Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

gözümden kaçmış o gazoz ve kola bunlar hep normal miydi????

ayrıca çikolatalara bir süre veda edersen iyi olur hep üstüste yemişsin...

Patlıcanı ateşte közleyerek kabuklarını soyup ince ince kıyarak yemeklerimizde kullanmak oldukça sağlıklı.

100 gramında;

24 cal
1,1 gr protein
2 gram yağ
5,5 gram karbonhidrat vardır.

Bunları biliyor muydun?
· Patlıcan, damarları yüksek kolesterolün yarattığı kötü etkilerden korur.
· Patlıcan, istemsiz kas hareketlerinin oluşmasını önler.
· Patlıcan, içerisindeki yüksek lif sayesinde bağırsak sistemimize yardımcı olur.
· Patlıcanda bulunan yüksek lif sizi bağırsak kanserine karşı koruyacaktır.
· Patlıcanın kabuğunda aynı zamanda nikotin de bulunur. Bitki bunu, bitki yiyen böceklere karşı kendini savunmak için üretir. Ancak patlıcanın içerdiği nikotin miktarı, insan vücudu için zararlı olabilecek miktarlarda değildir.

Gece geç saatlerde acıkanlar için!Paylaşan :
Diyetkolik Diyetisyenim
Yoğun geçen bir günün ardından yorgun bir şekilde televizyonun karşısına geçerek çikolata, gofret veya cips gibi karbonhidrat ve yağ içeriği yüksek besinlere mi yöneliyorsun? Günün stres ve yorgunluğunu üzerinden atabilmek için özellikle geceleri, sana serotonin hormonu salgılatarak mutluluk verecek olan karbonhidrat oranı yüksek besinlere yönelmen bedeninin sana bir oyunu olabilir.

Bol karbohidratlı besinler, serotonin salgılanmasını artırdığı için akşam tüketilen besinler arasında başı çekmektedir. Ancak, diyetini bozmadan serotonin yapımını artırabileceğin farklı besinler de mevcut. Serotonin salgılatan bir aminoasit olan triptofan muz, badem, süt ve süt ürünleri, gibi daha düşük kalorili besinlerde bulunuyor. Artık, mutlu hissetmek için tercih ettiğin çikolataların, cipslerin yerini meyve, süt ve sert kabuklu yemişlerle de doldurabilirsin.

Gece acıkmalarının başka bir nedeni ise gündüz yeterince besin alınmamış olmasıdır. Gün içinde yediklerini azaltarak sağlıkı beslendiğini düşünürken, gece yeme alışkanlığına davetiye çıkarıyor olabilirsin. Günde 3 ana öğün ve bu ana öğünlerde fazla tüketmeni engelleyecek 2-3 ara öğün, gece yeme alışkanlığının önüne geçecektir.
Diyelim ki ne yaparsan yap yine de gece çok acıktın, canın tatlı bir şeyler istiyor ve yatmana da fazla bir vakit kalmadı. Bu durumda ne yapabilirsin?

Gece aç yatmak özellikle diyabeti (şeker hastalığı) olan bireyler için sakıncalıdır. Gece boyunca düşen kan şekeri sağlık açısından tehlikeli olabilir. Aynı zamanda aç bir şekilde uyumaya çalışmanın herkes için rahatsız edici ve zor bir durum olması, bu duruma karşı önlem alınması gerektiğinin belirtisidir.

Ana ve ara öğünlerini düzenli yaptığın sürece gece geç saatlerde acıkmanın önüne geçebilirsin. Ancak öğün atladığın ve acıktığın istisna durumlarda 1 küçük muz, 1 bardak ılık süt veya 10 adet badem açlığını yatıştırıp, kaliteli bir uyku uyumanı sağlayacaktır.

Edacım gazoz kola fln aslında çok çok nadir içerim aramamda şu sıcaklar başladı ya o beni maf etti ondan gidiyo böle yoksa normalde olsa öle kola gazoz fln içmiyorum

meyveli sodayı ara ara tüketiyorum ama özellikle narlı

neyse bundan sonra dikkat ederim artık haftasonu şehirdışındaydım onunda etkisi oldu

KAHVALTI 07:30

1Dilim (orta/normal) Peynir (beyaz) Çeşitleri

1Adet (orta/normal) Yumurta (Haşlanmış)

2Dilim (ince) Ekmek

1Adet Meyve

1Serbest Yağsız Salata

5Adet Siyah Zeytin

ARA ÖĞÜN 10:00 1Adet Salatalık Yedim

ÖĞLE YEMEĞI 12:00

1Su bardağı (200 ml lik) Yoğurt (Yağsız)

8Çorba kaşığı (tepeleme) Sebze Yemeği (Etsiz) (Tarif)

2Dilim (ince) Ekmek Yedim

1Serbest Yağsız Salata

ARA ÖĞÜN 14:30 1Adet Meyve

ARA ÖĞÜN 17:00 1Kibrit kutusu Peynir Beyaz (Az Yağlı) 1Adet (büyük) Galeta Ekmeği/Grissini Çeşitleri Yedim

AKŞAM YEMEĞI 19:30

1Kepçe Çorba Yedim

3Köfte kadar Et (az yağlı) Grubu

1Porsiyon (orta) Yoğurt Tam Yağlı

2Dilim (ince) Ekmek

1Porsiyon (orta) Yağsız Salata

ARA ÖĞÜN 21:30 1Porsiyon (orta) Şeftali (Bütün), 1Su bardağı (200 ml lik) Süt (Yarım Yağlı)

örnek menümü yazmak istedim bugün kü menüm sonunda kahvaltıda meyve yediğim menülere döndüler bu menüyü çok seviyorum işte ben :) ayrıca 21.30 ara öğünümde alternatif olarak dondurma veriyor 2 top tabi sade ve meyve

buarada ben bayılırım patlıcan közlemesine patlıcanı közleyip ince ince kıyıp yogurtla karıştırıp salata olarak yerim yada patlıcanı közleyip ince ince kıyarım bi yandada az zeytinyagında 1kuru soğanı kavururm içine 2 de domates kesip birazda tuz koyup patlıcanı ilave edip yemek olarakta yerim bayılırım off canım istedi hele bunu bazlamanın içine koycan offf off off
tamam abarttım galiba hihi

Son düzenleme:

güzelim bende çilekli ve elmalı soda hastasıydım ama artık ağzıma sürmüyorum içinde aromalar var şeker var boşuna kimyasalla neden doldurayım midemi sağlıklı diye soda içiyorsak ne yazıkki vazgeçiyoruz. taze limon dilimi istiyorum içine ve sade soda pehh yerlerini tutmuyor ama

evet sıcakta insan şaşırıyor ne içeceğini ama ayran iyi bir alternatif görsel olarak bazı yerlerde içilmiyor oralarda da zero kurtarıyor:)

meyveli soda çok mu kötü normal sodada var mı peki bişiy hergün 1 şişe için fln diolardı ya :26:

evet haklısın en iyisi ayran zero yu ben hiç tercih etmiyorum nedense zorda kalırsam zero içeyim bari :26:

selam kizlar

Neslim unutmadan söyleyim bu cuma ben calismiyorum canim, bildirimimi face'ten yaparim büyük ihtimal yada mutluya söylerim o yazar size olur mu :26:

Musmutlu bi hafta olsun, bol eksili de olsun tabiii

Gecmis kandiliniz mübarek olsun kizlar, Rabbim dualarinizi kabul eder insallah!

Yediklerinizi yazmissiniz valla ben hatirlamiyorumki, zaten dengeli degildi cok abarttim bu haftasonu

Cumaya 63leri geri görürüm insallah

Ohhh neslimiz geri dönmüs mutlumuz iyi beslenerek 62leri görmüs valla süper

eda yorumlarin icin tskler

çidommm nerdesinn senn skypeda yoksun 2dkda bir bakıyomm merak ettimm seni işe gelmedin sandım

dün akşam yoldan geldim nasıl açım sadece mısır yemişim eşimde patlıcan közlemeyi soğanla domatesle salata yapmış. saate baktım 11.30 yok dedim eda bunu yapmamalısın dolapta beni bekliyor akşama yicem ama bazlama filan yok güzelim unut onuuuuuuuuuuu kepekli tortilla filan satıyorlar ondan bile 1 adet çıkar gerisini koy dolaba öyle yemeye başla tecrübeyle sabittir. 2-3-4... diye birden bitiriveriyorsun paketini :))) ayrıca eğer yoğurtlu yaparsan bir tavsiyem kepek yada çavdar ekmeklerini mini mini parçala tabağının üstünü kapla onlarla kaşıkla ye başka ekmek yeme... hee birde zeytinyağında kuru soğan filan güzelde saç tavasında köz patlıcanı dilimle koy soğan iri dilim domates minik sarmısak sadece 2 ye böl büyük büyük zyt yağını 1 kaşık kadar üstüne gezdir biraz kalsın ateşte tabi diğeri gibi lezzetli olmayacaktır ama buda başka tarif...

iyi yapmışın kuzumm çok geç olmuş saat
iradene sağlık
ben ekmek yemiyorum artık ya bazlama evet süper olurdu ama yemem yemem korkma
off off karnımı açtırdın kız

dont panik calisiyorum malesef kuzum ya

anaammm esra kimbilir nerelerde simdi yerinde olmak isterdim

korktum beni bırakıp kaçtın sandımm
esra şuan kahvaltıdadır sonrada kendini kızgın kumlardan serin sulara atar ohhh ohhh

Kızlar diyabetik çikolata keşfettim bgn yeni mi bilmiyorum belki daha öncede vardır ama ben bgn farkettim tadellanın ben bi tadella manyagı olarak 62 kalori ya da 66 kalori minik bişiy harika ondan yedim

Neslicim buarada bgn öğlende protein agırlıklı yiyemedim çünkü çeşit yoktu pek fazla çok çok özür dilerim ama yarın sabahtan itibaren başlıcam evde yulaf kepekli krebimden yapıcam gelicem buarada sen yulaf kepeğinden sandivç mi yaptım demiştin :26::26::26:

selam millet bugün çok sessişz buralar kızımı çocuk kulübü var oraya yazdırdım sabahtan beri onunla uğraşıyorum yeni eve geldim

hafta sonu sıfır kaçamak helal olsun ama c.tesi sabah tartı +700gr gösterdi nasıl oldu anlamadım iki gündür su ve yeşil çaya dadandım ama hala tartı eksi göstermiyor kafayı yiyecem

dün az yemenin bugün yorgunluğunu bitkinliğini çekiyorum. çok açım çok kendini frenlemek ne zormuş tabi bugün için... çok uykum var. yine grip oldum yada güneş çarptı. yaz günü elimde mendillerle geziyorum. tylol hot içtim oda uykumu getirdi. 1.5 lt suyumun son 1 bardağı kaldı nerdeyse burnumu sıkıp zorla içicem :)) ayrıca sırtımda bir acıyor. 2 saat denizde kaldık şu halime bak yahu hiç güneşlenmedim bile hep denizdeydim

bugün ne yedim

sabah;1 dilim ekmek az peynir 1 küçük dilim suçuk minicikti

ara;1 şişe sade maden suyu

öğlen;gittiğim yerde sadece poaça vardı mecbur 1 tane yedim yedim bide şekersiz nescafe (60 kaloriymiş )

ara,1 bardak ayran

akşam:sadece çorba ve salata

bugün pek düzensiz beslendim ama dışardaydım ve en az hasarla geçirmeye çalıştm 2 litre su 1kupa yeşil çay

hafta sonu sıfır kaçamak helal olsun ama c.tesi sabah tartı +700gr gösterdi nasıl oldu anlamadım iki gündür su ve yeşil çaya dadandım ama hala tartı eksi göstermiyor kafayı yiyecem

güzelim az yiyince hiçbirşey olmuyor bak pazar günü yediklerim 800 kalori ediyor üstüne spor cabası normal almam gereken 1600 benim aldığım kalori yerlerde cmrt de öyleydi ama kilom gr oynamamış az yemekle birşey değişmiyor ne yazıkki

az yeyince daha çok yiyesin geliyo buradada hava çok sıcakkkkkkk yanıyorum beyaz tenliysen pancar gibi oluyoırsun bende beyaz tenliyim,bide denizin içinde daha çok yanıyorsun bende tatil deniz istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…