İlköğretim Yorum ve Soruları 1. sınıf öğretmeniyim sorularınıza cevap verebilirim..

psikolojik bir sorun varsa ben onu tam bilemem cnm işin u8zmanlarına bırakmak gerekir onu..

hayır hiperaktiviteve dikkat bozuklugu olabılır dedı dr su an teshıs koyamayız dedı seneyeymıs ınsallah yoktur bende ondan telaslanıyorum

benim kızımda 1.sınıfa gidiyor.demeyin ama hemen daha şimdiden okumak istemiyor verin gösterin sadece yazayım diyor yazısı güzel okuması için ne yapaqbilirim .sıkılgan bir yapıya sahip.:gitme:

merhaba bsbirkin hocam, benim oğlum 2004 lü önümüzdeki eylül okula başlıcak ve şuan gayet akıcı okuyor, hecelemeden takılmadan, basit 2 basamaklı matamatik işlemleri rahatlıkla yapıyor, bunlar beni biraz korkutuyor, acaba 1. sınıfta sıkılırmı, bu avantaj değil ilerki seneler için dezavantaj olurmu, nasıl yaklaşmam lazım dezavantaj olmaması için napmam lazım. okumayı ben öğretmedim bu arada kendi öğrendi, matematiğe ritmik saymaay falan ilgisi vardı sorduğu şeylerde ben yardımcı oldum matematik konusunda, tavsiyeleriniz neler olabilir acaba?a.s.

uzun süredir internete giremiyordum sorularınızı yeni görüyorum kusura bakmayın.
ebrusu daha öncede böyle bir soruyla karşılaşmıştım onun ilgisi ne yöndeyse o tarz kitaplar al ozmn ilgisini çekebilirsin.mesela barbie seviyorsa barbieli bikaç kitapla okumayı sevdirmeye çalış..
chess bu yıl bnm de böyle okumayı yazmayı toplamayı bile bilen bi öğrencim vardı.oğlunuzun durumunu en baştan ğretmeniyle konuşun o ona sıkılmaması için ek etkinlikler hazırlayaacaktır ve en güzeli eğer oğlunuz yardım etmeeyi seviyosa öğretmeninin en büyük yardımcısı olacaktır.

1. sınıflar için beden eğitimi 2. dönem oyunlar öğreniyorum performans ödevi yapılmış haliyle fikirleri olan varmı paylaşırsanız sevinirim

benim okulum bi,raz kenar bi mahallede veçocuklarımın durumu çok parlak diil o yüzden biz pek performans ödevi ile filan uğraşamıyoruz halen okuma yazma çalışması yapıyoruz

palanlar okul ve sınıf şartlarına göre esnetilebilir bizim okulumuz brz vasat o yüzden biz ancak 2. sınıfta performans ödevlerine başlıyabileceğiz..

sanırım sadece okuyor yazamıyor, benim sınıfımda değil de arkadşın sınıfında böyle bir öğrenci vardı, bu durumun avnatajları da var dezavantajları da, diğer çocuklar daha yeni öğrenmeye çalşırken seninki boş durmasın diye muhtemelen kitap okuma çalışması yapacak, sadece yazma çalışmalarına katılabilecek, bu da senin çocuk için zaman zaman sıkıcı olabilir,

ama sınıftaki öğrenci sayısına bağlı olarak zaman ayırıp seninkine ayrıca özel bir programla hızlandırılmış yazma çalışması yaptırırsa o ayrı,ama o da öğretmen için çok zor olacaktır, diğerleriyle uğraşmaktan başı dönüyor öğretmenin çünkü.akannehirkafamçokkarıştı

sınıftaki öğrenci sayısına bağlı olarak öğretmen seninkine ayrı bir program hazırlayabilirse avantaja dönüşecektir.

bende de var öyle bir öğrenci, okuma yazmayı bende öğrendi ama süper zeki bir çocuk.2. sınıf seviyesinde. ben ona özel program uyguluyorum, onun üzerinde hedefim büyük.hatta 3. sınıf öğrencilerinin çözemediği soruyu çözdükaydirigubbakcemile5 benimkinin avantajı okuma yazmayı aaynı anda bende öğrenmesi oldu. şimdi önden gidiyor her daim yapacak etkinlik buluyoruz.

merhaba benim çocuğum okuma yazma bilerek gitti.zeki de.ama ders dinlemiyor.oyun oynamak istiyormuş.1.dönem de böyleydi ama denetleyince ödül ve cezayı önemsiyordu.şimdi artık tembelliği benimsemiş görünüyor cezalar önemli değil .bir de dersi dinlemek istese de dinleyemediğini söylüyor ne yapabiliriz tavsiye bekliyorum.şimdiden sağolun

dinleyememesinin sebebi neymiş?
öğretmeninin ders dinlediği takdirde oyunlarla şarkılarla ödüllendirmesi belki bi çözüm olabilir..
bnm öğrencilerim bugun beden eğitimi dersine çıkabilmek için 3 saat sessizce ders dinlediler mesela

merhabalar,
benim oğlum be sene anasınıfına başlıyacak. avrupa yakasında bakırköy, yeşilköy, bahçelievler civarında iyi etütlü bir okul arıyorum. bana yardımcı olabilirmisiniz. bir de etüt ve beslenme okullarında kurada çıkma olasığı nedir? kurada çıkmazsa başka şekilde kayıt alıyorlar mı? bilginiz var mı?

oyun oynamak istiyor konsantreolamıyormuş aslında dinlemeye de çalışıyormuş ama arkadaşlarında aklı kalıyor biraz çocuksu ama kapasite süper

aybuke07 biliyorum planlar esnetilebilir performans ödevleri buna dahil değil ama benim amacım şuanda sadece okuyup yazabilmeleri inş son iki ayımız kalana kadar bu olayı halledersek ödev verebilme durumuna geliriz..inan urfada kenar bi mahallede 1 okutmak pek kolay değil...

Benim oğlum 2004 doğumlu seneye ilkokula başlayacak sizce en iyi okul evimize en yakın okulmudur ? malum artık e-okul kayıt sistemi var

Merhaba benim kızım 1.sınıfa gidiyor ve bir proje ödevimiz var 10 dan 20 ye kadar olan sayıları dosya kağıdına yazıp birlik onluk olarak ayırıp nesne yapıştırıcaz ne olabilir bunlar yardım edebilirmisiniz.Nasıl yapabiliriz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…