123 gün sürecek nur topu gibi gebelik şekeri diyeti :/

gamzeli_bebis

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
7.201
21.134
33
Merhaba kızlar başlıktanda anlaşılacağı üzere kalan 123 günümüz tatsız tuzsuz ve diyetle geçecek
normalde 24-28 haftalarda yapılan şeker yüklemesi bana gebelikten öncede insülin direncimin olması sebebiyle ve detaylı usg yi yapan doktorun önerisiyle erken yapıldı. 22+1 de.
ve sonuç açlık 94 normal dedi.
50 gr şeker yüklemesi sonrası 1. saat 160 çıktı.
zaten diyet yaparken hamile kalmışım 76 kg ile.
22 haftada 5 kg almış bulunuyorum.
yalan diyemem tatlı pizza hamur işi başlarda yemesemde son zamanlarda cozutmuştum 45 kg hamile kalmışçasına
neyseki hem kadın doğum doktorum hemde diyetisyenim korkulacak bi değer değil diyetle düzene girer dedi.
neyse dün diyetisyene başladım listem gayet iyi.

kendimi motive etmek ve kontrol altında hissetmek için bu sayfayı açıyorum hergün yediklerimi paylaşıcam :)

Eklentiler

• 72576777_1476488445838309_6099977626275807232_n.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 3.214
dün kalan 123. günümüzdü
başarılı bi gün geçirdik

kahvaltı : 1 dilim peynir , 1 haşlanmış yumurta , 1 domates ,4-5 zeytin 2 dilim tam bugday ekmek.
ara öğün : 1 muz
öğlen : tavuk suyuna çorba , az taze fasulye , ayran 1 dilim tam bugday ekmek
ara : 1 elma

akşam : pırasa yemeği , salata , yoğurt 2 dilim tam bugday ekmek

su 3 litre
yürüyüş : 1 saat :)

seker yuklemesı yapmadı eger 90uzerı cıkarsa yapmıcam dedi yapmadı yukliim bnde listemi :)
90 üzeri çıkarsa yapmıcam direk diyetmi dedi anlamadım neden yapmadıgını
benimki yaptı sonra diyetle kontrol altına alıcaz dedi 10 gün diyet yap sonra 3 öğün şekerini ölçüp bana at dedi bakalım bugun 2. günüm gayet iyi gidiyor yapmak zorundayım hem çok kg almamak hemde sağlıklı bi doğum için :)

ama almamak lazım ya peynır sınırsız yıyebılısın dedı eger ekmek ıstemıyosan peynır yada yogurt yersın aralarda bnde öyle yapıcam bebek alsın bnde cok sut ıcıyodum sutte bıle seker var dedı :)

haftasıyla uyumlumu bebegın
ben süt hiç içemedim ya bana sabahları bi bardak yazmış artık içmeye çalışıcam.
ama liste tok tutuyor gayet iyi şimdilik
bebişim haftasıyla uyumlu ne geride ne ileride çok şükür suyuda iyiydi inşallah böyle devam eder ya :)

sizinki nasıl uyumlumu detaylı usg yapıldımı ?

evet bnmde yapıldı su falan normal çıktı cok sukur 1 hafta gerideydı dun dr ye gttim uyumlu dedi sıpa bnmle oynuyo :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…