10 günde sadece 700 gr mı ?? :(((

Bence hipoglisemin yok. Yüksek çünkü. Tip 2 eğilimin olabilir bi dikkat et.

Şeker yükleme istenir belki senden

Anne tarafından ırsi zaten, gebelikte de vardı ama yaptırmam şeker yüklemesi Canan hocanın dediğine katılıyorum, şu anki veriler zaten parlak değil hba1c de yaptırıyorum her sene, onda sıkıntı yok, dikkat ediyorum, ekmek pilav makarna hamur işi yemiyorum su kahve ve çay harici birsey içmiyorum elbette şekersiz, meyveyi ciddi kısıtlammdım haftada 1 elma oda gün içinde, beslenme alışkanlığımı bol yeşillik kuruyemiş ve hayvansal proteine bağladım bakalım, spor da yapıyorum uzun vadede faydasını göreceğime inanıyorum

Anne tarafından ırsi zaten, gebelikte de vardı ama yaptırmam şeker yüklemesi Canan hocanın dediğine katılıyorum, şu anki veriler zaten parlak değil hba1c de yaptırıyorum her sene, onda sıkıntı yok, dikkat ediyorum, ekmek pilav makarna hamur işi yemiyorum su kahve ve çay harici birsey içmiyorum elbette şekersiz, meyveyi ciddi kısıtlammdım haftada 1 elma oda gün içinde, beslenme alışkanlığımı bol yeşillik kuruyemiş ve hayvansal proteine bağladım bakalım, spor da yapıyorum uzun vadede faydasını göreceğime inanıyorum
Bu beslenme düzeni ile zannetmem tip 2 olacağını..
Maşallah cok azimlisin. Ben de karatayı cok beğeniyorum ama yapamıyorum harfiyen .. Doğalcıyım cok; yoğurt, tereyağı bile evde yaparım. Zeytinyağı, balık, sebze aram çok iyi ama et cok az yiyebiliyorum. Cok zorluyorum olmuyor.

Kırmızı eti sevmenin bir yolu olsa keşke o_O

Bir de arada tatlı kaçamağım oluyor :eek:

Ve hipoglisemim var. Asla yükselmeyen bir şekerim var. Tokluk 60-70 civarı geziyor düşün.

O testi de bir kez yaptırdım . Ölüyorum sandım. Karatay haklı.. Bir tepsi baklava yemiş gibi oluyorsun.

Bu beslenme düzeni ile zannetmem tip 2 olacağını..
Maşallah cok azimlisin. Ben de karatayı cok beğeniyorum ama yapamıyorum harfiyen .. Doğalcıyım cok; yoğurt, tereyağı bile evde yaparım. Zeytinyağı, balık, sebze aram çok iyi ama et cok az yiyebiliyorum. Cok zorluyorum olmuyor.

Kırmızı eti sevmenin bir yolu olsa keşke o_O

Bir de arada tatlı kaçamağım oluyor :eek:

Ve hipoglisemim var. Asla yükselmeyen bir şekerim var. Tokluk 60-70 civarı geziyor düşün.

O testi de bir kez yaptırdım . Ölüyorum sandım. Karatay haklı.. Bir tepsi baklava yemiş gibi oluyorsun.

Bende gebeyken hem 50lik hem.100luk yaptırdım 100luk hele berbattı,4 saat sonu da 70e düştü ve bayılıyodum bebeğim hareket etmedi gün boyu

Bende tatlıya çok düşkünüm özellikle regl dönemi, sanırım hepimiz regliyken öyleyiz,bu ay bikaç hurma ile geçiştirdim eşim de destek sağolsun, oda sporla vücut geliştirmeyle çok ilgili o yüzden şekeri hanurişini kesmek kolay oldu aksi halde ona gene börek çörek yapacaktım :)

Önemli olan hemen kilo vermek degildir saten diyetisyenler hep öyle diyo bende gittiğim için söylüyorum ne çok su tüketir yediklerine hergün dikkat eder egzersiz yaptıgın zaman vermek istedgin kilo ulaşabilirsin ama yeşilçay içmeni önerebilirim yag yakmak için :)

X