İlköğretim Yorum ve Soruları 1. sınıf öğretmeniyim sorularınıza cevap verebilirim..

çok teşekkür ederim canım, hep merak ettiğim bi konuydu bua.s.a.s.a.s.

uvv masallah dıyorum chess'im ,nazar degmesın valla

ee var mı bunun bır sırrı aklinialirimsmile

bende pek doğru bulmadığımı söyleyebilirim çünkü 1. sınıf çocuğun okula karşı bir tutum geliştirmesi açısından çok önemli başarısız öğrencilere bile başarılısın yapabilirsin gibi teşvik edici sözler söylenmeli ki sizin yeğeniniz normalde başarılı bir öğrenciymiş arada bir kaç soruyu yapamaması tabiki normal.belki de-öğretmeni başka şeylere sinirlenmiştir ve o da yeğeninize denk gelmiştir.. bir süre gözlemleyin eğer devam eden bir durum sözkonusu değilse bence boş yere öğretmenle yüzgöz olmayın ama süreklilik söz konusuysa konuşmanız gerekir.bu durumda öğrencinizde etkilenebilir tabi bu durumdan başarısızsın diye diye çocuk kendini öyle hissetmeye başlar ve yapabileceği şeyleri bile yapamaz hale gelir..

cevap için teşekkür ediyorum canım.....tavsiyelerini dinleyeceğim....tekrarı olursa mutlaka konuşacağım...çok sağol....

merhaba;kızım da 1. sınıfta..benim öğretmeniyle ilgili garip hislerim var.kızım oldukça başarılı,sorun dersler değil..öğretmeninin tutumu..başka bi kız öğrencisine,ödev kontrolü,derslerde masasında oturmasına izin verme ve diğer öğrencilerinden farklı muamele etmek gibi ayrıcalık tanıyormuş,biraz geri olan başka bi kıza ise şiddetten kaçınmıyormuş.muşlu anlatıyorum çünkü yeni doğum yaptığım için,kızımın okul sorumluluğu babasında..kızımla o günü değerlendirirken aldığım cevaplar ve komşum olan bikaç velinin de aynı konudan rahatsız olduğunu anlatmaları beni tedirgin etti.üstelik adam facebook sayfasına kızın kocaman resmini koyup altına sevgili başkanım diye yorum yazmış..nasıl davranmalıyız lütfen aydınlatın...

sizin sayenizde çok değişik öğretmen tipleriyle karşı karşıya kalıyorum ben pek tecrübeli bir öğretmen sayılmam 3 senelik öğretmenim..başka öğretmenlerin tutumunu nasıl değiştirebiliriz bilemiyorum.
bnm çevremde hiç bu tarz öğretmenler yok genç bir kadroya sahip okulumuz herkes canla başla çalışıyor ayırım yapmadan..
öğretmenin ayırım yapması kesinlikle yanlış bir davranış ama dediğim gibi nasıl değiştirebilirsiniz kesin bir önerim yok açık açık konuşmayı deneyebilirsiniz ama güzel bir dille anlatın ki işi inada bindirmesin öğretmen de..
kusura bakmayın fazla yardımcı olamadım

1.sınıf önemli bir başlangıç çocuklar için eğer çocuk öğretmeninin adil davrandığına 1. sınıfta inanırsa gerçekten bu ilerki senelerde de değişmez..o yüzden sınıftaki tutum davranış gerçekten çok önemli

merhabalar benimde 1 sınıfa giden çocuğum var bizde öğretmenlerinden hiç memnun değiliz çocuklara ders vermek yerine ders saatinde koridurlarda geziyor diyer sınıflar okumayı çüzmüşler ama bizimkilerde hiç gelişme yok ne yapabiliriz

öğretmenlerle ilgili sıkıntılarınıza fazla yardımcı olamıyorum kusura bakmayın ltfen çünkü bende bir öğretmenim ve bu tarz öğretmenlere ne gibi yaptırımlar uygulanır fikrim yok..ama kişisel görüşümü soruyorsanız önce öğretmenine kibar bir dille durumu anlatın baktınız halen aynen devam ediyor bence okul idaresini bu konuda bilgilendirin.çünkü böyle başlamışsa böyle devam eder biri dur demezse..

slm benım sorum su kızımla evde calıştıgımız zaman super her sordugum soruya dogru cvp verıyor testlerde hep yuksek puan alıyor ama okulda hep dusuk not alıyor bu duruma cok uzuluyorum en kolay soruları bıle yanlış yapıyor sorun nerde olmalı sızce?yardımcı olurmusunuz?

acaba çocuğunuzun okuduğunu anlayamama gibi bir problemi olabilirmi çünkü bnm öğrencilerimdede oluyor bu durum henüz yeterli seviyede hızda okuyamadıkları için sözel olarak sorduğum soruları çok rahat cevaplıyorlar ama yazılı verdiysem soruyu yapamıyorlar..
eğer problem buysa bol bol okuma çalışmalrı ile okuma anlama çalışmaları yaptırmak gerekiyoru.problem bu değilse belkide okulda heyecanlanıyordur yada öğretmeninden korkuyordur.bunlarıda çocukla konuşarak halletmek gerekir.

bende sızın gıbı dusundum ogrt lerı bıraz dısıplınlı bılmedıklerı zaman kızıp azarlıyor sıddet bıle uyguluyor ogretmenıyle gorustum evde boyle degıl dedım kızın kendıne guvenmıyor dedı okudugunu anlamıyor kızımla da konustum neden boyle yapıyorsun bak uzuluyorum dedım hıc bısey demıyor bana nasıl çozecem bu sorunu ben?

öğretmeninin daha ılımlı yaklaşması gerekiyor öncelikle
okuduğunu anlaması ise bol bol okuma yaptırarak çözülebilir ve biraz zaman gerektirir

1.sınıf öğretmenlerimize ve bu topiği açan arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.

benim 3 yaşında ikizlerim var ailemin ve eşimin bir dönemde benim eğitimci olmamdan dolayı çocuklarımın eğitimleriyle oldukça yakından ilgileniyorum.renkler sayılar hikaye kitapları mekanik zeka dilsel zeka görsel zeka derken bir çok konuda bilgi sahibi oldum

fakat benim kuzularım bana harfleri sorduğunda nasıl cevap vermeliyim.aslında biraz bilgim var ama şuan sizden bu yaş grbu çocukların sorularına nasıl cevap vermemiz gerektiğini öğretmenizi çok isterim.

yanlış harf öğretmek 1.sınıfta çok problem oluyor bunu biliyor tecrübelerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyorum..

sevgiler.

öğretmeninin daha ılımlı yaklaşması gerekiyor öncelikle
okuduğunu anlaması ise bol bol okuma yaptırarak çözülebilir ve biraz zaman gerektirir

sıze cok tsk ederım dun kızım turkce testınden 95 matematikten 100 almış cok mutlu oldum bu arada benım çoçuklarım da ıkızler bı kız bı oglan ışte kızdan bıraz problemımız vardı insaallah o da duzelecek.hihoyyyt

iyi akşamlar
çocuklara harfleri öğretirken ses şeklinde vermemiz gerekiyor yani le demiyoruz lllll şeklinde söylüyoruz.umarım anlatabilmişimdir.
ama sanki yaşları henüz çok küçük gibi geldiler bana harf öğretimi için..

maşallah ona..
inş hep böyle başarılı olur..

şuan harfleri öğretmiyorum ama dergilerinndeki kitaplarındaki harfleri soruyorlar.ozman nasıl cevap vermem gerketiğini sormuştum çok teşekkür edrim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…