1 yıldır ALDATILMIŞIM...Aptalım...ben 3 çocuklu gencecik bir anneyim yüreğim yanıyor haykırmak istiyorum sokaklara acımı ne olur bakın

Ben böyle bir kanun duymadım
Evli değilsin birşey değilsin
Kimseden duymadım böyle birşry
Beni evlilik vaadiyle kandırdı diye dava mı açılıyormuş ??
Evlilik vaadiyle kandirmak diye birseyden bahsetmedim. Sadakat yükumlulugunden bahsettim.
Birkaç yargitay kararı, içtihat okursanız anlayacagınızı umuyorum.
Ek olarak ben duyumlarla degil yasalarla konuşuyorum size. Sizin duymamamiş olmanız benim icin kriter degil.

Bu arada terbiyesiz kadin benim sakın duruşumu görünce yazmaya devam etti bana yazma dememe rağmen insan gibi konuşmama rağmen kocamın onu sevdiğini ima.eden şeyler atmalar falab hayır yani amacın ne herşeyi konuştuk canımı yakmakmi bu yani bana bak gör inan çabasında tek istedigibeni inandırmak zaten araları bozulmuş bi süredir anlarımdabende insanınmmdehilmi ne zevk alıyorsun devamlı yazmaktan oda düzgün bi insna değil anladım öyle.sinirlendimki bi an tutamadım kendimi bende ona yazdım pardon neye şaşırdın sen dedim ama 12 yıllık karısına neler yapmış 1 yıllık dostunu 5 dk harcar bence şaşırma dedim kadin benden çok kahrolmuş ben onu hiç suçlamamışken olayın en.masumu benden ne istiyorsun sen degilmi boyle deyince zoruna gitti dost kelimesini kullanmam evli adamların sevgilisine dost deniyordu yanlış mi biliyorum ben dedim benim canım yanıyorsa onunda yansın maden ooo başladı gerçek yüzünü göstermeye sen isteğine inan demeye.sandiki ben kocama.inandim onu akliyorum halbuki ben bana öyle yazdığı için yazmıştım sadce aklamak için değil bana.son olarakta bana senin acizligindeolmadigim için sukrettim ben hiç değilse sevgisiyle gelen bir adamı ugurluyorum muhtacligimdan tüm aldatmasiyla çaresizlikten yanımdayasamaya mahkum etmiyorum yazmış sen istedigini söylet ona ben onun gönlünde olduğu mu biliyorum yazmış bana vay ve kadının tek istediği benim içimi acıyabilmek belkide ona geri döndüğümudusundugu için böyle yazdı neler yaşattılar bana iste neler yazıklar olsun

Evlilik vaadiyle kandirmak diye birseyden bahsetmedim. Sadakat yükumlulugunden bahsettim.
Birkaç yargitay kararı, içtihat okursanız anlayacagınızı umuyorum.
Ek olarak ben duyumlarla degil yasalarla konuşuyorum size. Sizin duymamamiş olmanız benim icin kriter degil.
Nikahın yok o yüzden de sonuç çıkmaz
Avukat söyler tabi para kazanıcak
Bekle ve gör
Hakaret davası gibi birşey senin
Bir kaç yargıtay kararını örnek gösteremezsin örnek teşkil etmesi için verilen bir kaç karar onlar
Yani senin durumu bağlamaz.
Neyse görürsün zaten yazarsın buraya
Olayda para maddi kayıp varsa tabi o farklı birşey
Evlilik vaadini kendin söyledin yazdıklarında var .evlilik vaadiyle kandıran sevgilim beni aldattı tazminat istiyorum diye açmışsın davayı
Hakaret var mı bilmiyorum varsa sonuç çıkar senin lehine aksi takdirde birşey çıkmayacaktır
Şimdi moda oldu herkes herkese dava açabiliyor zaten önemli olan sonuç
Yine de umarım senin istediğin gibi olur sonuç

Eşiniz öğrenseniz bile sizi kandırabileceğini çok iyi biliyor. Öğrendiğiniz anda o adamı evden göndermeli ya da siz gitmeliydiniz. Zaten öncesinde şüphelendirecek davranışları olmuş eşinizin masallarını dinlemek neden. Aptal yerine konuldugunuzun farkındasınız o evde kalıp eşinizi dinlemeye devam ederseniz kendinize saygınızı da kaybeceksiniz. Eşinizin size saygısı sevgisi yok sizi aldatmış üstüne de aldattıgı kadına rezil bir şekilde lanse etmiş sizi. İçiniz nasıl alıyor o adamla aynı ortamda olmayı yüzünüze bakmasına nasıl müsade ediyorsunuz anlamış değilim. Aldatmak kişilik bozuklugu kabul aldatılmak bizimle ilgili bir durum değil kabul ama buradaki konulardan gördüğüm bazı erkekler gerçekten eşlerinin çaresizliğinden ya da saflıgından cesaret alıyor. Neden izin veriyorsunuz aileniz de yanınıızdaymış sanırım siz Allahın kulu değilmisiniz bu eziyeti kendinize neden hak görüyorsunuz yapmayın lütfen.

Bekle ve gör
Bir kaç yargıtay kararını örnek gösteremezsin örnek teşkil etmesi için verilen bir kaç karar onlar
Evlilik vaadini kendin söyledin yazdıklarında var .evlilik vaadiyle kandıran sevgilim beni aldattı tazminat istiyorum diye açmışsın davayı
Hakaret var mı bilmiyorum varsa sonuç çıkar senin lehine aksi takdirde birşey çıkmayacaktır
Evlilik vaadinin ne anlama geldigini, hangi durumlari kapsadigini yazdim. Evlilik vaadiyle kandirildim demedim, evlilik planlari yapilirken aldatildim dedim. Tekrar okumanizi tavsiye ediyorum.

Konu sahibinin konusunu daha fazla trollemek istemiyorum. Ama asıl mahkemede kazandigimi, karşi tarafin durumu bir üst mahkemeye taşiyarak sureci uzatmaya caliştiğini eklememde fayda var. Bana göre hepsi sonuclaninca kesin konusmak uygun olur, ha asıl mahkemede zaten kazandim o ayri :KK66:
Teşhir olmamak için daha fazla yazamiyorum, ama sonucu ozellikle size yazacagim merak etmeyin.

Dava acmak moda degil Anayasal bir haktır. Haksizliga ugradigini düşunen herkes bu hakkinı kullanmakta özgürdür. Moda oldugundan degil insanlar bilinclendiginden dava sayilari artiyor.
Şuan karşi masamda oturan arkadasim calışırken calıştığı yere dava açtı. Neden cünkü sindirilmedi, korkmadı. Haklı ve hakkını istiyor.

Diyecegim o ki, haklarimizi bilir ve dik durursak herkes hatasinin bedelini odeyecegini bilir ve kendine ceki düzen verir. Ben başkasinin haklarina saygi duyuyorsam başkası da bana duyacak; net :KK66:

Iyi calismalar

Son düzenleme:
Sıze tokat atana obur yanagını cevırırsenız çok yakında 7 karılı ahmetınız olacak.
Bır konunuzu okudum, daha evvelde okumustum hatırladım. Pes

Evlilik vaadinin ne anlama geldigini, hangi durumlari kapsadigini yazdim. Evlilik vaadiyle kandirildim demedim, evlilik planlari yapilirken aldatildim dedim. Tekrar okumanizi tavsiye ediyorum.

Konu sahibinin konusunu daha fazla trollemek istemiyorum. Ama asıl mahkemede kazandigimi, karşi tarafin durumu bir üst mahkemeye taşiyarak sureci uzatmaya caliştiğini eklememde fayda var. Bana göre hepsi sonuclaninca kesin konusmak uygun olur, ha asıl mahkemede zaten kazandim o ayri :KK66:
Teşhir olmamak için daha fazla yazamiyorum, ama sonucu ozellikle size yazacagim merak etmeyin.

Dava acmak moda degil Anayasal bir haktır. Haksizliga ugradigini düşunen herkes bu hakkinı kullanmakta özgürdür. Moda oldugundan degil insanlar bilinclendiginden dava sayilari artiyor.
Şuan karşi masamda oturan arkadasim calışırken calıştığı yere dava açtı. Neden cünkü sindirilmedi, korkmadı. Haklı ve hakkını istiyor.

Diyecegim o ki, haklarimizi bilir ve dik durursak herkes hatasinin bedelini odeyecegini bilir ve kendine ceki düzen verir. Ben başkasinin haklarina saygi duyuyorsam başkası da bana duyacak; net :KK66:

Iyi calismalar
Ben de haberlerde gördüm. Kendi aralarında nisan yapmak da dava açmak için yeterliymis. Nikaha gerek yok yani.

Bekle ve gör
Türk Medeni Kanunu’nun 120 nci maddesine göre nişanın bozulmasından dolayı kişilik hakkı saldırıya uğrayan taraf kusurlu olan diğer taraftan uygun bir miktar tazminat isteyebilir. (Bence aldatma kişilik hakkını zedeleyen bir eylem.)

Aile hukuku uzmanlık alanım olmamakla birlikte gördüğüm kadarıyla doktrinde sadakat yükümlülüğünün sadece eşler arasında değil nişanlılar arasında da geçerli olduğu kabul ediliyor ve bu kabul Yargıtay kararlarına da yansımış.

Bu davada olumsuz karar çıkacağından bu denli emin olmanızı sağlayan mesleki bir tecrübeniz varsa saygı duyarım. Ancak ben bir hukukçu olarak -devam eden bir dava hakkında- bu kadar kesin bir yargıya varma hakkını kendimde göremiyorum.

Türk Medeni Kanunu’nun 120 nci maddesine göre nişanın bozulmasından dolayı kişilik hakkı saldırıya uğrayan taraf kusurlu olan diğer taraftan uygun bir miktar tazminat isteyebilir. (Bence aldatma kişilik hakkını zedeleyen bir eylem.)

Aile hukuku uzmanlık alanım olmamakla birlikte gördüğüm kadarıyla doktrinde sadakat yükümlülüğünün sadece eşler arasında değil nişanlılar arasında da geçerli olduğu kabul ediliyor ve bu kabul Yargıtay kararlarına da yansımış.

Bu davada olumsuz karar çıkacağından bu denli emin olmanızı sağlayan mesleki bir tecrübeniz varsa saygı duyarım. Ancak ben bir hukukçu olarak -devam eden bir dava hakkında- bu kadar kesin bir yargıya varma hakkını kendimde göremiyorum.
Nişanlı olduğunu görmedim
Yinede sonuç çıkıcağını sanmıyorum
Benzer çok dava gördüm
Avukat değilim
Ama çevremde çok avukat var hatta bu konuyu okuduktan sonra sordum
Hepsi mesleğinde zirvede olan insanlar emin ol

Iyi calismalar
Ne kazandın ne kadarlık bir tazminat özelden yazar mısın?
Kazandım diyorsun da ne talep ettin adamdan?
Nişan olduysa takı vs durumları vardır zaten gerçek bir nişan varsa ortada

Cevabiniz için tesekkur ederim. Evet benim de kişisel haklarima ciddi saldırı vardı. Çok fazla detay veremiyorum malesef ama hem maddi hem de manevi olarak zarara ugratildim. Haliyle ben de Anayasal hakkimi kullanarak davamı açtım :)
Umarım bekledigim gibi sonuclanir. Zaten niyetim para vs degildi. Bi insanin hayatiyla dalga gecmek, bile isteye ömrunden birkac yılı ziyan etmenin, iyi niyetini suistimal etmenin bir bedeli oldugunu gostermekti. Umarım benzer durumda olan arkadaşlara da örnek olur :KK36:

Bence de çıkmaz arkadaşımın haberlere çıkan bir davası var hatta yargıtaydan döndü kendi aralarında yüzük taktıkları için kabul görmedi. Ailelerin katıldığı merasi olmalıymış
Ne kazandın ne kadarlık bir tazminat özelden yazar mısın?
Kazandım diyorsun da ne talep ettin adamdan?
Nişan olduysa takı vs durumları vardır zaten gerçek bir nişan varsa ortada
Arkadaşlar konu bana ait degil, sırf konu sahibini cesaretlendirmek için örnek verdim sadece. Ve malesef size tüm detayları anlatamam, hem davam devam ettiginden hem de etik bulmadigimdan.

Ek olarak şu kadar kazandim bu kadar kazandim vs demek imkansiz. Hukukcu arkadaslar bunu daha iyi bilir, onlar varken kendimde vazife görmüyorum. Bunun yasal faizi var, bilirkisi raporu var, kazanimi var kaybı var.
Kolay gelsin

Cevabiniz için tesekkur ederim. Evet benim de kişisel haklarima ciddi saldırı vardı. Çok fazla detay veremiyorum malesef ama hem maddi hem de manevi olarak zarara ugratildim. Haliyle ben de Anayasal hakkimi kullanarak davamı açtım :)
Umarım bekledigim gibi sonuclanir. Zaten niyetim para vs degildi. Bi insanin hayatiyla dalga gecmek, bile isteye ömrunden birkac yılı ziyan etmenin, iyi niyetini suistimal etmenin bir bedeli oldugunu gostermekti. Umarım benzer durumda olan arkadaşlara da örnek olur :KK36:
Bak maddi zarar diyorsun işte
Bende onu demek istedim zaten
O varsa o başka konu

Nişanlı olduğunu görmedim
Yinede sonuç çıkıcağını sanmıyorum
Benzer çok dava gördüm
Avukat değilim
Ama çevremde çok avukat var hatta bu konuyu okuduktan sonra sordum
Hepsi mesleğinde zirvede olan insanlar emin ol
Nişanlilik bir törene bagli degildir, arkadaşlariniza "Nişanlilik evlilik vaadiyle olur" derseniz onlar anlayacaktir :KK66:

X