10 günde sadece 700 gr mı ?? :(((

Tablet seklindeki hakkinda bi bilgim yok ama en kesin ve etkili yolu d-vit ampul kesinlikle.
Bu devirde hicbir insanin takviyesiz sekilde d vitaminin yuksek olmasi mumkun degil heleki kış aylarinda
Ben daha test yaptiripta 20nin ustunde cikan gormedim
Takviye almakta bi sorun olmaz yani, ama yinede olcturmekte fayda var tabii merak gidermece :)
Olcen doktor bulmak lazim bi de, insanlar d vitamini konusunda yeni yeni bilinclenmeye baslayinca doktorlarin zoruna gitti niyeyse
Cogu tersleyip gonderiyor d vitaminini olcturecek yer bulmak da zor
Karatay seven bi doktor bulmak lazim :)
Dogru benim hicbir kan testimde yazmiyordu bu olculmedi :) tesekkur ederim ben de ampul seklinde alayim :)

Hiç hasta olmayan ben doğum yaptıktan sonra sürekli hasta olmaya başladım. Bığaz ağrısı dönem dönem ishal ateş yani bağışıklık sistemim bildiğiniz çoktu, dr gittşm anlattım kapsamlı kan testi yaptı ve d vitaminim eksik çıktı bu dediğim iki sene önceydi. D vit. Ampülü verdi birer hafta arayla ama bana ekmeğe dök yedi sonrası gene hiç hasta olmayan eski ben oldum. Ben kışın bu ampülleri alıyorum eşim ben ve oğlum ayda bir içiyoruz hastalanmıyoruz çok şükür. Şu an çevremdeki herkesin d vitamini eksik ve dr kontrolünde ampülleri kullanıyorlar. Ama ben eksikliğin kilo yaptığını ve z.yağı ile içilmesi gerektiğini bilmiyordum. Kısaca yaşasın d vitamini

Benim tavsiyem bu tarz sorunları olan bireylerin diyetisyen kontrolüyle kilo vermesi.Sebebi şu, biz arkadaşımla 2 hafta spor+diyet yaptık. Ben 6 kilo verdim arkadaşım 1 kilo. İnanılmaz üzüldü haliyle. Bizde dedikki galiba bi sorun var.Bunuda bilse bilse diyetisyen bilir. Önce bir hastaneye gitti, kan testi yaptırdı.Kan testi sonuclarını doktora gösterdi. Diyetisyen arkadaşıma neyin kilo aldırdığını neden veremediğini buldu.Kilo vermesi için saf proteinemi ihtiyacı vardı neydi net hatırlamıyorum 3 yıl öncesi. Sonra arkadaşım diyetisten kontrolünde 1 ayda 5 kiloyu verdi. Sonra diyetisyene devam etti filan derken 68 kilodan 56'ya indi.Şuan 56 .. Bilgine.

KK da diyet bölümünde 5tw5 diyeti vardı onu uyguladım ve cok sukur yaklaşık 2 yıldır zayıf bir hatunum Kilo almadım hiç. Sarkmamda olmadi
KK da diyet bölümünde 5tw5 diyeti vardı onu uyguladım ve cok sukur yaklaşık 2 yıldır zayıf bir hatunum Kilo almadım hiç. Sarkmamda olmadi
Evet biliyorum o diyeti.Peki sadece onumu yaptınız?Ve 3 ay boyunca ara verdinizmi?benimde yaklaşık 20 kilo fazlam var.bir an önce kurtulmak istiyorum.

merhaba , 19 yaşındayım. 1.73 boyum ve kilom 80 di sağlıklı beslenmeye başladığımda. eski hayat tarzıma göre karşılaştığımda artık daha az yiyorum. sadece 1 gün kaçamak yaptım. spor da yapıyorum bugün tartıya çıktım ilk kez. 700 gr gitmiş sadece. gerçekten moralim çok bozuk. bırakasım var her şeyi.... aranızda böyle olup da başaran var mı ? bu arada d vitamini eksikliğim var. normalde en az 30 olması gerekirken ben de 3. bunun etkisi olabilir mi

durum bir metabolizmaya bağlı. ben saatlerce spor ve ağır diyetler de yapsam, düzenli de gitsem tartıdan 1 kg bile eksilmez.
Taa ki 3. aydan sonra. Bir vermeye başlıyorum durmuyor mübarek :)
35 kg da vermişliğim var hem de geri almadım.
Motivasyonu bozmayın, aynen devam :)

merhaba , 19 yaşındayım. 1.73 boyum ve kilom 80 di sağlıklı beslenmeye başladığımda. eski hayat tarzıma göre karşılaştığımda artık daha az yiyorum. sadece 1 gün kaçamak yaptım. spor da yapıyorum bugün tartıya çıktım ilk kez. 700 gr gitmiş sadece. gerçekten moralim çok bozuk. bırakasım var her şeyi.... aranızda böyle olup da başaran var mı ? bu arada d vitamini eksikliğim var. normalde en az 30 olması gerekirken ben de 3. bunun etkisi olabilir mi
Bir diyetisyen size daha iyi açıklar tabi ama ilk başlarda vücut "eyvah kıtlık mı var?" diye kendini korumaya alabiliyormuş. Yeni yeme düzeninize vücudunuz tam olarak adapte olamamış olabilir. Asla pes etmeyin.

Evet biliyorum o diyeti.Peki sadece onumu yaptınız?Ve 3 ay boyunca ara verdinizmi?benimde yaklaşık 20 kilo fazlam var.bir an önce kurtulmak istiyorum.

5 gün diyet 2 gün ara zaten böyle böyle 3 ay yaptım en sonunda otobüste bayıldım :) ve bıraktım diyeti şimdi de fazla yiyemiyorum zaten. Sonrasında doktora da gittim degerlerimin hepsi normal çıktı yani bu diyetin bana bi kötülüğü dokunmadi:) ama hiç bi şekilde diyet günlerimde kaçamak yapmadım kendi yaptığım yemeklerin tadına bile bakmadım. Ayrıca spor da yapmadan verdim o kiloları. Eğer gerçekten zayıflamak istiyorsan seni motive etmek isterim

Hangi konu acaba? Ben bilmiyorum, link atabilir misiniz rica etsem? Benim de vermem gereken kilolarim var da :)

5 gün diyet 2 gün ara zaten böyle böyle 3 ay yaptım en sonunda otobüste bayıldım :) ve bıraktım diyeti şimdi de fazla yiyemiyorum zaten. Sonrasında doktora da gittim degerlerimin hepsi normal çıktı yani bu diyetin bana bi kötülüğü dokunmadi:) ama hiç bi şekilde diyet günlerimde kaçamak yapmadım kendi yaptığım yemeklerin tadına bile bakmadım. Ayrıca spor da yapmadan verdim o kiloları. Eğer gerçekten zayıflamak istiyorsan seni motive etmek isterim
Beni de motive edin :))

Onemli olan diyet veya tartidaki rakam degil, bence spor ve saglikli beslenmeyi hayatimizin bi parcasi yaparsak sorun kalmaz. Az az ve sık beslenin metabolizma devamli calissin. Cok spor yapan insan yagi kasa cevirir ve bu nedenle kilo verimi olmayabilir. Ayrica diyetlerde ne kadar cabuk kilo verirsen o kadar alirsin. Benim babam biraz spor ve aksam 6dan sonra yemegi kesti 1 sene verdi kendine ve 13 kilo verdi. Kac senedirde verdigi kiloyu korudu. Tabiki disardan yediginiz gunler olabilir ama o tur yiyecekleri kendinize ödül olarak gorun ve 1-2 haftada bir tuketin.

Kesinlikle en az bir ay bekle öyle tartıl çünkü bazı dönemler var vücut duruyo duruyo bir ay oldu mu ya da geçtiği zaman birden bikaç kilo gidiyo bir günde bende spor yapmıştım hergün yapıyordum hatta yaklaşık bir ay sonra tartıldım 1kilo bile gitmemişti moralim acaip bozulmuştu sonra 2gün sonra tekrar tartıldım neredeyse 4 kilo vermişim nasıl olur demiştim ama oluyor vücudun bir düzeni var 10gün az bir süre az daha sabret sonucunu inşallah görürsün :KK66:

Cnm pes etme bence çokta kötü değil 10 günde 700 gr =30 günde 2100gr idare eder

Basaricaksin devam

Cnm pes etme bence çokta kötü değil 10 günde 700 gr =30 günde 2100gr idare eder

Basaricaksin devam

Kayın validem sağolsun 3 ayda 86 kilodan 62'ye indim.

X