Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

uyanıca
ilacımı suyumu içtim

kahvaltı 11:00
3 velibak
1çeri domates
bir parça peynir
2 dal dere otu
1 yumurta
1 kupa beyaz çay

ara öğün 15:00
4 tane kuru kayısı

17:00
1 bardak portakal suyu

akşam 18:50
2.5 kepçe ıspanak
3 4kaşık yoğurt

çok su içemedim geç kalktım bu gün geç kalktığım için öğlende yemek yiyemedim acıkmadım

havvacım hani o velibakları yemiyoduk hemde 3 tane:KK20: cıss onlar cıss. portakal suyu hazır mı onlar çok şekerli ve diyet için hiç uygun değil

Sabah (11:30)
1 haşlanmış yumurta
Biraz çemen
5-6 lokma ekmek

13:30 civarı
1 bardak çay

Öğle (14:30 civarları)
Tavuk dönerin içi (ekmek, patates kızartması yok.
tabağa döktüm, etini yedim (50 gr. kadar)
çok az da yeşilliğinden yedim.)

Bu arada 2 bardak çay, 1 bardak da kahve içtim.

Akşam (20:45)
Yarım kase nesfit + süt

2 litre su

güzel menü olmuş canım.afiyet olsun

Sabah 7:00
Ac karna 1 bardak su 2.5 dilim kızarmış ekmek krem peynir salça sürfüm ve az tahin prkmez ve çayy
Ara 10:30
1 küçük parça elmalı tart
Öğlen 12:30
1 kase kuru fasülye cacık ve 1 dilim ekmek
Ara
Türk kahvesi
Akşam 18:30
4 kaşık bılgur pilavı ve yanına 1 kase kuru fasülye
Ara
Bitki çayı
Bol su içiyorum lesliyle 3 mil yürüdüm

canım bu menü pek olmamış bence :KK43:( bir kaç gün iyi gidip bozuyosun canım artık bi düzene koyman lazım

Bugunku menum
08:00
5yk yulaf
2ceviz+2 kayısı+siyah kuru üzüm
Süt ve 1 cay kasıgi bal

10:30
1 yk muhammara
Yarim dilim ekmek

13:00
2 yk kadar fırınlanmıs sebze

14:30
1 lokma havuc
Yarım portakal

18:00
Bir kac lokma fırınlanmıs sebze
5yk yogurt
2-3 yk keten tohumu

Aralarda
400ml yesil cay
1 fincan rezene
1 turk kahve
1 cay

2 L su

:KK8:Spor:KK8:
15:00 2 saat 10 dakika sahilde bebek arabasıyla hızlı tempoda yürüyüş
Hafif bir menü afiyet olsun cnm
sabah(10.30)

1,5 dilim tam buğday ekmeği
1 yumurta
biraz peynir
4 zeytin
domates
salatalık
1 yk salça
1 tatlı kaşığı bal
2 ceviz
yeşil çay

öğle(14.30)

1 orta boy kerevizden yoğurtlu kereviz salatası(yağsız)
2 yk yulaf kepeği

akşam(17.30)

5 yk patlıcan musakka
(patlıcanları ızgara yaptım)
2 yk yoğurt

2 litre su
1 saat yürüyüş
Of harika bir menü tebrikler
Kızlar sporuma 30 dakika dans ekliyorum.aynı zamanda göbişime titresimli kemer taktım.:KK8:
Oo süpersin cnm dans iyi fikir
uyanıca
ilacımı suyumu içtim

kahvaltı 11:00
3 velibak
1çeri domates
bir parça peynir
2 dal dere otu
1 yumurta
1 kupa beyaz çay

ara öğün 15:00
4 tane kuru kayısı

17:00
1 bardak portakal suyu

akşam 18:50
2.5 kepçe ıspanak
3 4kaşık yoğurt

çok su içemedim geç kalktım bu gün geç kalktığım için öğlende yemek yiyemedim acıkmadım
Fena dgl afiyet olsun
Sabah (11:30)
1 haşlanmış yumurta
Biraz çemen
5-6 lokma ekmek

13:30 civarı
1 bardak çay

Öğle (14:30 civarları)
Tavuk dönerin içi (ekmek, patates kızartması yok.
tabağa döktüm, etini yedim (50 gr. kadar)
çok az da yeşilliğinden yedim.)

Bu arada 2 bardak çay, 1 bardak da kahve içtim.

Akşam (20:45)
Yarım kase nesfit + süt

2 litre su

teşekkür ederim. valla bütün gün dikkat etmeye çalıştım. tabağımdaki patatesleri arkadaşımın tabağına döktüm. :KK1:

afiyet olsun. menün güzel. şişkinliğinin nedeni bugün yediklerin değil bence. umarım yarına geçer. ama dün yediklerin de bugün yapmış olabilir şişkinlik. :KK34:

afiyet olsun. güzel. :KK34:

pardon bestecim. :) evet bugün daha bir hırslandım ben. gidecek bu kilolar. :KK12:

beste cumaya baya az kaldı. bulgur, kuru fasülye falan yememeye çalış yarından itibaren. şişkinlik ve gaz yapıyor gerçekten. :KK31:

Afiyet olsun havvacım. güzel menü. :nazar::KK9:
Menün cok hafif cnm dikkat etmişsin ...fasülye ve bulgur bugün de yiyeceğim mecburen
canım bu menü pek olmamış bence :KK43:( bir kaç gün iyi gidip bozuyosun canım artık bi düzene koyman lazım

Cnm haklısın da eski hali yok yine de dikkat etmeye çalışıyorum

Günaydın kızlar :KK16: Aklım sürekli sizde ama hiç fırsatım olmuyor. Yetişemiyorum artık hiç bir şeye. İş çok yoğun. Evde bebiş hastaydı şükürler olsun şuan çok iyi. Sizden uzak olmak bana da hiç yaramıyor ama gelemiyorum bir türlü. :KK14:

Gunaydın cnm hosgeldin.. Bebisin iyi olmasina sevindim.:KK16:
Ben hic degilim Ebru'cum ne oldu anlamadım.:KK43: +1.5 2 aXrasındayım.
Takimin ortalamasini etkilemek istemiyorum.napsam acaba? Az once kahvalti ettik.yarina kadar bisey yemesem mi acaba.:-/

Günaydın kızlar :KK16: Aklım sürekli sizde ama hiç fırsatım olmuyor. Yetişemiyorum artık hiç bir şeye. İş çok yoğun. Evde bebiş hastaydı şükürler olsun şuan çok iyi. Sizden uzak olmak bana da hiç yaramıyor ama gelemiyorum bir türlü. :KK14:

Ebrucum ya ben bu hafta baturdum resmen ya. Dün yediklerim hem mideni hem beni mahfetti. Pesinden leslieyle spir yaptim ama batti bi kere. Glrdgm kadariyla diger arkadaslarinda durumu gecen haftaki dgl. Insallah yibede güzel bir derece eseriz

kızlar merhaba nasılsınız :KK3: herkes artıdayım diyor ben cumadan beri tartılmadım.haftasonu yediklerimden sonra korkuyorum :KK43:(

günaydın kızlar gelemiyorum bnde geçmişi okuyorum ama çok yogunum okul staj kpss filan bu hafta bnde klo aldım sanırım çünkü iştahım tavan yapmış durumda bakalım yarın kaç çıkıcam :KK50:

günaydın kızlar kahvaltıyı kaçırdım. gece çok geç uyudum, sabah geç uyandım. öğleden devam edicem. :44:

Gunaydın cnm hosgeldin.. Bebisin iyi olmasina sevindim.:KK16:
Ben hic degilim Ebru'cum ne oldu anlamadım.:KK43: +1.5 2 aXrasındayım.
Takimin ortalamasini etkilemek istemiyorum.napsam acaba? Az once kahvalti ettik.yarina kadar bisey yemesem mi acaba.:-/
Neden böyle oldu acaba güzel kilo verdim diye bıraktın mı kendini? Geçen hafta çok güzeldi çünkü. Eğer yarın çok + görürsen bildirim yapma. Hiç olmazsa kilo verenlerin hakkını yememiş ol. Duruma göre bak listenin durumu kötüyse eğer ortalamamız %0.30 un altında olursa bildirim yaparsın. Olmazsa eğer yapmazsın. Duruma göre davranalım.

Ebrucum ya ben bu hafta baturdum resmen ya. Dün yediklerim hem mideni hem beni mahfetti. Pesinden leslieyle spir yaptim ama batti bi kere. Glrdgm kadariyla diger arkadaslarinda durumu gecen haftaki dgl. Insallah yibede güzel bir derece eseriz
Ne yedin ki dün? Kaçamak mı yaptın?

günaydın kızlar gelemiyorum bnde geçmişi okuyorum ama çok yogunum okul staj kpss filan bu hafta bnde klo aldım sanırım çünkü iştahım tavan yapmış durumda bakalım yarın kaç çıkıcam :KK50:
Günaydın Burcu sende hoş geldin. :KK16: Bakalım yarın neler olacak. Sanırım bu hafta herkesin durumu çok kötü. :KK52:

kızlar merhaba nasılsınız :KK3: herkes artıdayım diyor ben cumadan beri tartılmadım.haftasonu yediklerimden sonra korkuyorum :KK43:(
Merhaba Özlem hoş geldin :KK16: Kötü düşünme kötü olmasın. İnşallah yarın tartıda güzel sonuçlar görürsün.

Şimdi biraz geçmiş okuyayım ama alıntı yapmayacağım. Nasıl bir geçmişle karşılaşacağımı bilmediğim içinde korkuyorum. Umarım bitirebilirim. :KK52:

Geçmişe cevap vermeyeyim alıntı yapmayayım diyorum ama dayanamıyorum. İlla dürtüyor bişey bir bakmışım bir sürü alıntı yapmışım :KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK56::KK56::KK56::KK56:
uyanınca
B12 ve demir ilacımla büyük bir bardak su içtim

ara ( ilaçtan dolayı kahvaltı yapamıyorum)
1 kuru kayısı
1 fındık
yarım ceviz
2 3 tane beyaz leblebi

kahvaltı 9:30
1 dilim tam buğday
1 kk peynir
1 çeri domates
1 bardak portakal suyu

ara
1 fındık
2 3 beyaz leblebi
yarım ceviz
1 badem

öğlen 12:30
1 kaseden az domates çorba
1porsiyon kanarya kebabının sadece içini yedim
akdeniz salata

ara
yarım kuru kayısı
1 fındık
3 4 tane beyaz leblebi

akşam 17:30
1 tabak tarhana çorba
1 yk makarna
3 yk taze fasülye
brokoli salatası

2 litreden fazla su içmişimdir. 1 saate yakın yürüdüm..
Tatlım ismini bilmiyorum kusura bakma. Karşılaşamadık bir türlü seninle. Yoo hatırladım galiba ismini. Yanlışsa kusura bakma lütfen. Havva' ydı sanırım. Menün gayet güzel merak ettiğim şey diyetisyene mi gittin. Yoksa bu menüyü kendin mi oluşturdun?

Bugunku menum
Sabah 09:30
Yarım simit
1 yumurta
1 zeytin
Peynir
Domates ve cay

Ara 12:00
Sade kahve
3 tane minik lokum

Ögle 13:00
2 servis kasıgı kısır
Biraz domates,salatalîk,marul

17:30
Bir kac tane minik icli köfte
1 hamburger eti
1 lira buyuklugunde nugget
1 dilim cavdar ekmegi
Ayran

2 L su

Spor 15:30
1 saat 10 dakika sahilde bebek arabasıyla yürüyüş

Kızlar bugünkü menümden hic memnun degilim.:KK50:
Yarın bomba gibi gelicem.:KK16:
Özlem rezalet bir menü olmuş. Farkındasın biliyorum. Ama kendine gel lütfen.

ebrucum naptın sen hemen toparlanmlısın korumaya geçmelisinnn bak bn koruyorum ve vücudum sıkılaşıo diyeti bıraktıgımda aldıgım 40 beden pantolon yani yine 61 filandım biliosun şimdi bol geliyo

ben takıma alınmıcam mı:KK43:(:-)2::2::2::2::2::2::2::2::2:
Haklısın Burcu. İpin ucunu bırakınca gidiyor, bırakmamak lazım. Bedenim gayet güzel. Aldığım kilo genelde göbeğe gidiyor. Ayva gibi bir göbeğim vardı geçen hafta. Bakalım bu hafta tartı da nasıl bir sonuç alacağız. Geçen hafta ufaklığın hastalığı nedeniyle gidemedim spora. İnşallah bu hafta gideceğim. Hayırlısıyla başlasaydım spora süper olacaktı.

Ohümmmm ohümmmm biri funda birinci mi oldu dedi?:) tesekkurler arkadaslar ve ozellikle ebru az daha birakiyordum takimi umutsuzluga dusup bir kez daha kiymetini anladim buranin.bir kez daha 1.olmustum ama sonra civittim insallah bu sefer oyle olmaz:) takim bu hafta felaket iyiydi ya masallah Allahim esirgesin insallah hep boyle devam ederiz.
Sakın haaaa Funda umarım bırakmamışsındır kendini. Umarım bu haftada güzel bir sonuç alacaksın. Sabırsızlıkla bekliyorum yarın ki kilonu :KK34:

Bugün menüm

Betbat kizlar biliyotum ama davetlerden kaybakli.

11
Yarim kase nesfit ve süt

14
Sigara blregunin yarisi giibi kiymali börek
5tane cigköfte yumurtaliymis
Marul
3 yk kisir
1avuc kuruyemis

18
3 yk patates salatasi
2 kücük dilim su böregi
1 dilim pasta

Suyum cok az. Hareket coook.

Kizlar davetlerdeki yiyecekleri ancak kücük oordiyon yapmaya calisarak atlattim ancak bu kadar oldu
Menün çok kötü Nur. Hiç bir mazeret kabul etmiyorum. Bu şekilde beslenerek bir ileri iki geri yapıyorsun. Tut kendini biraz. Hatta diyet işi bitmeden davetlere gitmemeye çalış. Yoksa bu işin sonu gelmiyor. Emin ol diyet bittiği zaman yani korumaya geçtiğin zaman çok daha kötü olacak senin için. Şimdiden kendine dur demeyi öğren lütfen. :KK34:

Bugünkü menüm

09:00
1 dilim ekmek
2 hamburger eti

15:00
1 dilim ev yapımı pasta:26::KK17:

16:30
1 tabak peynirli makarna

Aralarda 2 sade türk kahvesi

2L su

Spor
30 dk dısarıda yürüyüş
Menün çok kötü olmuş Özlem. :KK47:

Dikkat dikkat dikkat!!!

Kızlar genel olarak şimdiye kadar okuduğum bütün menüler çok kötü. Hemen hemen herkesin menüsünde yenmemesi gereken yiyecekler var. Unutmayın ki burada yarışıyoruz. Karşılığını da zayıflayarak incelerek alıyoruz. Yani yediğiniz her lokmanın hesabı kendinize ait ve takım arkadaşlarınıza karşı bir sorumluluğunuz var. Son bir aydır düzenli takip edemiyorum takımı. Gerçekten çok ama çok yoğun yaşıyorum. Size zaman ayırıp tek tek hepinizle ilgilenmek istiyorum ama son zamanlarda bu mümkün olmuyor. Bugünden itibaren düzenli bir şekilde gelmeye çalışacağım. Lütfen herkes kendine çeki düzen versin. Hep birlikte kurtulalım şu fazlalık kilolardan.

mail_01.jpg
mail_02.jpg
mail_03.jpg
Vücudumuzun sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için belirli bir enerji ihtiyacı vardır.
Bu enerjiyi ifade eden birime ise kalori adı verilir.
mail_05.jpg
mail_06.jpg
mail_07a.jpg
mail_08.jpg
mail_09.jpg
mail_10.jpg
mail_11.jpg
mail_12.jpg
mail_13.jpg
mail_14.jpg
mail_15.jpg
Enerji aldığımız besin grupları:
mail_17.jpg
mail_18.jpg
mail_19.jpg
mail_20.jpg
mail_21.jpg
mail_22.jpg
mail_23.jpg
mail_24.jpg
mail_25.jpg
mail_26a.jpg
mail_27.jpg
mail_28.jpg
Besinlerin içeriğinde en fazla yer alan besin ögeleri listelenmiştir.
mail_30.jpg
mail_31.jpg
mail_32.jpg
Bu besin ögeleri vücuda alınmadığı takdirde
metabolizma işlevlerini düzgün olarak gerçekleştiremeyecektir.
mail_34.jpg
mail_35.jpg
Gün içinde tüketilmesi gereken besin ögeleri dağılımı;
mail_37.jpg
mail_38.jpg
mail_39a.jpg
mail_40.jpg
mail_41.jpg
mail_42.jpg
mail_43.jpg
mail_44.jpg
mail_45.jpg
mail_46a.jpg
mail_47.jpg
mail_48.jpg
mail_49.jpg
mail_50.jpg
mail_51.jpg
Yağ dokusu normalin altında ise hem yağ dokusunun hem de kas dokusunun artması ile sağlıklı kilo alımı gerçekleşebilir.
Ancak öncelikle zayıflığa neden olan durumu irdelemek gerekir.
mail_53.jpg
mail_54.jpg
mail_55.jpg
mail_56.jpg
mail_57.jpg
mail_58.jpg
Harcama yapabilmek için vücudun öncelikle dışarıdan alması gereken enerjiye
ihtiyacı vardır.
Aksi halde harcama da yapmayacaktır.

Kızlar bu bir sitenin bana göndermiş olduğu mail. Çok hoşuma gitti sizinle paylaşmak istedim.

X