Evimde evcil hayvan istemiyorum ama esimin zoruyla tutuyorum yardim edin

sunflowr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2020
100
-95
28
Merhaba herkese. 1 yıl önce bir kedi bulduk eşimle arabanın motorundan çıkarttım çok kucukth o zaman ama yalnızdı. Aldik iş yerimizde bakmaya başladık. Büyüyünce sokağa bırakıriz diye ama eşim maalesef hiç bırakmadı. Hatta iş yerimjzj kapattik. Tuttu eve getirdi. Ben temizlik konusunda biraz takıntılıyım. Hatta osb denilecek kafar bile olabilir. Kedi evde 1 ay kaldı. Bende çok sevdim evi neşesi oldu ama kakasi kumu kokusu beni çok çok zorladı. Herseyden midem bulaniyordu evde yemek yiyemiyordum. Bende kediyi apartmanın bahçesine bıraktım. Sonra 10 gün ortadan kayboldu. Bi bulduk heryeri yara bere içinde kan revan. Diğer kediler saldırmış. Ve sonradan farkettikki bizim kedi cins kediymis. Tiffany cinsi. Hiç buyumuyorlar ve bacak boyları kısa ve kendilerini savunamiyorlar. Neyse asıl konu kedi 10 gün sonra çıktı geldi bizim yangın merdivenine yerleşti. Eve almadim. Eşim hergun orda besledi. Ama orası güneş almayan karanlık ortam olduğu için kedide sorunlar oluşmaya başladı. Kedi bayılmaya başladı. Bir nevi anksiyete geçiriyordu. Orada 1 ay kaldı. Simdi ise vicdan yaptim geri eve aldim. Ama kedi şuan uyuz oldu. Ve ben kafayı yiyorum. Ya bana da bulasirsa diye. Yardım edin lütfen kediye zarar vermeden esjmi üzmeden kediden kopmam lazim. Ve uyuz insana bulaşır mı lütfen şimdiden psikolojik olarak çok kasiniriyorum. Ve evin heryerinde bakteri uyuz geziyor diye düşünüyorum.

Hanımefendi kediyi sahiplendirseydiniz hem kediye eziyet olmazdı bu kadar hırpalanmazdı, hemde siz rahat ederdiniz. Bakmak istemediniz anlıyorum ama eve alışan kediyi sokağa neden bırakıyosunuz? Bir sürü site var bir kaç fotoğrafını koyup güzel bi açiklama yapın. Talep edenlerle detaylı bi görüşme yapın. Sahiplendirin yavruyu. Yazık günah.

Yazık günah kediyi ne hale getirmissiniz kıyamam anksiyiteden bayılıyor :KK43:
Alistirmissiniz bir kere, o artık sizin kediniz siz de onun insanisiniz.
Alissaniz iyi olur 😅
Kedi konusu biraz şey bir konu, bazen göklerden gelen bir kader olabiliyor, bir bakiyorsun hiç aklında yokken kedi seni sahiplenmis

Hanımefendi kediyi sahiplendirseydiniz hem kediye eziyet olmazdı bu kadar hırpalanmazdı, hemde siz rahat ederdiniz. Bakmak istemediniz anlıyorum ama eve alışan kediyi sokağa neden bırakıyosunuz? Bir sürü site var bir kaç fotoğrafını koyup güzel bi açiklama yapın. Talep edenlerle detaylı bi görüşme yapın. Sahiplendirin yavruyu. Yazık günah.
Çünkü eşim kabul etmiyor. İlla da ben bakacam benim yanımda olacak kedi diyor. Şuan napacahimi bende şaşırdım

Çünkü eşim kabul etmiyor. İlla da ben bakacam benim yanımda olacak kedi diyor. Şuan napacahimi bende şaşırdım
Ben bu söylediğinize inanmıyorum. Eşiniz bahçeye, karanlık bir kuytu köşeye bırakmayı kabul ediyor ama sahiplendirmeyi mi kabul etmiyor? Hadi kabul etmiyor diyelim siz zaten onu dinlemiyorsunuz ki. Bu konuda da dinlemeyip sahiplendirin. Yazık günah ne hale gelmiş. Açın bir ilan sahiplendirin.

Kedinin kendisinin savunamamasının sebebi cinsliginden degil 1 sene boyunca kapalı ortamda bakılması ve oraya alısmasından dolayı. Yani sizin acımasızlıgınız yüzünden bu hale gelmiş.
Okb falanda değilsiniz bırakın kendinize dümenden teşhisler koymayı.

Resmen hayvanın psikolojisiyle oynamışsınız. Bu nasıl acımasızlık.

Hayvanı alıp eziyet etmedim. Dönmedim ac bırakmadım. Bence üslubunuza dikkat edin
Eh bi de dövüp aç bıraksaydınız😒 1 sene sokak yüzü görmemiş hayvanı bahçeye salmakla iyilik ettiğinizi mi sanıyordunuz? 1 yılda hiç mi merhamet duygusu uyandıramadı o hayvan sizde ya? İnsan eşyasını kolayca atamaz dışarı 🤦

İnşallah olursunuz uyuz deli gibi kaşınırsınizda görürsünüz gününüzü küçücük hayvanı alistirdiktan sonra sokağa bırakmak ne demek her yeri yara bere içindeyken eve almamak ne demek Allah sorsun size vunu
Şuan resmen lincleniyorum. Ben elimden geleni herseyi yaprim ama alışamadım varlığına. Eşime kaç kere sahiplendilerim dedim kabul etmedi benim ne sucum var

Merhaba herkese. 1 yıl önce bir kedi bulduk eşimle arabanın motorundan çıkarttım çok kucukth o zaman ama yalnızdı. Aldik iş yerimizde bakmaya başladık. Büyüyünce sokağa bırakıriz diye ama eşim maalesef hiç bırakmadı. Hatta iş yerimjzj kapattik. Tuttu eve getirdi. Ben temizlik konusunda biraz takıntılıyım. Hatta osb denilecek kafar bile olabilir. Kedi evde 1 ay kaldı. Bende çok sevdim evi neşesi oldu ama kakasi kumu kokusu beni çok çok zorladı. Herseyden midem bulaniyordu evde yemek yiyemiyordum. Bende kediyi apartmanın bahçesine bıraktım. Sonra 10 gün ortadan kayboldu. Bi bulduk heryeri yara bere içinde kan revan. Diğer kediler saldırmış. Ve sonradan farkettikki bizim kedi cins kediymis. Tiffany cinsi. Hiç buyumuyorlar ve bacak boyları kısa ve kendilerini savunamiyorlar. Neyse asıl konu kedi 10 gün sonra çıktı geldi bizim yangın merdivenine yerleşti. Eve almadim. Eşim hergun orda besledi. Ama orası güneş almayan karanlık ortam olduğu için kedide sorunlar oluşmaya başladı. Kedi bayılmaya başladı. Bir nevi anksiyete geçiriyordu. Orada 1 ay kaldı. Simdi ise vicdan yaptim geri eve aldim. Ama kedi şuan uyuz oldu. Ve ben kafayı yiyorum. Ya bana da bulasirsa diye. Yardım edin lütfen kediye zarar vermeden esjmi üzmeden kediden kopmam lazim. Ve uyuz insana bulaşır mı lütfen şimdiden psikolojik olarak çok kasiniriyorum. Ve evin heryerinde bakteri uyuz geziyor diye düşünüyorum.
Evde kedi sevmemenizi anlıyorum mecburda değilsiniz ama eşiniz almış bi kere. Bu nasıl vicdan ki eve alışmış sokağı bilmeyen bi kediyi sokağa atıyorsunuz ya !!!
Kötü konuşmamak için kendimi zor tutuyorum.
Allah sizi bildiği gibi yapsın.
Biraz insan olun da bari bi dahakine sokağa atmak yerine sahiplendirinnnnnnnn

Siz mümkünse iyilik yapmayın. Her şeyi anladım beslemek istemiyorsunuz bari sahiplendirseydiniz. Eve, iş yerine alıştırıp sokağa atmak nedir yapmayın Allah aşkına bunun bahanesi olmaz. Madem bu denli sokağa atacak kadar rahatsızsınız götürün veterinere bakamayacağınızı söyleyip sahiplendirmesini isteseydiniz. Nasıl atabildiniz sokağa? offf..

Şuan resmen lincleniyorum. Ben elimden geleni herseyi yaprim ama alışamadım varlığına. Eşime kaç kere sahiplendilerim dedim kabul etmedi benim ne sucum var
O zaman eşinizden gizli sahiplendirseydiniz hani eşinizden gizli sokağa atmışsınız ya? Bunu söylemek bile beni rahatsız ediyor.

X