123 gün sürecek nur topu gibi gebelik şekeri diyeti :/

Merhaba kızlar başlıktanda anlaşılacağı üzere kalan 123 günümüz tatsız tuzsuz ve diyetle geçecek :KK70:
normalde 24-28 haftalarda yapılan şeker yüklemesi bana gebelikten öncede insülin direncimin olması sebebiyle ve detaylı usg yi yapan doktorun önerisiyle erken yapıldı. 22+1 de.
ve sonuç açlık 94 normal dedi.
50 gr şeker yüklemesi sonrası 1. saat 160 çıktı.
zaten diyet yaparken hamile kalmışım 76 kg ile.
22 haftada 5 kg almış bulunuyorum.
yalan diyemem tatlı pizza hamur işi başlarda yemesemde son zamanlarda cozutmuştum 45 kg hamile kalmışçasına :KK70:
neyseki hem kadın doğum doktorum hemde diyetisyenim korkulacak bi değer değil diyetle düzene girer dedi.
neyse dün diyetisyene başladım listem gayet iyi.

kendimi motive etmek ve kontrol altında hissetmek için bu sayfayı açıyorum hergün yediklerimi paylaşıcam :)
Oyyy Şubat annesi valla ben de korkuyorum bu şeker mevzusundan zaten tombikim potansiyel gözüyle bakıyor doktorum şu an

kalan 122. günümüzün menüsü.

sabah : 1 dilim peynir , 1 domates , 1 haşlanmış yumurta , 2 dilim tam bugday ekmek

ara : 1 elma 4-5 ceviz

öğlen : ezogelin çorbası , az ıspanak yemeği , yoğurt , yağsız salata 1 dilim tam bugday ekmeği

ara : 1 kibrit kutusu yağsız tuzsuz peynir , 2 kepekli galeta , 1 mandalina

akşam : pırasa yemeğim var 1 tabak ondan yicem yoğurt ve salata ile 1 dilimde ekmek yerim.

su 2.5 litre

yürüyüş : 1 saat :KK9::KK9:

doktor ne diyor peki fazlamı dedi ?
siz zayıf hamile kalmışsınız heralde sorun olmazdır yaa inşallah
Canımm 5 kg iyiii aslında 🙈ben 63 64 le başlamıştım. Bugün gittim 70 olmuşum son 1 ayda hızlı almışım 🙈
Dr aslında çok normal bu haftalarda 6 kg iyi dedi. Oğlanda şeker yükleme yapmıştım ki o zamanda oğlan hep öndeydi, şeker teatim de normaldi. Hafta sonu sadece açlık tokluk şekerine bakıcam, çok bariz bişey çıkmazsa şeker yükleme yapmicam dedi. Yürüyüş yapamadığım için yemene dikkat et bundan sonra hızlı alıcaksın dedi 🙈😁 yinede iyiyiz bence bu haftalarda 10 kg alanlar var 🙈

Canımm 5 kg iyiii aslında 🙈ben 63 64 le başlamıştım. Bugün gittim 70 olmuşum son 1 ayda hızlı almışım 🙈
Dr aslında çok normal bu haftalarda 6 kg iyi dedi. Oğlanda şeker yükleme yapmıştım ki o zamanda oğlan hep öndeydi, şeker teatim de normaldi. Hafta sonu sadece açlık tokluk şekerine bakıcam, çok bariz bişey çıkmazsa şeker yükleme yapmicam dedi. Yürüyüş yapamadığım için yemene dikkat et bundan sonra hızlı alıcaksın dedi 🙈😁 yinede iyiyiz bence bu haftalarda 10 kg alanlar var 🙈
ay inşallah yine şekerin normal çıkar mariacım :)
dediğin gibi iyi aslında 5 kg ama bn 76 ile kaldıgım için pek iyi değil :KK70:
dikkat etmezsem sonum kötü olur :confused:

58 kilo ile hamile kaldm. Doktor kilona dikkat etmemi söyledi. Yeternce dikkat ettğimi beslenmeme tarzımı anlattgmda her gebenn kilo alımı farklıdır dedi
doktor sıkıntı yok dediyse takılma boşver en en fazla bi 10 daha alırsınn bişi olmaz doğumdan sonra çoğu gidiyormuş.
benim kuzenim 30 kg almıştı :KK70: 40 ı çıktıgında 15i gitmişti

doktor sıkıntı yok dediyse takılma boşver en en fazla bi 10 daha alırsınn bişi olmaz doğumdan sonra çoğu gidiyormuş.
benim kuzenim 30 kg almıştı :KK70: 40 ı çıktıgında 15i gitmişti
Bu gdşle bir 10 kilo dha alacak gbiyim benm arkadaşmda iki gebeliğinde 30ar kilo aldı dğumdan snra eski kilosuna düştü sanrm fazla alan hemen veriyor. Benim ablam hamilrliğinde 7. Aya kadar sadece 1 kilo aldı kıtlktan çkmaşçasına yiyordu bence yemekle alakalı depil diye düşünüyorum yemekle alakalı olsaydı bu kadar şişmezdim:KK43: siz kaç kilo ile hamile kaldnz

Bu gdşle bir 10 kilo dha alacak gbiyim benm arkadaşmda iki gebeliğinde 30ar kilo aldı dğumdan snra eski kilosuna düştü sanrm fazla alan hemen veriyor. Benim ablam hamilrliğinde 7. Aya kadar sadece 1 kilo aldı kıtlktan çkmaşçasına yiyordu bence yemekle alakalı depil diye düşünüyorum yemekle alakalı olsaydı bu kadar şişmezdim:KK43: siz kaç kilo ile hamile kaldnz
Bi de benm karnm şiş değil hiç 6 aylk hamileym dediğimde kmse inanmıyor tüm vücudmdan kilo aldm özellikle kalça ve bacaklardan

ben diyet yaparken hamile kaldım 76 kg ile :KK61::KK61:
bebiş kızmı kız bebek basenden aldırır derlerya :rolleyes:

X