Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

Kullanici adin yabanci gelmedi zaten. Hatirliyorum yani. Ama tabi ayrildim o surede demek. Mumu yazmisti kararimi buraya. bu arada kim kimdir isimlerini yazarsa tanisalim takim arkadaslarimla da. Butunleselim

hoşgeldin şebnem ben özlem ankarada oturyorum iki kızım var 35 yaşındayım.takımda olmana çok sevindim

***1. TAKIM 276. ETAP** ETAP 6.SI :44:

sapphiree (59.6/059.5/0.1/%0.17)
sebnemguducu (60.8/60.7/0.1/%0.16)bu hafta izine ayriliyor
MuMu85(73.5/73.5/0/%0)
spirochet(86.5/86.5/0/%0)
milkshakem (56.8/56.8/0/%0)Kilo bildirmedi
bilgililgili(75.3/76.4/-1.1/%-1,46)
sekerskiz67(73/72/1/%1.37)
hepbera(63/63/0/%0)
amancia(78.4/) PAylasim yapmadigindan diskalifiye
T_N (79,2/85.7/-0.24/%-0.30)251.Etapda ayrilan üye geri döndü,kilosu 25 e bölündü
Naz(58.7/66.3/-0.30/%-0.52 )251.Etapda ayrilan üye geri döndü,kilosu 25 e bölündü
fitsema (83.7/82.5/1.2/%1.43 )Yeni üye,hedef 65,84 kiloyla 14.09 da katildi

1. TAKIM ORTALAMASI: 0.1

şebnemcim doğru hatırlamışım,benim döndüğüm hafta sen izne ayrılmışsın 60,7 kg ilee

bu arada kendimide tanıtayım ismim neslihan,31 yaşındayım,2,5 senelik evliyim,özel bi şirkette muhasebeci olarak çalışıyorum

bu keten tohumu ne işe yarar acep internette baktım ama anlamadım

1- Omega–3 içerir hem de yüksek oranda.
Öncelikle ketentohumu yüksek oranda Omega–3 içermektedir. Omega–3 bilindiği üzere daha esnek bir yağ asidi içerir buda hücre zarının daha akışkan olmasını sağlar. Akışkanlığı artan hücre zarında proteinler birbirleriyle daha iyi etkileşime girer. Aslında keten tohumunun hücre zarıyla ilgili rahatsızlıklara iyi gelmesinin esprisi yapısında bulunan Omega–3 yağda yatar. Yukarıda verilenlere dikkat edilirse deri ve iç organların üzerini örten zarlarla ilgili hastalıkların tamamına iyi gelmektedir keten tohumu.
Özellikle balık sevmeyenlerde ve dahası vejetaryenlerde eksikliği önemli olan Omega–3 lerin yerine konulması açısından keten tohumu çok değerlidir.

2. Zayıflatıcıdır.
Keten tohumu ve keten tohumu yağı iki önemli sebepten dolayı zayıflatıcı etkiye sahiptir. Bunlardan birincisi insana tokluk hissi veriri ve yeme dürtüsünü baskılar. İkincisi ise bağırsakların ve sindirim sisteminin daha düzenli ve iyi çalışmasını sağlar.

3- B12 vitamini içermektedir
Yine dışarıdan alınması gereken önemli temel maddelerden birisi de B12 vitaminidir. Bu vitamin açısından oldukça değerli olan keten tohumu yine vejetaryenler için önemli bir besin olmaktadır.

özlemcim bende yaptığım ekmeklerin içine koyuyorum genelde,yoğurt içine karıştırıp yiyenlerde var tabi,bağırsakları çalıştırıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı özelliği var

yaww neslım valla kulaklarımdan dumanlar çıkacak şuan her işe burnumu sokmuş durumdayım ve ben organıze edıyorum dıyer kımse bişeye el atmıyo dogal olarak herkes bana ee hadı şimdi ne yapıyoruz dıyor..
bi yandan burda mılletle cebelleşirken bi yandanda 5 dkda bir çalan telefonlarla ugrasıyorum
aynı anda hem kombıcı hem koçtaş montaj için gelen ekıpler hem boyacılar evde
yarında küvetımı getırıyolar ctesi 2 kadım eve gelecek temızlıge vs. vs..
ben daha halı perde koltuk seçicem ctesi full işim var
bi yandan diyetten kopmamaya calısıyorum
bi yandan isyanlarda olan kocamla ugrasıyorum
falan filan işte,ama geçecek son 10 gün
tabi mevcut evimdekı eşyaları kolılemeye başladım orada ayrı bi savaş alanı:)
becerıklıyımdır aslında çok sikayet etmem ama bi koltukta 7-8 karpuz taşınmıyo arkadaş biri düşüp patlayacak ama bakalım hankisii:)

eeee kızlarrr sızlerde nevar neyokk
bugün sessiz kalmışsınız baya bakındım şöyle bi geçmişe
şebnem hoşgeldın aramıza,esra ben istanbuldan yarışıyorum
şuan bunalımdayımm

merhaba kızlar
bugünkü menüm

sabah:
1 bardak çay
2 dilim ekmeğe kepekli tost
bol maydonoz

ara:
yok

öğlen:
ton balıklı salata
1 dilim kepek ekmeği

ara:
1 elma
1 yeşilçay

akşam:
zeytinyağlı karnabahar-brokoli
1 kase yoğurt
1 dilim kepek ekmeği

ara:
1 form çayı
1 sade türk kahvesi

taşınmak gerçekten çok zor oluyor
ama evine yerleşince, hele ki kendi evine öyle bir ohhhhh çekiyorsun ki hiçbir yorgunluk kalmıyor
ben evime taşınalı 1,5 yıl oldu, hala eksiklerimi tamamlayabilmiş değilim ekonomik sebeplerden dolayı
ama herşeye rağmen insanın kendi evi gibisi yok
Allah herkese nasip etsin inşallah...

amın ınsallah
allah herkese güzel hayırlı evler nasip etsin
sankı hiçbişey güzel olmayacakmış gibi gelıyor
acele etmıyorum aslında benım yapım biraz çabuk
bu olsun bu bu bu diye 30dkda koçtaştan dünyanın ürününü seçip aldım
kimi gider bi klozet için 2 saat dolanır
sıkılıyorum ben tahammulum kıt sanırım:)

evet güzelim mumuş ayrıldı geri döneceğini düşünüyorum ama dur bakalım belli olmaz evet takım çok değişti çok fazla taze kan var maşallah hepside birbirinden şeker senden iyi olmasın...

tiroid sorunu kötü yoksa senin iraden çok iyiydi. verirsin güzelim biraz motivasyon biraz spor yeter sana.... buraya alıştıktan sonra dışarda kilo veremeyecek gibi geliyor sanki bende mesela girecek durumda değildim hep cepten açmaya çalışıyorum çünkü farkındayım dalacağım yemeklere aklımda buranın olması ve yarışmanın heyecanı yetiyor...

denemediğim şey kalmadı bunuda deniyecem tabiki

ben çok beğendim bu menünü çok güzel dengelenmiş sebzesi eti yoğurdu salatası.... vs.

yaw ben bu keten tohumunu her seferinde hevesle alıyorum tazesi makbul diye ne zaman keten tohumunun adı geçse eskisini atıp yeni çektiriyorum sonra noluyor gene unutuyorum birileri bana arada keten tohumunu hatırlatsın yaaaaaaaaaaaaaa eskiden şebnemden görürdüm bana çok iyi geliyordu bağırsaklarımı çalıştırmasını gayette hissediyorsun....

nolmuşşşşşş yani bir klozet için 2 saat dolanıyorsak... bende çok ince elerim hemde herşeyi birşeyler alacağım zaman eşim resmen kedere bulanıyor.... sırf onun akıl sağlığı için saatlerce netten araştırıp sonrasında 45 dk 1 saat hadi bilemedin 2 saatte bu işi sonlandırıyorum esra yakın olsakta sana sürtünsemmi acep??????

denemediğim şey kalmadı bunuda deniyecem tabiki

özlemcim denerken bana da hatırtlatsanaaaaaaaa en azından akşamları yoğurdumuza serpelim ha aklımdayken alırsan da az az al. taze çekilmişini öneriyorlar genelde yada çekilmemişini.....

ayyy inşallah kocamın bir esprisi vardı sizede anlatayım. şu an maddi olarak hiç planlarımızda yok ev almak kocam bana dediki aşkım yeni evimiz için sen eşyalara bak istersen filan bende hayırdır inşallah dedim ev mi alıyoruz dedim sen bak aşkım anca filan dedi anlamadım... hayatım ben evi alırımda sen daha eşyayı seçememiş olursun ondan bak diyorum dedi uyuz herif yaaa

hoşgeldin şebnem ben özlem ankarada oturyorum iki kızım var 35 yaşındayım.takımda olmana çok sevindim
Memnun oldum özlemcim. Bende sevindim. 6.takimda istemediler beni :)))
Memnun oldum neslihancim. Ay ne guzelmis eski kilom haha :)))
Memnun oldum esracim. Ben de bunalimdaydim tekrar cikmak icin bunalimdan araniza dondum. :)))

Ben kendime guveniyorum zaten istemem yeter. Agzimdan lokma girmez de burdan ayrilinca bi boslukta kaldim,sogukta spor yapamaz oldum. Evde yedim durdum maalesef. Ama bitti. Bebisimi artik kucagima almak istiyorum.

Kizlaaaaarrrrrrrrr ben geldiimmmmmn
Sizleri çok ozlediimmmmmmm
Aklım hep burada ama giremedim yogun günler yasıyorum ama sizi çok seviyorummmmmm
Valla buraya giremediğim günlerim maalesef berbat geçiyor diyet acısından ama yarın düzelteçegim size soozzzzzz
Sözzzzzz söööözzzzzz size soz yine baharlar gelecek size soz diyet bitmeyeceeekkkk sözzzzz söööözzzzz

keten tohumunu günde 2 tatlı kaşığından fazla tüketmeyin dedi ender saraç geçen gün.
içerisinde yağ olduğu için fazla abartmamak gerekiyormuş.
ben özellikle yoğun kabızlık yaşadığım zamanlarda kullanıyorum.
nesfit falan yersem içine tarçınla birlikte katıyorum.

bu arada eşim beslenme düzenimi çok takdir etmeye başladı.
artık abuk sabuk pasta, börek, tatlı, çikolata vs. gibi abur cuburlara saldırmıyorum.
akşam pizza söylediler oğluşla beraber, ben tadına bile bakmadım.

akşam corba ve salata yedim.. ama dedigin gibi neslihancım yetersiz... bir gün sebze koyuyorsam diger gün olmuyor.. tuturamadım.. alışverişe cıkıcam yarın bol bol sebze alıcam

şebnemcim hoşgeldin.... :13:

benimde 2. haftam umarım rahat rahat kilolarımızı veririz hepbirlikte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…