1 Ocak 2011'i yeni hayata başlangıç kabul edelim

yeni günün 1 nisan olsun bebekkafa yani benden naçizane öneri şaka yap bakalım vucuduna.

selam canım..hiç sorma 1 haftadır çekiyorum acısını....geçen çarşamba çektidim gazide..daha doğrusu aldırdım..benimki gömüktü çünkü,çıkma falan yoktu yani..aman allahım ne zormuş yaa...ameliyattan sonrada bir şişti ki sol taraı yüzümün ağrı da yaptı ilk gece...sonrası daha beter,hergün soğuğa yakın çorba içip durdum,başka hiçbişey yiyemiyorsun,mümkün değil...yarın 1 hafta olacak ama hala acıyo çenem ve sert yumru gibi bi şişlik var hala hafif...çiğneme yapamıyorum ağrı giriyor bütün başıma..(( yrn dişçiye gidicem bi danışmaya normalmi bu durum diye,bir de göstricem bakalım...perşembe cuma gibi de dikişleri aldırıcam...

kız kaç ay oldu sigarayı bırakalı hala içesin mi geliyor :26:
neyseki yine yırtmışsın:)) tebrik ederim canım...

ben de ameliyattan beri içmedim sigara:)) ama bugün içtim 1 tane o da zar zor....sanırım yine bırakma yoluna girdim bende,hadi inşallah...

yeni günün 1 nisan olsun bebekkafa yani benden naçizane öneri şaka yap bakalım vucuduna.

aslında ne güzel söylemişsin:))

1 nisan güzel tarih...dediğim gibi ameliyattan beri içmedim bugün içtiğim 1 tane hariç belkide 1 nisana gerek kalmaz böyle devam edebilirsem,ama edemezsem de ben bırakıcam zaten eminim bundan....en kötü ihtimal evlenince bırakıcam.....şu stresli yoğun günlerde içersem de kızmıyorum kendime açıkçası....çünkü inanılmaz gerginim...

Uzun zamandir girmyiordum... bir goz atayim dedim.
Bbkkff cimmm evleneli 5 gun olmussss!!!!!!!!!! avatarinda goruyorum zaman ne cabuk gecmiss
Allah mesut bahtiyar etsin bir yastikta kocayinn:)

Simdi ne guzel cicim gunleriniz vardir .. sigarada birakilmaz simdi:)

yakinda birakmak isteyen ve birakamayan herkesi bu topige bekleyelim arkadaslar

Ben ne yazikkkiiiiiiii 4.5 ay icmemeyi basardim sonra detaya girmiyorum ufak bir bahane yoktan bir sebebten yaktim bir tane ama baslamamak kaydi ile.. sonra 2 gun gecti uzerinden bir tane daha yaktim yaktimda yaktim ..........

1.5 aya yakindir yine iciyorum yine baglandim yine onsuz yapamaz moda girdim..
hergun yine birakicam diye basliyorum ama aksama hersey iyi hos sonra havalardaguzellesti balkonum acildi oturup kizlarla aksamlari iciyorum ne yaz<ikki(

ama cok az kaldi tamamen biticek bugunde bir deniyorum bakalim birakmayi.. umarim basaririm

sigarayi icmektende birakmaktanda biktim...

4.5 ay icmedim allahim bir kez basim agrimamis simdi hergun rezil yorgun baydgin basagriyla uyaniyorum agzimda o igrenc tat ... boyykkk cvok kotu yaaa.....inanilmaz kotu .. icenler zaten bilir

1.5 ay ictim bugun yine birakiyorum yine ara ara gelip yazicam.. iilk uc gun beni zorluyor bakalim atlatmak istiyorum

Diger arkadaslar ne durumda uzun sure birakanlar vardi .. nasil gidiyor hanimlar??? durumlar nedir
hepinizi opyuyorumm aman su dumanin esiri olmayalim.. opt

olmuyor olmuyor olmuyor ...

Nasil bir ruh hali icerisindeyimki birakmam mumkun degil.. gunde ortalama 5 tane iciyorum.. bazen 2

Haziran ayinda guzel bir tatile cikacagim ve yapamam sigarasiz tuuuuuu banaaaa o kadar icmedim simdide bu kadar acizim..

ama kendime soz veriyorum hazirani atlatayim sonra basliyacagim yine

Birakanlar aman tek bir tane oylesine yakarsiniz,, ben kendime o kadar guvenmeme ragmen arkasinin gelmiyecegine inandirak ictim,, ama oyle guzel devami geliyorki..

gizemli çok üzüldüm tekrar baslamana ben 4 ocaktan beri içmiyorum biliyosun ve ben sizin sayenizde bıraktım sayılır sizinle konusmak bana iyi geliyodu bende bu dönemde bi kere yaktım istediğim için değil sırf meraktan ne olacak diye ama tk bir nefes cekip bıraktım arada aklıma gelmiyo değil ama artık içmiyorum işte 5. ayın içindeyim umarım bi daha da içmem
burda tekrar bırakabilirsin canım bu illeti sana destek olmaya hazırım senin bi zamanlar bana yaptığın gibi

gizemli çok üzüldüm doğrusu başlamana..
ama tekrara bırakabilirsin.
canımbenim durumum şu ki,1 ay öncesi çok stresli olduğum döenemlerde dayanamadım 1 tane içtim.
ama neoldum başım döndü,gözüm karardı,kalp atışlarım hızlandı,uyuşuk bişiy oldum.yani çok rahatsız etti beni.
sonrasındada canım arar ara çekti ama ben bidaha içmem dedim nasıl olsa geçecek bu istek dedim ve geçti halen içmiyorum 8 ay oldu bırakalı..
sen zaten bahar ve yaz aylarından korkuyodun başına geldi işte bir şeyi 40 kez söyleyince oluyomuş,keşke okadar dillendirmeseydin be canım..

Son düzenleme:

8 ay bin kere maasallah

kizlar supersiniz valla soylenicek soz yok

ben evet korkuyordum ve aslinda icicegimide biliyordum
ama bedenimin nikotini unuttugunu dusunup hep ona guvendim istesemde icmem artik dedim
ama iste bir tanecik oylede guzel ictimki o birtaneyi
gerici ara ara geldi
Ama birakmak artik cok kolay benim icin
yeterki karar vereyim
ve canim oyle cok istemiyor
cunku ictikce kendimi kotu hissediyorum,, sabahlari bogazim yanarak uyaniyorum (geceleri 5 tane birden ust uste icince

Ama bugun yine biraktim:) Yeter yeter dmeiycem cunku boyle dedikce kendimi sartlamis oluyorum kendime cok az sinirlar bazen tanimak kaydiyla birakiyorum saka saka bitti artik tamamennn start 27 mayis
simdide rekorum icmedigim 4.5 ayin rekorunu kirmak:) daha oncede 2 ay birakmistim ne uzun gelmisti o 2 ay
sonra ustune 4.5 ay
simdi bakalim nasil olcak araklarda icsemde en azindan bu sene icersinde 6.5 ay icmemisim yarim sene diye kendimi teselli ediyorum:)

simdi basliyorum yine sakizlara sekerlere dis macunu yemelere yer dururum artik pfff

Sigarayı kullanıyordunuz ve zorlada olsa bıraktınız ve tekrar yeniden başlamaktan korkuyorsunuz o zaman bu teklifimizi dikkatli okuyunuz.

* Sigarayı neden bıraktığınızı, kendinize hatırlatın.
* Sigara içme isteğiniz çok yoğun ise, daha önce anlatılan yöntemlere başvurun. (Derin nefes almak, su içmek, egzersiz yapmak gibi).
* İçmemeyi başardığınızda, kendinizi ödüllendirin. Bunlara rağmen, kendinizi engelleyemediniz ve sigarayı içtiniz. Bu durumda ne yapmak gerekir ?
* Hayal kırıklığına kapılmayın * Kendinizi aşırı suçlamayın
* Başaramadığınızı düşünerek mücadeleden vazgeçmeyin
* Bu durumun nikotin bağımlılığından kaynaklandığını hatırlatın
* İçmemeyi sürdürün. Unutmayın ki, sigaraya başlamak, nasıl sizin iradenizde oldu ise, sigarayı bırakmak da, sizin iradenizde olan bir şey...

gizemli tekrar başlamana hem üzüldüm hem çok şaşırdım...onca zaman sonraa

aygün maşallah çok iyi gidiyorsun...bitmiş artık senin için...

bana gelirsek ben içmeye devam ediyorum ne yazık ki....

düğün stresi ve sonrasında yaşadığım bazı şeylerden dolayı bırakmayı denemedim bile...

inşallah bir gün......

bu arada eskisi gibi giremiyorum buraya o yüzden yeni gördüm mesajlarınızı...

sevgiler hepinize...

Surekli ha birakicam ha biraktim derken cok fazla icmeye basladim.. Bugun yine biraktim .. 1 agustos 2011 ........
Bugun kriz anlari icin eczaneden nikotin sakizi almaya gittim,, kalmamis..
iyikide kalmamis boylesi dah iyi.... Cok guzel telkinledim kendimi korkum geceler olucak bu hafta ama ben onuda asacagim..
Cok guvendigim nane sakizlarimi yine topladim vivident extra fresh hehe ...
hepinizi cok opuyorum.....

1 Agustosta olmadi dayanamadim konu actim artik ordan dahada motive oldum
olmuyor ya ne zor sey
o kdr cok birakmayi sitiyorumkiii cnaimi veririm ama nikotinsizlikten kendimi alikoyamiyorumda

ama dur demem gerekiyor ve yarin yani 18 agustosta bu isi bu sefe rbitiricem ins umarim:)
ama bitti yani artkk yok bu sefe rgercekten yok

ozledim yaa sigarasiz gunlerimi.. mis gibiydim.. simdi 3 haftalar zorluyor beni bir atlatsam ah bir atlatsam..
optum kizlar
arada konumada bakin motuve etmenizi bekliyorum

içimizde en dirayetlilerden biri sendin...sende böyle yaparsan ben hepten umutsuzlaşıyorum...
kaç gündür bende bırakmak düşüncesindeyim ..çok içiyorum çünkü son günlerde....neden bırakılmıyorki lanet...hamile kalıncamı bırakıcam illa...
oysa ben öncesinde bırakıp vücudumu arındırmak istiyodum(

çook uzun zaman olmuş yazmayalı :)

ne alemdesiniz bilmiyorum ama ben yine bıraktım...bugün 5.günüm...

allen car la bıraktım:)inanın çokta zorlanmadım...arada canım istiyor ama çabuk atlatıyorum...

size tavsiyem kitabı okumanız ve sigaranın fazla üstünde durmamanız...korkularınızdan kurtulun...onsuz kalma korkusundan vs...kitabı okuyun herşeyi çok güzel anlatmış....

eğer gerçekten bırakmak istiyorsanız kitap çok yardımcı olacak...

ben 14 şubatta bırakıcam diyordum,kitap bitti,yarın bırakıyorum dedim ve 23 ocakta bıraktım...

eşim champixle bıraktı..o 19unda bıraktı...ben ilaca cesaret edemedim,yan etkileri vs diye...açıkçası çokta taraftar değilim ilaç konusunda...ama eşim başka türlü bırakamazdı...

bu arada şunu da söyliyim,5 gündür çok rahatım...kalbimde çarpıntılar olmuyor,ağzımın içi ferah ferah,sabahları rahat uyanıyorum,çabuk yorulmuyorum,cildim daha güzel geliyor,sanki yüzüme renk geldi...psikolojik açıdan da daha pozitifim...daha 5 günde böyle oldu..inşallahhh devamı gelecek...

bırakmak isteyen herkese başarılar...inanın yapabilirsiniz...sandığımız kadar da zor değilmiş...ha evet özlenebiliyor bazen ama onu bastırmanın da yöntemleri var...kitabı okuyun

sevgiler...

topiğini ezberleyene kadar okumuştum. hatta seni merak da ediyordum. ne yaptı acaba diye. hayırlı olsun..benim de bugün 19. günüm. tek sıkıntım ağzımda çıkan aftlar. allah yardımcın olsun...

topiğini ezberleyene kadar okumuştum. hatta seni merak da ediyordum. ne yaptı acaba diye. hayırlı olsun..benim de bugün 19. günüm. tek sıkıntım ağzımda çıkan aftlar. allah yardımcın olsun...

canım çok teşekkür ederim:)
demek sen de bıraktın...19.gün harika:)
benim de yarın 1 hafta oluyor...gayet iyiyim şimdilik...herkesin Allah yardımcısı olsun canım...

aft neden çıktı ki...sigarayı bırakmayla ilgili olduğunu sanmıyorum ben..

merhaba
nette biraz araştırdım. aftların sigara bırakmakla ilgisi varmış. normalde de çıkardı zaten ama nikotin aftların üzerinde bir katman oluşturduğu için hem daha az acıyormuş hem de daha çabuk iyileşiyormuş. şu anda ne konuşabiliyorum ne de yemek yiyebiliyorum. çok acı çekiyorum ama biliyorum geçecek. şimdi spor yapıcam biraz. sende ara ara yaz. birbirimize destek olalım...

allahallahh ilk defa duydum..o derece birde yani...çok geçmiş olsun yahu...ben de yok öyle bişey Allaha şükür...

bugün 8.günüm ama ben gün saymıyorum artık,böyle çok mühim bi iş yapıyormuşum ya da bir özveride bulunuyormuşum gibi düşünmüyorum...ben sigara kullanmıyorum o kadar :)

merhaba
valla çok ciddiym. geçti sayılır yaralarım. ben de artık gün saymıyorum. kendimi süper hissediyorum. 9 şubatta bir ay olacak inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…