim tambugday ekmegi

1 salatalık

Izgara tavuk
Salata
2 bardak ayran
2 dilim cavdar ekmegi

3 litre su
2 sade turk kahvesi
2 yesil cay

Spor

geçmiş olsun canım ekmek birazcık fazla olmuş sanki ama onun dışında menün iyi:nazar::KK9:

oyyy ne zormuş ya dün okuyamamıştım geçmişi boğazım fena olmuştu bu gün hepsini okumaya çalıştım elimden geldiğince:KK55::KK55::KK55:

Havvacim kacinci siniftasin?
Bugun dr yokmus cnm.pazartesi gidicem artik.insulin direncinden bahsettim dun anlamadi.
o mu tuhaf bizmi anlamadim.:KK52:
Ne bilim tedirgin oldum..
4 yilda 20 sayi artmissa.ilerde nasil olur acaba?

Sabah 7:30
Aç karna 1 bardak su
1.5 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
Az krem peynir 3 zeytin 1 domates
Çubuk tarçın ilaveli limonlu yeşil çay

Ara 11:00
1 kutu süt

Öğlen 12:45
1 su bardağı haşlanmış kepek makarna

Ara 5-6 çiğ badem ve bir okadarda antep fıstığı

Akşam 18:30
1 tabak kereviz ve 1,5 dilim ekmek

Ara
Türk kahvesi

Bol su ve çok hareketli yorucu bigün

Sabah (11:45)
Sahanda yumurta
3 siyah zeytin
1 dilim kızarmış hellim peyniri
1 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
Yarım domates
1 bardak çay

Öğle (15:20)
1 kase nesfit + süt

Akşam (20:00)
Tavuk sote
1 dilim tam buğday ekmeği
Yoğurt
1 bardak çay

1 saat açık havada yürüyüş
2.5 litre su

Kızlar kek yedim bi de ben.

Bugunku menum

2 kesme seker

1 yk peynir
3 zeytin
2 dilim cavdar ekmegi
2 cay

2 dilim tambugday ekmegi

1 salatalık

Izgara tavuk
Salata
2 bardak ayran
2 dilim cavdar ekmegi

3 litre su
2 sade turk kahvesi
2 yesil cay

Spor

Ayy canim gecmis olsun.

Bu arada menün güzel ama 6dilim ekmek toplamda cok fazla, 3dilum olsun inan zorlugunu görmezsin. Yemek yerken ufacik lokmalar kir eknekten öyle ye inan bana bazen 1dilumi bile bitiremiosun o sekilde tabagin bitmis oluyor cünkü :KK70:

ahh burcumm ahh korumaya geçince bizde senin gibi mi olcezzz:p ayy kıskanıom ha seni:nazar::nazar: maşşallah da diyeyim nazar değmesin koruma proğramı diyetten daha kolay sanırım

teşekkürler..

çikolata verdiğin kilonun kutlaması niyetine gibi geldi bana afiyet olsun canım

anladım anladımm:))

canım imkanın varsa bi diyetisyene gidip trioid olduğunu söylesen ve ona göre bi menü alsan devam etmesen de o listeye uysan zaten ilk gittiğinde anlatır sana herşeyi yemen gerekeni yememen gerekeni

teşekkürlerr:)

canım ben yurtta kalırken salatalık malzeme alıyordum evden de zeytin yağı getiriyordum akşam yemeklerinin yanında salata yapıyordum yapma imkanın varsa sen de denesen olur mu?

doktorun sana açıklama yapmadı mı sonuçlarına bakaıp?

geçmiş olsun canım ekmek birazcık fazla olmuş sanki ama onun dışında menün iyi:nazar::KK9:

Acik söylemek gerekirse diyetisenler burada cok pahali. Devlet doktorlarindada hrpsinde beslenme piramidi var onu veriolar ki bizim bildiginizbseylet. Benim doktorum bana bol balik ye dedi hap senin hormonlarini düzenleyecek beslenmeyle cok fazla sey degistiremezsin demisti.
Diyetisyen benim aklima gelio ama cok oahali ve gidenlet pek memnun dgl cünkü türk yemeklerini bilmedikleri icin alman yemeklerini baz alarak konusuyorlar :KK70:

Kizlar benim cezam sunlar mi?

günde 2bardak yesil cay

Ve

3ögün 2 ara ögün

Atladigim bisey varmi malum gecmisi okusamda telden girdigim icin karisiyor ben ben farketmiyorum her sayfada sirf 16 yazdigi icin

hoşgeldin :)))) ben havva 25 yaşındayım diş hekimliği okuyorum burası kesinlikle devamlılık sağlıyor bırakmazsan 3. haftada takıma alınırsın hırs yapıyorsun bunu yersem nasıl yazarım diye kendine dur diyorsun

Hoşbulduk tanıştığıma memnun oldum havva :)) İnşallah devamlılık sağlarım da takıma alınırım ben de :) ben diyeti eşimle birlikte yapıyorum o yüzden bazen tatlıları görünce şeytan dürtse de birbirimizi engelliyoruz :) bir de şimdi burası var daha sıkı tutucam artık işi inşallah :)

Benim bugünkü menüm
Sabah: 1 haşlanmış yumurta
3 zeytin
Yeşillik
2 dilim ekmek
1 fincan bitki çayı

Ara: 1 kivi

Öğle: 6 kaşık pırasa
Yarım kase yoğurt
2 dilim ekmek

Akşam: el büyüklüğünde balık
Yeşil mercimek çorbası