Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

beennn geldimmmm
hanı karşılama hanı konfetilerr:)

biraz baktım geçmişe bari benı bekleyıp gideydiniz takımdan yahu:KK43:
neler olmuş böyle darma duman olmuşuz
ama herkese hak verdim hem iş güç hem bu bunaltıcı sıcaklar..sonu bellıydı..

Benım fıkrım yarısma mantıgı,heleki bu bunaldıgımız dönemde iyice üstümüze gelen bizi baskılayan bişey..

Ben derim ki madem ayrılmak ısteyen buyuk bi çogunluk var,ramazanı atlatalım sonrasında bi günlük bi tpoık yada bı grup kuralım yarısma olarak degıl,sadece birbirimizi takıp edecegımız bi başlığımız olsun
ne kımsenın hakkı yenmiş olur,ne de cumadan cumaya sadece bıldırım için takıma girişler olur..

Benım fıkrım bu yonde,çok uzun zamandır gönül birliği kurduk güzel bi ortaklık kurduk..
Darma duman olmak yerine biraz mola verip ramazan sonrası tekrar küllerimizden doğalım..
Gercekten isteyenlerın gelecegı bı topıc olsun,paylaşım alanı olsun bu..
Ve kurallar,mecburıyetler,baskılar,yasaklar vs olmazsa belkı daha relaks kurtuluruz...

Bu arada gercekten üzüldüm sizi cok özlemıştım hepınızı görürüm konusurum derken kımsecıkler yokk
boynumm bükük kaldı ama:KK14::KK14::KK14::KK14:

günaydın kızlar. Neeoluuuuuuuuuur beni affedin yaa.
Cuma günü hakim beyler ile keşife gittik biz.
Saatlerce keşifteydik. Ne keşfi olduğunu hiç sormayın valla midem bulanıyor aklıma geldikçe.
Nesli çok özürdilerim cnm inanki sebebim çok geçerli cnm.
Esracım hoşgeldin canım, nasıl geçti iyi geçmiştir umarım.
şu topik olayı mantıklı kızlar. Orda hem kilo vermeye çalışırız hem de sohbetler ederiz.
En iyisi bu bence de.
Topik kurunca bana da haber vein ama gelmek istiyorum. Ramazan da yarışma zor olur.

SAHURSUZ OLMAZ!Paylaşan :
Diyetkolik Diyetisyenim
Yazan :
Diyetkolik Dİyetisyenim
Sıcak yaz aylarına denk gelen Ramazan ayı boyunca sahuru ihmal etmemelisin. Açlık süresinin uzun ve havaların sıcak olması nedeniyle bu dönemde sağlığına dikkat etmeden oruç tutman risklidir.

Ramazan süresince açlık süresinin uzun olması, daha az hareketli bir yaşam, su tüketiminin sınırlı olması ve uyku halinin daha çok olması metabolizma hızını yavaşlatır. Sahura kadar uyumak yavaşlayan metabolizmanın daha da yavaşlamasına sebep olabilir. İftardan sonra sahura kadar uyumamak bu süre zarfında metabolizmanın daha da yavaşlamasına engel olacaktır. Sahura hiç kalkmadan oruç tutan bir kişi uzun sürecek olan açlık süresini daha da uzattığından, enerji deposu olması gerekenden daha çabuk tükenecektir. Unutulmamalıdır ki açlıkta vücut ilk olarak depo karbonhidratlarını harcayarak enerji gereksinimini karşılar. Özellikle oruç tutan kişilerde bu depo karbonhidratlar günün ilk saatlerinde tükenir. Bu nedenle uzun süren açlık ile kan şekeri düşer bununla beraber başa ağrısı, halsizlik, uyku hali ve dikkat dağınıklığı başlar. Sahura kalkmak açlık süresini kısaltmak ve bu mekanizmanın daha geç devreye girmesi açısından önemlidir.

Peki sahurda neler yenmeli?

Günün başlangıcı olan sahur hafif bir kahvaltı niteliğinde olmalıdır. Yağlı, şekerli, tuzlu besinlerden kaçınmak oruç süresinde oluşacak susuzluğu biraz da olsa engelleyecektir.Protein içeriği yüksek besinler midenin boşalmasını geciktirdiği için tokluk hissinin daha uzun sürmesini sağlar. Sahur öğününüzde protein kalitesi en yüksek olan yumurtaya yer vermek bu açıdan oldukça önemlidir. Bunun yanında peynir, süt, yoğurt gibi gıdalar iyi bir tercih olabilir.

Sahurdan sonra yatılacağı için iftardan kalma yağlı besinler veya börekler tüketilmesi hazmı zorlaştırır ve mide rahatsızlıklarına sebep olabilir. Bu nedenle hafif bir öğün ile sahur yapmak hem daha kaliteli bir uyku için hem de ramazan boyunca daha sağlıklı hissedebilmek için gereklidir.

Normal hayatımızda da önemli olan sıvı tüketimi ramazan ayı boyunca daha da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Sahur 14-15 saatlik açlık ve susuzluktan önce yapılan son öğündür. Bu nedenle sahurda içilen su miktarı ve ne zaman içildiği de oldukça önemlidir. Eğer sen de oruç tutuyorsan sahura başlamadan önce 2 su bardağı su içmelisin. Böylelikle sahurdan sonra içmek isteyeceğin su miktarını azaltmış ve mide hacminin genişlemesi önlemiş olacaksın.

Sahurda meyve tüketimine de yer vermek gerekir. Posa ve su oranı daha fazla olan meyveler tercih listenin başında gelmelidir. Ancak sahurda tüketilecek meyve 1 porsiyonu geçmemelidir. Karpuz sıcak yaz aylarına denk gelen ramazan ayında sahur için iyi bir alternatif olabilir.

Sahurda ve iftarda ekmek tercihini tam tahıllı ekmeklerden yana kullanmak daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Sahurda tüketeceğin tam tahıllı ekmek beyaz ekmek ve ramazan pidesine oranla daha uzun süre tok kalmanı sağlayacaktır.

Sahurda tüketilecek 3-4 bardak çay veya kahve susuzluk hissinin daha çabuk oluşmasına sebep olacaktır. Sahurda içecek tercihini su veya süt olarak kullanmak bundan dolayı daha doğru olacaktır.

Günün Tüyosu:

Sağlıklı bir sahur menüsü;
*2 su bardağı su
1 su bardağı az yağlı süt
1 adet haşlanmış yumurta
1 dilim az yağlı beyaz peynir
1 ay dilim karpuz
Domates, salatalık ve maydanoz
3 dilim tam buğday ekmeği
*2 su bardağı su

-Sağlıklı ve Mutlu Ramazanlar-

siteden diyet planımı değiştirip ramazan menüsüne döndüm örnek menümü de yazayım belki sizde yaparsınız... ben tek ara öğünlü menü seçtim çünkü hemen uykum geliyor eşimde şehir dışında fazla ara öğünlüleri de isterseniz bakar yazarım...

İftar
6Çorba kaşığıYoğurt (Yağsız)
1KepçeÇorba
3Köfte kadarTavuk Göğüs (Izgara)
1Dilim (ince)Tam tahıllı ekmek
1Adet (küçük)Hurma
5Çorba kaşığıBulgur Pilavı
1Porsiyon (orta)Göbek Salata

Ramazan Ara Öğün
1AdetKepekli Beyaz Peynirli Tost
1Fincan (büyük)Bitkiselçay (Şekersiz)
1AdetMeyve

Sahur
1Adet (küçük)Yumurta (Çiğ)
2Dilim (orta/normal)Beyaz Peynir (Koyun Sütünden)
1Su bardağı (200 ml lik)İnek Sütü (Az Yağlı)
2AdetSiyah Zeytin
1Tatlı kaşığıReçel, Jöle Ve Marmelat Çeşitleri
3Dilim (ince)Tam tahıllı ekmek
2AdetMeyve

Selamlar kızlarr :KK3:

Edacım ramazan münün çok güzel olmuş gerçekten :KK34:

Ben bugün tutamadım gene kalkamadım çok vicdan azabı çekiyorum şuan ama yarım Rabbim nasip ederse tutacağım hayırlısıyla :KK34:

Hepinizin oruçları duaları kabul olsun inşallah.

Oruçlu olanlarımıza Rabbim sabır versin :KK34:

hoşgeldin güzelim... hepimiz yapı olarak benziyoruz toparlanacağız filan diyoruz ama çok şansızız bu konuda... vereceğimiz kilolar az değil o bir yana biz çok hırslı bir grup değiliz sanırım bundan kaynaklı bu durum... güzel bir topic kuralım aynı yarış modunda gitmeye çalışalım biz kolay kilo veren bir grup değiliz ama bence bir yerden sonra rayına girip kendiliğinden gidecek (belkide fazla pembe düşündüm :) biz anca o rayına girdiği dönemden sonra yarışabiliriz. o zaman birbirimize fazlasını vermek için motivasyon sağlarız. ama şu durumda motive olamıyoruz. yolumuz uzun...

boynun bükülmesin güzelim burdayız ama kendi adıma konuşayım kendime yeni bir ben lazım............

en nefret ettiğim şey iştahım açılıyor, mide bulantısı yaşıyorum, adet gelmiyor ve yine bir test yapıyorsun ya yok nasılsa filan desende o testi yapıpta birşey çıkmayınca nedensiz bir saçma bunalım yaşıyorum :KK43:

yarın orucun ilk günü... sahurda tost yemeyi planlıyorum. öyle bezmiş, halsizim ki dışardan tost söyledim. inşallah kalkabilirim sahura hatta az sonra uyumayı düşünüyorum. hepimize hayırlı ramazanlar güzeller inşallah hakkımıza hayırlısı olur bu ramazan her günümüz her anımız bir gözaydını ile geçer mucizelere inanırız ve hayatımızda mucizeler olur inşallah...

hepımızın ruhunda tembellık var zaten ve ramazanla ııce doruga cıkacak
zaten ne kımsenın spor yapmaya mecali olacak ne de iftarda fren yapacak ıradesı olacak..
neyse ramazan sonrasında silkelenıp tekrar start almak umudum var benım hala:)
Selam kizlar,

Esram hosgelmissin canim nasil gecti tatilin anlat bakalim :KK16::KK16::KK16: bol bol gezdin onu gördük, yedigin içtiginde senin olsun anlat neler yaptin :KK16:

Ben persembeye kadar raporluyum kizlar ciddi anlamda bel agrim oldu gectigimiz cumartesi ve bi kac gündür paso yatiyorum evde :KK5:

Bu hafta listede yokum zaten Neslim beni çek listeden, kendimize grup kurarsak seve seve üyesi olacagim :KK34:

Herkeslere hayirli Ramazanlar simdiden, Allah kabul etsin ibadetlerimizi :KK16:

hayırlı ramazanlar kuzum benımmm
tatılın kötüsü olmaz zaten:)ama denız kum güneş huzur yeme içme vs.. derken bomba döndüm..
bide masallah volkanla hıc kavgasız 15 gün geçirdim(hertatılde 1 günde olsa girerdık bırbırımıze)
onunda verdıgı pozıtıflıkle evime döndüm
ama eve geldınce acı gerçeklerle yüzleştim
evdekı tadılatın pıslıgı kalkmamıstı daha zaten 2-3 gün resmen evle cebelleştim ve tekrar yhoruldum bıdaha tatıle cıkmam lazım benım:)
şu grup olayınıda aslında ramazan sonrasına bırakmaya gerek yok,grubu kuralım diyet işlerıne ramazandan sonra başlayalım
ee bu takım e olacak sımdı kapanacakmı yoksa yenı kişilerle devammı edecek??

günaydın kızlar. Neeoluuuuuuuuuur beni affedin yaa.
Cuma günü hakim beyler ile keşife gittik biz.
Saatlerce keşifteydik. Ne keşfi olduğunu hiç sormayın valla midem bulanıyor aklıma geldikçe.
Nesli çok özürdilerim cnm inanki sebebim çok geçerli cnm.
Esracım hoşgeldin canım, nasıl geçti iyi geçmiştir umarım.
şu topik olayı mantıklı kızlar. Orda hem kilo vermeye çalışırız hem de sohbetler ederiz.
En iyisi bu bence de.

Topik kurunca bana da haber vein ama gelmek istiyorum. Ramazan da yarışma zor olur.

güzel geçti canım sizin o taraflara geldik..
tam soracaktım ki sormayın demişşsin neyse merakımı içime akıtıyorum..:)
sen yıllık ızne cıkmıyomusun canımm

selam kızlar nasılsınız bende çıkmak istiyorum zaten kaç gündür diyet falan hak getire ne bulduysam yiyorum yine.şu topiği bir an önce kuralım bence yarışma sitresi olmadan rahat rahat kilo veririz kendimizi sıktıkça diyet yapasımız gelmiyor.nesli de gelsin yeni bir topik kuralım.kurallar olmadan rahat rahat rekebet ederiz kendi aramızda

hepımızın ruhunda tembellık var zaten ve ramazanla ııce doruga cıkacak
zaten ne kımsenın spor yapmaya mecali olacak ne de iftarda fren yapacak ıradesı olacak..
Neyse ramazan sonrasında silkelenıp tekrar start almak umudum var benım hala:)

hayırlı ramazanlar kuzum benımmm
tatılın kötüsü olmaz zaten:)ama denız kum güneş huzur yeme içme vs.. Derken bomba döndüm..
Bide masallah volkanla hıc kavgasız 15 gün geçirdim(hertatılde 1 günde olsa girerdık bırbırımıze)
onunda verdıgı pozıtıflıkle evime döndüm
ama eve geldınce acı gerçeklerle yüzleştim
evdekı tadılatın pıslıgı kalkmamıstı daha zaten 2-3 gün resmen evle cebelleştim ve tekrar yhoruldum bıdaha tatıle cıkmam lazım benım:)
şu grup olayınıda aslında ramazan sonrasına bırakmaya gerek yok,grubu kuralım diyet işlerıne ramazandan sonra başlayalım
ee bu takım e olacak sımdı kapanacakmı yoksa yenı kişilerle devammı edecek??

Güzel geçti canım sizin o taraflara geldik..
Tam soracaktım ki sormayın demişşsin neyse merakımı içime akıtıyorum..:)
sen yıllık ızne cıkmıyomusun canımm

canım bizim ağustos ayının tamamı adli tatil olduğu için ağustostan eylüle kadar tatilim ben.

Selamlar kızlar :KK34:

Kimse ugramıyor galiba artık takıma iki sohbet muhabbet edeydik ya :KK31:

Neyse ben kendi kendimede yazarım hıh :KK19:

Dün sahura kalkamamıştım oruç tutamadım vicdan azabı çektim :KK34: Bugün çok şükür kalktım bi gözüm açık bi gözüm kapalı yemeğimi yedim eda ugrarsa anlarım iyimi yemişim kötü mü yemişim:KK34:

Birazda endişem oldu ya dayanamazsam fln diye ondan biraz çok abartmış olabilirim:KK31:

2 tane yumurta yedim
2dilim beyaz peynir
2su bardağı süt
4 tane zeytin
3tane kare light ekmek
içebildiğim kadar su
sonra canım tatlı istedi son dakkalardı yaklaşık 3kaşık kadar meyveli yogurt yedim ve yattım :KK34:

akşam ne yiceğim konusunda hiçbi fikrim yok ev arkadaşlarımdanda kimse oruç tutmuyor yanlızım bi çorba fln yaparım belki kendime :KK34:

Son düzenleme:
Selamlar kızlar :KK34:

Kimse ugramıyor galiba artık takıma iki sohbet muhabbet edeydik ya :KK31:

Neyse ben kendi kendimede yazarım hıh :KK19:

Dün sahura kalkamamıştım oruç tutamadım vicdan azabı çektim :KK34: Bugün çok şükür kalktım bi gözüm açık bi gözüm kapalı yemeğimi yedim eda ugrarsa anlarım iyimi yemişim kötü mü yemişim:KK34:

Birazda endişem oldu ya dayanamazsam fln diye ondan biraz çok abartmış olabilirim:KK31:

2 tane yumurta yedim
2dilim beyaz peynir
2su bardağı süt
4 tane zeytin
3tane kare light ekmek
içebildiğim kadar su
sonra canım tatlı istedi son dakkalardı yaklaşık 3kaşık kadar meyveli yogurt yedim ve yattım :KK34:

akşam ne yiceğim konusunda hiçbi fikrim yok ev arkadaşlarımdanda kimse oruç tutmuyor yanlızım bi çorba fln yaparım belki kendime :KK34:

çok güzel bir menü olmuş. dün ben tam saat 5 gibi bozmak zorunda kaldım biliyordum birşeyler olacağını niyet etmemiştim ramazanda iftar vaktine kadar edebilirsin diye biliyorum. migren ağrısından kıvrandım. dayanılır gibi değildi genel müdüre rica ettim beni acile götürürmüsünüz diye çıktık sanayinin çevresinde acil aradık gittim iğne yaptılar yine karışık birşey ilaçta aldım yavaş yavaş sakinledi. yılmadım nasılsa dün geçti migren diye (genelde üstüste olmaz) sahurumu yaptım aynen gözüm yarı açık yarı kapalı... bende 1 bardak süt, 2 dilim light beyaz peynir, domates, 1/4 ramazan pidesi :KK43:, 1 kase de kendi yaptığım meyveli az şekerli kompostoyu yedim. suyumu içtim yattım. bu saate kadar dışardaydım yürümek biraz ağır gelsede yarım saat yürüdüm. antalya yanıyor ya saçlarımın ucundan damlıyordu terler omzuma :KK1: evi temizlemem lazım ama iftara çok var kredimi harcamıyım diyorum. akşama karnıyarık yapacağım fırında yumuşayan patlıcanlarımın içine yağsız kıyma ve soğan light birşeyler düşünüyorum çünkü hızımı alamam diye korkuyorum yanına da bulgur pilavı yada dayanamazsam bu sefer evde sadece kepek ekmek var onu yerim. ve buz gibi cacık dolaba su stoğu da yaptım biraz dinleneyim. belki yerleri filanda elektrikler silerim enerjime göre :)

ramazan daki en sevdiğim çorba tarifimi yazayım.
2 domates kabukları soyulmuş
yıldız şehriye
bol maydonoz
limon tuzu yada limon
1 tk zeytinyağı

zeytinyağında domatesi iyice pişiriyorum domatesi çok ince doğruyorum
sonra yıldız şehriyeyi atıyorum. o pişincede bol maydonozu ince kıyılmış atıyorum 5 dk filan kaynıyor limon yada limon tuzu koyup servise...

eşiminkine ayrıca bir tavada tereyağıyla biber kavuruyorum onu ekliyorum. isterseniz de azıcık acı biber salçası...

çok güzel bir menü olmuş. dün ben tam saat 5 gibi bozmak zorunda kaldım biliyordum birşeyler olacağını niyet etmemiştim ramazanda iftar vaktine kadar edebilirsin diye biliyorum. migren ağrısından kıvrandım. dayanılır gibi değildi genel müdüre rica ettim beni acile götürürmüsünüz diye çıktık sanayinin çevresinde acil aradık gittim iğne yaptılar yine karışık birşey ilaçta aldım yavaş yavaş sakinledi. yılmadım nasılsa dün geçti migren diye (genelde üstüste olmaz) sahurumu yaptım aynen gözüm yarı açık yarı kapalı... bende 1 bardak süt, 2 dilim light beyaz peynir, domates, 1/4 ramazan pidesi :KK43:, 1 kase de kendi yaptığım meyveli az şekerli kompostoyu yedim. suyumu içtim yattım. bu saate kadar dışardaydım yürümek biraz ağır gelsede yarım saat yürüdüm. antalya yanıyor ya saçlarımın ucundan damlıyordu terler omzuma :KK1: evi temizlemem lazım ama iftara çok var kredimi harcamıyım diyorum. akşama karnıyarık yapacağım fırında yumuşayan patlıcanlarımın içine yağsız kıyma ve soğan light birşeyler düşünüyorum çünkü hızımı alamam diye korkuyorum yanına da bulgur pilavı yada dayanamazsam bu sefer evde sadece kepek ekmek var onu yerim. ve buz gibi cacık dolaba su stoğu da yaptım biraz dinleneyim. belki yerleri filanda elektrikler silerim enerjime göre :)

Oyy geçmiş olsun canım o kötü olmuş:KK31:
Niyetlenmemişsin gerçi :26:
Ben niyeti güneş dogana kadar edilir diye biliorum ama belki yanlışım vardır :KK34:
Dışarıda ne işin vardı bu sıcakta ben öğle arasına bile gitmedim aslında bi yürüyüp gelsem mi diye yeltendim ama sıcaktan gözüm yemedi :KK34:
Boşver şimdi ev işi fln yapma yat dinlen akşamüstüne doğru saat 5 gibi yapmaya başlarsın küçük küçük kendini yormadan hem yemegini hem temiziğini halledersin hem zaman geçer :KK34:
Benimde iş çıkışı elbise işim var yaklaşık 1 saatlik bi yol gitcem gelcem inşallah çok koymaz hayırlısıyla tamamlarız oruçlarımızı:KK34:

Son düzenleme:
ramazan daki en sevdiğim çorba tarifimi yazayım.
2 domates kabukları soyulmuş
yıldız şehriye
bol maydonoz
limon tuzu yada limon
1 tk zeytinyağı

zeytinyağında domatesi iyice pişiriyorum domatesi çok ince doğruyorum
sonra yıldız şehriyeyi atıyorum. o pişincede bol maydonozu ince kıyılmış atıyorum 5 dk filan kaynıyor limon yada limon tuzu koyup servise...

eşiminkine ayrıca bir tavada tereyağıyla biber kavuruyorum onu ekliyorum. isterseniz de azıcık acı biber salçası...

hımm çok güzel bi çorbaya benziyor bu :KK56:
akşama bende yapayım bari:KK34:

günaydın kızlar,

yaz iyiden iyiye gösterdi kendini birde ramazan çekilmişiz netten :KK43: bugün bir araştırayım bari topic nasıl açılır açayım bir topic te belki yarışmıyoruz gelin diye sizi kandırırım :) dün güzel bir iftar yaptık abartmadım. karnıyarığı dediğim gibi yaptım sonra sadece salçalı su ile pişirdim eh biraz fazla diyet havası vardı :))) kocacım açığı kapatmak için cacığını zeytinyağı ile doldurdu :)))) ne yedim yazayımm

dün iftar: 2 adet hurma + 1 dilim peynir + 1 tam ceviz + 2 küçük karnıyarık + çeyrek pide + 1 kase cacık + 1 kase komposto (kompostoyu 1 saat sonra yedim)

misafir gelecekmiş bugün evde zeytinyağıyla ve kepekli unla zeytinli poğaça benzeri birşey yaptım. 1 yumurta akı koydum sadece 10 da 1 tane ondan yedim. birde üzümlü kek yaptım mükemmel olmuştu kokusu da dehşetti ama tabağa düşen kuru üzümden 1 tane yedim :KK43: o kekten yiyeceğim pazara kadar sabredersem sabah yerim sonra denize gideriz :KK8: oruç tutarsam sahurda yerim üff pazara kadar tazeliği bozulmaz inşallah :KK43:

saat 11 de 3 dilim karpuz minik üçgen, yarım bardak süt içtim.

bugün tutamadım gece baş ağrısı gelir gibi oldu şimdi de biraz var zorlamayayım her gün beni acile götüremezler evdeyken tutacağım.

günaydın hepinize,hayırlı cumalar:KK3::KK3:

takım iyice terkedilmiş gibi olmuş,sanırım kapatılma konusunda herkes hemfikir:KK34::KK34:

bu arada bende bu hafta perişanları oynadım,1 haftadır diş ağrısından geberiyorum,ne uyku ne huzur hiçbişey kalmadı,işede gelemedim,dün nihayet kanal tedavisi yapıldı,bugün biraz olsun rahatladım

üstelik bu ağrılara bide regl ve nezlede eklendi,düşünün halimi:KK53::KK53:

bende durumlar böyle kızlar,bu halde tabi diyet falan uçtu gitti,aman ne yapayım sağlığımız yerinde olsunda kilo nasıl olsa verilir:KK34::KK34:

bu arada herkesi izinli yazıcam haberiniz olsun,yinede kg bildirmek isteyen olursa yeni kilosuyla izinli yazabilirim:KK34::KK34:

Selamlarr :KK34:

Neslicim edanın açtıgı sayfada yazdım ama burdada yazayım bu sabah tartılmayı unuttum dün akşam yatarken 64.0dım onu kabul edebilrsin :KK34:

Bide benim gene tuvalet sıkıntım var tuvalete çıkamıyorum :KK31:

Selamlarr :KK34:

Neslicim edanın açtıgı sayfada yazdım ama burdada yazayım bu sabah tartılmayı unuttum dün akşam yatarken 64.0dım onu kabul edebilrsin :KK34:

Bide benim gene tuvalet sıkıntım var tuvalete çıkamıyorum :KK31:

günaydın mutlum,tamamdır canım 64 olarak not aldım:KK34::KK34:

wc içinde suyumu az içiyosun ama:26::26:kayısılı form çayı deneyebilirsin bide:KK34:

X