Evimde evcil hayvan istemiyorum ama esimin zoruyla tutuyorum yardim edin

İçim kararıyor böyle işlere site verip gidiyorum petlebi.com a ilan verin lütfen bildiğim tek site o. İletişime geçen kişilere;
Evde ikamet eden kişilerin buna onay verip vermediğini..
Bir doğum durumunda hayvanın evde istenmeme durumunun ihtimali var mı ? Hastalık durumunda evin bir ferdi olarak ilgilenilir mi ?
Wc bakımı, kum temizliği, düzenli olarak yapılacak mı ? Bu tarz temel soruları sorun.
En azından bunu yapın. Belli ki yaşı küçük henüz, güzel bi ömrü olsun yeni bir aileyle.

Kedinin kumundan rahatsız olduysanız bu sizin suçunuz. Kaliteli bir kum ve düzgün düzenli temizleme ile asla koku olmaz. Ayni zamanda kaliteli mama yerse hayvan kokmaz ztn kedi kadar temiz hayvan yoktur başkasının dokunması ile kendini temizleyen canlılardan bahsediyoruz. Tavrınız çok kotu bencil ve merhametsizce
O evde kalmaması kedinin hayrına sahiplendirin.

Siz bence konuyu linçlenmek için açmışsınız , bir yıl bir kediyi sahiplenip sonra evden atmışşınız , zavallı kedi ne durumlara gelmiş ve bununla ilgili konu açmışsınız . Yani bütün bunları nasıl açık açık anlatabiliyorsunuz gerçekten şaşırdım .

Bir evcil hayvanı sahiplenip ,bir yıl değil bir iki hafta sonra bile insan atmaya kıyamaz ya sahiplendirilir ya da bakmaya devam edilir .

Ben kedi annesi olduktan sonra anladım ki ,onların da evlatlardan farkı yok. Yaramazlık yaptığı için ya da evi pislediği için çocuklarımızı sokağa atabiliyor muyuz ?

Çoğumuz titiz insanlarız , evde evcil hayvan besliyorsak biraz daha ,çaba sarfedebiliriz temizlik için .Zaten kediler insanlardan daha temizdir ,dilleri antibakteriyeldir dakikalarca kendileri yalayıp temizlerler , eğer ki değişik ortamlara geldilerse , bir hastalıkları varsa , stresliyseler bazı sorunlar olabilir ama bunlar aşılmayacak sorunlar değildir .

Benim iki kedim var , bir de bende geçici olarak kalan bir kedimiz var . Evime geldiğinde hamileydi bende doğum yaptı . 4 yavru kedi 3 de büyük kedi , 7 kedi baktım bir süre . Yatak odamı anne kedi ve yavrularına verdim o sürede bir de annemi misafir ettiğim için ve iki kedim daha olduğu için . Anne kedi kendini ve yavrularını güvende hissetsin diğer kedilerimden stres olmasın diye . Büyük bir tente oyun evi aldım yavruları oraya koydum ki anne bebekleri için stres yapmasın diye . Anne kedi emzirme dönemindeyken bazen dışkısının bir bölümünü tuvaletinin dışına yapıyordu istemeden , patileri de bulaştığı için yatak odamın beyaz yolluklarına sürüyordu . Her defasında bıkmadan tiksinmeden her yeri temizleyip yollukları yıkar odayı dezenfekte edip gene sererdim . Kumunu her zaman temiz tutardım , sanırım yeni ev başka kediler lohusa dönemi strese girmişti . .O dönemler yoruluyordum ama kediler mutlu evim temiz ben huzurlu oluyorduk zaten o kazalar kısa süre oldu bitti . birde yavru kediler yatağıma yattığımda yanıma geldiğinde müthiş mutlu oluyordum☺️

Uzun yazdım ama , sizin gibi evcil hayvan sahiplenip sonra titizlikten dem vurup sokağa atacaklar için . En iyisi, bakamayacaksanız bari sahiplendirin , vebalini taşıyamazsınız .

Merhaba herkese. 1 yıl önce bir kedi bulduk eşimle arabanın motorundan çıkarttım çok kucukth o zaman ama yalnızdı. Aldik iş yerimizde bakmaya başladık. Büyüyünce sokağa bırakıriz diye ama eşim maalesef hiç bırakmadı. Hatta iş yerimjzj kapattik. Tuttu eve getirdi. Ben temizlik konusunda biraz takıntılıyım. Hatta osb denilecek kafar bile olabilir. Kedi evde 1 ay kaldı. Bende çok sevdim evi neşesi oldu ama kakasi kumu kokusu beni çok çok zorladı. Herseyden midem bulaniyordu evde yemek yiyemiyordum. Bende kediyi apartmanın bahçesine bıraktım. Sonra 10 gün ortadan kayboldu. Bi bulduk heryeri yara bere içinde kan revan. Diğer kediler saldırmış. Ve sonradan farkettikki bizim kedi cins kediymis. Tiffany cinsi. Hiç buyumuyorlar ve bacak boyları kısa ve kendilerini savunamiyorlar. Neyse asıl konu kedi 10 gün sonra çıktı geldi bizim yangın merdivenine yerleşti. Eve almadim. Eşim hergun orda besledi. Ama orası güneş almayan karanlık ortam olduğu için kedide sorunlar oluşmaya başladı. Kedi bayılmaya başladı. Bir nevi anksiyete geçiriyordu. Orada 1 ay kaldı. Simdi ise vicdan yaptim geri eve aldim. Ama kedi şuan uyuz oldu. Ve ben kafayı yiyorum. Ya bana da bulasirsa diye. Yardım edin lütfen kediye zarar vermeden esjmi üzmeden kediden kopmam lazim. Ve uyuz insana bulaşır mı lütfen şimdiden psikolojik olarak çok kasiniriyorum. Ve evin heryerinde bakteri uyuz geziyor diye düşünüyorum.
Ya nolursunuz , nolursunuz eve alışan hayvanları sokağa atmayın nolur ya . Sahiplendirmek veya bir sürü seçenek varken sokağa atmayın yazık günah yapmayın .. sizi de anlıyorum ama sahiplendirin yeter ki atmayın

Merhaba herkese. 1 yıl önce bir kedi bulduk eşimle arabanın motorundan çıkarttım çok kucukth o zaman ama yalnızdı. Aldik iş yerimizde bakmaya başladık. Büyüyünce sokağa bırakıriz diye ama eşim maalesef hiç bırakmadı. Hatta iş yerimjzj kapattik. Tuttu eve getirdi. Ben temizlik konusunda biraz takıntılıyım. Hatta osb denilecek kafar bile olabilir. Kedi evde 1 ay kaldı. Bende çok sevdim evi neşesi oldu ama kakasi kumu kokusu beni çok çok zorladı. Herseyden midem bulaniyordu evde yemek yiyemiyordum. Bende kediyi apartmanın bahçesine bıraktım. Sonra 10 gün ortadan kayboldu. Bi bulduk heryeri yara bere içinde kan revan. Diğer kediler saldırmış. Ve sonradan farkettikki bizim kedi cins kediymis. Tiffany cinsi. Hiç buyumuyorlar ve bacak boyları kısa ve kendilerini savunamiyorlar. Neyse asıl konu kedi 10 gün sonra çıktı geldi bizim yangın merdivenine yerleşti. Eve almadim. Eşim hergun orda besledi. Ama orası güneş almayan karanlık ortam olduğu için kedide sorunlar oluşmaya başladı. Kedi bayılmaya başladı. Bir nevi anksiyete geçiriyordu. Orada 1 ay kaldı. Simdi ise vicdan yaptim geri eve aldim. Ama kedi şuan uyuz oldu. Ve ben kafayı yiyorum. Ya bana da bulasirsa diye. Yardım edin lütfen kediye zarar vermeden esjmi üzmeden kediden kopmam lazim. Ve uyuz insana bulaşır mı lütfen şimdiden psikolojik olarak çok kasiniriyorum. Ve evin heryerinde bakteri uyuz geziyor diye düşünüyorum.
Öncelikle büyüyünce sokağa bırakırız diyip eve kedi almanız yani 1 senedir aklınız neredeydi ? Eve alışmış bir kediyi nasıl sokağa bırakırsınız ev ortamına alışmış bir kedi sokakta kendisini savunamaz ki .. ayrıca kedinin aşılarını vs yaptırırsanız bit pire bulaşmaz sizden daha temiz ve masum emin olun . O hayvanın canı sizin evinizdeki halıdan koltuk takımından daha kıymetli . Dışkısına gelince siz kendiniz diskilamiyor musunuz ? o hayvanda kumuna yapiyor gelip evin ortasına s.cmiyor ya vicdanınız o hale gelmesine nasıl müsade etti anlamiyorum esinizin aklı varsa böyle birinden çocuk falan yapmaz

Ya sizin gibi insanlara söyleyecek çok şey varda neyse.
Yazık günah değil mi eve alışmış hayvan disarda bakılır mi hiç. 10 gün ne yedi ne içti ne yaşadıda yavrum anksiyeteden bayılıyor. Hala nasıl vicdansizsiniz ki uyuz oldu evde istemiyorum diyorsunuz. Ya size bulaşma konusunda endişe edebilirsiniz tamam ama o yavrunun ne günahı var? Lütfen sahiplendirin başını sevip oksamayacaginiz hayvana bakmayın eşinizi ikna edin yuva bulun

Ya pisi pisiciğe çok üzüldüm… bir evde bir dışarda yıpranmış yavrum ya. Bırakın da sıcak bir yuvası olsun! Siz bu kadar titizseniz eşinize bile belki dayanmıyorsunuzdur bazen,kediyi harcamayın bari.

Veteriner varsa bir bakar mı şimdiki konusuna rica ediyorum.

Bende mi gariplik var bilmiyorum istemiyorum ısınamadım bi tğrlü.küçük köpekler biraz sevimli geliyor

Bende okb temizlik takıntısı vardı
Ama 3 yaşındaki kizimi,can dostumuzu sahiplenene kadar.... Merhamet çok güzel bir duygu.sokak canlılarına duyulani bambaska..tum psikolojik hastalıkların üstesinden geliyor.benim çocuğum gibi,evladım gibi.simdi bebeğim olacak ve leydiyle birlikte buyuyecekler Allah'ın izniyle.🙏ve kedi köpek teki uyuz,bit,pire,kene asla eve de geçmez size de geçmez.onu gerçekten çok sevecek bir aileye sahiplendirmenizi diliyorum...

O canlının gün yüzü görmeye ihtiyacı var güneş görmek d vitamini sevgi görmek demek ki sağlıksız ve stresli yaşıyor yazık ki uyuz hastalıgi var bizim burda da bir kedi de var ne sebeb oluyor bilmiyoruz ayrıca kendine has bir mantar hastalığı şimdiye kadar bize geçmedi sevmeme rağmen demek ki sizin hayvanın vücut direnci çok zayıf. Sen kapalı bir ortam da kal bakalım kalabiliyo musun anksiyete tutuyor mu tutmuyor mu kediler heryerde gezmeyi sever enerjilerini atmak isterler.
Ayrıca sokağa adapte olmamış bir kedi yaşayamaz barınamaz diğer kedi ve köpek tehditleri ile o stresle baş edemez. Allah aşkına sahiplendir kedi de kurtulsun sende yaaa öfff😡

Son düzenleme:
Kendi çocuğunuz tuvaletini bezini temizlemeyecek misiniz yani? Ya da kendi tuvaletinizi gelip başkası mı temizliyor? Kolay yolu bulup, tüm suçu sorumluluk alan eşinizin üzerine mi atıyorsunuz? Eşim sahiplendirmedi, eşim eve getirdi derken eşiniz yapıyor ama sıra sokağa atmaya gelince birden cesaretlenip her şeyi yapabiliyorsunuz. Çöp atmanın bile bir adabı vardır. Çöpün ağzını kaparsınız içinden bir şey akmasın diye emin olursunuz falan. Nasıl ev ortamından başka bir yer görmemiş hayvanı sokağa attıktan sonra, hastalanıp geri geldiğinde vicdanınız ayakta kalabiliyor anlamıyorum. Çöp bile bu muameleyi hak etmiyor. Siz dünyanın en temizi olsanız bile bu dünyada hiç bir şey değişmeyecek ama o hayvana yaptığınız yanlışlarla o canın tüm dünyası değişti. Sizi ilk önce vicdanınıza sonra Allaha havale ediyorum.

Ben doğru mu okudum ? Siz kediye üzülmek yerine uyuz olmaktan mı korkuyorsunuz .. İnşallah olursunuz uyuz olun kedinin yaşadıklarını birebir yaşayın günah ya ..
Hanımefendi kedinin kumunu hergün temizlerseniz koku olmaz . Evimde 4 kedi baktım ne koku ne pislik oluştu . Hani adı üzerinde hayvan siz desteklemezseniz temizlik konusunda ne bekliyorsunuz suyun altına girip duş alacak hali yok. Yazıklar olsun size o yavrunun vebalini nasıl vereceksiniz vicdanınız sızlamıyor mu hiç . Ayrıca osb değil OKB. Siz temiz titiz değil vicdansızsınız temiz olsaydınız kedinin temizliğini yapardınız kendimi zor tutuyorum şuan

Konu eskiymiş. Okuyunca başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen. Allah sizin yanınıza bırakmasın bu yaptığınızı. O kedicikten daha beter olursunuz inşallah. Vicdansızlık yaptığınız. Bilmiyorum çocuğunuz var mı ama varsa çok üzüldüm o evlada. Sizin gibi bir müsveddeyle büyüyecek sonra da size benzeyecek.

O kedinin vebali üzerinizde bilginiz olsun eşiniz çok merhametliymiş maşallah. Eşim alcak benim kediyi dışarı atacak var yaaaaa burnundan getiririm süründürürüm O kedi sizden daha temiz be nasıl kıydınız madem bakamıyorsunuz sahiplendirin hayvana yaptıklarınıza bakıyorum da iyi ki sizin gibi bir arkadaşım yok.evime gelip Kedime ters bakan arkadaşlarımla bile görüşmüyorum ben minicik günahsıza merhamet sevgi beslemeyenden fayda gelmez insana.

Bir insan sahiplendiği dili bile olmayan senden sadece merhamet ve sevgi bekleyen büyüttüğü bir canlıyı nasıl sokağa atar? Bu hayvanın vebali yakanızdan düşmez gerçekten hayretler içindeyim

X