İlköğretim Yorum ve Soruları 1. sınıf öğretmeniyim sorularınıza cevap verebilirim..

böyle örencleri direk 1. sınıftan 2 ye gecriyorlarmış.2004 lü bir cocuk var anasınıfına gitmesi gerekirken öğretmen 1.sınıfa gitmesine karar vermiş şimd 1. sınıfta.acaba bu olumlumu olumsuz br davranışmı cocuk için.benim oğlum 004 lü.oda yazıyo matematiği iyi ama ben üst sınıfa cıksın istemiorum.bu kararı kim vermeli????

merhaba hocam size benimde sorum olacaktı....benim oğlumda 1. sınıfa başladı.okuma ve yazmayı erkenden bitirdik.()karnemizin hepsi 5...bizim derdimizde evde ders yapmak istememesi.biraz zorlayıncada işler hepten çığrından çıkıyor.öğretmenine sorduğumda okulda derse katılıyor ilgili diyor.hatta zorlamayın ders yapması için biraz serbest bırakın dedi.bende gecen hafta öyle yaptım..ve cuma günü sınav olmuşlar 8 sorudan 3 ü yanlış,1 ini yapmamış,4 te doğrusu var.yanlış yaptıklarını evde sordum 1i hariç yaptı.öğretmenimiz hergün evde tekrar yapmamız gerektiğini söylüyor.ama biz bazen ödevleri bile zor bitiriyoruz.tekrar yapamıyoruz.evde gel oğlum ders yapalım dediğimde suratı değişiyor.ödül ve cezayı da denedim pek fayda etmedi.bana ne önerirsiniz ..inşallah derdimi anlatabilmişimdir..size çok teşekkür ederim

böyle öğrenciler gerçekten hem aileyi hemde öğretmeni zorluyor hem zeki çocuklar hemde çalışma yönünden tembel yani isteksiz..ödül ceza olayını bıkmadan devam etmenizi tavsiye ederim 1 hafta 2 hafta bi yöntem uygulanıpta sonuç alınamayınca terk ediliyor bu doğru bir tutum değil süreklilik olması gerekiyor..bıkmadan usanmadan devam etmemiz gerekiyor..

merhaba öğretmenim,
benim kızım seneye 1. sınıfa başlayacak.kızım ders yapmaya şu anda yani anaokulunda istekli . özel bir anaokuluna gidiyor. yakınımızdaki devlet okul sosyal çevre bakımından kötü , veliler ilgisiz.sınıflar çok kalabalık,veliler öğretmenlere destek olmuyor, bence daha beteri öğretmenler çok değişiyor, süreklilik sağlanamıyor. Diğer devlet okulları çok uzak servis yok

sizce maddi olarak sıkıntıya katlanıp servisle özel okula mı göndereyim yoksa bahsettiğim devlet okuluna vereyim mi, ben de lisede edebiyat öğretmeniyim çocuğumun eksikliklerini kendim tamamlayabilir miyim, ne dersiniz

evdeki her türlü nesne olabilir mesela makarnalar bu makarnaları sulu boya ile boyayabilirsiniz nohut kuru fasulye kola kapakları.. vs. vs..

kalabalık bir sınıf ve sürekli öğretmen değişikliği öğrencilerin başarısız olmasında çok büyük bir etken şartlarınızı zorlayabilirseniz tabiki daha iyi olur..

evdeki her türlü nesne olabilir mesela makarnalar bu makarnaları sulu boya ile boyayabilirsiniz nohut kuru fasulye kola kapakları.. vs. vs..

Onlar biraz sert nesne olduğu için zor yapışıyorda ne ile yapıştırabiliriz..

Uhu tutmuyor canım dökülüyor bir süre sonra.Japonlamı denesem..

ben cevap veriyor gibi olmak istemem, sonuçta arkadaş başlık açmış, ama yazımdan alıntı yaptığın için cevap vereyim.

bu kararı öğretmenin tavsiyesi ile başta aile verir. yalnız olumlu mu olumsuz mu olacak bu çocuğun kapasitesine bağlı sanırım, ben de okula 1 yaş erken başlamış birisi olarak kendimden çıkarım yapabilirm, ben demek ki zeki bir çocuktum ki, okuma yazmaya da hemen geçtim, ve 1. sınıfa 1 yaş erken başladım.bu benim için zaman zaman zor oldu, mesela 4. sınıfta bana zor gelen bir türlü yapmayı başaramadığım, anlayamadığım konuyu 5. sınıftayken çok rahat anlayabiliyordum

demek istediğim şu, ne kadar başarılı olursan ol, gelişimini tamamlayamadığın için ister istemez bazı alanlarda zorlanıyorsun.ben üniversiteyi de 16 yaşında ve ilk yılımda kazandım, eğer ben okula yaşımda gitseydim, şuan daha iyi yerlerde olabilecektimsempatiksalakcinni eminim..

benim düşüncem bu.

bu topici sadece ben cevap vereyim diye açmadım hocam tabiki başka eğitimcilerinde tavsiyelerini almak çok iyi olacaktır..

bu topici sadece ben cevap vereyim diye açmadım hocam tabiki başka eğitimcilerinde tavsiyelerini almak çok iyi olacaktır..

teşekkür ederim canım, ama yine de sana ayıp olur:kedi:, ben takip ediyorum, sorular güzel, hoşuma gidiyor. arada bir dayanamayıp atlarsam kusura kalmaa.s..genelde tutuyorum kendimi gerçi ama...vereliniortak

teşekkür ederim canım, ama yine de sana ayıp olur:kedi:, ben takip ediyorum, sorular güzel, hoşuma gidiyor. arada bir dayanamayıp atlarsam kusura kalmaa.s..genelde tutuyorum kendimi gerçi ama...vereliniortak

atla cnm atla ne ayıbı aşkolsun..annelere azıcıkta olsa faydamız olsa ne mutlu bize.

canım öğretmenlerim, geçmiş sayfalarda benim oğlanın okuma bildiğinden bahsetmiştim sizdende güzel cevaplar almıştım. benim oğlum anaokuluna gidiyo, mesela el yazısıyla yazılmış bi hikaye kitabında dakkada 60 kelimenin üstünde okuyor hep, 4 basamaklı toplama çıkarmalarıda yapıyor, ben oğlumu direk 2. sınıftan başlatsam sizde ezilirmi sınıfta, 2004 lüler bu eylül okula başlıyo biliyosunuz. 2. den başlarsa 2003 lerle okuyor olcak, ezilir mi ne dersiniz? Bi de 2. geçebilmesi için mutlaka bilmesi gereken neler var?
çok teşekkür ederim şimdiden
a.s.

Merhaba hocam.Benim kızım 1.sınıfa gidiyor.Derslerimiz çok iyi.Hatta matematik diyince bayılıyoruz...
Sorum şu; öğretmenimiz proje ödevi verdi.Ödev''matematikte örüntü şeklinde kolye yapma'' buraya kadar normal ama problem ; bu kolyenin planlaması, malzemeleri, masrafı, tasarımı, örüntü kuralı, yapılma aşamasını anlatan bir rapor hazırlanıcakmış. Bu konuda bana yardım ederseniz çoooooooooook sevinirim

1 dakikakada okuduğu kelime sayısı yeterli mat konusuda harika
ztn 1. sınıfta mat olarak 1er 100 e kadar sayma 10 ar sayma 20 den geriye 1 er sayma 100 den geriye 10 ar sayma.müfredatta yok ama ben veriyorum 5er ritmik ve 2şer ritmik saymayıda.
toplama çıkarma biliyormuş zaten ki 4 basamaklılar bu yılın konusu bile değil..
eğer fiziksel olarak çok ufak efek değilse okul ortamınada alışkınsa bence ezilmez..bnm fikrim bu tabii

aslında ödev kadar raporu da çok basit. yazdığınız başlıkları sırasıyla yazıp doldurun. planlamasında mesela önce ne tarz bir kolye yapılacağı düşünüldü bunun için hangi malzemeler alınacağına karar verildi gibi şeyler olabilir. malzemeleri ztn adı üstünde neler kullandığınızı yazın masrafta aynen tasarımıda bocukların rengi şekli gibi konulardan bahsedin nasıl sıraladığınızdan filan örüntü kuralı da örneğin 2 mavi boncuk 3 saı 1 kırmızı gibi yaptığınız kolyenin nasıl devam ettiğidir..bu raporlarla ilgili belki netten de örnekler bulabilirsiniz..
kolay gelsin..

izninizle ben de bir soru sormak isterim...benim 1.sınıfa giden bir yeğenim var ve tüm dersleri de oldukça iyi...matematik dersini ise çok seviyor ve soruları rahatlıkla cavaplayabiliyor...geçen hafta öğretmenin aldırdığı bir matematik kitabında soruları çözerlerken yeğenim birkaç soruda takılmış....oysa ki çok iyi bildiği sorulardı....yapamamış kısacası...öğretmeni de dönüp "matematikte sıfırsın" demiş....şimdi sorum şu olacak müsadenizle:bir öğretmenin bu konuşmayı yapmasını ben doğru bulmadım...doğru mu sizce?...belki doğrudur bu konuda bilgi verir misiniz?...yeğenim olumsuz yönde etkilenmiş midir?..öğretmenle konuşmalı mıyız?....cevap için şimdiden teşekkür ediyorum...saygılar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…