Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

evet mavis evli kisi benim :))
ben degil ama evim meshur forumda :KK1:
tsk ederim begenmene sevindim :KK16:

gerçekten çok hostu, güle güle agiz tadiyla oturun insallah..
saglik problemin vardi sanirim son yorumlarda okumustum umarim atlatmissindir :26:

:KK16::KK16::KK16::KK16:

afiyet olsun tatlim :KK56::KK56: irade siffir siffir siffir :KK14:
ama burada oldugum muddetce iyiyim cok sukur
sizlerinde destegi ile :KK19::KK19:

tesekkür ederim canim, irade bendede sifir ama buradakilerin destegi cok buyuk :KK16::KK16::KK16:
sanada afiyet olsun :KK31:

tünaydınlar kızlar :):KK16::KK3:

yorumları okudum ama yorum yapamadım cünkü ara vermiştim derse bir bakayım ne var ne yok diye..

ben bu hafta cok cok iyiyim .haftasonu kaçamagı bırak neredeysegünlük kalorimden az aldım. kolari sepetinde hesap yapıyorumda günlük yedklerimi...

bu hafta iyi bir sonuç gelecek inşallah .cok hırslıyım. 8 aydır görmedigim bir arkadaşımla karşılaştım.bana dediki tanıyamadım cok kilo almışşın. bende dikkat ediyorum vermeye calışıyorum vs dedim. oda spor salonundan cıkma bence dedi :KK43::KK14:ve erkekti bunu diyen....

sonra uzun zamandır gitmedigimiz bir mekana gittik arkadaşlarla sahibi yıllardır tanıyordu bizi.. dediki hocam tanıyamadım sizi cok güzel olmuşşlsunuz botoks yaptırdınız sandım. kilo yaramış ne alın nede verin.cok iyi olmuşsunuz vs...oda erkekti :KK34:

yani anladımki kilo kişiden kişiye begeniye degişiyor. .. neyse ben yinede hırs yaptım aynaya baktıkça hafta sonu vermelisin bunları diye sürekli tekrar ettim... cünkü bir yıl önceki cok severek aldıgım kabanım olmuyor :KK43::KK14:cok moralim bozuldu ya...

yani özetle kızlar nisan sonuna kadar hedef koydum gidecek bu kilolar... :KK34:

öpüyorum hepinizi... yazarım aralarda :KK16:

bende çok şükür iyiyim canım:KK34:

özloşum bu yollardan sapmaya gelmiyo valla:KK1::KK1:

ne yapalım sağlığımız yerinde olsunda kilocuklar nasıl olsa gider:KK34::KK34:

haklisin ipin ucunu bi kacirdi mi bi daha tutamiyorsun valla, ben kisisel rekorumu kirdim acaip kilo aldim :KK14:

:KK16::KK16::KK16::KK16:

afiyet olsun tatlim :KK56::KK56: irade siffir siffir siffir :KK14:
ama burada oldugum muddetce iyiyim cok sukur
sizlerinde destegi ile :KK19::KK19:

merhaba hosgeldiniz ben seyi merak ediyorum sensin obez baslikli konunuzu okudum cok tatli bi alintiydi :KK9:
yazilarinizda guzel azim verici peki kac kilo verdiniz acep ? :26:

1 hafta önce basladim diyete ve toplam 5 kilo gitti cnm simdilik...

gerçekten çok hostu, güle güle agiz tadiyla oturun insallah..
saglik problemin vardi sanirim son yorumlarda okumustum umarim atlatmissindir :26:

tesekkür ederim canim, irade bendede sifir ama buradakilerin destegi cok buyuk :KK16::KK16::KK16:
sanada afiyet olsun :KK31:

cok saol cnm, cok iyiyim su an sagligimda herhangi bi sorun yok :KK34:

merhabalar kızlar bugün malum pazt çok yoğunum ara ara girerim görüşürss şekerler
merhaba edacim ben artik ilacimi kullanmiyorum sen ne alemdesin seker ilacini omur boyu kullanacaksin demisti bi doktor aama bir digeri birak yediklerinle tedaavi olacaksin dedi aklim karisik :26:
haklisin ipin ucunu bi kacirdi mi bi daha tutamiyorsun valla, ben kisisel rekorumu kirdim acaip kilo aldim :KK14:

1 hafta önce basladim diyete ve toplam 5 kilo gitti cnm simdilik...

cok saol cnm, cok iyiyim su an sagligimda herhangi bi sorun yok :KK34:

hmmm 10. ayda acilmis konu o yuzden merak ettimdi :KK24:
1 haftada 5 kilo :KK53::KK53:
bilemedim super diyesim var ama cok degil mi yaaaaa 1 ayda 5 kilo bile veremiyorum ben :KK50:

merhaba edacim ben artik ilacimi kullanmiyorum sen ne alemdesin seker ilacini omur boyu kullanacaksin demisti bi doktor aama bir digeri birak yediklerinle tedaavi olacaksin dedi aklim karisik :26:

hmmm 10. ayda acilmis konu o yuzden merak ettimdi :KK24:
1 haftada 5 kilo :KK53::KK53:
bilemedim super diyesim var ama cok degil mi yaaaaa 1 ayda 5 kilo bile veremiyorum ben :KK50:

canim ama ben 100 kiloyum bende daha hizli gitmesi normal, ayrica ilk haftam... ilk haftada yag gitmez zaten
giden kilolarin tümü ödemdir büyük ihtimal.
10ncu ayda actim evet ama ondan sonra yasadigim agir saglik sorunlari yüzünden diyetime devam edemedim
cok ilac aldigim icin ve hareketsiz kaldigim icin dahada kilo aldim üstelik.
simdi kendimi toparlama yolundayim :) hazirana kadar en azindan 80 kilo olmak istiyorum

Öğle yemeğim
Firinda köfte
Portakalli kereviz salatasi
2 acı biber turşusu ( çok aciymis yandım) :KK43:
Yeşillik

Acı kilo vermeyi hızlandırıyor diye birşeyi duydum bı bilginiz var mı kizlar?

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 25
canim ama ben 100 kiloyum bende daha hizli gitmesi normal, ayrica ilk haftam... ilk haftada yag gitmez zaten
10ncu ayda actim evet ama ondan sonra yasadigim agir saglik sorunlari yüzünden diyetime devam edemedim
simdi kendimi toparlama yolundayim :) hazirana kadar en azindan 80 kilo olmak istiyorum

hmm anladim canim :)
o zaman cok normal :KK16:
cok gecmis olsun umarim yakinda hic birseyin kalmaz kilolarinda gider
bildigim kadari ile seninde bebisin yok :KK50:
sende kervanimiza katil ve hepbirlikte hamile anneler zayifliyor grubu acalim :KK76::KK76::emir_bebek:

yorumları okudum ama yorum yapamadım cünkü ara vermiştim derse bir bakayım ne var ne yok diye..

ben bu hafta cok cok iyiyim .haftasonu kaçamagı bırak neredeysegünlük kalorimden az aldım. kolari sepetinde hesap yapıyorumda günlük yedklerimi...

bu hafta iyi bir sonuç gelecek inşallah .cok hırslıyım. 8 aydır görmedigim bir arkadaşımla karşılaştım.bana dediki tanıyamadım cok kilo almışşın. bende dikkat ediyorum vermeye calışıyorum vs dedim. oda spor salonundan cıkma bence dedi :KK43::KK14:ve erkekti bunu diyen....

sonra uzun zamandır gitmedigimiz bir mekana gittik arkadaşlarla sahibi yıllardır tanıyordu bizi.. dediki hocam tanıyamadım sizi cok güzel olmuşşlsunuz botoks yaptırdınız sandım. kilo yaramış ne alın nede verin.cok iyi olmuşsunuz vs...oda erkekti :KK34:

yani anladımki kilo kişiden kişiye begeniye degişiyor. .. neyse ben yinede hırs yaptım aynaya baktıkça hafta sonu vermelisin bunları diye sürekli tekrar ettim... cünkü bir yıl önceki cok severek aldıgım kabanım olmuyor :KK43::KK14:cok moralim bozuldu ya...

hulyacimmm ozledim seniiiii :KK50:
umarim hersey yolundadir saglik sevgili sinavlar kilo :KK6::KK6:
o salak insanlar benim canimi cok sıkıyorlar artik :KK15::KK15::KK4::KK4::KK47:
bana da soyluyorlar ama iyi bir kamci olarak kullaniyorum bebegim hic bozma moralini
insanlar boyle acimasiz oluyorlar bazen
biz onlara gereken dersi verecegiz insaallahhhh :KK15::KK15::21::21:

bu kadar kisa sürede alinan kiloda yaglar yerlesmez heralde insallah cabuk verirsin :KK31:

Öğle yemeğim
Firinda köfte
Yeşillik

afiyet olsun canim :KK56:

portakalli kereviz salatasi nasil yaptin, suyunu mu kullandin, portakal mi dilimledin acaba?

acidan icin bende öyle duydum güya ama ne kadar dogru bilemem, kilo vercez diyede mideye aci cektirmeyelim :KK52:

bosver sen dengesiz insanlari, amacina kilitlen ve hedefinden sasma.. fistik gibi olunca insallah yine karsilasirsin senin moralini bozanla :KK53:

aaaaaa..öyle demeyin..diyette bu tür eleştiriler acayip gaz verir..işyerind biri vardı.o zamanlar 90 kiloyum.2 dilim kepek ekmekle kahvaltı yapıyordum..adam bana öyle ağır şeyler söylemişti ki...sen kilo ver bana da .... demesinler bile dedi..şimdi bazen hatırlatıyorum..özür diliyor:KK9:

Son düzenleme:
aaaaaa..öyle demeyin..diyette bu tür eleştiriler acayip gaz verir..işyerind biri vardı.o zamanlar 90 kiloyum.2 dilim kepek ekmekle kahvaltı yapıyordum..adam bana öyle ağır şeyler söylemişti ki...sen kilo ver bana da .... demesinler bile dedi..şimdi bazen hatırlatıyorum..özür diliyor:KK9:

evet bazen dönüm noktasi olarak iyi oluyor aslinda :KK1:

bu kadar kisa sürede alinan kiloda yaglar yerlesmez heralde insallah cabuk verirsin :KK31:

afiyet olsun canim :KK56:

portakalli kereviz salatasi nasil yaptin, suyunu mu kullandin, portakal mi dilimledin acaba?

acidan icin bende öyle duydum güya ama ne kadar dogru bilemem, kilo vercez diyede mideye aci cektirmeyelim :KK52:

canim portakalin suyunu sıktım suyunu salatanin icine kabugunu da gorsel amacli kullandim ben begendim tadini tavsiye ederim
sumakta pek yakisti :KK34:
ceviz koymadim cunku bademle tukettim kuruyemis hakkimi :26:

bu arada:KK1:selam hatunlar...özlemi görünce böyle oldu..
ve aleykum selam ablacim hosgeldin :KK16::KK16:

beter olsunlar :KK19::KK19::KK4::KK47::KK15:

Toplam 6 kullanıcı konuyu okuyor. (3 üye ve 3 ziyaretçi)
fefilifa, derindenizlerden, hepbera

elma dedikkkkkk 3 ziyaretci ciksin meydaneeeeee :KK1::KK1:

Öğle yemeğim
Firinda köfte
Yeşillik

Merhaba fefilifa ,evet uzmanlar diyette acıyı önerir çünkü metabolizmayı hızlandırır.Acı yemeye devam,doğru yapmışsın.

Alıntıdır;

Acı yiyecekler metabolizmayı hızlandırır mı?
Evet. Acı yiyecekler metabolizmayı hızlandırır ve aynı zamanda tokluğu arttırır. Acı biberlerde bulunan kapsaicin maddesi metabolizmayı yüzde 23′e kadar arttırabilir. Ancak bu artış geçicidir. Sürekli aynı seviyede kalmaz. Buna karşın düzenli olarak acı tüketilmesi sonucu belirli bir metabolizma hızlanması yakalanacaktır.

Kilo almak ve vermek, sağlıklı formu korumak için beslenme ve egzersizin yanında metabolizma hızının önemi büyüktür. Hızlı çalışan bir metabolizmada yağların yakılması kolaylaşırken, yavaş metabolizmaya sahip biri diyetin ucunu biraz kaçırınca çok çabuk kilo almaktadır. Kilo kontrolü için büyük önem taşıyan metabolizma hızı ile ilgili pek çok görüş ortaya atılıyor. Acaba bunların hangileri doğru ? İşte metabolizma ile ilgili merak edilenler:

Buz gibi soğuk yiyecek ve içecekler metabolizmayı hızlandırarak daha çok kalori yakılmasına neden olur mu?
Evet bu bilgi doğrudur. Ancak hemen dondurmaya sarılmadan önce şunu bilmenizde fayda var. Bu toplam kalori harcaması içinde çok önemli bir miktar değildir. Günde beş ya da aştı bardak buz gibi su içmeniz size ekstra 10 kalori yakma imkanı verir. Bu da yılda ancak 1-2 kiloya tekabül eder. Fazladan bir çaba harcamadan fazladan on kalori yakmak ise denemeye değerdir.

Daha çok su içmek metabolizmayı hızlandırır mı?
Evet. Metabolizma dahil olmak üzere vücuttaki tüm kimyasal tepkimeler suyun varlığına bağlıdır. Eğer susuz kalınırsa metabolizma ve diğer tüm sistemler işlerini yapmayı yavaşlatacaktır. Yeterince su içmenin metabolizmayı %2 hızlandırdığı Utah Üniversitesindeki araştırmacılar tarafından kanıtlanmıştır. 8 bardak ve üzerinde su içenlerde metabolizma hızı %4′e kadar artış göstermektedir. Yeterli sıvı alındığının göstergesi idrarın berrak olması olarak değerlendirilebilir. Özellikle yemek ve ara öğünlerden önce su içilmesi fayda sağlamaktadır.

Diyet yaparken egzersiz yapmamak metabolizma hızını düşürür mü?
Evet. Diyet yapılmasına rağmen hiç egzersiz yapılmaması metabolizmanın yavaşlamasına ve yağların kalıcı hale gelmesine neden olur. Yağ kaybederken kasların korunması da mecburidir. Kalori azaltırken hareketlerle de fiziksel dayanıklılık sağlanmalıdır. Özellikle günde 1000 kalori ve altında alıma izin veren bir diyet sonucunda kas kaybı büyük artış gösterir.

Daha fazla protein almak metabolizmayı hızlandırır mı?
Evet. Protein yağ ile karşılaştığında metabolik olarak avantaj sağlar. Vücudun daha fazla enerji üretmesine dolayısıyla daha fazla yağ yakılmasına neden olur. Tipik bir diyette en az %14 proteine yer verilmelidir.

Her öğünde greyfurt yenirse metabolizma hızlanır mı?
Hayır. Greyfurt metabolizma için mucizeler yaratmaz. Kilo verme konusunda yardımı olabilir. Bunun nedeni daha çok su ve lif içeriği nedeni ile mideyi daha fazla dolduruyor olmasıdır. Böylece bir sonraki öğünde daha az yenmektedir. Ana yemeklerin öncesinde yarım greyfurt yemek kilo verme konusunda başarılıdır. Fakat metabolizma hızına etki etmez.

Ağırlık kaldırmak metabolizmayı arttırır mı?
Evet. Kas gücü isteyen egzersizler yapılması halinde metabolizma hızlanır ve ekstra 100 kalori kadar bir miktar yakılır. Güçlü egzersizler kas kütlesi oluşmasına yardımcı olacaktır.

Kereviz metabolizma hızını arttırır mı?
Kereviz neredeyse hiç kalori içermediğinden ve yenilmesinin bile daha fazla kalori götürdüğünden negatif kalorili besin olarak tanımlanır. Bu özelliği ile diyet için sağlıklı bir yiyecektir ama metabolizma hızı üzerinde etkisi yoktur. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Çay içmek metabolizma hızını arttırır mı?
Yeşil ve oolong çayı olarak bilinen çaylar geçici olarak metabolizma hızını arttırmaktadır. Oolong çayının bir bardağı 1-1,5 saat için metabolizmayı %10 arttırırken, yeşil çay aynı süre için %4 artış sağlamaktadır. günde 2-4 bardak çay içildiği takdirde bir yıl sonunda 6-8 kilo arası verebilmek mümkündür. Etkiyi arttırmak için şekersiz çayın içine limon sıkmak faydalıdır.

Adet döngüsünün metabolizma hızı üzerindeki etkisi nedir?
Adet döngüsü metabolizmanın hem hızlandığı hem de yavaşladığı bir dengedir. Adet öncesi bir kaç gün metabolizma yavaşlarken yumurtalamaya kadar geçen sürede hızlanır. Bu nedele adet döngüsünün metabolizmaya artı ya da eksi yönde bir katkısı olduğu söylenemez.
zayiflamacilegi.com

X