100 Kilo Üzerindekiler Birlikte Zayıflıyor!

En iyiyi secmek guzel fikir, gaza getirebilir herkesi.
Kilo veremeyene ceza vermektense kilo vereni odullendirmek daha mantikli geliyo bana.
kilo veremeyene de iradesiz sisko deriz olur biter : )))
tamam igrenc otesi bi espriydi biliyorum...

@Melanie81 yani 16 saat olayı bana daha çok uyuyor ben eskiden kahvaltı yapmazdım zaten ne zaman kahvaltı yapmaya başladım kilo almaya başladım
hatta şimdi biraz araştırınca anladım ki ben evlenmeden farkında olmadan bu şekilde yaşıyormuşum ve hiç kilo problemim olmamıştı 55 kilo ile evlendim evlilik düzenli hayat üç öğün yemek derken ibre hep yukarı oldu bende

Zaman gectikce ve etrafima baktikca aslinda kahvalti hakkinda son okuduklarimin dogru olduguna daha fazla ikna oluyorum.
Abimin esi de senin gibi evlenmeden once kahvalti yapmazmis. Evlenince haliyle sabahlari yemeye basladi ve kilolarda bereaberinde geldi.
Kahvalti yapmaktan zevk aldigim tek gun pazar gunleri. Bunu degistirmzyi de dusunmuyorum, haftada bir gunden birsey olmaz. Olmadi o gun 16 saati farkli duzenlerim yada ertesi gun 16 saatten fazla yemem olur biter.
cuma gunu raporunu merakla bekliyorum, ise yarayacagina eminim

Canım zaten haftasonları kahvaltı en erken 11 12 de oluyor yani haftasonu kahvaltı keyfinden ödün vermesek bile IF uyabiliriz inşallah bu sefer olacak

Arkadaslar bir onceki konularla hic bir alakasiyok ama aklima gzlen biseyi paylasmak istedim.
Hzdeflzrimizi kucuk tutarsak ulasmasi daha kolay olur ve yari yolda pes etmeyiz.
Mesela benim uzun vadeli hedefim 60li kilolara dusmek ama bu kim bilir ne kadar zaman alir.
Bunun yerine ilk etapta 110un altina dusmek istiyorum. Ikinci etap iki rakamli bir kiloya inemk. Vs vs
Cuma gunu raporuyla beraber hedeflerimizi de belirtsek ? Ve hedefe ne kadar kaldigini ?

Bu fikride sevdim kısa vade ve uzun vade hedeflerimizi belirleyelim benim kısa vadede iki rakam tabi

Selam kızlar hafta sonları şehir merkezinden uzakta telefonların 3g kesin çekmediği bir yerde olduğum için rapor veremiyorum. Cumartesi ve pazar günü cüzi miktarlarda hiç karbonhidrat almadan. Beslendim. Bu sabah metabolizma hızlandırdığı için tarçın ve karanfilli su hazırladım gün içinde 1 litre bu sudan içiyorum. Bunun dışında 2 litre daha içerim. Suyla sorunum yok. Bebeklerim organik beslensin diye bahçe yapıyorum. Hafta sonu bahçede uğraştığım için ayrı olarak spor yapmadım. Bugün eliptik çalışacağım ilk fırsatta. Ben birde yediğim besinlere ek olarak acı biber kullanıyorum tam olarak diyet uygulamıyorum bırakınca tekrar kilo almamak için. Kahvaltıda
1 dilim tam buğday ekmeği
2-3 çatal beyaz peynir
2 zeytin
Bir çay tabağı kadar menemen tükettim

Bencede güzel bir fikir hedefi ulaşılır kılmak içinde bulunduğumuz durumu kolaylaştırabilir

O zaman yeni kural

Cuma günü kilo bildiriminde haftalık hedef bildirimi yapılacak. Cuma günü haftalık değerlendirmeyi ben yaparım. Kim hedefine ulaştı kim yarıda kaldı kim daha kötüye gitti nedenleriyle ufal bir makale hazırlarım

Pardon ya konuyu nasıl anladıysam hedef haftalıksa eğer 110 olsun

Haftalik hedef zor olmazmi ?
benim demek istedigim mesela ilk hedef 100 kilo diyelim ama daha 111 kilodayim.
her hafta sonu hedefe 6 kilo kaldi, 4 kilo kaldi, hedefe ulasildi gibiydi. Olmazmi ?
Haftalik hedef te mesela su sekil olabilir : bu hafta en az 2 litre su icicem, 20 dakka spor yapicam, ekmek yemiycem gibi.
kilo olarak hedef koyarsak kopya cekmek kolay olur, ornek : bu haftaki hedefim 200 gram vermek : ))

Benim ilk hedefim 110 kiloydu basindan beri, oyle kalsin : ) bu hafta ulasmayi umut ediyorum. Ikinci hedefim 105 kilo olucak, 5er 5er ileremeyi dusunuyorum.
90lara dusunce 10a cikabilirim

Bence ikiside olabilir kısa vadede hedefim 99 olsun mesela haftalık hedefimde en az 500 gr şeklinde olabilir. böylece hedeflerimi de açıklamış oldum

Bence ikiside olabilir kısa vadede hedefim 99 olsun mesela haftalık hedefimde en az 500 gr şeklinde olabilir. böylece hedeflerimi de açıklamış oldum
Kilo olarak benim her haftaki hedefim ayni, ortalama 1 kilo. 3 asagi 5 yukari olabilir.
haftalik hedefi herkes kendine gore ayarlasin o zaman ? Isteyen kilo olarak hedef koysun isteyen yapilmasi gereken bir sey olarak ? Ne dersiniz ?

Ben kilo olarak hedef koyuyorum bu hafta çok efor sarfettim ödem olmazsa 2-3 kilo gider gibi geliyor. Hedefım 110

ADINIZ: Fatma

YAŞINIZ: 33

BOYUNUZ: 157cm

KİLONUZ: 112,5

HEDEF KİLONUZ:100

KİLO ALMA NEDENİNİZ:hareketsizlik ve sağlıksız beslenme

KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ: sağlık sorunları

BİZE KENDİNİZİ ANLATSANIZA:33 yasında evli iki çocuk annesiyim bayan terzisiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…