Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

merhaba millet nasılsınız bakalım bilgisayar kafayı yedi çok yavaş çalışıyor

sabah:1 dilim ekmek 1 haşlanmış yumurta domates salatalık

ara;sade soda canım cola istiyo bende kendimi sodayla kandırıyorum

öğlen;patlıcan yemeği ve cacık

ara;1 avuç kadar kirz

akşam; 5 tane ızgara köfte ve salata 1dilim ekmek

ara; 1 elma

3 litre su ve 3 bardak yeşil çay 30 dakika yürüyüş

Günaydin neslimmmm hosgelmissin sevindim valla eksileri görmene
Ben artidayim bu hafta hayal olcak sanirim 63leri görmem

Foto ekle bi an önce ama eminim yakismistir güle güle kullan canim cici saçlarini

çiğdemimm canım bugün daha salı,cuma için lütfen şimdiden umutsuzluğa kapılma,hemen metanı harekete geçirecek değişiklikler yapsuyunu yeşil çayını çoğalt,ara öğünlerini eksiltip yada atam tersi artırabilirsin,hareketi çoğalt,3 günde ooo neler değişir

ayrıca teşekkür ederim canım akşam resim eklerim,valla bugün havalı havalı dolaşıyorum ortalıkta,değişiklik iyi geldi,bunu ertelediğime pişman oldum:26:

edacımm geçmiş olsun canım,yaz günüde grip hiç çekilmez valla

ohh eşinin yokluğu sana tartıda eksi olarak dönücektir eminim,maşallah kuzum bu aralar çok iyi gidiyosun
çok güzel değişiklik iyidir sevindim hadi güzelim canlanalım ya kurtulalım şu kilolardan...

evet kurtulalım canımm
Günaydın arkadaslar..
Benim iznim bitti sanırım artık listeye girebilecek miyim?
Biraz kilo aldım ama
Keyifler nasil? Ben yokken Neler oldu?
Özledim sizi yaaaaaaaaaaaa

ooooo kimler gelmişş,elifcim hoşgeldin

nasılsın canım,toparlanabildinmi,herşey yolundamı

izin süren doldu canım,bu hafta tekrardan listeye girebilirsin,takımca kurallar belirledik,ayrıca birde genel kurallar var,birazdan paylaşırım tekrar

akşamı dediğim gibi canım aç geçirmektense hafif bi leblebiyle geçiştireyim dedim,akşam eve geldiğimde 11 di,yarım saat sonrada yattım,o saatte bişey yiyemezdim,ama bugün hem sabah hem öğle sebzem vardı

detay konusundada haklısın,bundan sonra detaylı yazarım şekerim

sehercim ufak geziler bünyeye moral olarak iyi geliyo ama dediğin gibi sonrası yorgunlukta cabası

kaçamaklarıda unut gitsin cumaya toparlarsın eminim

mutlummmbenim dün protein akşama bozuldu yaa,neyse biz bildiğimiz yoldan şaşmayalım,dengeli beslenmeye devam canım

tavuk şiş salata ayran,yada bu öğlen benim gibi köfte salata ayran yiyebilirsin canım,efiyet olsun

eliffff hoşgeldin nasılsın nerelerdeydin sen

nesli saçını eminim yakışmıştır sana ayrıca tekrar motive olmana çok sevindim

kafayı yedi benim bilgisayar alıntı yapmıyo

Performans uygulamamız yarın itibariyle başlıyor. Duyduk, duymadık demeyin. Hayırlı olsun.

PERFORMANS UYGULAMASI
Takım ortalaması %0,30 un altında olan takımlar, her hafta etap raporunda listelenecektir.
Bir ay (4 etap) sonra iki ve ikiden fazla kez %0,30 un altında kalmış olan takımlar sarı kart alır. Bu kart kalıcıdır. Sarı kart almamış takımlar takip listesinden çıkartılır.
Bir sonraki aylık dönemde aynı işlem tekrar eder.
İkinci kez sarı kart alan takım öncelikle savunmasını sunar, almış olduğu önlemi ve uygulayacağı yaptırımı paylaşır. Ceza olarak da takip eden 4 hafta boyunca genel sıralama listesini yapar.
Uygulama 14 Haziran 2013 tarihinde, 313. etap itibariyle başlayacaktır.

evet kızlar,takımlar arası genel oylama sonuçlandı ve diğer kararlarda ortak yol bulunamadı,sonuç olarak yukarıdaki karar yarından itibariyle geçerli olucak,takım ortalamamızın % 0,30 un altına düşmemesi gerekiyo,o yüzden herkes kurallara uymak zorunda[/QUOTE]

1.TAKIM KURALLARI:

1) Her Cuma saat 13 e kadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz.Mazereti olmadan kilo bildirimine geç kalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta kilosu ayni/bildirimde bulunmadi olarak gösterilir. 3. Defa Tekrarlamasi halinde uyarisiz diskalifiye olacaktir.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız spor aktivitelerimizi yazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirde ilk hafta uyarılarak sonraki hafta kilosu ayni yazilacaktir. Ayni sekilde 3 hafta üst üste mesaj kuralina uymayanlar diskalifiye olacaktir.

4) Cuma günü takımın en az yüzdeye sahip üyesine ceza verelim,örneğin sonraki hafta bütün takımdaki üyelerin,menülerini,günlük msj sayısını ve sporlarını takip etsin(yada başka öneriniz varsa o olsun)

5) Koçluk sistemi; yani takımdaki üyeler 2 şer kişilik gruplara ayrılsın ve herkes birbirinden sorumlu olsun,cumaya kadar hertürlü motive etsin birbirini,Cuma günü verilen kiloya göre 1.grubu seçelim ve yine sonuncu olan gruba ceza verelim.

1.TAKIM GÖREV DAĞILIMI:

T_N :(KAPTAN) genel kontrol

garden :(TAKIM İÇİ MOTİVE EDİCİ,MORAL VERİCİ) ayrıca öğünlerde yenilecek şeylere karar verme,öneride bulunma

tatlıkedi :(KAPTAN YARDIMCISI) genel kontrol

tasan : ( MSJ TAKİPİ) günlük 5 msjın altına düşenleri not alıp cuma günü bildirecek,ona göre ceza uygulaması yapılacak.

mutluluknerdesinbenibul :(SPOR TAKİPİ) günlük yapılan sporları not edip cuma liste yapmak

mlkfth : (SPOR VE EGZERSİZ LE İLGİLİ BİLGİLER EKLEMEK) takımda en çok kiloyu veren olduğu için ayrıca önerilerde bulunmak

crystallife :(GÜNLÜK MENÜ TAKİPİ) herkesten sabah ilk iş bi önceki günün toplu menüsünü istemek,yazmayanları uyarmak

tgdg : (TAKIMA HERGÜN SAĞLIKLI BESLENME VE DİYETLE İLGİLİ BİLGİ EKLEMEK)

spirochet : (YAPILAN MENÜLERE YORUM YAPMA)

Öneri:
Performans uygulaması ile ilgili olarak ortalama altında kalan takımların aldığı notalar ve devamındaki sarı kartlar, ilgili takımlar ilk üçe girdiğinde silinir.

Oylama:
1. Takım => Evet
2. Takım => Evet / Hayır
3. Takım => Evet / Hayır
4. Takım => Evet / Hayır
5. Takım => Evet / Hayır
6. Takım => Evet / Hayır
8. Takım => Evet / Hayır
9. Takım => Evet / Hayır
10. Takım => Evet / Hayır
13. Takım => Evet / Hayır

Oylama Kuralı:
  • Önerinin kabulü veya reddi için 6 oy yeterlidir.
  • Bütün takımların oylamaya katılmaları zorunludur.
  • Oylama 1 Temmuz Pazartesi akşamı sona erecektir.
  • Oylamaya katılmaya takımlar ceza puanı alacaktır.
[/QUOTE]

kızlar yukarıdaki öneri yeni oylamaya sunuldu ben evet olarak oy kullandım,sanırım bu bizi biraz daha motive edecektir,hadi bakalım bu hafta ismimizi ilk 3 e girerek kara listeden siidirelimm

noisim-güncumapztsalıçrşprş
1-t-n+-
2-garden-izinizinizinizin
3-tatlıkedi+-
4-tasan++
5-mlkfth-0
6-crystallife-0
7-tgdg++
8-spirochet++
9-mutlu++
10-
11-
elif listeye gireceksen senide ona göre ekleri

çok güzel bir menü... akşama elmanın yanına 1 bardak ayranda içebilirsin... yok yok kola filan istemiyor canın sen yanlış anlıyorsun

kızlar yukarıdaki öneri yeni oylamaya sunuldu ben evet olarak oy kullandım,sanırım bu bizi biraz daha motive edecektir,hadi bakalım bu hafta ismimizi ilk 3 e girerek kara listeden siidirelimm[/QUOTE]

evet bu hafta ilk 3 e girmeliyiz kesinlikle hatta bireyseldede ilk 3 te olsak süper olur

kızlar yukarıdaki öneri yeni oylamaya sunuldu ben evet olarak oy kullandım,sanırım bu bizi biraz daha motive edecektir,hadi bakalım bu hafta ismimizi ilk 3 e girerek kara listeden siidirelimm[/QUOTE]

evet evet evet bence de ilk 3 e girmemiz lazım gerçi ilk 3 önemli değilde bu hafta 1 kilo vermem lazım. diyetkolikteki diyetisyen bu hafta her günü farklı menü yaptı bu sefer 1 kg hedefim inşallah olur yaa

kızlar bu aralar yine başladım her gün 45 dk. lık yürüyüşlere.
yürüyüş bana her bakımdan iyi geliyor.
öyle birşey ki yürüyüş yapınca fit bi görüntü elde ediyorum.
bu arada size yarın hatta belki de bu gece bir süprizim var.
geçen diyete başlamadan önce giydiğim şort ve tshirtle fotoğraf çektirmiştim
marmaristen dönerken. bu akşam aynı şort ve tsirhtü giyiyp çektireceğim ve ekleyeceğim. umarım
beğenirsiniz. fark çok belli oluyor. geçende giydim keşke foto çektirseymişim eşime falan.
şort resmen tayt gibi olmuş o zaman :) şimdi ise üstümden düşüyor :)
bu beni mutlu ediyor :)
sizlere de motive olması açısından ekleyeceğim.

protein ağırlıklı birşeyler olabilir tavuk döner bile olabilir tabi gecikmediysem tavsiyede bulunmakta :)

öglen balik yedim edacim hani buzluk ürünleri olur ya mikroda isitip bi porsiyon yedim, yalniz kalorisi yüksekmis baya bidaha almayi düsünmüyorum.
Ardindanda bi meyveli yogurt yedim

Bu arada gecmis olsun sana canim, yazin nasilda basardin hasta olmayi

ohhh havani sevsinler neslim

tamam umutsuzluk yok ara ögünü kaldirim bari, aksamda salata yicem sadece
bu ara hareket yapamiyorum sporu cok azalttim hem basim agriyor hemde aksamlari evde büyük temizlige giristim.
Dün buzdolabindan basladim bosaltim temizledim sonra erzak dolabimi tabak bardak olan dolaplarin içlerini temizledim
Bardaklari falan sifirdan yikadim
dahada mutfakta isim bitmedi bu aksam devam
sonra yatak odasina gecicem oda oda her aksam yapip bitireyim diyorum sonunda da camlari silcem oy oy

neyse en azından balık yemişsin herhalde üstü çıtır kaplıydı onu da karbonhidrat diye düşünürsek ekmeğini de yemiş oldun yağ yerine mikrodalgada ısıttın en azından yağ girmedi içine bence planda sorun yok :)

nasıl becerdim bilmiyorum da ofiste beraber çalıştığımız muhasebeci artık hapşurmalarıma dayanamayıp bana ilaç tedariği yaptı. benim çoluğum çocuğum var abla bulaştırma sakın bana diyor

Sıcak yaz aylarının gelmesiyle beraber sofralarda başköşeye geçen karpuz yazın en serinletici meyvesidir. Karpuzun %92-95’i su %6’sı ise şekerdir. Yazın artan sıvı gereksinimini karşılamak için karpuz iyi bir tercih olabilir. Ancak kronik rahatsızlığı olan kişilerin özellikle böbrek ve şeker hastalığı olanların karpuz tüketimine dikkat etmeleri gerekmektedir. Sağlıklı bireylerinde aşırı miktarda karpuz tüketimi sakıncalı olabilir. Karpuzun içeriğinde bulunan früktoz şekeri nedeniyle fazla tüketildiğinde kilo kontrolünü sağlamada sıkıntı yaşanabilir.

Karpuz antioksidan kapasitesi yüksek olan likopenden zengindir. Likopen karpuza kırmızı rengini verir. İçeriğindeki antioksidan kapasitesi kansere ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu etki gösterir. Bu özelliği aynı zamanda bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
Karpuz A ve C vitamini, demir ve kalsiyum yönünden zengin bir meyvedir. Karpuzun lif içeriği de diğer meyvelere göre daha yüksektir. Yüksek lif içeriği bağırsak sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.

Karpuz-peynir-ekmek yaz aylarında iyi bir ara öğün seçeneği olabilir. Ama tek başına bir ana öğün olarak tüketilmemelidir. Yeterli ve dengeli bir diyet planında ana öğünlerde her grup besinden bulunması gerekmektedir. Yemekten hemen sonra tüketimi de önerilmemektedir. Yemekten 1-1,5 saat sonra bir ara öğün olarak tüketmek daha sağlıklı bir tercihtir.

1 porsiyon karpuz-200 gramdır-76 kalori enerji içerir.

Ara öğünde tüketeceğin ;
1 ince dilim ekmek
1 dilim peynir
1 porsiyon karpuz
200kcal enerji içerir

Ülkemizde soda ve maden suyunun birbirinden farklı olduğu bilinci yeni yeni oluşmaktadır. Maden suyu, doğada doğal olarak bulunan yer altı sularındandır. İçeriğindeki karbondioksit gazı ve mineraller tamamen doğaldır. Soda ise suya karbondioksit gazı basılarak yapay olarak elde edilir.

Maden suyu alkali yapısından ötürü midenin asit yapısını nötralize ederek dengeler. Bu anlamda hazmı kolaylaştırabilir. Ancak içeriğinde sodyum miktarı dikkate alınarak tüketilmelidir. Özelikle hipertansiyon ve tiroid hastalarının tüketiminde dikkatli olmaları gerekmektedir. Fazla miktarda sodyum alımı idrar ile kalsiyum atımını hızlandırdığı için kemik erimelerinde risk oluşturabilir. Maden suyu seçimi yapılırken düşük sodyum, yüksek magnezyum ve kalsiyum içerikli olanlar tercih edilmelidir.

Soda ise maden suyuna göre daha düşük kalsiyum ve daha yüksek sodyum içeriğine sahiptir. Sodada bulunan şeker gereksiz bir enerji alımına sebep olurken, maden suyu içinde sadece mineralleri barındırır ve kalorisi yoktur.

Sağlıklı bir birey günde 2 şişe maden suyu tüketebilir. Artan sıcaklarla beraber artan sıvı gereksinimini karşılamak için suyun haricinde maden suyunu da tercih etmek mümkün. Egzersiz sonrası ter ve idrar ile atılan sıvı ve mineral kayıplarını yerine koymak için sudan sonra iyi bir tercih olabilir.

Eğer özellikle meyve aromalı sodalardan tüketmek istiyorsan, onun yerine daha sağlıklı olan maden suyuyla hazırlayacağın kendi karışımını oluşturabilirsin. Taze sıkılmış meyve suyuna katacağın maden suyu aynı aromaya daha sağlıklı bir şekilde ulaşmana yardımcı olacaktır. Besleyici değeri daha yüksek bir karışım istiyorsan ise maden suyunu ayran ile tüketebilirsin.

günaydın kızlar,

bugün yine danışmanlar gelecek buraya bakamayacağım. bugün çok değişik bir diyet listem var

KAHVALTI 07:30

1Su bardağı (200 ml lik) Süt (Yarım Yağlı)

2Adet (büyük) Kepekli Galeta

2Adet Meyve

ARA ÖĞÜN 10:00 1Adet Salatalık

ÖĞLE YEMEĞI 12:00

1Kase (orta/normal) Yoğurt (%10 Y)

3Adet (orta/normal) Köfte

2Kepçe Çorba

1Dilim (ince) Ekmek

1Serbest Yağsız Salata

ARA ÖĞÜN 14:30 1Adet (orta/normal) Salatalık 1Adet (büyük) Galeta Ekmeği/Grissini Çeşitleri

ARA ÖĞÜN 17:001Dilim (orta/normal) Peynir Beyaz (Az Yağlı) 1Adet (büyük) Galeta Ekmeği/Grissini Çeşitleri

AKŞAM YEMEĞI 19:30

1Su bardağı (200 ml lik) Yoğurt (Yağsız)

8Çorba kaşığı (tepeleme) Sebze Yemeği (Etsiz) (Tarif)

2Dilim (ince) Ekmek

1Serbest Yağsız Salata

ARA ÖĞÜN 21:302Parça (küçük) Bitter çikolata 1Su bardağı (200 ml lik) Süt (Yağsız)

dün ne yedimmm

sabah: 1 kk peynir, 5 zeytin, 2 dilim kepek ekmeği, karpuz avuç içi kadar

ara: salatalık

öğle: karnıyarık, yoğurt, 2 dilim kepek ekmeği

ara1: 1 yeşil elma

ara2: 1 dilim kepek ekmeği, peynir, 2 kaşık yoğurt

akşam: zyt. taze fasülye 8 kaşık, 2 dilim kepek ekmeği, salata(marul), 2 kaşık yoğurt

ara: 30 adet kiraz, yarım yağlı yarım bardak süt

3 lt su, yarım saat yürüyüş :) sonunda

günaydınnnnn millet herkes uyuyormu neredesiniz.bugün ne yiyecem

sabah:kepekli tost ve bol yeşillik

ara;1 bardak süt ve 2 kare bitter çikolata

öğlen;haşlanmış tavuk göğsü ve cacık

ara;1 küçük kase kiraz

akşam;kabak yemeği ve yoğurt

ara;tarçınlı süt

3 litre sub 3 bardak yeşil çay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…