1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

haklı
sın canım benimde artık hiç aklımabile gelmediği için buraya girip yazmıyorum artıkk..

canım sen kendini çok çok sıkıpta ruh sağlığını bozacağına böyle 1 2 tane içmen
(şimdilik..)sorun olmaz bnce sonuçta bırakmayı kafaya koymuşsun.
gizemlinin dedği gibi kendini hazır hissettiğinde,en müsait olduğun anda zaten patt diye bırakacaksın..:86:

artık kimsecikler uğramıyo buraya herhalde sizlerde benim gibisiniz yani bırakanlar aklınıza sigara gelmediği için buraya bakmak aklınıza gelmiyo dimiii

evet ya bebekkafa hiç uğramıyor. bence bu hayıra işaret değil. sanıyorum yenildi. defalarca kere ben de yenilmiştim. ama sonunda inşallah olmuştur. bir ses verse bebekkafa. merak ediyoruz.

Herkese merhaba

3 aya yaklasiyorum
4 kg aldim
bunun sigara birakmamla ilgisi varmi bilmiyorum ama ,, ilk zamanlardaki gibi cok istahli degilim ama gobegim aldi basini gidiyor ne yaptyiysam veremiyorum diyetimi hep yarida birakiyorum
kiloda versem hersey tam olcak

bbkkff da sanirim evlilik oncesi kosturmalara baslamistir ,, pek vakit bulamiyor
ama su bir gercek buraya gunde on kere ziyaret ederdim kriz anlarim oluyordu yazarak rahatliyorudum
ama sigara hayatimda zerre yok o yuzdne pek gelmiyorum
ama birakmak ve unutmak harika birsey tertemiz oldum
bu arada agiz icim cok hassas surekli yaralar cikyor bunlarda bir bitse tam olcak

3.5 yasindaki kizima wc egitimi veriyorum allahim hayatta o kadar zor seyler varmis diyorum sabrimmm tasmak uzere bu ara onunla ilgili yazilar okuyorum

herkesi optummm birakanlar hayatlari naisl gidiyor ?? yazinnnn
birakmak isteyipte zorlananlar sizde bol bol topigi okuyunnn isteyin en kisa zamanda emin olun oyle guzel birakiliyorkii.... yani sigarayi unuttum baska dertlere daldim
sigara birakmak ne ki diyorum

selamlar herkese

evet son zamanlarda uğrayamadım,merak etmişsiniz...perşembe gününden beri şehir dışındaydım,alışveriş ve gelinlik için....o nedenle yazamadım buraya bişeyler...

sigarayı sorarsanız,şehir dışında bulunduğum sürece o koşturmalardan aklıma bile gelmedi,fırsatımda olmadı açıkçası ...nişanlımlardaydık,orda geceleri nişanlımla bir iki tane içtim o da iş olsun diye.....dün döndüm eve dünden beride aynı,1-2 tane içiyorum....

gizemli,ben senin yerinde olsam bırakamazdım demişsin,bende bırakamıyorum işte malesef...çünkü inanılmazzzzzzzz stresliyim...korkunç derecede gerginim...hayatımda böyle stres yaşamadım....robot gibiyim resmen...yapılacak işler mecbur olduğu için yapıyorum yoksa keyif alıyor değilim...hiç böyle olacağını düşünmezdim ve evlenen arkadaşlarıma "aman ne güzel tatlı telaşlar" vs vs derdim ama hiiiiç öyle değilmiş...belki herkes benm gibi olmuyordur ama ben gerçekten çok yoruldum ruhen....
beden yorgunluğu bişey değil,yatarsın dinlenirsin geçer ama ruhen yorulmak feciii bişey...

böyle işte arkadaşlar...çok sık uğrayamazsam kusura bakmayın...zaten bugüne kadar yazdıklarımız anlattıklarımız eminim bırakmak isteyenlere yol gösterir,cesaret verir....benim bırakamamam kimsenin cesaretini kırmasın,dediğim gibi benim durumum,şartlarım stresim farklı...bırakamadım ama bırakıcam bu telaşlar bitince,Allah'ın izniyle inşallah.....

herkese başarılar,kolay gelsin....

haydi bakalım kolay gelsin millet. ben ağustosta bıraktım valla ilk 1 ay çok aradım ama şimdi çook rahatım. sigara içenlere tahammülüm hiç yok inanın. iğrenç ötesi kokular geliyo. inanın üst komşumun evde sigara içtiğini bile anlıyorum o derece açıldı burnum

al bendende o kadar
iki km otedeki bir firti bile hissediyorum ve delleniyorum sinir oluyorum resmen migdemi bulandiriyor
3 aya yakin icmiyorum
iyikide icmiyorum
allahim tum birakmak isteyenler insallah kurtulun ve bu mis gibi hayati bir tadin bir yasayin
igrenc birsey yaaaa offf hele icip icip o otobuse binenler allahimmmmmm agzinizi kapayin yada boyler hemen agizlarina sakiz tikayacagim gelyor cok kotu cok

bu arada uzun zamandir nikotin krizi hissetmiyorum yani inanin naisol birsey oldgnu bile unuttum
ama kendime tek fark su geceleri yatarken surekli IHI IHI gicik gelirdi gecen obu farkettim bir kere bile yapmiyorum ya bir kere !!!!

nefesimm mis gibi cok guzel

simdide diyetteyim 1.5 kg verdim
daha da bir iyi hissetmeye basladim kendimi
darisi birakmak isteyenlerin basina

selam millet...

gizemli seni çok kıskanıyorum(

ben bu aralar azıttım sanki...tamam yine eskisi gibi içmiyorum ama günde 3-4 içerken şimdi 6-7 ye çıktım((

bu arada konu açtım ama kimse cevap yazmamış...sigara içerken doğum kontrol hapı kullanan var mı aranızda??mayısta evleniyorum malum,nisanda ilaca başlamam lazım başlayacaksam,ama korkuyorum bi sürü yan etkilerini okudum falan..bir de sigara içenlerde tehlikeli oluyormuş sanırım:18:öff ne güzel bırakmıştım yaa...

su bir gercekki 3 ay demek yani artik gercektne istemedigin aylar
bilmiyorum canim hic istemiyor ve biraktigim icin mutluyum
ne krizlr ne asklar ne ozlemler duydum ama istesemde icemem cok kotu dusuncesi bile
yani derlerya hic icmemis gibi olmak,, inan kendimi oyle hissediyorum
naisl icmisim diyorum
ama icenede bisi demek onu icerken birakmak isteyipte birakamamak kadar sinir bozucu birsye yoktur
istemeye istemeye onun esiri olup cikiyoruz
ama
kontroller bizim beynimizde biraz sabir biraz hguc ne bileyim biraz kurtulmayi istemek
(stresin olmadigi gunler muhakakk dusunulmeli bunlar)
sigara birakmak bir surectir zor bir surectir en iyi oldgnuz stresin olmaidgi bir zmnda birakilmali

sende canim zaten en cok bvekli sigara karsiti olan iinsan sensin
bir gun birakicaksin zaten omurunun sonuna ladar icicegniz hic snamiyorum
cunku birakmak isteyenlerin en baisnda geliyorsun
kenfdine biraz daha zaman ver ve kendinide iyi bhissettigin bir an tamam de ve bitir
ama bu sefer daha basaruli olucaksin
benim 4. deneyisim filandi ve bitti
ilk deneme asla bitmiyor yine baslaniliyor 2. 3. lerde oyle
ama sonra daha kolay

konun icinde bir bilgim yok canim ya:26: ama oylede bir zarari filan varsada bence sigarayi birakmak icin guzel bir zmaan degerlendir derim :)

merhaba bebekkafa sana pek iyi bir örnek değil ama ben sigara içerken doğum kontrol hapı kullandım. herhangi bir zararını görmedim. 35 den sonra tehlikeli diye biliyorum. ama yine de sen kullanma derim...

evet aynen öyle..en çok bırakmak isteyenlerden biri benim belki...çokta kararlı ve azimliydim koskoca 25 gün içmedim..şimdi düşünüyorum da hayal gibi geliyor...sanki o ben değildim...çok istiyorum yine o gücü bulabilmeyi...

sen sigara içerken kullanmadın mı hap canım?

merhaba bebekkafa sana pek iyi bir örnek değil ama ben sigara içerken doğum kontrol hapı kullandım. herhangi bir zararını görmedim. 35 den sonra tehlikeli diye biliyorum. ama yine de sen kullanma derim...

bende 35ten sonra tehlikeli diye biliyorum ama yine de kafama takılıyor...hap içmek istemiyorum aslında ama başkada çare yok gibi...birde bunun stresini yaşamak istemiyorum...neyse martın 15inden sonra gidicem dr.a,bakalım....

meraba kızlar..
valla bana doktorum ha 35 ten önceydi kullanma sigarayla hap birarada olmaz demişti canım..

ben hiç kullanmadım ama sigara içip kullanan tanıdıklarım var dr. hiç bişey dememiş verirken ama bunuun ikisinin bi arada kullanılmasının zararlı olduğu hep duyulan bişeydir canım herkas biliyo yanı

ben hiç kullanmadım ama sigara içip kullanan tanıdıklarım var dr. hiç bişey dememiş verirken ama bunuun ikisinin bi arada kullanılmasının zararlı olduğu hep duyulan bişeydir canım herkas biliyo yanı

sağol asyacım bilgi için...:)
şu sıralar yine bırakma isteği gelmeye başladı zaten....kesin bırakıcam ben bu zıkkımı,bundan emin oldum artık ama yine 1 ocakta yaptığım gibi hazırlanmam gerekiyor,öyle küt diye bırakabilenlerden değilim çünkü malesef....

Kizlar ben geldim...

Birakali asagi yukari 4 ay oldu ! Benim icin bir mucize.. bu zmnda ilk ay disinda pek zorlandigim soylenemez taaakkiiiii su bir kac gune dek

Ben diyordum bahardan guzel havadan korkuyorum diye !
Su bir kac gundur aklima dustu

:26:

Ama bu nikotin krizi degil kesinlikle degil bunu biliyorum
okula gidiyorum tenefuslerde disarda sohbet esliginde yudumladiklari sigara beni cezbeder oldu

ama buda gecicek biliyorum .. yani icerssem kenidmi asla ama asla affetmem ,, eger icersem bir dah aasla birakamam bu son sansim gibi birseydi.. bir tane yakarsam bugun 4 aydir icmedigim sigarayi 1 ayda icecegim... bunu biliyorum... boylede kendimi telkinliyorum

Evet ben icmeyi onunla zmn gecirmeyi ozledim bunu itiraf ediyorum.. ama sansliyimki bu ozlem kriz olarak gelmiyor .. yoksa dayanamazdim. yani nikotin ihtiyaci duymuyorum sadece elimdeki tutusumu unuttum onu bir kez daha yasamak istiyorum cok tuhaf oyle degilmi...

icimden o kadar cok sey geciyorki bu sigarayla ilgili bazen durduk yere buyuk askla doluyor

neyse ya gecti gitti bitti...........:82:

vay vay vayyy..4 ay oldu haa...helal sana gizemlicim...

ben en son içtiğimden beri aynen devam gidiyordum ne yazıkki...

ama çarşamba günü 20lik dişimden ameliyat oldum ve o günden beri içmiyorum haliyle....yani yarın 5.gün olacak...bu ameliyat iyi bir bahane oldu benim için aslında,inşallah devam ettirebilirim bu şekilde....

bu arada bu ameliyat çokk zormuş....kaç gündür çektiğimi bir ben bilirim bir Allah
yüzüm bir şiştiki aman tanrım yaniii....ağrısı da cabası....ayrıca 4 gündür çorba içip duruyorum,ya da yemekleri ezerek püre gibi yiyorum...onu da az az.....açlıktan ölücem,yemek yemeyi özledim doya doyaa....

bbkkff o yirmi disleri cokz ormus yaa,, benimde cikicak mahfoldu damagim cikmak bilmedi bir garibim..

cekimi daha da zor .. sidi naislsin iyisindir umarim kurtulmussun cektirerek gecmis olsun cok

ben dun hayatimin sinavini verdim .. sigarayi icmeme ramak vardi ama dirnedim ve icmedim
simdi icmekmi ahahah saka gibi bitirdim yaa....
allahim hep boyle olayim dun cok kotuydummm yani cok cok kotuydum

nyseki bitti artik kolay kolayda hatirlamam
bbkkff ve diger birakmak isteyen arkadaslar bu velet kisin dah kolay birakilyior gibime geliyor yani en azindan ben oyle duusnuyorum,, gozlemlerimde bu yonde..
kis aylari ve eve kapanarak uzak durulabilyior ama yaz aylari tetikte surekli akla geliyor cok sinir bozucu bir durum

herkese kolay gelsin darisi ins birakmak isteyenlere..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…