123 gün sürecek nur topu gibi gebelik şekeri diyeti :/

Şafak 121 menümüz
Sabah limonlu su
Kahvaltı : 1 dilim yağsız tuzsuz peynir , 1 domates , 1 salatalık , 1 haşlanmış yumurta , 2 dilim tam bugday ekmek.
Ara : 1 elma
Öğlen : 1 kase ezogelin , haşlanmış karnabahar ve sarımsaklı yoğurt , 5 kaşık bulgur pilavı ekmek yemedim
Ara : mandalina , 2 kepekli galeta , 1 dilim yağsız tuzsuz form peynir
Akşam : 1 kepçe mercimek çorbası , 1 tabak patlıcan yemeği 3 kaşık yoğurt 1 dilim tam bugday ekmek
Su : 3 ltre
Yürüyüş : 1 saat

şaafak 120
sabah limonlu su

kahvaltı : 1 haşlanmış yumurta , 1 dilim yağsız tuzsuz peynir , 1 domates , 1 salatalık ,2 dilim tam bugday ekmek

ara : 1 elma 4-5 ceviz içi

öğlen : yarım kase ezogelin , tazefasulye yemeği , 1 kase cacık ,1 dilim tam bugday ekmeği

ara : 2 kepekli galeta , 1 dilim yağsız peynir , 1 mandalina

akşam : taze fasulye vardı evde ondan yerim , mercimek çorbası içerim , yoğurt ve salata ile.

yürüyüş : bugun yapamıcam eşim alıcak işten :)
su 3 ltre

şafak 119

sabah limonlu su içmeyi unuttum

kahvaltı : 1 dilim yağsız peynir,1 haşlanmış yumurta , 1 salatalık , 1 domates ,2 dilim tam bugday ekmek

ara : 1 mandalina, 4-5 ceviz

öğlen : yarım kase mercimek corbası , acılı etli bi yemek aldım ama etten soğuduğum için yarısıını yiyebildim , 1 ayran , 1 dilim tam bugday ekmek.

ara : 2 kepekli galeta , 1 dilim yağsız peynir

akşam : kv deciğimde olcaz ne yaptı bilmiyorum ama çorba ve ana yemekten az yerim. yoğurt ile

yürüyüş : 1 saat
su : 3 litre

Şafak 118
Kahvaltı : 2 yumurta kırdım bugun , 1 domates , 1 dilim peynir , 2 dilim tam bugday ekmek
Ara : 1 elma 3-4 ceviz
Öğlen : soğanlı yumurta , 1 dilim peynir , 1 dilim tam bugday ekmek
Ara : sekersiz türk kahvesi , 3-4 ceviz
Akşam : 1 tabak ıspanak , 4 kasık yoğurt , 1 dilim tam bugday ekmek
Yürüyüş : yok
Su : 2.5 litre

dün yazamadım malum pazar yoğunluğu :)
şafak 117 menüsü
kahvaltı : kuzenime gittim.
yarım simit , 1 dilim peynir , 3 kaşık menemen , domates , salatalık çay
ara : kuzenimin eşinin doğum günüydü çilekli pasta yedim ince bi dilim
öğlen : yok şekersiz sütlü kahve içtim.
ara : yok
akşam : yarım kase tarhana ,3-4 dilim fırında palamut , bol salata , 2 dilim tam bugday ekmek
ve misafirlerim vardı cevizli kakaolu kek yaptım ondanda bi dilim
dün çok kötü geçti toplam kalori olarak cok kötü olmayabilir ama şekerli şeyler yememeliydim
neyse telafi edicez artık.
yürüyüş : yaptım allahtan 1 saat gezindik kuzenimle evdede işlerim vardı hareket ettim bayaa

su : 2.5 litre anca içmişimdir.

Maşallah azmine hayranm yine kendini frenliyorsun. Ben yalnzken elmden geldgnce dikkat etmeye çalşyrm ama kalabalk sofrada ya da önme tatlı vs konuldugunda hayır diyemiyorum. Aslında kendimi çok kısıtlamakta istemiyorum tarlı hamur işi asla yememeliyim diye kendimi şartlandrmıyorum. Önemli olan her şeyden ölçülü yiyebilmek

ben düne kadar birebir listeme uyuyordum ama bi yere gidince yada misafir gelince cidden cok zor oluyor.
hamile değil diyet yapan biri olsam kesinlikle yemem iradeliyim.
ama hamile olunca canıda isteyince insan diyor yemesem bişi olurmu acaba falan diye.
hiç yemeden duramayız belki ama azaltabildiğimiz kadar azaltcaz artık.
yürüyüş şekeri dengeliyormuş dün pastadan sonra bi 7000 adım attık pastada incecikti bişi olmaz heralde.
ama akşamında o keki yememeliydim.
neyse bunlara takılıp kalamam bugun normal listeme döndüm

zaten çarsamba kontrolum var bakalım şekerim kaçlarda cıkacak :)
bide tek çözüm kimseye gitmemek ve misafir çağırmamak sanırım

O da imkansz gbi görünüyor bence bugün listene uyarsan dünkü durumu kurtarırsın :) Gerçekten yürüyüşün çok etkisi var ben 2 aylık hamileyken başladm 5. Aya kadar devam ettim 5. Aydan snra tam yürümem gereken zamanlarda maalesef bıraktm artk hiç içimden gelmiyor nedense yürümek tembelliğe alştm

evet sabahta limonlu su falan içtim dünün hasarını bugun yok etcem inşallah
evet yürüyüş yapmalıyız yaa bazen bende üşeniyorum ama haftada 5 gün yürümeye zorluyorum kendimi .
ilk öğrendiğim haftalar ben 16 bin 17 bin adım atıyodum hep

çalışıyormusun ?

Evet çalışıyorum ama işim evime 5 dakika yakınlıkta o yüzden yürüyorum sayamam. Özel güvenlik görevlisiyim 8 saat boyunca tlfn başında oturuyorum işimde aktif değil

Evet çalışıyorum ama işim evime 5 dakika yakınlıkta o yüzden yürüyorum sayamam. Özel güvenlik görevlisiyim 8 saat boyunca tlfn başında oturuyorum işimde aktif değil
o sıkıntıymış işte bende oturark çalışıyorm ama işyerimle ev arasında bi 45 dk lık yürüme yolu var.
hamile halimle 1 saat oluyor o yol
otobüsle 10 dk ama ben yürümeye zorluyorum kendimi çoğunlukla.

bakalım inşallah yürümeye devam edebilrimmm

Ne güzel doğumda da kolaylk olur senin için ne kadar çok yürürsen doğumun o kdr kolay olurmuş

Kuzum kaç çıktı şekerin en son, bir de yükleme testi yaptırdın mı?
Ben geçen hafta gittim Dr a, anlatamıyorum aynı hastane ama farklı Dr, oğlum 2 hafta öndeydi onda bile bende şeker çıkmadı ki şeker yükleme yaptırmıştım. Annem şeker hastası dşye biz çocukları, şeker tüketmğyoruz zaten çok tatlı yemeyiz dikkat ederiz hep. Neyse Dr bizim prenses 1 hafta önde gidiyo diye birde ben kg almayıp almayıp son ay bulantı geçince 5 kg birden aldım tabi canım ne istiyosa yedim anneme de gitmişken herşeyi zorla yedirdi orda geldi kg lar. Neyseki frenledim artık tabi
Dr şeker yükleme yapmicam sadece açlık ve tokluk 1 saat 2 saat şekerleri e bakalım dedi o kadar düşük çıktı ki
Buna bile gerek yokmuş sen nasıl beslenşyorsan devam et dedi

ay senin düşük çıkmasına cok sevindim balım. :)
benim açlık tokluk bakmadan direk şeker yüklemesi yapıldı 50 gr.
açlık 94 şeker yüklemesinden sonra 1. saat 160 cıktı
140 ve altında oolmalıymış.
doktor cok yüksek değil ama diyet yapıcaz dedi
10 gün dikkat et sonra 3 öğün açlık tokluk şekerini ölç bana at dedi.

çarsamba günü ölçcem :)

İnşallah çarşamba düşük çıkar canım o zaman
Dikkat ediyorsun ama maşallah, arada kaçamak olur ya normal.
Benim açlık 80
Tokluk 1 saat 71 çıktı çok düşük çıktı ben bile anlamadım

Şeker tatlı kullanma bence düzelir canım çok çok aşırı değil zaten seninde. Ben mesela canım çikolata isterse bitter yerim hiç öyle çok çok tatlılara bakmam bile yimemem zaten fenalık gelir şeker de çay kahvede kullanmam yıllardır böyle.
Sende dikkat et hiçbişey olmaz canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…