Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

yalnız degılsın kuzum üzülmeee
85,4 çıktı sabah düne göre yınede eksıdeyım ama hehe:)
ayy şaka gibi yaaaa 90a ne kaldı şurda hay ben kalıbıma ...
neyse tatılıme tam 2 hafta var ve ben 4 kılo hedeflıyorum bu sefer olur yada olmaz en azından 82 olayım 21 hazırana..
ama ne olduysa takımca depresyondamıyız nedır anlamadım
böyle dermanım yok ,kolum kalkmıyo,ruhum kaçmış,kendımı yaşlı hıssedıyorum bu hafta makyaj bile yapmadım mal gibi dolanıyorum resmen
yenılenmek lazım,toparlanmak lazımmm
biraz kafamı toparlıyım yenı önerı ve fıkırlerle gelecegımm:)

Günaydin canlar, hayirli cumalar

sabah 64.1'dim, geçen haftaya göre -200gramdayim.

Haftasonu 63leri görüyorumda bi cumaya denk getiremiorum
kismet haftaya olur insallah

isim cok malesef kizlar gelip konusmak isterdim ama cidden cok yogunum :26:

Kızlar öncelıkle şunu kabullenmemiz lazım hepımız dağılmış durumdayız..
Gerek havalardan,gerek yaz rehavetinden,gerek kişisel sorunlarımızdan,problemlerımızden…
Bizim vücudumuza karşı direnişe ihtiyacımız var..
Bu hafta kendı adıma sıkı yönetim ilan edıyorum,regl öncesı haftam olacak ve çok sıkı tutmak istedim.
Uzun vadede hedefler koymak,ulaşamamak bizi moral olarak bitiriyor oyuzden kısa vade ilerlemek istedim…
Yaptığınız diyetleri ve sporları unutun,bende unutuyorum..en azından bu haftalık…
Yepyeni ve tertemiz bir sayfa açalım ve bunu bugün başlatalım…
Kendıme 7-14 hazıran arası bir program hazırlayacağım içinde hertürlü direnişi barındıran
Bana katılmak ısteyen varsa,kendımle bırlıkte onuda bu akıma sürüklemeyi düşünüyorum..
Yapılacak şey çok basit hepımız aynı anda hareket edeceğiz,kenetleneceğiz,
Bunu bir hafta istisnasız deneyeceğiz..
Kımse kımsenın lafından çıkmayacak,dünya yansa şu 1 haftada karardan dönülmeyecek..
eger bu hafta bana eşlik etmek isteyen olursa anlatayım sizede planımı…

günaydın kızlar..hayırlı cumalar olsun hepimize..

günaydın gülnihal ablam

ne oldu kuzu bize böyle,çok fena moralim bozuluyo,bozuldukça kendime yemeye veriyorum,dün akşam bütün ailem bendeydi,ee tabi bende birsürü mama yaptım,ohh yarın cuma falan dinlemeden götürdüm bi güzel,ama sonra çok fena oldum,sanıyorum kalp krizi geçiricem,resmen midemin ağrısı kalbime vurdu,artık vücut fazlasını kabullenmiyo,napsın oda bıktı,dengesiz neslihandaneşimede söyleyince ondan beklemediğim tepki aldım(nazar değdi adama)"bi kaç gündür farkediyorum çok yiyosun,sen rejimi bıraktınmı yoksa" dedi
ben şok,dedim ben ne diyorum sen ne diyosun,sonra tabi ben senin sağlığını düşünüyorum falan ama çok canım sıkıldı

günaydın çiğdoşumm

200 gr da olsa eksidesin,bence üzülme,haftaya 64 ten kurtulursun artık

valla esram en başta ben varım bu harekete katılıcak,hadi voltranı oluşturalımm

günaydın kızlar hayırlı cumalar herkese.. :)

sehercim kayınbiraderinde harbi gıcıkmış,üstelik bekarmıştabu kincilik bendede vardır ama çok şükürki ne eşimden nede ailesinden kilom konusunda en ufak olumsuz bişey duymadım:

evet neslihan ablacım sinir olurum böyle kendini beyenmiş ukala insanlara.. insan kendini elbette beğenir ama karşısındaki insanı da ezme hakkını vermez bu ona.. kinciyim bu huyumu çok beğenmiyorum ama kendimi başkalarına karşı anlatma vesilesi verdiği için de seviyorum ne yalan söyliyim.. yaa işte Allah büyük.. kimin ne olacağı çok belli sanki..

kızlarcımm benbildirimimi yapiyim; bu 1 haftada almış olduğum 400 gr ın yarısı gitmiş çok şükür ki.. şu karnımın sancısıda gitse keşke çok canm yanıyo

başlangıç; 67.1
geçen hafta; 65.300
bu hafta; 65.500

ÖNCELIKLE ÖNERİM ŞU KIZLAR,,,
hepimiz iletişim halınde olacagız,kım ne yedı nekadar su içti,o akşam ne spor yapıldı vs.. hersey kontrol altında olacak ve plan gün gün yapılacak..
örnegin bu öglen ne yenecek konusulacak kararlastırılacak
herkes suyunu yanına alacak sabahtan aynı mıktarda suyumuzu ıcecegız,işlerden evlere dagılırken hepımız sprumuzu kararlaştıracagız ve ertesi güne o spor yapılmadan gelinmeyecek..
abur cubur yokk,zinharrr yasaktır..
sadece 1 hafta 1 küp şeker büyüklüğünde bir lokma dahi geçmeyecek bogazımızdan abur cubura dair...
kılo hedefı belırlemıycez ve asla tartılmıycaz...
sadece uyguluycaz,tartıları cuma gününe kadar kaldırıcaz..
bugün kü mevcut kıloları baz alıcaz,ve eger sizin içinde uygunsa bu bir hafta yaşam koçunuz olacagım,kendımde dahil:)
işte,evde,okulda ne sorun olursa olsun bu 1 hafta herşeyden izole edecegız dıyetımızı ve el ele verip bir deneme yapacagız..
liste paylaşmaya spor paylaşmaya vs. gerek olmayacak zaten süreklı kontrol altında tutacagız bırbırımızı
nedersınız???

takım henüz kalabalık degil,ama ben yazayım yinede geldıgınızde okuyunuz hanımlar...:)

öğlene kadar herkes kafasını toparlasın ve diyet beyinde biter sözünü özümseyip psikolojısını hazırlasın..
mesela ben kendı kendıme dıyorum ki şuanda,sen istesende istemesende önümüzdekı cuma gelecek ve sen bıldırım yapacaksın
sabıtımm yada artıdayım demek yerıne ayyy 1,5 kılo verdım demek senı nasıl mutlu edecek bi düşün:)
bu gibi şeyler...
diyetin o baskısından,stresinden,moral bozuklugundan kurtulalım,şöyle bi silkelenelım ve bu haftakı bu sonuclarımıza ragmen yepyenı bı sayfa actıgımızı unutmayalım...
onun için bu öğlen herkes canının istedigini yesin tıka basa..canınız ne istiyosa yiyin asla diyet düşünmeyın kalorı hesaplamayın ve beynınızı rahat bırakın..özgür olun bu öğünde..
yemek sonrası buluştugumuzda,herkes yanına 1 lt su alsın ister2 0,5lık şişe olarak,ister 1lt şişe olarak ister sürahide ama öğleden sonra yanımıza suyumuzu alıp oturalım yerlerımıze..
saat 12,30-15,30 arasında 1lt su ve 1 kupa bitki çayı(ne istersenız varsa yeşil çay daha iyi olur)
saat 15,30da hepbırlıkte yiycez araöğünümüzü(1 elma,3 kuru kayısı,2 incir,3 adet eti form bisküvi,2 adet grissini, gibi bunu çeşitlendırebiliriz,şimdi kımın yanında ne oldugunu bılmıyorum:)
bu ara öğünden sonra,
saat 16.00-18 arası 1 lt suyumuzu yıne yanımıza alacagız ve 18de o su bitecek...
sonrası zaten hemen hemen herkes evıne dagılmış oluyor,ve akşam yemegi için saatımız en geçç 20.00 olsun
yanı saat 18,30-20.00 arası herkes akşam yemegı işini halledecek...
ve bugün öğlen yapacagımız özgürlükten sonra akşam yemegini minimumda tutcaz..
ister 5-6kaşık sebze yemegi+yogurt
ister 3-4 köfte salata ya da tavuk salata...
sonrasında spor olayı...
ister yemekten önce ister yemekten sonra..
ama bugün herkes hızlı tempo 45dk yürüsün arkadaşlar+çok degil herkes 30 tane tam mekık yapsın....
yemek,spor ve duştan sonra kendımıze bır kupa daha bitki çayı verelım yeşil çay en ıyısıdır ama özellıkle kan şekerınde sorun yaşayanlar için falan tarçın çayıda olabılrı,dengelıyor...
gece acıkmayız çünkü kendımızı şartladık ama çok çok acıkırsak ya 1 bardak süt yada 1 kase yogurtla bu olayı kapatıcaz
bunu yapmasak daha iyi ama ola ki dayanamadık en fazla yiyeceginiz şey bu olsun...

varmısınızzzz?????????????

benım fikrim hergün böyle gün gün plan yapıcaz taki haftaya perşembe akşamına kadar...
ve cuma günü tartılarda yüzlerımız gülecek
hatta birinci olacagız...
hem hafifliycezzz,hem motıve olucaz,hemde itibarımızı kurtarıcaz...
biz 1.takımız,bize 1.lik yakışır kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrr

iştee buuuuözlediğimiz esramız geri döndü

söylediklerinin altına bende imzamı atıyorum canım,hatta sana diyecektim bu öğlen istediğimizi yesek diye sen benden önce demişin zaten

bende takım adına bazı kurallar belirledim,bunların hepsi bizim iyiliğimiz için sonuçtauymak istemeyen olucanı sanmıyorum ama olaki oldu baştan söylesin

1.TAKIM KURALLARI:

1) Her Cuma saat 13 e kadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz.Mazereti olmadan kilo bildirimine geç kalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta kilosu ayni/bildirimde bulunmadi olarak gösterilir. 3. Defa Tekrarlamasi halinde uyarisiz diskalifiye olacaktir.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız spor aktivitelerimizi yazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirde ilk hafta uyarılarak sonraki hafta kilosu ayni yazilacaktir. Ayni sekilde 3 hafta üst üste mesaj kuralina uymayanlar diskalifiye olacaktir.

4) Cuma günü takımın en az yüzdeye sahip üyesine ceza verelim,örneğin sonraki hafta bütün takımdaki üyelerin,menülerini,günlük msj sayısını ve sporlarını takip etsin(yada başka öneriniz varsa o olsun)

5) Koçluk sistemi; yani takımdaki üyeler 2 şer kişilik gruplara ayrılsın ve herkes birbirinden sorumlu olsun,cumaya kadar hertürlü motive etsin birbirini,Cuma günü verilen kiloya göre 1.grubu seçelim ve yine sonuncu olan gruba ceza verelim.

evet kızlar bunlar benim belirlediğim kurallar,sizinde eklemek istediğiniz yada şu olmasın dediğiniz varsa söyleyin lütfen,bizim için nasıl iyi olucaksa onu yapalım.

Son düzenleme:
bu arada kızlar ben yarın bi aksilik olmazsa işyerindeki ablayla yüzme kursuna başlıyorum

öğleden sonra aile hekiminden sağlık raporu alıcam,haftada 3 günmüş

Son düzenleme:
günaydın kızlar yoruldum artık bir ileri iki geri sanırım hepimiz aynı durumdayız yaz geldi ramazan gelmeden kiloları vermeliyiz sıkıldım kilolu olmaktan verip geri almaktan.

esra sana katılıyorum birbirimize destek olalım yeni kurallar belirleyelim daha çok paylaşım yapalım ve birbirimizi motive edelim.herkes düşünsün bakalım ne yapabiliriz diye herşeyi nesliye bırakmayalım daha çok sorumluluk alalım katı kurallar koyalım.mesela az paylaşım yapan ve menü paylaşmayan o hafta izinli olsun ve tekrarlarsa takımdan ayrılsın.spor şart hiç yapamayan evde mekik çeksin.cumadan cumaya girenler uyarılır ve tekrar yapan takımdan ayrılsın.herkes günlük mesajını saysın ben saymıştım ama birkaç kişi saydı ve söyledi kimse saymayınca tek tek saymak zor oluyor

ay tabi bide kilo bildirecez demi sabah tartıldım ve sinirden oturup ağladım ama yok yeter artık bugün kızımın doğum günü akşama kutlama var o yüzden yarın sabah itibarıyla diyete geri dönüyorum ve herkesten özür dileyerek kilom

geçen hafta;70.4
bu hafta ;73.5

ve bir daha böyle kilo alırsam kendimi takımdan diskalifiye edicem.takımlara girmek için çok bekleyen var ve ben onların hakkınını yediğimizi düşünüyorum

aldığnız her kurala uyucam şimdi dışarı çıkmama lazım akşama hazırlık yapıcam öğleden sonra girmeye çalışırım

süper kurallar neslimmm,bide gün içerisinde mazeretsiz takıma girmeyene 50 mekık ceza verelım..
ugransın en azından 1 msj atsın bura unutulmasın bence
tabi tatiller izinler vs.. hariçç
şuan kaç kışıyız bılmıyorum ama kılosu birbirine yakın olanları 2ye bölelım dedın ya,bu çok ıyı olur ben edayla başabaş gibi bi durumdayım şuan edada kabul ederse ekürilik için adaylıgımı sunuyorum:)
hergün gün içerisinde ne yenılecegı ne içilecegı nekadar spor yapılacagı sabahtan konuşulup kararlaştırılsın
oyuzden sabah katılımı daha önemlı günün ilerleyen saatleri için..ve ertesi sabaha yıne bı gün önce verılen hedeflerın yapılıp yapılmadıgıda kontrol edılsın.

bu arada kızlar ben yarın bi aksilik olmazsa işyerindeki ablayla yüzme kursuna başlıyorum

öğleden sonra aile hekiminden sağlık raporu alıcam,haftada 3 günmüş

yüzme en güzel spor kesınlıkle ınanılmaz faydası olacaktır vücudsun heryeri çalışıyo ohhhh:)

hiççç olumsuz düşünme özlemcım 1 haftada 3 kılo alınıyosa 1 haftadada verilir o 3 kılo..
zaten bu kıloda degıl,muhtemelen şişlik,ödem vs..
oyuzden cok takılma...
dogumgünü kutlu olsun yegenımın:)annesı ne mamalar hazırlamıştır şimdi kızına,misafirlerine:)
özlemcım cıktın sanırım ama senın için şöyle bi önerım varr
öglen sınırsız yıyelım dedık yaa
sen öglenı atlatabıldıgın en hafıf sekılde atlat,akşamda kendını frenlemeden rahat rahat bi dogumgünü geçir olurmu??

hepımız yola gelıcez,hizaya giricezzz
yaşasınnn kilo kardeşiliğiiii

neslicimmm bide kızlar hala toplanmadı ama yogunluk saglandıgında şu grupları ayıralım..bide bu hafta için iş bölümü yapalım..
herkesın sorumlulugu olursa,buraya ugramak için daha fazla sebep olacaktır...

takım kaptanımız neslihan...gereklı kurallar,uyarılar,bilgi,yardım,motıvasyon için destek alınacak kişi...
takım kaptan yardımcısı çiğdem...uyarılar,motıvasyon,bilgi için destek alınacak kişi...
ben izninizle bu hafta takım koçu olayım ve bunu takım koçlugunu her hafta sırasıyla bir kişi üstlensın,motıvasyon,full destek,takip,planlama,hedef belırleme,araştırma ve kişiye özel gazlama

bu hafta izinli varmı bılmıyorum yada işi olan giremıycak olan ama,neyse ben yazayım sonra üstünde degiştirme yaparız..
zaten bu görevler herhafta aramızda değiştirilecek,takım içinde sorumlulukları döndürecegiz sürekli...:)

neslım takım lıderı,çidomda yardımcı sabit kalacakk,,geri kalan kadro olarak hepımız işin ucundan tutuacagız..
neyse devam...

eda...verilen su hedefleri takibi...
mutlu...verilen spor hedeflerının takibi...
özlem...yapılan kaçamaların takibi(gerçi emınım bu lıste boş olacak ama neyse)

gündüz aktıf olarak,kımler var baska cok hatırlayamadım ama kaptanım sende bi el att...
hatta dönüşümü sen belırle,her hafta kımın neyı kontrol edecegıne sen karar ver,dönüşümümüzü sağla:)

bu hafta ben bıraz el attım kusuruma bakma ama bi şekılde bi yenılık olsun istedimmm...
haydı kızlar öglene az kaldııı
canınız ne istiyosa düşünmeden sorgulamadan vicdan azabı yaşamadan yiyin

GÜZEL GÜNLERE ÇOK AZ KALDI

süpersin kuzum

birazdan listeyi paylaşıcam zaten,takımdan elifi ve semayı izinli yazıyorum yoksa diskalifiye olucaklar

edada listede değil henüz,gelip bildirimde yapmadı,birde bildirim yapmayan ve bu hafta takıma hiç yazmayan melek var

ayrıca senin böyle çözümler getirmen çok hoşuma gidiyo,zaten herkes ucundan tutsa sorun kalmayacak,dönüşümlü görev paylaşımıda zaten kurallarda bende yazmıştım,hatta o hafta kim az kilo verdiyse yada artıdaysa en ağır görevi o üstlensin

selam yavrularrrr o ne hırs o :)
harikasınız. ama gerçekten bu durum geçici diye düşünüyorum bende bu hafta 78,5 çıktım yav. vallahi nerde o haftada
2-2,5 kg vermeler. azaldıkça veremiyorum. hala kalçalarım değirmen taşı gibi. yumruklatasım var
of pof şu bi gerçek ki kızlar verdikçe kiloyu fazlalıklar hala dikkatinizi çekmeye devam ediyor hem de daha fazla.
ben kendimi hala yusyuvarlak görüyorum kim ne derse desin valla...

canı teşekkür ederim önerilerin için tamam görevede cezayada razıyım.bu hafta kaçamak takibi yaparım yeterki birbirimize destek olalım ve zayıflayalım.ben şöyle düşündüm yemek krizim gelince kriz geçene kadar buaraya girip sayfalarca mesj yazıcam kriz geçene kadarbide hergün öğlenmi serbest anlamadım vallahi şu aldıklarımı verene kadar bana serbestlik haram

ay bizim listeyi gören takımlar bizimle dalga geçer amma kilo almışlar diye rezalet.inşallah bu yeni kurallar bizi motive eder ve bi daha kilo almayız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…