İlköğretim Yorum ve Soruları 1. sınıf öğretmeniyim sorularınıza cevap verebilirim..

sedusa meraba ,
bence çocuğunuzun davranışlarını yavaş yavaş denetlemey başlayın.ben oğluma ceza ve ödülü kulllanarak derste öğretmeni dinlemesi gerktiğini anlattım ve başardım.benim oğlumda dinlemiyordu ama artık iyi bir dinleyici.
çocuk denetlendiğini bilirse davranışlarına dikkat ediyor.öğretmenle bu konuda sürekli iletişimde olun derim çocuğunuzu tembih ederek gönderin tatlı sert bi şekllde farkı 1-2 haftaya görürsünüz nacizane fikirlerim

evet öğrenci aile ile öğretmenin birlikte davrandığını gördüğünde işin daha ciddi olduğunu kavrıyor..
öğretmen okulda aile evde gözetlese nihani hocamın dediği gibi kesinlikle fark edecektir..

sürek li uyarıyorum her okula gittiğinde sıkı sıkı tembih ediyorum bu gün akıllı durucanmı söz ver diyorum evet diyor nedense okula gidince herşeyi unutuyor ayrıca hediye konusu da başımızı çok ağrıtıyor almadığım durumlarda daha kötü oluyor almadım diye birazda inatçı bi çocuk öğretmeniylede sürekli iletişim içindeyim çok rahat büyüdü öğretmeni de hiç otoriter değil arkadaş gibi onlarla çok rahatlar yanında hiç çekinmiyorlar bütün sınıf aynı hemen hemen..bi yandan iyi öyle olmasıda bi yandan da kötü bence biraz çekinmeleri lazım. uyarılarınızı dikkate alıcam çok teşekkürler nihani hocam.

nasıl yapabiliriz aceba bi fikir verirmisin nasıl bi işbirliği yapabiliriz

öğretmeninin verdiği cezaları destekleyin davranışlarının kontrol edildiğini hissetsin
ben sınıfta sözel yada fiziki cezaya kesinlikle karşıyım ceza olarak ödülden mahrum bırakıyorum çoğu öğrencim de bu yöntem işe yarıyor..umarım sizde de yarar..

sayın bsbirkin,
1.sınıf öğrencilerine yarıtıl tatilinde düzenli ne yapmalarını önerirsiniz.(seviyesi iyi olan)
teşekkürler...:uhm:

BEN KENDı ÖĞRENCıLERıM ıÇıN BıR YARIYIL TATıL KıTABI HAZIRLAMYI DÜŞÜNÜYORUM ıÇıNDE EĞLENCELı ETKıNLıKLER de OLMALI boyama gibi bulmaca gibi ama mutlaka hergün okuma yapmaları gerekir.1.sınıfta tatiller çok önemli 15 gün boyunca hiçbirşey yapmazlarsa tatil dönüşü silbaştan olabilir..ödevimin içinde okuma dikte tekerleme boyama sayma gibi etkinlikler olacak..eğer seviyesi çok iyiyse okuduğunu anlama çalışmaları yapılabilir birkaç öğrencimin ösevine bu tarz etkinlikler ekleyeceğim mesela..kısa bir metin verip metinle ilgili kolay sorular soracağım..

evet bayanlar eğer sormak istediğiniz bir şey varsa buyrun sositososito

merhaba benim kızım 1.sınıfa gidiyor daha okumayı öğrenemedi çok uraşıyorum ama olmuyo.
harfleri karıştırıyo tam tanıyamıo tekrar tekrar söylüyorum fakat 5 saniye snra yine yanlış söylüyo.
okuma yazma öğrenim seti aldım oda işe yaramadı
napıcamı bilemiyorum çok sinirleniyorum kızıyorum ama bu seferde korkuyo üzülüyorum.
kendi haline bırakayım nasılsa öğrenir diyorum ama olmuyo bugün öğretmeni yarın görüsmek istedığini söyledı karnesinde malesef 1 verıcem dedi mafoldumben
neyapmamı nasıl davranmamı önerır siniz.

bbeydam eğer fiziki ve zihinsel olarak tam gelişimini tamamlayamamışsa bu tür aksilikler yaşayabilirsin bu sene
öğretmeniyle görüş işbirliği içinde çalışmalarınıza devam edin kızına kızma bence..
karnesinde 1 olması önemli değil ben 12 kişiye 1 vericem ama 2. dönem okumaya geçerlerse yükselticem.
eğer bütün çalışmalarına rağmen olmuyorsa sınıf tekrarından başka yol yok ama onuda gözünde çok büyütme.1.sınıfta sınıf tekrarı çok büyük bi kayıp değil vede kızının hep başarısız olacağı anlamına da gelmez.
benim geçen seneden kalan bir öğrencim var maşallah şimdi bomba gibi okuyor yazıyor..fiziki olarak biraz ufak tefek sanırım geçen sene fiziki olarak gelişimi tam yeterli değilmiş yaşı tam olmasına rağmen..
ama bu sene dediğim gibi sınıfımın en çalışkanlarından..

teşekkür ederim cnm ilgin için.benim kızım prematüre 1.5kilo dogdu
8 aylıkkende kalb ameliyatı oldu çok şükür şimdi sağlık problemimiz yok
ama yaşıtlarına göre biraz zayıf yani yaşını göstermiyo.inşallah karne tatilinde
okumayı sökerız

demekki fiziki yeterlilikle ilgisi var cnm çocuğunun durumunun inş yarıyıl tatili iyi gelir..

bsbirkin benim kzım anasınıfına gısıyor maa sıze sormak daha uyugun gledı bana anasınfında sayıları ogrenıyorlar ogretmen hafta sonları odev verıyor yapıyoruz ama ben 2 aydır rakamları ogretemıyorum delı olacam 80 defa 4 u gosterıyorum pc de yazdırıyorum ben yazıyorum onada yazdırıyorum ama yok yazıyorum kac dıyorum 6 dıyor kac dıyorum atıyor yanı tutturana kadar canımı cok sıkıyor bu durum 1 i 2 yi birazda 3 u şaşırmıyor gerısını hep şaşırıyor 4 un köşelerını sayıyor mesela kaç oldugunu anlamak ıcın 1 den 10 a kadar sayılar varsa kagıtta sayarak kac oldugunu soyluyor rakamları ogretmek ıcın hangı teknıgı uygulamalıyım normalmı bu durum bana pek normal gelmıyor acıkcası

bence çokta anormal bi durum yok ortada çok zorlamayın kzınızı.benim daha yeni yeni rakamları öğrenen öğrencilerim var.yani mesele zaman meselesi bence yinede birde öğretmeniyle görüşün.bir topluluktaki nesneleri sayıp kaç tane olduğunu söylüyorsa rakamları da tanıyacaktır..

Ay canımm canınıı hiç sıkmaa
biz okulunn başındaa harflerii kaç defaa gösterdikk unutuyorlardıı
yukardaa okuttuğumm harfii bi altta tanımıyordu çokk normall bunlarr,bakk şimdii takır takır okuyorlar

dahaa anasınıfıı boşver öğrenmesinn hiçç kızınıda sıkıştırmaa bilee

onu yapıyor kactane nesne var kac kısı vaqr sayıyor soyluyor onda sonrun yok ama rakamları tanıyamıyor 4 de calısıyoruz 4 yaz dıyorum yazıyor sonra bu kaç dedıgımde 6 dıyor 7 dıyor rakamları tanıyamıyor anasınıfında daha 2. donem toplama cıkarmaya gececez dedı ogretmenı hagı yontemı kullanmalıyım tanıması ıcın bır sayfa dolusu yazdırıyorum unutuyor yıne

dediğim gibi öğrenmede kişisel farklılıklar vardır bazı çocuk için çok kolay olan birşey bazı çocuk için ço zor gelebilir.siz öğretmek için elinizden geleni yapıyorsunuz anlaşılan ama kıznız öğrenmek için uygun yeterlilikte değil şuanda..sayıp söylemsei bile onun yaşı için çok iyi zaman geçtikçe unutmalar azalıcak ve öğrenicektir.hem niye bu kadar telaş yapıyorsunuzki bunları 1. sınıfta tekrar görecek zaten emin olun 1. sınıfta daha başarılı olacaktır..

ben dönemin başında bir öğrencime nerdeyse 10 15 sayfa e yazdırdım sonra yanıma çağırdım bu hangi ses dedim yüzüme boş boş baktı:)
ama şimdi bütün harfleri tanıyor..demekki çocuğun o an alıcıları yeterli değilmiş..ben zihinsel özürlü bile olacağını düşünmüştüm düşünün yani..tekrar söylüyorum rahat olun olması gerektiği kadar çalıştırın ..
inş kızınız okul hayatında çok başarılı olur..

ah ah nıye telas yaptıgımı soyleyım kaygı bozuklugu var kızımda ılac kullanıyoruz onun ıcın psıkıyatrıstımız dıkkat eksıklıgıde olabılır seneye ogretmenı derse dıkkatını vermyır dıye getırın erken tedavı ıyıdır dedı ondan kafama takıyorum yanı normal dıyosunuz

canım sagol ne bılım korktum ogretmen sayıları ogrenmesı lazım 2. donem toplama cıkarmaya gececez ded hatta ben seneye tekar anasınıfınamı gondersem yeterınce gelısmedımı dıye dusunmeye basladım artık bılgısayarda oyunlar buldum 4 yapraklı papatyanın yapraklarını sayıyor uygun sayıyı bulup usutne koyuyor felan sayarken super ama 4 yapraklıysa mesela 4 hangısıydı onu unutuyor bır sayfa yazdırdıgım halde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…