13 aylık hiç yemek türü yemiyor meyve yiyor

selina26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
209
100
31
Bebeğim 9 aylıkken 8 kiloydu ufak değişmler sonrası 12 aylık olduğunda yine 8 kilo geldi.
Doktor ek mama verdi o ara yemek yemeye de başlamıştı baya iyi yedi sadece 2 hafta sonra 8.400 gördüm tartıda.
Sonrası ne olduysa yemek yemeyi tamamen bıraktı. Kahvaltısı gayet iyi gibi. bir yumurta kaşarlı omlet, 2-3 çay kaşığı labne, bir tane muz.
Ama yemek, sebze, et türü hiç yemiyor. Öğlen 1 kaşık zor yediriyorum. Akşam ağzına bile almıyor. Meyve versem yiyor. Yemek yemeyi bıraktı yemeyen bir bebek değildi aslında bunları da yiyordu 1 ay öncesine kadar.
Doktor mamayı kesinlikle aç karnına verme dedi yoksa yemek yemez dedi ama bu mamayı da pek içmiyor zaten günlük toplamda 300 ml içecekti 50-100 ml ancak verebiliyorum bir de emziriyorum bu ara memeye çok düştü gibi eskiden gösteremezken şimdi hareketleriyle de gelip bana yaklaşıyor meme diyor. Bunun da etkisi var sanırım
Ne yapabilirim
Not : üst dişleri yeni çıktı diş çıkarırken bile yiyordu şuan diş olduğunu sanmıyorum artık alt 2 üst 2 diş yeni çıktı

Son düzenleme:
Benimkide 13 aylik memeye duskunluk bizdede var gostermeye acmaya calismaya basladi bu aylarda oluyor herhalde

Benim kızımda aynı durumda 8 kilo ve hiç artmiyor , kaka yapması fazla , yediği hiç yaramiyor , yemek yediremiyorum meyve seviyor ama o da bağırsak hareketini iyice artırıyor galiba ,günde iki üç kere yapiyor , hamile kalanaca sorun yoktu ,hamile kaldıktan sonra kilo aldıran adım.mamayi da hiç yemedi ,bugün devam sütü aldım ama onun tadı da mama ya benziyor onunda hiç sevmedi caresiz kaldim

X